Общи приказкиИран отвъд фасадата на твърдолинейния ислямизъм

Място за разтуха

Модератор: Ksantip

Отговори
Flancer
Редовен потребител
Контакт:
Status: Offline

Re: Иран отвъд фасадата на твърдолинейния ислямизъм

Мнение от Flancer » 03 Яну 2018, 09:26

В интерес на истината обаче, Русия има основание да е недоволна от Иран особено в последните години. Въпреки антиамериканската риторика (дори и тя донякъде позаглъхна), Иран не им е надежден съюзник. В много случаи се показаха като върти опашки, аз поне не бих разчитал особено на такъв "приятел".
Русия за в бъдеще ще има още повече основания да е недоволна от Иран когато интересите им на доставчици на енерггоизточници, временно приближени от кризата в Сирия, започнат отново да се противопоставят, в това отношение Турция въпреки абсолютно обтекаемата си позиция по всичко и към всички вероятно ще е геополитическият съюзник на руснаците. Естествено основните заподозрени (ако въобще има големи външни фактори) в момента са САЩ, Израел и СА, но Путин вероятно вижда малко по-далеч от носа си, и с един Иран в хаос и на него ще му е по-спокойно. от друга страна се случва малко раничко, в Сирия има още доста работа, и евентуално пренасочване на ресурс ще обърка нещата там. от трета страна, руснаците си оправиха договорите за базите, обявиха някакво показно изтегляне и могат да си свиркат с ръце в джобовете.
Те и сега са прекалено много, но нямат полезен ход...
Имат, но аятоласите няма да го направят.
От гледна точка на тероризма - да.
Не се знае обаче какви биха били амбициите на подобен "силен ислямистки (а не само ислямски) Иран".
Хомейни беше "мегаломан" в това отношение.
Аха. А и с врътката на Рухани към хардлайнерите и опитът за обратен завой спрямо промените в положителна посока, които изборът му предполагаше...
Наблюдаваме истинското лице на лицемерната западно демократична диктатура. Слава богу останалият цивилизован свят не е заразен от нея.
Хихи. А в дядо КОледа вярваш ли също ;).

EddieBG
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от EddieBG » 03 Яну 2018, 09:26

Jefferson F. Davis написа:
03 Яну 2018, 09:19
Наблюдаваме истинското лице на лицемерната западно демократична диктатура. Слава богу останалият цивилизован свят не е заразен от нея.
Време беше, започнах да се притеснявам, че никой няма да обвини САЩ / западния империализъм за протестите. :D

Flancer
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Flancer » 03 Яну 2018, 09:29

Еди, хайде няма нужда ти пък да афишираш вярата си в чистият и прекрасен Санта Клаус със слабите си умения в сатирата, ЦРУ имат достатъчно дълга дълга история от подобни изпълнения, та хайде, наистина няма нужда...

Stan
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Stan » 03 Яну 2018, 09:35

EddieBG написа:
03 Яну 2018, 09:26
Време беше, започнах да се притеснявам, че никой няма да обвини САЩ / западния империализъм за протестите. :D
Да не би Путин да се е изказал по въпроса? А дано, щото толкова дни, а пък местните русофили - ни дума, ни вопъл ни стон. Не знаят какво да мислят хора, дали подкрепят правителството или протестиращите. А дано по-скоро има яснота по въпроса.
Като не искаш мира, на ти секира.

EddieBG
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от EddieBG » 03 Яну 2018, 09:43

Flancer написа:
03 Яну 2018, 09:29
Еди, хайде няма нужда ти пък да афишираш вярата си в чистият и прекрасен Санта Клаус със слабите си умения в сатирата, ЦРУ имат достатъчно дълга дълга история от подобни изпълнения, та хайде, наистина няма нужда...
Далеч съм от мисълта, че някой различен от ЦРУ е виновен за вълненията в Иран.

Flancer
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Flancer » 03 Яну 2018, 09:57

Споменах нещо за слабите умения в нещо, нали ;).

