Общи приказкиИран отвъд фасадата на твърдолинейния ислямизъм

Място за разтуха

Модератор: Ksantip

Отговори
Аватар
Amazon
Модератор
Контакт:
Status: Offline

Re: Иран отвъд фасадата на твърдолинейния ислямизъм

Мнение от Amazon » 29 Юли 2018, 22:24

Ми САЩ що помагат на Пакистан тогава :lol:
Какъв избор имат? Китай също им помагат. Това е огромна мюсюлманса държава, с ядрено оръжие, люшкаща се между нормално управление, военна хунта и власт на ислямистите примитиви. За сега нормалното управление държи фронта и има някаква подкрепа от населението. Ама и там братя трепат сестрите си зарди пост в Инстаграм и взривяват военни училища.

rki
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от rki » 29 Юли 2018, 22:27

Ами аз не съм съгласен.
Тръмп със санкциите и тарифите срещу живо и умряло, вдъхна нов живот на почти умрялата инициатива belt and road.
А Китай в момента няма основания да остави настрана сътрудничеството и търговията с Иран.

Аватар
Amazon
Модератор
Контакт:

Мнение от Amazon » 29 Юли 2018, 22:31

rki написа:
29 Юли 2018, 22:15
Кухулин написа:
29 Юли 2018, 22:09
На първо място - да осъзнае ролята на международната търговия.
Ъъъъ- търговската война дет Тръмп я почна с Китай как ще се отрази на китайско-иранските взаимотоношения?
Нали разбираш, че ако вкарваш Тръмп в абсолютно всеки разговор, стигмата която му лепиш ще девалвира.? :D

Иначе търговска война няма. Има изпилване на ръбовете, заради ролята на Китай в международната търговия. Тепърва ще има сътресения, заради бруталните им усилия да завладеят международният транспорт. Но това касае повече Италия и ЕС, които също спонсорират на държавно ниво. Та боксовия мач там ще е интересен и се надявам Китай да го загуби.

Кухулин
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Кухулин » 29 Юли 2018, 22:34

rki написа:
29 Юли 2018, 22:27
А Китай в момента няма основания да остави настрана сътрудничеството и търговията с Иран.
Ами аз съм съгласен с теб - в момента няма основание. Но ако аятоласите тръгнат да пречат на търговията, просто ще ги остави да умрат. И ще сътрудничи със следващите.

Има два водещи принципа в тая работа:

- от сътрудничеството с Китай няма спасение :)
- за Китай няма нищо по-важно от търговията :) може би с изключение на Тайван.

Аватар
Amazon
Модератор
Контакт:

Мнение от Amazon » 29 Юли 2018, 22:40

Слуховете се че Тайван е готов. Познат, който е доста замесен с тамошният политически живот, каза че вече няма шанс националистическа партия да вземе превес. Про-китайското лоби, подкрепяно от бизнеса било вече по-силно.

rki
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от rki » 29 Юли 2018, 22:41

Amazon написа:
29 Юли 2018, 22:31
rki написа:
29 Юли 2018, 22:15
Кухулин написа:
29 Юли 2018, 22:09
На първо място - да осъзнае ролята на международната търговия.
Ъъъъ- търговската война дет Тръмп я почна с Китай как ще се отрази на китайско-иранските взаимотоношения?
Нали разбираш, че ако вкарваш Тръмп в абсолютно всеки разговор, стигмата която му лепиш ще девалвира.? :D
В смисъл, че Тръмп заприличва на Путин, който при всяко важно решение казва я тут не причем и това ви дразни?
Иначе търговска война няма. Има изпилване на ръбовете, заради ролята на Китай в международната търговия. Тепърва ще има сътресения, заради бруталните им усилия да завладеят международният транспорт. Но това касае повече Италия и ЕС, които също спонсорират на държавно ниво. Та боксовия мач там ще е интересен и се надявам Китай да го загуби.
Бухаха!
Продължавайте да си пилите ръбовете. ЕС вазимоотношентията с Китай го касаят, но това вече е откъснато то САЩ. Международния транспорт и прочие частни и назначителни битки са без значение - или Тръмп застава редом с ЕС, Канада, Мексико да бори Китай или ще има грандиозен фейл.

Кухулин
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Кухулин » 29 Юли 2018, 22:43

Amazon написа:
29 Юли 2018, 22:40
Слуховете се че Тайван е готов. Познат, който е доста замесен с тамошният политически живот, каза че вече няма шанс националистическа партия да вземе превес. Про-китайското лоби, подкрепяно от бизнеса било вече по-силно.
Еми аз пуснах тия дни в съседната тема разни неща по въпроса. Не само бизнеса, ами и армията била масивно прокитайска. Интересни са там нещата.

rki
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от rki » 29 Юли 2018, 22:45

Кухулин написа:
29 Юли 2018, 22:34
rki написа:
29 Юли 2018, 22:27
Ами аз съм съгласен с теб - в момента няма основание. Но ако аятоласите тръгнат да пречат на търговията, просто ще ги остави да умрат. И ще сътрудничи със следващите.

