Общи приказкиРусофилия и русофобия

Място за разтуха

Модератори: Ksantip, Sharana

Отговори
kramer
Редовен потребител
Контакт:
Status: Offline

Re: Русофилия и русофобия

Мнение от kramer » 28 Юни 2018, 19:38

rki написа:
28 Юни 2018, 19:33
Ако "възрастния" индивид е дебил, трябва ли да го уважаваме?
А ако ти не прави нищо?

П.П. Стан сигурно пак ще каже, че пиша едносрично, но специално този форум го ползвам за забавление. :lol:

rki
Редовен потребител

Мнение от rki » 28 Юни 2018, 19:45

kramer написа:
28 Юни 2018, 19:38
rki написа:
28 Юни 2018, 19:33
Ако "възрастния" индивид е дебил, трябва ли да го уважаваме?
А ако ти не прави нищо?

П.П. Стан сигурно пак ще каже, че пиша едносрично, но специално този форум го ползвам за забавление. :lol:
Е как да не прави нищо. Това, че вярва в Дядо Коледа Мраз си е негов проблем, но това че налага на околните да слушат глупости, говори най-малкото за липса на възпитание, ако не за дебилизъм.
"Risk happens slowly at first, then all at once."

Аватар
vassiln
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от vassiln » 28 Юни 2018, 22:41

Даже си събрах партакешите, за да му направя място да се разположи по-удобно.
Но след малко се осъзна и смени видеото с едно за "прививки" (ашладисване). Може да беше невинна жертва на фейсбукската помия.
Между другото, по влаковете има доста шумни глупаци, и това май не е чисто български синдром - и в Италия някакъв американски дебил ми дуднеше зад гърба, а едни испански лелки направо подлудиха половината вагон. Едната даже каза "
Инямадамупозволядамизапушиустата, ищеказвамнахоратаистинатазанего!
", превод от жена ми. Та при испанската ярост, даже американския дебил посърна като препикано мушкато и замлъкна.
И май в случая русофилията имаше косвено влияние, да ме извинява човека.
А като вляза в компютъра на баща ми, направо се панирам: разрешил е да получава известия от де що има по света русо-тролски дивотии.
Cause what does it means to live in a tower of gold, if it is built on an island of shit?

pehotinec
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от pehotinec » 30 Юни 2018, 08:16

Напоследък се навъдиха едни такива русофили , че човек да го е срам да каже, че и той е русофил........Те не че толкова обичат Русия, а обичат да мразят - Украйна, Америка, Европа, собствената си държава, а най - вече самите себе. Хейтъри. Търсят утеха и оправдание за житейските си неудачи, които често са въображаеми. Въпрос на характер и мироглед.

Stan
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Stan » 30 Юни 2018, 09:11

vassiln написа:
28 Юни 2018, 22:41
Между другото, по влаковете има доста шумни глупаци, и това май не е чисто български синдром.
Като човек с много годишни наблюдения върху системата на БДЖ и пътникопотока в нея, напълно потвърждавам тази твоя констатация. Толкова хора с отклонения, колкото по влаковете, никъде другаде не може човек да види. Дали от електромагнитното поле излъчвано от жиците, дали от характерната миризма състояща се от машинно масло, ръжда и кенеф, дали от превъзбуда, че пътуват, но на много хора като се качат на влак, чакрите им се отварят.
Като не искаш мира, на ти секира.

Stan
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Stan » 30 Юни 2018, 09:28

pehotinec написа:
30 Юни 2018, 08:16
Напоследък се навъдиха едни такива русофили , че човек да го е срам да каже, че и той е русофил........Те не че толкова обичат Русия, а обичат да мразят - Украйна, Америка, Европа, собствената си държава, а най - вече самите себе. Хейтъри. Търсят утеха и оправдание за житейските си неудачи, които често са въображаеми. Въпрос на характер и мироглед.
До голяма степен си прав. Лично аз познавам такива хора, които навремето, като бяхме студенти, уж бяха що годе нормални, а сега попадат в точно описаните от теб характеристики. Чисто психологически, това има обяснение - те търсят причината за личните си неудачи, някъде другаде, но не и в себе си и се задейства схемата - аз съм зле, щото държавата е зле, щото не е оценила моите способности, а това е така, щото дойде демокрацията, Западна Европа и Америка целенасочено ни съсипаха, живеем в общество възприело техните ценности, но аз съм зле, значи те са виновни, съответно обичам всички, които им са врагове и най-вече Русия. И си прав, че това са хора изпълнени с омраза към цели свят и всичко.
Но това е само един сегмент от съвременните български русомани. Повечето са си потомствени болшевики, които още от малки са си облъчени от семействата им. Познавам хора, които като говорят за днешна Русия, все още казват "Съюза"! При това това не са изкуфели дъртаци, а на около 45-46 г., т.е. когато се разпаднал СССР са били на 18-19 г.!