EddieBG
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от EddieBG » 03 Яну 2018, 10:00

Flancer написа:
03 Яну 2018, 09:57
Споменах нещо за слабите умения в нещо, нали ;).
Въпреки слабите ти умения на оценител, ти предлагам да се съсредоточиш върху риториката на товариш Дэйвис. ;)

P.S. и по въпроса за боя на негрите:

Официальный представитель МИД России Мария Захарова посоветовала Вашингтону поделиться опытом разгона протестных акций
Эхо Москвы написа:Официальный представитель МИД России Мария Захарова посоветовала Вашингтону поделиться американским опытом разгона протестных акций. «Нет сомнений, что делегации США есть, что рассказать миру. Например, … поведать в деталях, как проводились массовые аресты и подавление движения Occupy Wall Street или как «зачищался» Фергюсон», — написала Захарова в Фейсбуке. Таким образом она прокомментировала слова постпреда США при ООН Никки Хейли о созыве экстренного заседания Совбеза и СПЧ ООН по Ирану. О намерении созвать такое заседание Хейли заявила в связи с событиями в Иране. Там с 28 декабря проходят массовые акции протеста. Жертвами беспорядков стали не менее 20 человек.

Flancer
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Flancer » 03 Яну 2018, 10:32

Въпреки слабите ти умения на оценител, ти предлагам да се съсредоточиш върху риториката на товариш Дэйвис.
Нямам нужда от предложенията ти, намекнал съм му какво мисля за реториката му и в наивната му вяра в нелицемерният незападен цивилизован свят. След което казах и на теб какво мисля за вярата ти в едни ненамесващи се в нищо и седящи си на д-то ЦРУ и САЩ ;). Ако не си прочел или схванал - не е моя грижа :).
Както казах, не се напъвай, немощната ти ирония страда от пълна повтаряемост, мисля, че съм третият човек, който ти го, ъъъ, намеква последната седмица, та може би си струва да се замислиш, ой?

EddieBG
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от EddieBG » 03 Яну 2018, 10:37

Flancer написа:
03 Яну 2018, 10:32
Както казах, не се напъвай, немощната ти ирония страда от пълна повтаряемост, мисля, че съм третият човек, който ти го, ъъъ, намеква последната седмица, та може би си струва да се замислиш, ой?
Честно казано, безполезните мнения на русофилската агитка за мен, или по-точно путинофилската, не ме интересуват въобще, та може и ти да се позамислиш да си ги спестяваш за в бъдеще - освен ако не искаш да ти се отговаря с немощна ирония. :D

П.С.
Flancer написа:След което казах и на теб какво мисля за вярата ти в едни ненамесващи се в нищо и седящи си на д-то ЦРУ и САЩ
Такова нещо никъде не съм писал, писах че твърдо вярвам, че ЦРУ стои зад иранските протести.

Flancer
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Flancer » 03 Яну 2018, 10:47

Честно казано, безполезните мнения на русофилската агитка за мен, или по-точно путинофилската, не ме интересуват въобще, та може и ти да се позамислиш да си ги спестяваш за в бъдеще - освен ако не искаш да ти се отговаря с немощна ирония.
Хм, не знам за агитката, доколкото никога не съм бил част от агитка, но пък право на лично мнение имам, та ако искаш да имаш право да съдиш реториката на Дейвис, би трябвало да си подготвен да приемеш съд и над твоята, не мислиш ли. Или се изживяваш малко последна инстанция. Хехе.
Такова нещо никъде не съм писал, писах че твърдо вярвам, че ЦРУ стои зад иранските протести.
Отлично, най-сетне логична мисъл, макар че може и да са израелци, или дори и руснаците, както казах, въпреки, че не се споделя от много хора подобна идея ;).

EddieBG
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от EddieBG » 03 Яну 2018, 10:51

Flancer написа:
03 Яну 2018, 10:47
Честно казано, безполезните мнения на русофилската агитка за мен, или по-точно путинофилската, не ме интересуват въобще, та може и ти да се позамислиш да си ги спестяваш за в бъдеще - освен ако не искаш да ти се отговаря с немощна ирония.
Хм, не знам за агитката, доколкото никога не съм бил част от агитка, но пък право на лично мнение имам, та ако искаш да имаш право да съдиш реториката на Дейвис, би трябвало да си подготвен да приемеш съд и над твоята, не мислиш ли. Или се изживяваш малко последна инстанция. Хехе.
В случай че страдаш от загуба на зрение - подчертал съм нещо, дано успееш да го разбереш.
Отлично, най-сетне логична мисъл, макар че може и да са израелци, или дори и руснаците, както казах, въпреки, че не се споделя от много хора подобна идея ;).
Както знаем Интернет тръгва от американска военна мрежа, та е логично най-после да почне да дава резултати.

