Общи приказкиЗащо не си смените никовете, като замените латиницата с кирилица?

Място за разтуха

Модератори: Thorn, Ksantip

Аватар
Мизиец
Редовен потребител
Контакт:
Status: Offline

Re: Защо не си смените никовете, като замените латиницата с кирилица?

Мнение от Мизиец » 01 Фев 2018, 23:09

асос или acoc ...познай къде е разликата от 3 пъти. Единствено, ако си го произнасяш у дома на глас ще знаеш, че си акок или както там се произнася. Така, че в общи линии теб не те касае смяната на буквите..

ISTORIK, пък ти ако имаш такава гигантска репутация най-вероятно ще е изключително лесно да заявиш във всички форуми , че си решил да подмениш 7-те букви на виртуалния си псевдоним от латински на кирилски. Тъй ,че не виждам какво толкова сложно има. По-скоро страх и пак мислъ дека ше да е сантиментална стойност.

Искрено съжалявам ,че не приемате нищо и сте закоравяли в текущата реалност. Но го приемам за нормално предвид податливостта на чуждестранно влияние сред нашия народ. Малък, но предателски народ , както се казва. В случая лека полека си предава идентичността. Днес съм Иван, утре Ivan , други ден Joan, John и така напред далеч. Същото е и с - днес хомо-парад , утре жендър конвенцийка... :) Слуедите уи ми мисълта?

Аватар
ISTORIK
Модератор
Контакт:

Мнение от ISTORIK » 02 Фев 2018, 00:59

Да, следим я мисълта ти...

Според теб явно kleta maika Balgaria е предадена. Националният интерес не е защитен. Истинските българи са отдавна погребани и живеят само в учебниците по история и литература, които отдавна никой не чете. Или, ако ги чете, не разбира написаното в тях.

Ние не сме никакви българи. Национални нихилисти и предатели сме. Държим на latinicata като удавници - сламка.

А какво е написал Черноризец Храбър в "О писменехъ"?
https://bgueorguiev.files.wordpress.com ... x-0001.jpg

Ако отец Паисиий Хилендарски беше жив днес, вероятно би написал: "О, юроде, поради что се срамиш да си напишеш ника на кирилица?"

Глупаво е да търсиш някакви чуждестранни влияния, някакви конспирации зад всеки прякор или псевдоним.

---

Пак повтарям - онлайн псевдонимът може да е всякакъв. Всеки си го е избрал в определен момент по някаква причина. Дали ще бъде на кирилица, на латиница, с йероглифи, с цифри, със символи... или смес от всичко изброено, това няма никакво значение.

Ако в реалния офлайн живот не можеш да напишеш името си без правописна грешка, не можеш да пишеш грамотно и да се изразяваш ясно, не знаеш (поне) националната си история... Нищо друго няма значение, най-малкото - някакъв интернет прякор. Ето това е националният нихилизъм, а не - как си пишеш ника.

В личната карта името ти нали е написано и на кирилица, но - и на латиница... Това също е национално предателство, може би?!

Изборът на псевдоним отразява някаква моментна нагласа или някакво моментно обстоятелство.

Мен не ме дразни изборът на изразни символи (букви от някоя азбука, цифри и др. символи) за създаването на интернет никовете. Мен повече ме дразни да чета текстове с фактологически, граматически правописни и пунктуационни грешки. Такива грешки ми "бодат очите" повече от това кой какъв ник си е избрал и как е избрал да го напише.

Няма никакво значение, че написан по друг начин, нечий ник щял бил да изглежда по-национално, по-красиво или по-сексапилно в нечии чужди очи. Щом човекът си го е избрал да изглежда по определен начин, ние - другите, трябва да уважаваме този негов избор. И - толкова.

Дразня се, когато взема контролното на някой свой ученик и гледам как неграмотно си е написал името. Ето няколко дразнещи примера:

5я, 5ко, 100ян, 100янка, Ива (с липсваща последна буква н!), Люпка, Люпчо, Десиslava, Staniмира, Петъ (с липсваща последна буква р!) и др.

Личното име е най-важната дума в живота на всеки човек и да я грешиш при писане е най-меко казано странно.
Ако мислиш за 1 година напред, посей ориз, ако мислиш за 10 години напред, засади дърво, а ако мислиш за 100 години напред, образовай населението!

Аватар
bukvite
Редовен потребител
Контакт:
Status: Online

Мнение от bukvite » 02 Фев 2018, 18:22

Желязин написа:
01 Фев 2018, 21:29
Някакъв нашенец я бе създал съвсем фри, за каузата. За фонетиката имам предвид.

