Общи приказкиРусофилия и русофобия

Място за разтуха

Модератор: Ksantip

Отговори
Енравота
Редовен потребител
Контакт:
Status: Offline

Re: Русофилия и русофобия

Мнение от Енравота » 11 Юли 2018, 19:33

BAGA_TUR написа:
08 Юли 2018, 16:57
Извинявай, ако си фен на ФК Левски...
ОТ
Ирония беше.В сърцето си имам вовеки запазено място за Анверп,Олимпия,Публикум,Тампере,БАТЕ,Жилина...ще се намери място и за Вадуц май... :roll:
Suum cuique

Аватар
Bruchpilot
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Bruchpilot » 11 Юли 2018, 19:58

Amazon написа:
11 Юли 2018, 15:59
Дори да е толкова устойчиво, колко пъти ги е валял дъжд тия очила? То ще излезе и че е като лепило.
Иприта например, също е доста устойчив, макар и не при всички условия. Като се има предвид, че веществото не е общо познато, не можем да изключим и свойства с цел "area denial" - т.е. много устойчиво. Това просто като разсъждение.
Енравота написа:
11 Юли 2018, 19:33
...ще се намери място и за Вадуц май... :roll:
Бре, сродна душа :D
Строши-пилот :mrgreen:

antygon
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от antygon » 14 Юли 2018, 21:48

:shock: Бутилка Новичок :shock:

https://www.mediapool.bg/britanskata-po ... 81499.html
Чудя се - да вярвам или не!

Или журналистите нещо са объркали, или Скотланд ярд тотално са се "сдухали" . Каква бутилка? Рашъните са решили да трепят с газ градове ли?
Хайде и малко тролене за "фобчетата" :D
"бутилка Новичок" :
Изображение

А вероятно са имали предвид това :
Изображение
ПП.Нещо като разобличние на Теорията на конспирацията на британците от един русофоб :
https://www.craigmurray.org.uk/
Тезата на британците - смях...
Putin therefore, on this reading, was willing to sacrifice both the secrecy of the novichok programme and the spy swap card just to attack Sergei Skripal. That seems highly improbable.

Only the Russians can make novichok and only the Russians had a motive to attack the Skripals.

Путин бил готов да жертва секретността на програмата Новичок :shock: и половината шпионска мрежа във Великобритания за да си отмъсти на Скрипал.
Только русские могут делать "Новичок", и только у русских был мотив напасть на Скрипаля

и още :
Their trained assassin(s) painted a novichok on the doorknob of the Skripal house in the suburbs of Salisbury. Either before or after the attack, they entered a public place in the centre of Salisbury and left a sealed container of the novichok there

А леле ... :lol:

Аватар
Желязин
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Желязин » 16 Юли 2018, 09:40

https://sputniknews.com/africa/20180710 ... rs-russia/

Белите южноафриканци с голяма надежда да намерят нов дом в Южна Русия. Става въпрос за около 15000 бели бури и африкаанс, които се договарят да заселят Ставропол.

Разбира се, това не е първият им избор за миграция в държава, където няма да бъдат дискриминирани заради цвета на кожата им. В статията е отразена и реакцията на белгийците, както и взаимотношенията между белгийските институции и нпо-та (едно такова по-точно) и това малцинство в РЮА...

Имало е кампании и за придобиване на холандско гражданство за определен брой бури, но това го срещнах в друга статия и ще е ОТ да давам подробности...

Както и да, за пореден път виждаме как Русия е Империйка на Злото, в която хората виждат само Мордор...
"Покажете ми един нормален човек и аз ще го излекувам!" Карл Густав Юнг

Аватар
Almasy
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Almasy » 16 Юли 2018, 11:22

Бе то и едно многодетно немско семейство тръгна имигрира в русията. И нема лабаво – направи го. Причината – видите ли – в развратна Германия, в училището в прав текст разяснявали на децата как се правят бебета. И нещо още по-лошо – учели ги и на толерантност към различните (LGBT). Хукнаха към добротелната православна матушка.
За това с радост ни осведомиха всички руски и проруски (БГ) медии (каквато е и тази, чийто линк си пастнал).
О времена, о нрави.
Нещо обаче тез медии пропуснаха факта, че същото почтено семейство не можа изтрае и 3 месеца (или 1 – не помня вече) в расюшката. И си чупи краците да се връща обратно в разюздано швабско.
Та ай ша видим, колко народ от ЮАР ще намери тоз нов дом в южна русия и колко ще изтрае най-важното.
Или ще е поредният балон (от множественото). Че един наплив на имигранти към самая могучая – ум да ти зайде.
И понеже ти си казал „както и да е”, същото ще кажа и аз.
Апологетите на расюшката сте бол.
Е па нека и от другия тертип да има
Когато не могат да ограничат свободата на мисълта – ограничават свободата на тялото

Аватар
Amazon
Модератор
Контакт:

Мнение от Amazon » 16 Юли 2018, 15:51

В ЮАР прогресивно започва да става все по страшно. Русия поне може да им даде сигурност. Проблемът ще е по скоро климата. Дори в южна Русия много зависи къде са. Има места където виреят само технически култури.