Flancer
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Flancer » 03 Яну 2018, 11:07

В случай че страдаш от загуба на зрение - подчертал съм нещо, дано успееш да го разбереш.
О, не, в този форум май останах един от малкото хора без зрителни проблеми ;).
Както знаем Интернет тръгва от американска военна мрежа, та е логично най-после да почне да дава резултати.
Аха. Е, т.е. добре, какво пък, вероятно това има някаква връзка с нещо което си казал в някое предишно мнение, което съм пропуснал :). В космическата тема се представяш по-добре.

EddieBG
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от EddieBG » 03 Яну 2018, 11:15

Flancer написа:
03 Яну 2018, 11:07
О, не, в този форум май останах един от малкото хора без зрителни проблеми ;).
Лошо, значи ще трябва да го обясня като на малко дете. Нямам проблеми със съденето от твоя (или чиято и да било друга) страна, само че ще трябва да изтърпяваш в такъв случай немощната ми ирония.
Аха. Е, т.е. добре, какво пък, вероятно това има някаква връзка с нещо което си казал в някое предишно мнение, което съм пропуснал :). В космическата тема се представяш по-добре.
Лично аз не - но във всички арабски и прочие пролети се коментира ролята на Интернет, в Иран неслучайно почнаха да режат месинджърите и достъпа до него. А както всички знаем, Интернет тръгва от американските военни. От там нататък го оставям на твоята логика.
Неслучайно Русия иска да направи собствен патриотичен интернет, в Китай целия трафик се филтрира, а пък в С. Корея знаем какво е положението.

Flancer
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Flancer » 03 Яну 2018, 11:26

Нямам проблеми със съденето от твоя (или чиято и да било друга) страна, само че ще трябва да изтърпяваш в такъв случай немощната ми ирония.
Да бе, ясно, но да ми казваш да съдя и реториката на Дейсвис, след като вече съм казал какво мисля за нея, а после да намекваш за зрителни проблеми... малко е лицемерно, ЕдиБГ ;).
Лично аз не - но във всички арабски и прочие пролети се коментира ролята на Интернет, в Иран неслучайно почнаха да режат месинджърите и достъпа до него. А както всички знаем, Интернет тръгва от американските военни. От там нататък го оставям на твоята логика.
Хмм, по моята логика, следваща твоята - ноо пък спътник за пръв път е бил изстрелян от руснаци, значи, доколкото телекомуникационни спътници се ползват за ретранслация на телевизия, а по телевизията се появяват и Рохани и Тръмп, то следва, че руснаците са виновни и за намесата на САЩ и за реакцията на Иран?!?! Баси.
Жалко за деградацията на мненията ти в последните години. Наясно съм от какво е породена, но нищо, и периодът "Всички други са тъпи, аз умен и само аз знам какво става" ще мине. Следва втори нихилистичен (след първият - през тийнеджърските години) - "Всичките световни сили са педали. Но не само те - абе всички са педали" - който е и верният подход към геополитиката ;). Ноо не си дорасъл още, има време.
Последна промяна 2 на Flancer, променена общо 3 пъти

Аватар
Желязин
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Желязин » 03 Яну 2018, 11:28

Те затова китайците си направиха свои (тоест контролирани от тях) аналози на социалните мрежи и там само през випиен може да се свържеш с ютуб, гугъл и т.н. Иранците да си направят шериатски месинджър и да са щастливи аятоласите с тумбасите!

...Но пък има и един друг обктивен критерий, заедно с икономическия задух в Иран, и това е гниещия западен стандарт на живот. Както е било в Източния Блок - новите генерации виждат изобилието и свободата, която им се предоставя на Запад и постепенно губят моралните си устои да подкрепят един безсмислен кръволашки режим
"Покажете ми един нормален човек и аз ще го излекувам!" Карл Густав Юнг

EddieBG
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от EddieBG » 03 Яну 2018, 11:57