...То и сега май има три вида бг фонетика, тоест инициативата е изцяло непровокирана от държавна намеса?
Два. За ХП-то навремето Майкрософт бяха питали БАН за официална фонетика и те пратиха някаква малко изменена система. Между другото - младите пишат основно на нея, може би така са свикнали.
Има и някаква фонетика на Андроид, но там е друго.
http://Istoriata.net - исторически форум
Историята, такава каквото е!

Аватар
Archer
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Archer » 02 Фев 2018, 18:52

Айде и тая тема да направи 10-20 страници :lol:

Аватар
Dinain
Редовен потребител
Контакт:

Re: МНЕНИЯ И ПРЕДЛОЖЕНИЯ ЗА ФОРУМА

Мнение от Dinain » 02 Фев 2018, 20:49

Мизиец написа:
31 Яну 2018, 12:37
ПП: Между другото преди няколко месеца така предложих на един приятел да си смени името в една от социалните мрежи, понеже го изписваше с латиница и човека съвсем разбрано прие и го смени. Не е нещо лошо да ползваме Кирилицата и богатството на българския език.
Това показва тотално неразбиране на концепцията за социални мрежи.

Изписвайки име на азбука, различна от латиницата, ставаш неоткриваем за примерно 90% от световното население. Проста математика. (китайския го оставям настрана)
Идеята на социалните мрежи, поне на хартия, е да свързват хора от целия свят, а подобно действие постига точно обратния резултат. :!: :roll:
"No beast so fierce but knows some touch of pity."
"But I know none, and therefore am no beast."

(Richard III - William Shakespeare)

Аватар
Dinain
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Dinain » 02 Фев 2018, 20:53

EddieBG написа:
01 Фев 2018, 14:07
Освен задължителната смяна на потребителските имена на кирилица, предлагам всички аватари да бъдат уеднаквени - с българското знаме.
Както и подписите - там да се сложи целият или част от текста на химна.
Форумен възродителен процес! :lol: :lol: :lol: :lol:

Аватар
Желязин
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Желязин » 02 Фев 2018, 22:09

Dinain написа:
02 Фев 2018, 20:49
Мизиец написа:
ПП: Между другото преди няколко месеца така предложих на един приятел да си смени името в една от социалните мрежи, понеже го изписваше с латиница и човека съвсем разбрано прие и го смени. Не е нещо лошо да ползваме Кирилицата и богатството на българския език.

Изписвайки име на азбука, различна от латиницата, ставаш неоткриваем за примерно 90% от световното население. Проста математика. (китайския го оставям настрана)
Идеята на социалните мрежи, поне на хартия, е да свързват хора от целия свят, а подобно действие постига точно обратния резултат. :!: :roll:
Защото китайците са комунисти, нали? А комунистите са били руснаци?!?

...Абе спрете с тая русофобия, вече, бе, хора,бе... Сложете (ама абсолютно всеки) Вова на аватара си и всичко да протече мирно и тихо, и со кротце и со катюши!!!...

Вова е кирилицата на българския ;)
"Покажете ми един нормален човек и аз ще го излекувам!" Карл Густав Юнг

EddieBG
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от EddieBG » 03 Фев 2018, 05:51

Мизиец написа:
01 Фев 2018, 23:09
Искрено съжалявам ,че не приемате нищо и сте закоравяли в текущата реалност. Но го приемам за нормално предвид податливостта на чуждестранно влияние сред нашия народ. Малък, но предателски народ , както се казва. В случая лека полека си предава идентичността. Днес съм Иван, утре Ivan , други ден Joan, John и така напред далеч. Същото е и с - днес хомо-парад , утре жендър конвенцийка... :) Слуедите уи ми мисълта?
Торн и Иванов като живеещи в Западна Гейропа, към джендърите или хомо-тата да ги слагаме?
Следиш ли ми мисълта? :lol:

Аватар
Dinain
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Dinain » 03 Фев 2018, 10:28

Желязин написа:
02 Фев 2018, 22:09
Dinain написа:
02 Фев 2018, 20:49
Мизиец написа:

Защото китайците са комунисти, нали? А комунистите са били руснаци?!?
:shock: :?
Ъъъ, защото китайците са към милиард и половина и много от тях не ползват и латиница.

Аватар
Желязин
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Желязин » 03 Фев 2018, 10:36

Опитах се да съм ироничен, Динайн... и, прекалявам, знам :Д
"Покажете ми един нормален човек и аз ще го излекувам!" Карл Густав Юнг

Отговори