Аватар
Almasy
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Almasy » 16 Юли 2018, 16:02

Amazon написа:
16 Юли 2018, 15:51
В ЮАР прогресивно започва да става все по страшно.
С това съм съгласен, но за емиграция в Русия съм изключително, изключително скептичен.
Дори и да има единици (като въпросното немско семейство) реалностите ще ги същисат. Свикнали са на определен тип (западен) на комуникации/решаване на проблеми/стандарт на живот/законодателство/спазването му.
Настоящият руский мир е твърде далеч от това, но те не са бивша руска колония, за да го осъзнаят.
А колко пък сигурност дава русията......Ам щъ замолъ - звучи ми направо като виц. Баш за такваз "сигурност" говорят накупилите имоти по южното ни черноморие руснаци.
Времето ще покаже кой е прав.
Когато не могат да ограничат свободата на мисълта – ограничават свободата на тялото

Stan
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Stan » 16 Юли 2018, 18:32

Желязин написа:
16 Юли 2018, 09:40
https://sputniknews.com/africa/20180710 ... rs-russia/

Белите южноафриканци с голяма надежда да намерят нов дом в Южна Русия. Става въпрос за около 15000 бели бури и африкаанс, които се договарят да заселят Ставропол.
E, точно района на Ставропол, откъдето заради експанзията на чеченците и другите кавказци бягат самите руснаци, а "славните" казаци, които иначе са бабаити в Украйна, тук са по-тихи и от вода... леко ме съмнява. Единственият вариант е просто да не знаят къде искат да отидат. Ако разбира това въобще е истинска новина.
Като не искаш мира, на ти секира.

Аватар
Archer
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Archer » 16 Юли 2018, 18:50

Да идват в тука земя и безработни цигани бол :lol:

Аватар
Dinain
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Dinain » 16 Юли 2018, 19:21

Това е смехотворно. Отдавна емигрират към Британия, САЩ и други бели държави. Откъде-накъде ще им потрябва да ходят в Русия...?
"No beast so fierce but knows some touch of pity."
"But I know none, and therefore am no beast."

(Richard III - William Shakespeare)
...
Days since last IAF airstrike in Syria

kramer
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от kramer » 16 Юли 2018, 19:29

Dinain написа:
16 Юли 2018, 19:21
Това е смехотворно. Отдавна емигрират към Британия, САЩ и други бели държави. Откъде-накъде ще им потрябва да ходят в Русия...?
Спасяване по единично. Докато в случая говорим за окончателно решаване на въпроса :)

Аватар
Dinain
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Dinain » 16 Юли 2018, 22:42

Ето това се казва тъпа руска пропаганда!
Окончателно решение за 15,000 бели южноафриканци, които да намерели убежище в Ставропол....

These are the top countries South Africans are emigrating to
When looking at South Africa’s data, Pew Research found that at least 900,000 people born in South Africa were currently living in other countries in 2017.

For these South Africans the United Kingdom was the destination of choice, with 210,000 migrants as of 2017.

However, it was closely followed by Australia (190,000) and other popular countries including the USA (100,000) and New Zealand (60,000).
https://businesstech.co.za/news/lifesty ... rating-to/

2017 rank Country Migrants
1 United Kingdom 210 000
2 Australia 190 000
3 United States 100 000
4 New Zealand 60 000
5 Canada 50 000
6 Angola 40 000
7 Botswana 40 000
8 Chile 20 000
9 Zimbabwe 20 000
10 Germany 20 000
11 Netherlands 10 000
12 Swaziland 10 000
13 Israel 10 000
14 Portugal 10 000
15 Mozambique <10 000
16 Ireland <10 000
17 Malawi <10 000
18 Switzerland <10 000
19 Namibia <10 000
20 Greece <10 000

Те дори в Израел са емигрирали ок. 10,000 души според статистиката. Запознах се с един дошъл от Йоханесбург в новобранския лагер, май Джонатан се казваше. После един ден му видях снимката във вестника - застреляха го в Газа. :(

...

Аватар
Желязин
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Желязин » 18 Юли 2018, 06:47

Ще е интересно да се намери южноафриканска медия с бял уклон или някакъв блог или форум, където е коментирана новината

Аватар
vassiln
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от vassiln » 25 Юли 2018, 23:19

Брей, допреди малко в темата за фалшивите новини съфорумците щеха да се изядат.
Защо така бе, хора? Ще си помисля, че имате да делите някакви нефтени полета....
Собирала в огороде мать красную смородину.
Снова сын уехал воевать, умирать за Родину!

Кухулин
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Кухулин » 25 Юли 2018, 23:25

Стари кадри налазиха форума и повлякоха старото ниво. Няма отърване.

EddieBG
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от EddieBG » 25 Юли 2018, 23:27

Dinain написа:
16 Юли 2018, 22:42
А статията започва със "Several members of South Africa’s white Boer and Afrikaner minorities are entertaining the possibility of moving to southern Russia."

Как several members станаха 15,000 жадуващи за необятната руска земя, не ми стана много ясно. :D

Аватар
Dinain
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Dinain » 25 Юли 2018, 23:42

Кухулин написа:
25 Юли 2018, 23:25
Мен ли громиш? :(

...