Flancer написа:
03 Яну 2018, 11:26
Нямам проблеми със съденето от твоя (или чиято и да било друга) страна, само че ще трябва да изтърпяваш в такъв случай немощната ми ирония.
Да бе, ясно, но да ми казваш да съдя и реториката на Дейсвис, след като вече съм казал какво мисля за нея, а после да намекваш за зрителни проблеми... малко е лицемерно, ЕдиБГ ;).
Прочети пак червеното и обяснението към него.
Хмм, по моята логика, следваща твоята - ноо пък спътник за пръв път е бил изстрелян от руснаци, значи, доколкото телекомуникационни спътници се ползват за ретранслация на телевизия, а по телевизията се появяват и Рохани и Тръмп, то следва, че руснаците са виновни и за намесата на САЩ и за реакцията на Иран?!?! Баси.
Всъщност, логиката - за ограничаването на Интернет и месинджърите имам предвид, е на управляващите в Иран, Китай, С. Арабия ако щеш, С. Корея, а както напоследък уверено върви - и Русия. И няма нищо общо с мен, аз просто ги цитирам.
А че САЩ са виновни за сегашната криза в Иран е без съмнение - доказани са опитите им в свалянето на режима на Кастро, както и намесата в разни държави по света - уточнявам че тук съм сериозен, защото това е непоспорим факт. Следователно "логично" няма начин и сега да не са виновни те - тук вече може и да доловиш елементи на немощна ирония.
Жалко за деградацията на мненията ти в последните години. Наясно съм от какво е породена, но нищо, и периодът "Всички други са тъпи, аз умен и само аз знам какво става" ще мине. Следва втори нихилистичен (след първият - през тийнеджърските години) - "Всичките световни сили са педали. Но не само те - абе всички са педали" - който е и верният подход към геополитиката ;). Ноо не си дорасъл още, има време.
Сега и като психолог ли ще се изявяваш? :lol:

Flancer
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Flancer » 03 Яну 2018, 12:38

оттук
през тук (ха де)
Всъщност, логиката - за ограничаването на Интернет и месинджърите имам предвид, е на управляващите в Иран, Китай, С. Арабия ако щеш, С. Корея, а както напоследък уверено върви - и Русия. И няма нищо общо с мен, аз просто ги цитирам.
След 09.11 и в САЩ имат някои яки регулации по въпроса ;). И ние, бтв. имаме възможност за ограничване достъпа до интернет при заплахи за националната сигурност, от тероризъм и т.н. и т.н. Но това няма нищо общо със факта, че Интернет е просто информационна среда и кой и кога и как я е създал (въпреки че развитието на html и WWW започва от CERN, ARPANet само поставя някои технически спецификации и създава протоколите за разпределените мрежи, ползвайки и някой френски и англисйки разработки, по тази логика можеш да наречеш мрежата в офиса си "създадена от американските военни" и да ги обвиниш за бавното сваляне на торенти или ... хехе нещо подобно ;) ) няма общо със събитията в Иран или с причинителят им ;).
Сега и като психолог ли ще се изявяваш? :lol:
Сакън, само уточнявам наблюдение :)
Последна промяна 1 на Flancer, променена общо 3 пъти

Аватар
Ivanov
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Ivanov » 03 Яну 2018, 17:55

Изображение
Интересный факт
2 января, 21:13
В последние 24 часа "протестов в Иране" было сделано 72,200 твитов с хештегом
"# تظاهرات_سراسرى, который призывает протестовать.

- 74% было отправлено из-за пределов Ирана
- 35% на арабском (в Иране персидский)
- Из Саудии твитили больше, чем из Ирана
- Британия на третьем месте..

( Свернуть )
28-30 декабря 2017 г., когда всё и начиналось почти все хэштэги были из Саудовской Аравии

Вот такое невмешательство

Аватар
Jefferson F. Davis
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Jefferson F. Davis » 03 Яну 2018, 18:01

EddieBG написа:
03 Яну 2018, 09:26
Никого не обвинявам, само констатирам фактите. Това не значи че източната диктатура ми допада и че съм и фен. Просто лицемерието на псевдодемократите ме дразни повече. Почти колкото нашите родни анаЛизатори от ляво и от дясно.
Outside the Occupants, freedom for the South! Вашингтон трябва да бъде унищожен!
"Как трудно жить на свете, когда с Россией никто не воюет" -лорд Хенри Джон Темпл Палмерстън - министър председател на Великобритания.

