Общи приказкиСПОРТ

Място за разтуха

Модератор: Ksantip

Отговори
Аватар
Amazon
Модератор
Контакт:
Status: Offline

Re: СПОРТ

Мнение от Amazon » 23 Юни 2018, 22:43

Успех за джелезото! Аз отивам да спортувам със сенокосачката.

Аватар
Ivanov
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Ivanov » 23 Юни 2018, 22:59

Германците само късметлии ли са бе мааму ?

gabocvet
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от gabocvet » 24 Юни 2018, 12:57

Не, всички играят и накрая германците играят финал.

Енравота
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Енравота » 25 Юни 2018, 18:52

Те с този провал срещу Мексико първия мач почти сигурно си уредиха 1/8-финал с Бразилия.
Иначе 1-вият смислен отбор,който хвана руснаците-ги разпиля.1/8-финал срещу Испания или Португалия.Честито.
Suum cuique

djio
Редовен потребител

Мнение от djio » 25 Юни 2018, 19:38

Португалия не впечатлява. А при мач на кариоките с немците, ще гледаме наказателна акция на Вермахта. В Бразилия боб трябва да хвърлят, да не се падат с тях.

Аватар
Желязин
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Желязин » 26 Юни 2018, 21:33

Amazon написа:
23 Юни 2018, 22:43
Успех за джелезото! Аз отивам да спортувам със сенокосачката.
10х, ние с василн си писахме и му разказах накратко, обаче е редно да оставя и тук кратък пътепис как завърши сагата.

Дойдох на старта около два часа и половина преди началото. Походих около два километра за да подсетя организЪма, че го чака нещо по-така. Мислех сутринта да посетя 5кмрън в Южния, но пих до късно и не ми се получи. При самия старт имаше шатри, маси и т.н. и взех две пейки, които бяха с дебелината на летва (тип а ла сгъваемите пейки по бирфестовете), съединих ги и легнах да дремуцам...

Към 23 ч.видях един познат, който като мен беше насложил 5-6 кг багаж в раницата. Аз в моята бях намъкнал, резервни маратонки,връхна водоустойчива дреха, пауър банк, литър вода, нож, тх, аспирин, магнезий, магнезиев гел, дийп релийф, редбули, една електролитна напитка, суджук, пастърма, половин комат хляб, хималайска сол, по един домат и лимон и глава лук за да омайвам девойките по пътя. Тук май само василн е запознат с такива състезания, но конкретно за в100 има пунктове на брой около 12 по пътя, като на поне девет се предлага храна . Участвал съм на около 30 планински състезания, като около половината от тях са били ултрамаратони и , за тях, в началото се бях екипирал с едни рънърс ранички с минималистичен обем, каквито носят масово "ултрите", обаче установих, че това е много повече фешън концепция отколкото прагматично приложение по време на бягането. Ако си от бързите ултри наистина не ти трябва много багаж, даже никакъв, но ако си такъв като мен, по-скоро провеждаш скороходен преход. За много народ е "редно" да се екипират така както "капитаните" - паунщина. Другото, което установих е, че в планината обичам да ям месо и домати. Рядко организаторите успяват да осигурят първото да е качествено, обикновено са някакви не особено прецизни колбаси, а домати няма на всички състезания. Конкретно на тази витоша 100 не съм ял от храната по пунктовете.

С един друг човек се запознах там - той търсеше спаринг за ултрата явно и въпреки че му обясних концепцията, че всеки си бяга как му дойде доста се засегна, когато стигнахме първия пункт и го изоставих. Егоистично звучи, но тази моя добродетелност и приказливост ми коства много време и беше тактическа грешка. Познавайки силите си не трябваше да го оставям да ми говори, а освен това имаше няколко добри участъка с отрицателна денивелация, където взех минута-две предимство, но от куртоазия го изчаках. Човекът не е виновен с нищо, аз просто не съм отборен играч...

След 23-тия км (пункт Кладница - там стоях 3 мин) видях двама стари познати. Със жената се разприказвахме за Русия. Аз, в продължение на около десет км й разправях неща, от които рки ще получи катарзисна диария.

Това ми беше втората тактическа грешка (не за Русията, а за това, че не следвах своето темпо, а го отдадох на разходка с лафене). Девойката се отказа на следващия пункт, а аз продължих без да спирам.