Кухулин
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Кухулин » 25 Юли 2018, 23:46

Dinain написа:
25 Юли 2018, 23:42
Кухулин написа:
Мен ли громиш? :(
Торн, Т-72 и някви други звезди. Ти рядко пишеш извън сирийската тема, а аз влизам там веднъж месечно.

Аватар
Желязин
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Желязин » 25 Юли 2018, 23:58

EddieBG написа:
25 Юли 2018, 23:27
Dinain написа:
16 Юли 2018, 22:42
А статията започва със "Several members of South Africa’s white Boer and Afrikaner minorities are entertaining the possibility of moving to southern Russia."

Как several members станаха 15,000 жадуващи за необятната руска земя, не ми стана много ясно. :D
https://www.rt.com/business/432375-russ ... a-farmers/
Up to 15,000 Boers, descendants of Dutch settlers in South Africa, are planning to move to Russia...
Ето, де... Четох различни статии и май в тази на спутник вярно не бяха посочили бройка...

Важното е, че Русия спасява афро-холандците!

Аватар
Amazon
Модератор
Контакт:

Мнение от Amazon » 26 Юли 2018, 02:13

Джелезо, африканерите не са само холандци. Смес са между холандци и французи. Ако руснаците им дадат земя, ще е интересна гледка. От суб-екваториално, към суб-арктическо и континентално земеделие. Пак е по добре отколкото черните ти съграждани да те утрепат докато спиш.

Лошото е, че тамън ще се заселят, аклиматизират и им потръгне бизнеса и ще хванат поредната революция.

През голямата депресия доста американци емигрират в Русия. После идва терора през краят на 30-те. Сталин практически избива всичките. Чекистите са ги събирали дори от опашките пред американското посолството в Москва. Откъде идва тоя руски фетиш, да разстрелват хора с терапевтична цел, хич не ми го побира главата.

Аватар
Almasy
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Almasy » 26 Юли 2018, 04:09

Amazon написа:
26 Юли 2018, 02:13
Откъде идва тоя руски фетиш, да разстрелват хора с терапевтична цел, хич не ми го побира главата.
Идеология.

Аватар
bukvite
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от bukvite » 26 Юли 2018, 06:54

Кухулин написа:
Абе от беглия поглед видях, че се карат баш хардлайнерите, но наистина не чета тук, за да съм обективен.. Дано врагът с партиен билет да ви проблема.
Лек ден от мен.
http://Istoriata.net - исторически форум
Историята, такава каквото е!

Аватар
Jefferson F. Davis
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Jefferson F. Davis » 26 Юли 2018, 08:08

Almasy написа:
16 Юли 2018, 16:02
Amazon написа:
16 Юли 2018, 15:51
В ЮАР прогресивно започва да става все по страшно.
С това съм съгласен, но за емиграция в Русия съм изключително, изключително скептичен.
Дори и да има единици (като въпросното немско семейство) реалностите ще ги същисат. Свикнали са на определен тип (западен) на комуникации/решаване на проблеми/стандарт на живот/законодателство/спазването му.
Настоящият руский мир е твърде далеч от това, но те не са бивша руска колония, за да го осъзнаят.
А колко пък сигурност дава русията......Ам щъ замолъ - звучи ми направо като виц. Баш за такваз "сигурност" говорят накупилите имоти по южното ни черноморие руснаци.
Времето ще покаже кой е прав.
Ти от руската реалност имаш ли лични впечатления от видяно на място или въртиш латерната по дефолт?
Outside the Occupants, freedom for the South!
"Как трудно жить на свете, когда с Россией никто не воюет" -лорд Хенри Джон Темпл Палмерстън - министър председател на Великобритания.

Аватар
Almasy
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Almasy » 26 Юли 2018, 09:02

bukvite написа:
26 Юли 2018, 06:54
Кухулин написа:
Абе от беглия поглед видях, че се карат баш хардлайнерите, но наистина не чета тук, за да съм обективен.. Дано врагът с партиен билет да ви проблема.
Лек ден от мен.
Ми като не четеш, защо коментираш?

Аватар
Almasy
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Almasy » 26 Юли 2018, 09:10

Jefferson F. Davis написа:
26 Юли 2018, 08:08
Ти от руската реалност имаш ли лични впечатления от видяно на място или въртиш латерната по дефолт?
Всъщност в случая си прав.
Никога не съм бил в Русия.
Така че, възприеми го латерна по дефолт.
Ако трябва да се добавиш още нещо - не ща и да стъпя. Както не искам и в Йемен, Катар, ОАЕ, Саудитска Арабия или Оман (макар, че в някои от тези държави съм правил трансфери по летищата, но толкова).
Джеферсън, мен държавата Ви не ме притеснява от гледна точка на какво правите там и какъв живот живеете.
Стига да си останете в границите си.
Не искам "руский мир" в БГ.
BTW, отвращават ме порядките Ви.
Че и калинките и казачока Ви (последното сигурно е тежко наследство от детските години).
Последна промяна 1 на Almasy, променена общо 26 пъти

Отговори