Аватар
Dinain
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Dinain » 03 Яну 2018, 20:10

Ivanov написа:
03 Яну 2018, 17:55
Изображение
Интересный факт

( Свернуть )
28-30 декабря 2017 г., когда всё и начиналось почти все хэштэги были из Саудовской Аравии

Иванов, има само един проблем. Цифрите на тоя спец нямат нищо общо с реалността. Така е когато се доверяваш сляпо на нет.ру...

https://www.numbeo.com/cost-of-living/c ... untry=Iran
Тука вадих, смятах, картон яйца е 51,000 риала. Яйцето ми излизе почти 7 рубли, как този експерт го изкара 46 копейки, не знам...
In 2010, Iran's Department of Statistics announced that 10 million Iranians live under the absolute poverty line and 30 million live under the relative poverty line.[177]
Интересни статистики от самия НСИ на Иран - в 2010 г. 40 млн. иранци (над половината население) са живеели под една или друга линия на бедността. Чини ми се, че ЦРУ няма особена нужда да се намесва, за да избухнат протести. :mrgreen:
"No beast so fierce but knows some touch of pity."
"But I know none, and therefore am no beast."

(Richard III - William Shakespeare)

Аватар
Almasy
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Almasy » 03 Яну 2018, 20:30

Dinain написа:
03 Яну 2018, 20:10
Интересни статистики от самия НСИ на Иран - в 2010 г. 40 млн. иранци (над половината население) са живеели под една или друга линия на бедността. Чини ми се, че ЦРУ няма особена нужда да се намесва, за да избухнат протести. :mrgreen:
Тука и аз ще съм ти опозиция. И то не по отношение на САЩ/ЦРУ, макар че и аз често се дразня, когато големия шейтан априори за всичко е виновен.
За протестите и бедността иде реч. М`чи то същото е в Индия. И във Виетнам. И в Тайланд, Индонезия. И в Малайзия. Милиона живеят във въпиюща бедност. Толкова въпиюща, че смело мога да кажа - непозната по нашите ширини.
Протести обаче няма.
Ами в БГ преди 89-та? Имаше ли?
Хората умираха от страх, машината на терора беше толкова добре смазана, че дори политическите вицове се разказваха само пред "сигурни" хора. Изключването от комсомола те обричаше на невъзможност да влезеш/завършиш висше образование.
В заключение - това не е критерий.
Особено в държави с тоталитарен режим, който както правилно отбеляза Торн, не е непременно задължително да бъде единствено комунистически.
Когато не могат да ограничат свободата на мисълта – ограничават свободата на тялото

Аватар
Dinain
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Dinain » 03 Яну 2018, 20:50

Не мога да се съглася. В България кога половината население е живяло под линията на бедността...?
И във всичките ти изброени държави няма мракобесна диктатура като в Иран. Нещо повече - Рухани обеща икономически подем след вдигането на санкциите в края на 2014 г. - но това не се случи. Затова недоволството изригва с нова сила.

Tens of thousands of people have protested in Iran. Here’s why.
Anti-government protests in Iran, where demonstrations of political unrest are rare, have left at least 20 people dead — and do not appear to be subsiding.

Since Thursday, tens of thousands of protesters have formed the largest outpouring of government opposition since the volatile 2009 presidential elections. The scale and ferocity of the protests had clerical leaders in Tehran struggling Tuesday to respond to what is likely the most serious internal crisis the country has faced this decade.

[Latest: Iran holds pro-government rallies to counter street protests]

Iran has a powerful security force, but leaders have not yet called on the Revolutionary Guard and the Basij militia, who flattened the 2009 demonstrations by killing dozens of protesters.
In Iran, where ruling clerics hold much of the power, some protesters are frustrated that social freedoms and political openness are being suppressed by the establishment. Working-class Iranians who want higher wages and a solution to unemployment are frustrated that the economy has been slow to grow despite the lifting of sanctions under an international nuclear deal.
The protests appeared to have been initially caused by President Hassan Rouhani's leak of a proposed government budget last month that called for slashing cash subsidies to the poor and raising fuel prices to lower debt, The Post reported. But the plan also included fees for car registration and an unpopular departure tax.

Код за потвърждение: Избери целия код

Protesters are also demanding to know why Iran has spent billions of dollars on foreign policy in the Middle East at a time when people are struggling at home. Iran has sent cash, weapons and fighters to Syria, for example, and has financially supported Palestinians and the Lebanese Shiite group Hezbollah.

Unemployment for young people, half of Iran's population, is at 40 percent, the New York Times reported.
https://www.washingtonpost.com/news/wor ... 1662df3e5c
"No beast so fierce but knows some touch of pity."
"But I know none, and therefore am no beast."