Интересното беше, че отново чух концепцията колко по-неприятно било да бягаш сам - според мен е до определен тип характер. Явно аз не съм от най-социалните хора като става въпрос за такива преходи...

Фактически - от 23-тия км до 83-тия не спрях на нито един пункт. Единственото ми спиране за почивка и храна беше на една разбита пейка на 55-ти км, някъде около обед или преди обед. Там, като ме видяха, седнаха едни новобранци, на които има дадох част от храната, дийп релийфа и малко магнезий и ги навивах да не се отказват поне докато не стигнат ярлово, където имаше пилешка супа (а това, което не има казах е, че по мои смътни спомени, оттам щяха да ги извозят).
Те също ми бяха от полза - оказа се, че имало контролно време за пункта до брезите. Трябвало да се стигне до 15:00. Контролното време за Чуйпетлово беше до 12:30 (45-ти км). Там стигнах към 8:10, а предварителните ми очаквания бяха към 7 да съм на този пункт, където щях да изхвърля единия чифт маратонки и да олекотя раницата. Въобще не бях обърнал внимание на контролата за Брезите (75-ти км)...

...Когато стигнах 68-ия км обаче спуках гумите - нещо средно между физическа и психическа преумора :изчислявах кога ще стигна до контролата и бях на ръба. Няколко км преди това бях усетил забавяне в темпото, а последните 3 км бяха чутовно занижаване на скоростта ми. Знаех, че ще ме пуснат дори и след контролното време... (Може би трябваше да съм дремнал след храненето за да съм свежарка - още една грешка)

Както и да е, стигнах с 55 мин закъснение - в четири без пет. След кратка разправия ми казаха, че ако искам мога да тръгвам. Миналата година пак се разправях с част от хората по пунктовете, понеже времето беше значително по-лошо и не искаха да ме пуснат от Чуйпетлово, но по принцип, са разбрани хора и като видят, че се инатиш не правят проблем и така: продължих си и в двата случая... Само дето 2017-та финиширах...

Стигайки до пункт Бистрица (83-ти км) обаче бях демотивиран да продължа да се влача и се отказах. Заедно с мен бяха двама други новобранци, които бяха адски разочаровани, че прекратяват участие. Аз бях честен с тях - казах им, че ще се чувстват ужасно за това си решение. Казах им, че вече три пъти съм го завършвал това състезание и не е такъв проблем за мен, но че тях ще ги е яд... Не знам как звучи отстрани това?

По-долу лепвам скрийншот от тракинга:) Денивелацията не е хваната като хората, но останалото е ок
Прикачени файлове
търчанье.png
"Покажете ми един нормален човек и аз ще го излекувам!" Карл Густав Юнг

Аватар
Amazon
Модератор
Контакт:

Мнение от Amazon » 27 Юни 2018, 01:15

Страхотно! Чел ли си "Дългата Разходка" на местро Стивън Кинг? Ако не си, зарязвай всичко и я почвай - има я в читанката. А аз изразявам благородна завист за готиното приключение и се радвам че у нас се организират такива неща. Май ми е време да се прибирам.

Енравота
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Енравота » 27 Юни 2018, 12:47

Дон Диего снощи беше поне на 5 магистралки!
Suum cuique

Аватар
Желязин
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Желязин » 27 Юни 2018, 19:00

Силите на Доброто победиха Световния Лудогорец - Германия!...

Аватар
Bruchpilot
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Bruchpilot » 27 Юни 2018, 19:25

Желязин написа:
27 Юни 2018, 19:00
Да му *** ****** ****** ***, *****, ******* й *****!
Винаги викам за Германия, ама да му се не знае, към 30-тата минута започнах да викам за Корея! То бива-бива безобразие, обаче това на нищо не прилича! Дано поне швейцарците ме зарадват :D
Строши-пилот :mrgreen:

djio
Редовен потребител

Мнение от djio » 27 Юни 2018, 19:45

Желязин написа:
Не разбрах само, покрай говеждо-свинската комплесарщина, къде намеси делиорманския тумор в световните финали!? :D

Аватар
Желязин
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Желязин » 27 Юни 2018, 19:54

djio написа:
27 Юни 2018, 19:45
Желязин написа:
Не разбрах само, покрай говеждо-свинската комплесарщина, къде намеси делиорманския тумор в световните финали!? :D
:lol: :lol: :lol:

