Общи приказкиСПОРТ

Място за разтуха

Модератор: Ksantip

Отговори
Аватар
General Lukov
Редовен потребител
Status: Offline

СПОРТ

Мнение от General Lukov » 10 Окт 2017, 14:31

Виждам че няма такъв раздел във форума, затова правя тази тема да пишем тук за всички новини/събития от света на спорта.

Започвам с това - Витали Кличко (вече на 46г.) иска да се връща на ринга за да отмъсти за брат си (Владимир), който беше набит от Антъни Джошуа тая пролет в мач за световната титла:

http://www.youtube.com/watch?v=AvKUy-rBiSc
:mrgreen:

Аватар
Желязин
Редовен потребител
Контакт:

Re: СПОРТ

Мнение от Желязин » 10 Окт 2017, 14:38

Calcio fiorentino (also known as calcio storico "historic football") is an early form of football that originated in 16th-century Italy. Once widely played, the sport is thought to have started in the Piazza Santa Croce in Florence. There it became known as the giuoco del calcio fiorentino ("Florentine kick game") or simply calcio; which is now also the name for association football in the Italian language. The game may have started as a revival of the Roman sport of harpastum.

https://en.m.wikipedia.org/wiki/Calcio_Fiorentino

Истинският футбол, без позьорщини
"Покажете ми един нормален човек и аз ще го излекувам!" Карл Густав Юнг

Аватар
General Lukov
Редовен потребител

Мнение от General Lukov » 10 Окт 2017, 14:42

Сирия загуби с 1-2 (след продължения) срещу Австралия в мача реванш за класиране на Световното в Русия през 2018г. Първият мач завърши 1-1. Путин щеще да е много доволен ако се бяха класирали. :mrgreen:

http://www.youtube.com/watch?v=k0C7xc7Q2mM
Репортаж от мача.
Последна промяна 1 на General Lukov, променена общо 10 пъти

Аватар
Мизиец
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Мизиец » 10 Окт 2017, 14:47

Жалко за сирийчетата. Заслужаваха да играят на световното, еле па в Русия, предвид унижощителната война. Австралийците можеха да проявят малко съчувствие. Ама нали са англо-саксонска утайка ..нормално за тях да са коравосърдечни гяволи.

Пп: Това с Витали Кличко не ми се види достоверно.

Аватар
Желязин
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Желязин » 10 Окт 2017, 15:25

Съдията здраво подпира австралийците като гони един от Сирия и тогава онези обръщат мача...

Аватар
General Lukov
Редовен потребител

Мнение от General Lukov » 03 Ное 2017, 17:40

Кубрат Пулев май ще се бие срещу 44 годишния Фрес Оквендо (пуерториканец) в началото на следващата година в мач за световната титла (WBA regular), понеже титлата на супершампион (WBA superchampion) я държи Антъни Джошуа след победата си миналата събота срещу Карлос Такам.
Мачът на Пулев вероятно ще е в САЩ (Чикаго). Иска да се бие в Америка за да добие повече популярност, а и другия фактор е че в Чикаго има голяма българска диаспора.

Енравота
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Енравота » 03 Ное 2017, 17:43

Сега виждам тази тема!Луд фен съм на SS Lazio! 8-)
Suum cuique

Аватар
Ksantip
Модератор
Контакт:

Мнение от Ksantip » 03 Ное 2017, 19:48

Енравота написа:
03 Ное 2017, 17:43
Сега виждам тази тема!Луд фен съм на SS Lazio! 8-)
Надявах се някой да спомене нещо за футбол :lol:. Не мога да кажа, че съм луд фен, защото не съм стъпвал на мач на Левски повече от година и ме е срам даже да казвам, че съм левскар поради този факт. Иначе освен тях имам още два отбора, за които ми пука дали падат, или бият (по това разбирам, че съм фен на някой) - Реал Мадрид (заради Зидан и Раул) и Интер (заради Занети) 8-). Калчото ми е любимото първенство и се радвам, че в последно време отборите стават все по-добри и играят атрактивен футбол, особено тази година е пълна лудница :shock:.