(Richard III - William Shakespeare)

Христо Спириев
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Христо Спириев » 03 Яну 2018, 20:56

Almasy написа:
03 Яну 2018, 20:30
Dinain написа:
Тука и аз ще съм ти опозиция. И то не по отношение на САЩ/ЦРУ, макар че и аз често се дразня, когато големия шейтан априори за всичко е виновен.
За протестите и бедността иде реч. М`чи то същото е в Индия. И във Виетнам. И в Тайланд, Индонезия. И в Малайзия. Милиона живеят във въпиюща бедност. Толкова въпиюща, че смело мога да кажа - непозната по нашите ширини.
Протести обаче няма.
Ами в БГ преди 89-та? Имаше ли?
Хората умираха от страх, машината на терора беше толкова добре смазана, че дори политическите вицове се разказваха само пред "сигурни" хора. Изключването от комсомола те обричаше на невъзможност да влезеш/завършиш висше образование.
В заключение - това не е критерий.
Особено в държави с тоталитарен режим, който както правилно отбеляза Торн, не е непременно задължително да бъде единствено комунистически.
Според мен в подчертаното се състои и отговора - границата на страха.
Плюс според мен :
- национален или обществен манталитет и поносимост към авторитарно управление и подчинение
- степента и обхвата на съответния контрол и пропаганда и зомбираност на населението
- натрупани непреодолими обществени противоречия

Аватар
Almasy
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Almasy » 03 Яну 2018, 21:19

".....Не мога да се съглася. В България кога половината население е живяло под линията на бедността...?....."

За половината...Не знам. Но собственото ми семейство ми е достатъчен пример, а не малко народ живееше по подобен начин.
Лека им пръст (аз съм доста късно роден - баща ми е бил на 44 - и двамата починаха отдавна), не видяха живот. Беше вечна мизерия. Не са ходили никога на почивка през живота си (въпреки суперлативите за "народните" почивни станции), работеха по на 2 места, а обувките се носеха по 3 пъти на обущар (техните) - нямаше пари за нови. Ако имаше - те бяха за мен. Пък и какво да изкара художник (баща ми), на всичкото отгоре и луд (политически ненадежден) или лаборантка (изхвърлена от ВМИ-Пловдив за следване като медик, с обвинения от партийния секретар, че не е събщила на властите и нарочно е укрила намеренията на първата си приятелка да избяга в Астралия). ГЛАДУВАХА, Д9. Само и само да има за мен. И само като чуя, колко хубаво било преди.....Най-малко паметта на родителите ми кара да побеснявам.

"....И във всичките ти изброени държави няма мракобесна диктатура като в Иран....."

Толкова мракобесна не е, съгласен съм. Ама и баш демокрация не е. Примерите бяха дадени основно в контекста на беднотията (и евентуално свързаните само с нея протести).

".....Рухани обеща икономически подем след вдигането на санкциите в края на 2014 г. - но това не се случи. Затова недоволството изригва с нова сила....."

Не изключвам тотално подобна вероятност. И все пак, бедността трудно може да е причина единствено сама по себе си, за толкова ожесточени протести, особено в азиатска държава. Освен ако няма рязка ескалация. Това е по-типично за Европа, където социалното движение исторически е много силно.
В Иран никога не съм бил, но тази част на света според мен е малко по-друга бира.
Само изказвам мнение.
Приемам критики в случая, особено ако са подплатени с неопровержими факти.
Когато не могат да ограничат свободата на мисълта – ограничават свободата на тялото

Аватар
Thorn
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Thorn » 03 Яну 2018, 21:41

Dinain написа:
Ivanov написа:
03 Яну 2018, 17:55
Изображение
Интересный факт

( Свернуть )

Иванов, има само един проблем. Цифрите на тоя спец нямат нищо общо с реалността. Така е когато се доверяваш сляпо на нет.ру...

https://www.numbeo.com/cost-of-living/c ... untry=Iran
Тука вадих, смятах, картон яйца е 51,000 риала. Яйцето ми излизе почти 7 рубли, как този експерт го изкара 46 копейки, не знам...
In 2010, Iran's Department of Statistics announced that 10 million Iranians live under the absolute poverty line and 30 million live under the relative poverty line.[177]
колко яйца е картон яйца?

Отговори