Таланти, душа, таланти :lol:
Bruchpilot написа:
27 Юни 2018, 19:25
Желязин написа:
Винаги викам за Германия, ама да му се не знае, към 30-тата минута започнах да викам за Корея! То бива-бива безобразие, обаче това на нищо не прилича! Дано поне швейцарците ме зарадват :D

И аз съм за Албания!

iasen ianakiev
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от iasen ianakiev » 27 Юни 2018, 19:57

Еййй мислех,че Германия ще стане пак световен шампион,пък те взеха че ядоха дръвчето от Южна Корея. :( :(

djio
Редовен потребител

Мнение от djio » 27 Юни 2018, 20:24

Желязин написа:
27 Юни 2018, 19:54
djio написа:
27 Юни 2018, 19:45
Желязин написа:
:lol: :lol: :lol:

Таланти, душа, таланти :lol:
Bruchpilot написа:
27 Юни 2018, 19:25
Желязин написа:

И аз съм за Албания!
х10 :lol:

miau
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от miau » 27 Юни 2018, 20:38

Ред е на Бразилия.
Аржентина минаха между капките. Да видим кариоките тази вечер.
А на мен ми се иска да имаме нов световен шампион, ама наистина нов, а не някой, който вече е печелил.
All those... moments will be lost... in time,... like tears... in rain.

Пресиян
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Пресиян » 27 Юни 2018, 20:52

Футболният отбор на Русия загуби като домакин от Уругвай с нула на три. Аз очаквах, че футболният отбор на Русия ще падне от Уругвай с нула на четири.
Футболният отбор на Швейцария победи Сърбия с два на един, а аз очаквах, че Швейцария ще бие Сърбия с два на нула.
Футболният отбор на Швеция победи Мексико с три на нула. Очаквах, че Швеция ще бие.

Аватар
Желязин
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Желязин » 27 Юни 2018, 20:59

Я, кажи сега какво ще стане с Футболния отбор на Сърбия. След края на мача всеки е Нострадамус...

Аватар
vassiln
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от vassiln » 27 Юни 2018, 21:36

Футболният.
Как може немците така?
Собирала в огороде мать красную смородину.
Снова сын уехал воевать, умирать за Родину!

Аватар
Bruchpilot
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Bruchpilot » 27 Юни 2018, 22:04

vassiln написа:
27 Юни 2018, 21:36
Футболният.
Как може немците така?
Няма Гьотце, няма Клозе, Гомес одъртя...
Абе въобще за мен това първенство до момента си е живо тържество на грозния, изцяло защитен футбол (с някое друго изключение)!
Строши-пилот :mrgreen:

Аватар
Желязин
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Желязин » 27 Юни 2018, 22:18

vassiln написа:
27 Юни 2018, 21:36
Футболният.
Не.

kramer
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от kramer » 27 Юни 2018, 22:32

Ой-ла-ри, Йоги, Йоги Льов, ха-ха-ха,
Ой-ла-ри, Йоги, Йоги Льов, ха-ха-ха :mrgreen:

Пресиян
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Пресиян » 27 Юни 2018, 23:26

Мъжкият футболен отбор на Бразилия победи мъжкия футболен отбор на Сърбия с два на нула. Аз очаквах, че мъжкият футболен отбор на Бразилия ще победи мъжкия футболен отбор на Сърбия с едно на нула.

Доколкото знам на европейски или световни първенства по футбол мъжкият футболен отбор на Русия никога не е побеждавал мъжкия футболен отбор на Германия. Мъжкият футболен отбор на Германия е бил 4 пъти световен шампион по футбол, а мъжкият футболен отбор на Русия никога не е ставал световен шампион по футбол.
https://www.11v11.com/teams/germany/tab ... on/Russia/

Аватар
Желязин
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Желязин » 28 Юни 2018, 17:45

Тази година тенденцията ще се запази. ;)

Аватар
Ivanov
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Ivanov » 28 Юни 2018, 23:46

Не им върви на германците в Русия !
Изображение
Интересно че по руските форуми повечето казват че викали за Германия !?!

djio
Редовен потребител

Мнение от djio » 29 Юни 2018, 00:13

Ivanov написа:
28 Юни 2018, 23:46
Не им върви на германците в Русия !
Изображение
Интересно че по руските форуми повечето казват че викали за Германия !?!
Ами не си в крак с модните тенденции. Не сме 45-та. В момента мразят англичаните. И да, имат симпатии към германците. :)

Отговори