Енравота
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Енравота » 06 Ное 2017, 00:50

:oops:
Ksantip написа:
03 Ное 2017, 19:48
Надявах се някой да спомене нещо за футбол :lol:. Не мога да кажа, че съм луд фен, защото не съм стъпвал на мач на Левски повече от година и ме е срам даже да казвам, че съм левскар поради този факт. Иначе освен тях имам още два отбора, за които ми пука дали падат, или бият (по това разбирам, че съм фен на някой) - Реал Мадрид (заради Зидан и Раул) и Интер (заради Занети) 8-). Калчото ми е любимото първенство и се радвам, че в последно време отборите стават все по-добри и играят атрактивен футбол, особено тази година е пълна лудница :shock:.
КЗЛ... :oops: Докато имаше ЦСКА-бях за тях.Реалата ги мразим наравно с Пръцата,а служебните са ми най[email protected]№$%€€§§*((§%$№№@@@[email protected]№$% ...отбор.От Левски,Рома,ония двата,Говнайтед и Байерн ги мразя х3...Лацио са ми най-на сърце,после Челси,Валенсия и Дортмунд.А, и ПАС Янина... 8-)
Suum cuique

Аватар
Желязин
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Желязин » 06 Ное 2017, 07:30

И аз бях Цесекар едно време - най ме е яд как феновете оплюха Ферарио Спасов, последният ни треньор, който си разбираше нещата... И това прехласване по Младенов, само защото се правеше на талибанин...а пък за Йешич, който би Лузърпула с тима, изграден от Феро...мани...

Когато фалирахме и ни пратиха в В или коя група беше се почувства някакъв живец, спечелихме купата и т.н....Е, не, че съм стъпил на стадиона - аз спрях към 2008-ма реално да се вълнувам от тея работи... Вчера разбрах, че апокрифния Литекс е бил Крайзфорест - хубава работа:)

Аватар
Ksantip
Модератор
Контакт:

Мнение от Ksantip » 06 Ное 2017, 09:41

Енравота написа:
06 Ное 2017, 00:50
КЗЛ... :oops: Докато имаше ЦСКА-бях за тях.Реалата ги мразим наравно с Пръцата,а служебните са ми най[email protected]№$%€€§§*((§%$№№@@@[email protected]№$% ...отбор.От Левски,Рома,ония двата,Говнайтед и Байерн ги мразя х3...Лацио са ми най-на сърце,после Челси,Валенсия и Дортмунд.А, и ПАС Янина... 8-)
Много приятели чорбари имам и си говорим, че преди се бъзикахме когато едните станат шампиони за сметка на другите или кой бил/паднал в евротурнирите, а в последните години споровете се въртят около това кой отбор ще закрият първо :D. Тотална деградация. С тебе явно сме на коренно различни позиции за футбола, но да питам: ПАС Янина?!?! Как?

Енравота
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Енравота » 06 Ное 2017, 20:07

Ksantip написа:
06 Ное 2017, 09:41
ПАС Янина?!?! Как?
О,лесно! :lol:
Горе-долу от началото на ноември до края на март за мен е период на почивка и основните неща,които правя тогава са да спя,да ходя по банкети и моабети,да се мотая из България и да залагам на мачове. :oops:
Та ПАС ги бях намерил някъде 08/09-та година с много здрав отбор,тогава някъде мачкаха из гръцката 2-ра лига и влязоха в първа.Та са ми носили парици.И от там интересът към тях беше вече готов. Вече 7-8 години са в Супер Лигата и са корав средняк-винаги 5-ти или 6-ти,а аз принципно си харесвам точно такъв тип отбори-всеки може да е фен на Реал/Барса/Байерн...
Челси и Лацио също бяха средняци,като си ги избирах,после се наляха кинтите там.
Suum cuique

Аватар
General Lukov
Редовен потребител

Мнение от General Lukov » 08 Ное 2017, 02:25

SS Lazio и сега са средняци. Чат-пат влизат в групите на ШЛ през няколко години, където обикновено ядат голям бой. Имаха един силен период от 1999-2002г. и това им беше на лациалите. 8-)
Тогава мисля че им беше и единствената титла в Италия сезон 1999/2000г. :roll:

Аватар
Желязин
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Желязин » 08 Ное 2017, 09:24

SS = squadra sportiva, AC = едикакво си calccio... що само тези есесовци, ебати хитреците...
Един мой познат грък от Атина бил фен на Лацио, но след като отишъл на техен мач в агитката станал от Рома. Нали бил малко мургав и щели да го бият:)))

Аватар
Ksantip
Модератор
Контакт:

Мнение от Ksantip » 08 Ное 2017, 09:53

Енравота написа:
06 Ное 2017, 20:07
Ksantip написа:
06 Ное 2017, 09:41
ПАС Янина?!?! Как?
О,лесно! :lol:
Горе-долу от началото на ноември до края на март за мен е период на почивка и основните неща,които правя тогава са да спя,да ходя по банкети и моабети,да се мотая из България и да залагам на мачове. :oops:
Та ПАС ги бях намерил някъде 08/09-та година с много здрав отбор,тогава някъде мачкаха из гръцката 2-ра лига и влязоха в първа.Та са ми носили парици.И от там интересът към тях беше вече готов. Вече 7-8 години са в Супер Лигата и са корав средняк-винаги 5-ти или 6-ти,а аз принципно си харесвам точно такъв тип отбори-всеки може да е фен на Реал/Барса/Байерн...
Челси и Лацио също бяха средняци,като си ги избирах,после се наляха кинтите там.
Ясно. И аз така харесах Монако миналата година, защото ми направиха бая пари :D. Ясно е, че всеки може да е фен на големите, но някой път се случва от само себе си. Специално на Реал им станах фен като бях на 8 години и гледах футболисти като Раул, Зидан, Карлош, Фиго и т.н. Голът на Зидан срещу Леверкузен ме конвертира окончателно :lol:.