Има два водещи принципа в тая работа:

- от сътрудничеството с Китай няма спасение :)
Еми да де - нали това казвам - за Китай няма нищо по-важно от техния собствен интерес.

Аватар
Amazon
Модератор
Контакт:

Мнение от Amazon » 29 Юли 2018, 22:46

rki написа:
29 Юли 2018, 22:41
Международния транспорт и прочие частни и назначителни битки са без значение
:shock:
В смисъл, че Тръмп заприличва на Путин, който при всяко важно решение казва я тут не причем и това ви дразни?
Дразни ме, че си човек с мисия, а това вкарва напрежение.

rki
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от rki » 29 Юли 2018, 22:53

Amazon написа:
29 Юли 2018, 22:46

Аз нямам мисия, но ако вас ви дразни всяка дума срещу Тръмп, то трябва да се консултирате със специалист....

Аватар
Amazon
Модератор
Контакт:

Мнение от Amazon » 29 Юли 2018, 22:56

rki написа:
29 Юли 2018, 22:53
Amazon написа:

Аз нямам мисия, но ако вас ви дразни всяка дума срещу Тръмп, то трябва да се консултирате със специалист....
Не ме дразни всяка дума срещу Тръмп, дразни ме всяка дума да е за Тръмп. И няма да те пращам при специалист, но ще те помоля да не осираш темите с личния си кръстоносен поход а да буташ по същество. Същото важи и за тремите за Русия, Китай и марсианците.

rki
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от rki » 29 Юли 2018, 23:02

Amazon написа:
29 Юли 2018, 22:56
rki написа:
Amazon написа:

Не ме дразни всяка дума срещу Тръмп, дразни ме всяка дума да е за Тръмп. И няма да те пращам при специалист, но ще те помоля да не осираш темите с личният си кръстоносен поход а да буташ по същество.
Осирам темите с "личния си кръстоносен поход"!?!?
Ми нали за това сте модератор - трийте и банвайте завинаги. Така никой няма да "осира" темите дори да не са за Тръмп.
Обсъждането по същество и аз го искам, но за съжаление вие конкретно не допринасяте към него.

Аватар
Amazon
Модератор
Контакт:

Мнение от Amazon » 29 Юли 2018, 23:10

rki написа:
29 Юли 2018, 23:02
Amazon написа:
rki написа:

Не ме дразни всяка дума срещу Тръмп, дразни ме всяка дума да е за Тръмп. И няма да те пращам при специалист, но ще те помоля да не осираш темите с личният си кръстоносен поход а да буташ по същество.
Ми нали за това сте модератор - трийте и банвайте завинаги. Така никой няма да "осира" темите дори да не са за Тръмп.
Обсъждането по същество и аз го искам, но за съжаление вие конкретно не допринасяте към него.
Горката жертва. :lol: Дето е с претенции за познания по макроикономика, обаче международният транспорт нямал значение, а Тръмп дето се маха след 2 години е в основата на ядрения синтез. :D

Хайде пиши си. И от тази тема ме отказа. Никой няма да те банва. Запази си мазохистичните трепети за лично ползване.

rki
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от rki » 29 Юли 2018, 23:16

Amazon написа:
29 Юли 2018, 23:10
rki написа:
29 Юли 2018, 23:02
Amazon написа:

Горката жертва. :lol: Дето е с претенции за познания по макроикономика, обаче международният транспорт нямал значение, а Тръмп дето се маха след 2 години е в основата на ядрения синтез. :D

Хайде пиши си. И от тази тема ме отказа. Никой няма да те банва. Запази си мазохистичните трепети за лично ползване.
Жертва?!
Отаказл съм ви от някоя тема?!
Ми довиждане, щом не може да понесете чуждо мнение.

райнхард
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от райнхард » 29 Юли 2018, 23:48

Кухулин написа:
29 Юли 2018, 21:08
Във Виетнам факторите са СССР и Китай. СССР го няма вече, Китай няма да помогне на Иран в случай на конфликт, та не знам каква връзка има с темата. Да не говорим, че уроците от Виетнам са научени и САЩ вече са съвсем различно нещо.
Казах го във връзка с ролята на общественото мнение у дома като фактор за крайния изход в дадена война (и бъдеща такава с Иран)

Кухулин
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Кухулин » 29 Юли 2018, 23:52

райнхард написа:
29 Юли 2018, 23:48
Казах го във връзка с ролята на общественото мнение у дома като фактор за крайния изход в дадена война (и бъдеща такава с Иран)
А според теб какво ще бъде общественото мнение в САЩ, ако Иран нанесе масиран удар по базите?

