Общи приказкиБойни изкуства

Място за разтуха

Модератор: Ksantip

Отговори
Кухулин
Редовен потребител
Контакт:
Status: Offline

Re: Бойни изкуства

Мнение от Кухулин » 20 Фев 2018, 10:12

Thorn написа:
15 Фев 2018, 10:28
Всъщност хубавото в сумото е, че няма категории.
Изображение

136 см 30 кг с/у 139 см 59 кг. Баща му гледа скептично отзад :D

Аватар
bukvite
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от bukvite » 22 Фев 2018, 12:45

https://www.youtube.com/watch?v=nx4uYI7FpGo
Нещо по реалното приложение на "изкуствата"
http://Istoriata.net - исторически форум
Историята, такава каквото е!

Кухулин
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Кухулин » 22 Фев 2018, 14:12

Абе това е някаква клиника тука :D Единия пуска класации по ефективност, другия пуска реални приложения, третия па не го интересува духовната страна :D А на практика всеки, който се е докоснал малко от малко до БИ е наясно, че в тоя живот всяка секунда, всеки миг е реално приложение на БИ - и физически, и ментално, и всякак. И боя е от най-малко значение тук, щото я на 5% от населението им се наложи някога да се бият юнашки, я не. И това далеч не са най-читавите 5% :)

Аватар
ValBo
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от ValBo » 22 Фев 2018, 14:21

Важното е да се спортува, без допълнителни стимуланти. Това те прави спокоен и уверен в себе си, което е напълно достатъчно.
Иначе, в клипа няма нито една правилна техника, а при тия разлики в килограмите - момата няма никакъв шанс.
Домашното насилие не си заслужава коментара
Изображение
Finita la commedia

Кухулин
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Кухулин » 22 Фев 2018, 16:44

Разбира се, че това е важното, при това с всеки спорт е така. Все едно да тренираш лека атлетика и да обясняваш как реалното и приложение се състои в гоненето на автобуса сутрин рано. Щото те учи да тичаш бързо, нали :)

Аватар
ValBo
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от ValBo » 22 Фев 2018, 17:13

Е, вместо да си губиш времето с тренировки, можеш да помолиш съседа да пуска сутрин кучето... :-)
Изображение
Finita la commedia

Аватар
ISTORIK
Модератор
Контакт:

Мнение от ISTORIK » 22 Фев 2018, 19:23

Аз съм ходил с Рекс - кучето на съседите (немска овчарка) - на тренировки в дожото по джудо и джу джуцу в Пловдив. А Рекс много обичаше да е по цял ден с мен - на разходки из целия град, а после - на тренировка по бойни изкуства. В началото много лаеше, когато някой ме атакуваше, но после свикна, че не се бием на живот и смърт. Говорех му само на френски и той по някое време отвикна да слуша команди на български. Живя 15 години. Оплаквал съм го като жив човек.
Ако мислиш за 1 година напред, посей ориз, ако мислиш за 10 години напред, засади дърво, а ако мислиш за 100 години напред, образовай населението!

Кухулин
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Кухулин » 23 Фев 2018, 15:15

ValBo написа:
22 Фев 2018, 14:21
тия разлики в килограмите
https://imgur.com/gallery/4Eqdggu

Фейк било, но е забавно :D

ПП Горе-долу по темата: https://i.imgur.com/3vjQwKv.gifv :mrgreen:

Аватар
ValBo
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от ValBo » 23 Фев 2018, 15:23

Аз мога да ти пусна как шампионка по бокс инкогнито, побърква клуб от начинаещи боксьорчета, но това са единици.
За съжаление, при трениран мъж, 50 килограмовите момичета нямат голям шанс, колкото и да са тренирали.
Имаме по-дълги ръце, по-силна мускулатура и повече маса. Само изненадата може да им помогне.
Последна промяна 1 на ValBo, променена общо 23 пъти
Изображение
Finita la commedia

Кухулин
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Кухулин » 23 Фев 2018, 15:28

Е много ясно, че ще ги побърка :) А колкото до разликата в масите при сходна подготовка, всичко зависи от конкретните условия. В спорта - от правилата. Класиката е Акебоно с/у Рене Боняски в К1. Едно хубаво чукване в главата и заминаваш, без значение какво говедо си.

https://www.youtube.com/watch?v=WR6ghxKP4rQ

Аватар
ValBo
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от ValBo » 23 Фев 2018, 15:34

Много е разтеглива тази теория. Все пак като заговорихме за разлика в масите на ринга, при среща между шампион перо и свръхтежка, на кого би заложил ;-)
Изображение
Finita la commedia

Кухулин
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Кухулин » 23 Фев 2018, 15:41

Ако имаш предвид боксов ринг, работата е ясна. Там няма много мегдан за импровизации :) Обаче в аматьорското сумо, например, се случва в отворената група (обща категория) медалистите в по-лека категория да бият медалистите в по-тежка. Ще потърса клипче. А пък в професионалното сумо това си е редовна практика. Сегашния дай-йокодзуна Хакухо е 150 кила, а пък Харумафуджи беше 130 :)

Кухулин
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Кухулин » 23 Фев 2018, 15:46

Един от най-големите бойци в историята на сумото, Чионофуджи, също беше 130 кила, лека му пръст.

https://www.youtube.com/watch?v=yOfMtyGShPA

Кухулин
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Кухулин » 23 Фев 2018, 16:15

Кухулин написа:
23 Фев 2018, 15:41
в аматьорското сумо, например, се случва в отворената група (обща категория) медалистите в по-лека категория да бият медалистите в по-тежка
https://www.youtube.com/watch?v=R-0ykZUxtAI

Аватар
ValBo
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от ValBo » 23 Фев 2018, 16:31

Сумото не е меродавно в случая.
Разликата между 160 и 130 и между 80 и 50 кг е все 30 кила, но процентно не са изобщо еднакви.А и то зависи какво има под тия килограми. Затова осреднявам.
Колкото и да ми се иска противното, единици са жените, които могат да победят тренирани мъже срещу себе си, ако няма правила.
Затова уча щерката да удря и да бяга, докато не се е окупитил нападателя. И да се надяваме, че той е страхлив.
Изображение
Finita la commedia

Кухулин
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Кухулин » 23 Фев 2018, 16:38

Какво значи ако няма правила? Научи я по-добре да ръга с нож, да стреля с пищови, ако е склонна да влиза в такива ситуации. Какво ще удря, да я пребият някъде като куче.