Аватар
vassiln
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от vassiln » 30 Юни 2018, 18:04

Странно, явно аз навършвам годините по-бавно от твоите познати... Сега съм на 44, а като се разпадна СССР, бях на цели 27 години. А твоите познати тогава са били значително по-млади от мен, пък сега ме изпреварили на години.
Cause what does it means to live in a tower of gold, if it is built on an island of shit?

Stan
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Stan » 30 Юни 2018, 18:14

vassiln написа:
30 Юни 2018, 18:04
Странно, явно аз навършвам годините по-бавно от твоите познати... Сега съм на 44, а като се разпадна СССР, бях на цели 27 години. А твоите познати тогава са били значително по-млади от мен, пък сега ме изпреварили на години.
Странно нещо са спомените. С времето нещата се размиват, забравят се детайли, сливат се събития. Даже се и губи представа точно за времето и кога какво точно е станало.
Та, СССР се разпада през 1991 г., т.е. преди 27 години. Ако тогава си бил на 27, сега значи трябва да си на 54 г. Или тогава си бил на 17.

Аватар
Ksantip
Модератор
Контакт:

Мнение от Ksantip » 30 Юни 2018, 18:21

vassiln написа:
Нещо май не ти излиза математиката, бай Василе :lol:.

Аватар
vassiln
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от vassiln » 30 Юни 2018, 20:45

Абе с годините се изкуфява. Видях после че нещо го обърках, ама има и други смегчаващи обстоятелства.

antygon
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от antygon » 05 Юли 2018, 22:12

Мдааа...
тука се трие яко, ако не съответства на "мейнстрийма" :mrgreen:
Нищо де - след 16-ти "мейнстрийма" ще се смени. :lol: Но все пак - да си задам въпросът - държа да стана "русофоб" :lol: :
Кой се опита да свитне тия двамата?
Изображение
КГБ? :lol: Путин лично?

Аватар
vassiln
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от vassiln » 06 Юли 2018, 09:24

Сигурно е от ревност. :D
Или е някаква руска провокация да изкарат виновни британските служби и за двата инцидента.
Само дето КГБ никога не посягаше на живота на невинни западняци, още повече в техните страни. Но може Путин и тази черта да е прекрачил...
Сега успях да прочета новината, мъжът бил алкохолик, жената хероинозависима. Все повече ми прилича на брилянтна руска акция, наподобяваща активно мероприятие на британците, но и приличаща на действие на психопат, работещ с отрови в тайна британска лаборатория. И такива работи.

Аватар
pnp5q
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от pnp5q » 06 Юли 2018, 10:36

CNN е избичило някаква версия за комшия на тез двамцата от MI-6.
Кто к нам с мечом придет, того проще застрелить.

Аватар
Ivanov
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Ivanov » 07 Юли 2018, 01:28

vassiln написа:
06 Юли 2018, 09:24
но и приличаща на действие на психопат, работещ с отрови в тайна британска лаборатория. И такива работи.
Защо тайна ??? Баш явна си е :lol:
Изображение
Изображение
Porton Down: What is the experimental government facility in Wiltshire at the centre of recent poisonings?
https://www.independent.co.uk/news/scie ... 31951.html

Аватар
vassiln
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от vassiln » 07 Юли 2018, 13:04

Абе така ми прозвуча по-интересно, някак конспиративно 😀

Аватар
Dinain
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Dinain » 08 Юли 2018, 13:04

vassiln написа:
Значи СССР се е разпаднал в 2001 г. :)
Губят ти се две петилетки.

...
Слагам плюс на предпоследния пост на Стан.