Луков, две титили имат - тази за която говориш и една през 70-те. Не мога да кажа, че съм им фен, но този сезон ми носят пари и играят хубав футбол, така че са ми симпатични :D.

Аватар
General Lukov
Редовен потребител

Мнение от General Lukov » 08 Ное 2017, 16:39

Желязин написа:
08 Ное 2017, 09:24
SS = squadra sportiva, AC = едикакво си calccio... що само тези есесовци, ебати хитреците...
Един мой познат грък от Атина бил фен на Лацио, но след като отишъл на техен мач в агитката станал от Рома. Нали бил малко мургав и щели да го бият:)))
Агитката на Лацио наистина са крайно-десни и това го знае цяла Италия и Европа. Навремето в силните им години около 2000г. даже под техен натиск ръководството не закупуваше тъмнокожи играчи... имаха един аржентинец Хуан Себастиан Верон, който си беше почти бял с леко нейтив амероидни черти (от местното пред-испанско население на Аржентина) и въпреки, че им беше най-добрия играч и плеймейкър, беше продаден на Манчестър Юнайтед през 2001г. за рекордна сума. Паоло Ди Канио след един гол в дербито срещу Рома 2005г. вдигна дясната си ръка с ясен фашистки поздрав (има десетки клипове в тубата), и други играчи на Лацио са го правили. Разбира се това SS е лек бъзик и си е италианската абревиатура squadra sportiva, няма нищо общо с това, което си помислиха някои. :mrgreen:
Иначе другия полюс от агитките в Италия, крайно-леви, типичен пример е Ливорно, но те рядко се задържат в Серия А и играят в по-долните дивизии на Италия.

Енравота
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Енравота » 08 Ное 2017, 18:39

SS е абревиатура на Società Sportiva,тоест спортна общност.Верон беше продаден на Юнайтед заради нередности около италианския му паспорт и го грозеше пандиз.
Иначе първият с по-тъмна боя в отбора беше Фабио Ливерани /ако и да не личи от името му/през 2001-ва :shock: Агитката яко го хранеше и спря чак когато той изши Ювентус.
А поздравът на Ди Канио е точно пред лявата агитка на Ливорно,не пред ромите.
Suum cuique

Аватар
General Lukov
Редовен потребител

Мнение от General Lukov » 09 Ное 2017, 22:16

Усташите разсипват малякас. :mrgreen:

kramer
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от kramer » 09 Ное 2017, 22:22

те като в Реал - "Енрике, баща ти е Амунике" :lol:

Аватар
General Lukov
Редовен потребител

Мнение от General Lukov » 09 Ное 2017, 23:06

4-1 за Хърватия! Помощниците на Сърбия във всички войни срещу хървати и българи глътнаха плувката! :mrgreen:

Аватар
Ksantip
Модератор
Контакт:

Мнение от Ksantip » 10 Ное 2017, 10:34

General Lukov написа:
09 Ное 2017, 23:06
4-1 за Хърватия! Помощниците на Сърбия във всички войни срещу хървати и българи глътнаха плувката! :mrgreen:
И заедно с братята швейцарци ми спечелиха едно безплатно ходене в някоя кръчма :lol:.

Аватар
Желязин
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Желязин » 11 Ное 2017, 18:03

https://www.blitz.bg/sport/svetoven-fut ... 83442.html

Агуеро попари Русия насред Москва

Аватар
General Lukov
Редовен потребител

Мнение от General Lukov » 14 Ное 2017, 02:05

Бихме Саудитска Арабия в контрола с 1-0 (Ивелин Попов 81 минута). :mrgreen:

Аватар
Ksantip
Модератор
Контакт:

Мнение от Ksantip » 14 Ное 2017, 09:30

А италианците не се класираха за световно за пръв път от 1958г насам след като направиха равен с шведите в Милано, но понеже бяха паднали в Стокхолм ще гледат първенството по телевизията.

EddieBG
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от EddieBG » 19 Ное 2017, 22:57

Григор Димитров е шампион на финалния турнир на АТП в Лондон!

......

Отговори