Аватар
ValBo
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от ValBo » 23 Фев 2018, 16:49

За стрелбата съм се погрижил. Групите са и много добри, но с пистолет в училище няма да ходи, с нож също, спрей също не дават. А се прибира късно вечер и може да се намери някой навлек.
Та ако е някой от нейните съученици, ще се справи, но с едър тип като мен, не може. Но ние едрите сме бавни, та затова удар по слаба точка и бегом, до място където има повече хора.
Изображение
Finita la commedia

Аватар
Amazon
Модератор
Контакт:

Мнение от Amazon » 24 Фев 2018, 05:19

Мисля, че ножа е добра алтернатива за момиче.

Аватар
vassiln
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от vassiln » 24 Фев 2018, 06:20

Жалко, че няма сумо за жени. С такива екипи би било доста секси.
Иначе за защитата - навлизате в моята тема за боя.
Собирала в огороде мать красную смородину.
Снова сын уехал воевать, умирать за Родину!

Кухулин
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Кухулин » 24 Фев 2018, 06:36

vassiln написа:
24 Фев 2018, 06:20
Жалко, че няма сумо за жени. С такива екипи би било доста секси.
В аматьорското сумо е пълно с жени, вкл и българки има много силни. Професионалното сумо е жесток, брутален спорт, там жени няма как да оцелеят. Едно време са се опитвали, но днес нивото е друго. Освен това има някои религиозни пречки.

Аватар
General Lukov
Редовен потребител

Мнение от General Lukov » 24 Фев 2018, 11:46

Най-гадно е ако трябва да се бориш с някой едър на тясно пространство, например те заклещи в асансьор - тогава и добре да се биеш, губиш част от предимствата, които имаш на открито. Тогава такива като Valbo ще те надвият само с натиска на килограмите си комбинирано с някоя мечешка захватка. :mrgreen:

miau
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от miau » 24 Фев 2018, 14:43

General Lukov написа:
24 Фев 2018, 11:46
Най-гадно е ако трябва да се бориш с някой едър на тясно пространство, например те заклещи в асансьор - тогава и добре да се биеш, губиш част от предимствата, които имаш на открито. Тогава такива като Valbo ще те надвият само с натиска на килограмите си комбинирано с някоя мечешка захватка. :mrgreen:
Аз, ученик в техинкум. Имах съученик, 2 глави по-висок от мен и около 35 кг по-тежък(аз 65 той 100+). Реши да се борим един ден. Хвана ме за врата и шията, и ме сви на земята. Казах му да ме пусне, че ще му бръкна в задника - смее се. След второто предупрежцение забих три пръста в дебелия му гъз. Изрева и се хвана за болното място. Ако беше истински бой имах достатъчно време да му разбия носа и гръкляна т.н.. Друг съученик, все още като ме види и се хваща за топките(лоши спомени има от сходна ситация). Оставяям на страна, че зъбите също са оръжие в подобни ситуации. Разбира се, стига да не си нокаут след първия удар.
Та, и да те е хванал на тясно и да е по-голям и тежък от теб, пак имаш шанс.
All those... moments will be lost... in time,... like tears... in rain.

Аватар
ISTORIK
Модератор
Контакт:

Мнение от ISTORIK » 24 Фев 2018, 15:20

Amazon написа:
24 Фев 2018, 05:19
Мисля, че ножът е добра алтернатива за момиче.
Не е хубаво да се пролива кръв.
По-добре е да е въоръжена с палка, пръчка, тонфа или явара. Става и с връзка ключове. Нещо незабележимо, което може да има двойно предназначение - навито на руло списание (рекламните списания на джиесем операторите са здрави), но без в него да има арматурна желязна пръчка!; букет рози с повече бодли; дълъг и здрав шал - може да върже противника; ветрило... Но трябва и да знае как да действа с всяко тайно оръжие.
Ако мислиш за 1 година напред, посей ориз, ако мислиш за 10 години напред, засади дърво, а ако мислиш за 100 години напред, образовай населението!

Кухулин
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Кухулин » 26 Фев 2018, 17:46

ISTORIK написа:
24 Фев 2018, 15:20
Не е хубаво да се пролива кръв.
По-добре е да е въоръжена с палка, пръчка, тонфа или явара.
https://www.youtube.com/watch?v=n1hxNMPOlCs&t=9m

Реално приложение (след 09:00).

djio
Редовен потребител

Мнение от djio » 01 Мар 2018, 10:22

Малко сумо новини:

Даниел Иванов - Аоияма се завръща в елитната дивизия “макуучи” още за втория турнир за годината “Хару башьо” в Осака, който започва на 11 март.

Миналата година българският борез изпадна във второто ниво на професионалното сумо, след като травма му попречи да се представи добре в два турнира.

През януари обаче той зае 3-о място във втора дивизия “джурю” с 9 победи и 6 загуби. Синята планина е един от тримата новаци, които ще заменят изпадащите Аминишики, Тарунофуджи и Такекадзе.

Отговори