райнхард
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от райнхард » 30 Юли 2018, 00:00

Кухулин написа:
29 Юли 2018, 23:52

А според теб какво ще бъде общественото мнение в САЩ, ако Иран нанесе масиран удар по базите?
Е, ако е това е ясно. Но по-скоро за това се хванах
Кухулин написа:
28 Юли 2018, 00:16

Хубаво, Иран ще направи няколко американски летища на салата. Ще унищожи 100 самолета, ще избие хиляда войника. И какво ще се случи според теб след това? Нужно ли му е на Иран това, дето ще се случи? Нужно ли му е на Хомейни да го извлачват за брадата от някакви дупки?

Ти изобщо имаш ли някаква идея какво представлява САЩ на бойна нога?
Това извлачване за брадата предполага сухопътна инвазия и окупация, години наред. При такива обстоятелства вече може да има съпоставка с Виетнам.

Аватар
vassiln
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от vassiln » 30 Юли 2018, 00:39

Кухулин написа:
29 Юли 2018, 23:52
райнхард написа:
29 Юли 2018, 23:48
Общественото мнение и в двете страни ще зависи много от това, кой е ударил пръв. Също и международната реакция или одобрение. Арчър според мен визира удара по базите като ответна мярка, а ти - като вероломно нападение, повод за "Вставай, страна огромная". Естествено, че има огромна разлика - в единия случай е самоубийствен акт, а в другия - самоотбрана в отговор на агресия. Нима не разбираш? Или просто те подразни простичкото изложение на Арчър и заради това напусна контекста? А той е - американците можело да ударят Иран. Първи. Не обратното.
Собирала в огороде мать красную смородину.
Снова сын уехал воевать, умирать за Родину!

Аватар
Archer
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Archer » 30 Юли 2018, 01:07

Ако тия военноначалници и ракетчици в Иран имат повече от две мозъчни клетки в главата бих предположил, че тренират тотална отбрана в конвенционално отношение и асимитричен отговор, сиреч: "GCC може и да имат най добрите самолети в региона ама като им ударим летищата с ракети съотношението на силите ще е друго". На американците в подобни шамари в залива няма да им се занимава в средносрочен план. . да не говорим за ескалация на други фронтове като Афганистан.
Иначе за "световната търговия" Китай 80те с благословията на ЦРУ продава на СА едни допотопни балистични ракети колкото да дрънкат в региона с тях.

Кухулин
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Кухулин » 30 Юли 2018, 08:54

vassiln написа:
30 Юли 2018, 00:39
Арчър според мен визира удара по базите като ответна мярка, а ти - като вероломно нападение, повод за "Вставай, страна огромная".
Не ми е ясно какво значение има твоето мнение в случая. Няма тук според мен според теб, всичко си е написано черно на бяло. Въртиш две страници назад и четеш.

Кухулин
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Кухулин » 30 Юли 2018, 08:57

райнхард написа:
30 Юли 2018, 00:00
Това извлачване за брадата предполага сухопътна инвазия и окупация, години наред. При такива обстоятелства вече може да има съпоставка с Виетнам.
Ами хубаво, щом може да има съпоставка, направи я, съпостави нещата. Да видим за какво иде реч.

Аватар
pnp5q
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от pnp5q » 31 Юли 2018, 11:53

Иран гони Венецуела - в условията на покачване цената на нефта, иранския риал пада и парашут се не види.
Только подумать как слово «ссылка» изменило свой смысл за последнее столетие...

Аватар
vassiln
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от vassiln » 31 Юли 2018, 23:37

И всеки западен неокон умре от радост, как аятоласите обеднили народа и докарали страната до просешка тояга. А в действителност САЩ са наложили санкциите и се опитват да докарат народа до отчаяние. Трябват голям процент плитки мозъци, за да се вържат, но иранския народ е малко прост, така че има шанс.
Собирала в огороде мать красную смородину.
Снова сын уехал воевать, умирать за Родину!

Аватар
Dinain
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Dinain » 01 Авг 2018, 00:04

Василн, на кривата ракета космосът и пречи. САЩ са даденост. Причина за санкциите не са САЩ, а политиката на аятоласите, нима не го съзнаваш?
"No beast so fierce but knows some touch of pity."
"But I know none, and therefore am no beast."

(Richard III - William Shakespeare)
...
Days since last IAF airstrike in Syria

Аватар
Almasy
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Almasy » 01 Авг 2018, 00:53

vassiln написа:
31 Юли 2018, 23:37
И всеки западен неокон умре от радост, как аятоласите обеднили народа и докарали страната до просешка тояга. А в действителност САЩ са наложили санкциите и се опитват да докарат народа до отчаяние.
Е, че какъв е проблема - нали вече има двуполюсен модел - ето от другата страна е майчицата Русия. Търгуват с нея и сателитите и - евразийски съюзи и прочее, що би трябвало да им пука от санкции.
И без това всичко западно е "акано", както се дерят от амвоните аятоласите.
Когато не могат да ограничат свободата на мисълта – ограничават свободата на тялото

Отговори