Имам въпрос: вчера виках за Хърватия. Това прави ли ме русофоб по дифолт?
"No beast so fierce but knows some touch of pity."
"But I know none, and therefore am no beast."

(Richard III - William Shakespeare)
...
Days since last IAF airstrike in Syria

Енравота
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Енравота » 08 Юли 2018, 15:40

Dinain написа:
08 Юли 2018, 13:04
Имам въпрос: вчера виках за Хърватия. Това прави ли ме русофоб по дифолт?
Най-вероятно.
Само изключително надъхан и нашмъркан с русофилия зрител би харесал антифутбола на руснаците.Аз гледам футбол от началото на 90-те и не мога да се сетя за по-грозно играещ отбор.В сравнение с тях дори Левски играе модерен,атакуващ,скоростен и приятен за очите футбол 8-)
Suum cuique

Аватар
BAGA_TUR
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от BAGA_TUR » 08 Юли 2018, 16:57

Енравота написа:
08 Юли 2018, 15:40
.В сравнение с тях дори Левски играе модерен,атакуващ,скоростен и приятен за очите футбол 8-)
Извинявай, ако си фен на ФК Левски, но ако наистина твърдиш, това за синия клуб, то цялото ти мнение е лишено от футболно "разбиране".
:)

Аватар
Желязин
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Желязин » 08 Юли 2018, 18:14

И аз бях за хърватите, а руснаците наистина винаги са играели грозен футбол. Е, ако бяха били вчера нямаше да е голяма драма, но не заслужаваха чак до полуфинал да стигат. Във Фб де що русофоб имаше, постваше преди първия им мач с арабите яки гнусотевищеници и беше забавно в началото, но с Испания и Уругвай се видя истинското им лице...

Русофилията на Запад е много интересна - крайните левичари етатисти и и част от либертарианците са много влюбени в РФ ако и да са на диаметрално противоположни политически позиции инак. Е, либертарианците в по-малка степен от прехранените марксисти, но ми е странно човек като д-р Рон Пол каква русолюбия проявява към путиновото государство... ? Още повече, че и към КНР май е положително настроен... Явно, който е от нашите е добър, който не е, е лош - без особено значение от политическите и социални възгледи...
"Покажете ми един нормален човек и аз ще го излекувам!" Карл Густав Юнг

Аватар
vassiln
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от vassiln » 08 Юли 2018, 18:15

Момчета, не заспамвайте темата с футбол.
Динаин, добро утро, това беше преди седмица, сега съм още по-млад😃

antygon
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от antygon » 11 Юли 2018, 00:56

Ама тоя форум съвсем русофилски станал.
В изтрития ми пост пиша, че това със смъртта на британската гражданка е "путинска провокация" - демек за това е : "хайли - лайкри Раша", те ме изтриха. Е защо модераторите трият заключението на ББС , цитиращо Таймс?
Стига с русофилията.
https://www.bbc.com/russian/features-44776187
Путинская провокация
Газета прямо в заголовке называет случившееся "Путинской провокацией", уточняя в подзаголовке, что "убийство Дон Стерджес в Солсбери - вопиющий акт терроризма".
Т.е. "хайли - лайкли Раша"

Аватар
Amazon
Модератор
Контакт:

Мнение от Amazon » 11 Юли 2018, 02:55

Ако продължиш да тролиш, няма да се ограничавам само с триене. Близко си до постижението да си първият потребител, ограничен за дълъг период, заради ниско ниво на постовете. Поне аз, колкото и да се напъвам, се провалям да намеря някаква стойност, позитивизъм, или желание за дискусия в твоите излияния. Бих препоръчал съвсем добронамерено, когато пишеш извън раздела Съвременни Конфликти, да влагаш поне капчица старание.

Аватар
vassiln
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от vassiln » 11 Юли 2018, 10:35

Нещо не разбирам. Ако отравянето е станало от намерени в парка очила, заразени при предишния инцидент, то това е рекорд по устойчивост на бойно отровно вещество. Точно четири месеца на открито, от 4-ти март до 4-ти юли. :shock: От друга страна, да не подценяваме постиженията на съветските химици...

Аватар
Amazon
Модератор
Контакт:

Мнение от Amazon » 11 Юли 2018, 15:59

Дори да е толкова устойчиво, колко пъти ги е валял дъжд тия очила? То ще излезе и че е като лепило.

Отговори