Общи приказкиРусофилия и русофобия

Място за разтуха

Модератор: Ksantip

Отговори
Аватар
Dinain
Редовен потребител
Контакт:
Status: Offline

Re: Русофилия и русофобия

Мнение от Dinain » 11 Май 2018, 08:33

rki написа:
09 Май 2018, 15:34
Цъ-цъ-цъ....
Като се броят постижения и заслуги всички са руснаци, па като трябва да се носи отговорност този е украинец, оня беларус, третия грузинец....
×10

Абсолютно! Никой не е руснак в тая Русия... украинци били, ама то иначе не съществува такава нация, те са си руснаци... ох, обърках се.
"No beast so fierce but knows some touch of pity."
"But I know none, and therefore am no beast."

(Richard III - William Shakespeare)
...
Days since last IAF airstrike in Syria

Аватар
bukvite
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от bukvite » 11 Май 2018, 08:42

Съвсем накратко, тъй като издадох тази години две автобиографии на Тодор Трайчев и имаме съвместни премиери другата седмциа (прибра се пак в България).
Те двамата се занимават основно с политически песни в движението 'Ален Мак". 79г. Батето (Иван Славков) ги харесва на един от концертите в Благоевград и ги пита; "Вие известни ли сте?" И като чува, че не - "Казва на секретарката си - Да станат известни".
Да следват 4 години яко лансиране, през което им пускат 2 албума от Балкантон в сериозни тиражи, да не говорим за албумите в СССР. 83 лично той им урежда турне в Западна Германия, като им дава адрес на доверен човек, където могат да потърсят убежище. Тук всичките им песни са извзети и свалени от излъчване.
Подобни неща не се правят за първи път, преди тях Тоника, след злополучното им виетнамско турне, не само са забранени, но и разформировани и Ева и Гого са принудени да се разведат.
http://Istoriata.net - исторически форум
Историята, такава каквото е!

Аватар
ValBo
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от ValBo » 11 Май 2018, 08:55

Dinain написа:
11 Май 2018, 08:52

Тия дето си мерят дотациите... будят едно тихо отвращение у мен лично. Представям си двама ратаи, които се хвалят чий чорбаджия подхвърля по-хубави огризки за празниците...

Неслучайно има едни лафове "рубладжия", "хранилка", "копаня".
Що не вземеш да четеш малко какво пише, а не да реагираш като кучето на Павлов?

ValBo написа:
11 Май 2018, 07:09
Но като цяло постът ми за Чечня беше шега и изобщо не смятам да се задълбавам в пресмятането на всяка карфица
Изображение
Finita la commedia

Аватар
Dinain
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Dinain » 11 Май 2018, 08:58

Thorn написа:
09 Май 2018, 15:06
Almasy написа:
03 Май 2018, 16:55
Изображение
По точно тази логика е могло да напишат и "защо хората мразят Украина" и да пуснат карта със същите агресии от преди 1991. Примерно Павловский - командващият войските в Чехословакия си е чист украинец. Всъщност и Брежнев е украинец.

Главнокомандващият Якубовский - беларус. А Сталин - грузинец.
Торн, съзнаваш ли колко е тъпо това, което си написал?

Демек Хитлер на източния фронт е воювал с Грузия ли? Освести се...

Като стана дума за Хитлер, ми той е австриец, Австрия ли напада Полша?

..., както казваше дядо ми... :?

...

Аватар
centara
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от centara » 11 Май 2018, 09:17

ValBo написа:
10 Май 2018, 16:28
Amazon написа:
10 Май 2018, 16:21
Пише ли какви са крайните цели на организацията? България да добие статуса на Чечня, или дори по-висок? Или просто излизане от ЕС и кандидатстване в Митническия Съюз, като асоцииран член?
Че какво и е лошото на Чечня? Ако Путин налива така пари тук...
И без това сме феодална държава с ББ начело :-)
Той и да налива до обикновените хора няма да стигнат. Ще отидат за имения с позлатени кенефи.
Що се отнася до Чечения, всъщност там Путин е в поза партер и плаща като поп, защото иначе пак ще летят руски глави. Кадиров като поиска нещо и Путин веднага снася. А Кадиров си въоръжи цяла армия главорези. Един ден, като стане неприемливо за се плаща толкова много, на руснаците зимата на 1994-1995 г. ще им се струва като разходка в Слънчев бряг.

Аватар
Ivanov
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Ivanov » 11 Май 2018, 09:49

Dinain написа:
11 Май 2018, 08:58
Thorn написа:
Almasy написа:
Изображение
По точно тази логика е могло да напишат и "защо хората мразят Украина" и да пуснат карта със същите агресии от преди 1991. Примерно Павловский - командващият войските в Чехословакия си е чист украинец. Всъщност и Брежнев е украинец.

Ай сиктир, както казваше дядо ми... :?
Псувните трябва да се банват :mrgreen: Алмаси получи мисля седмица за това ! Не е редно шефа да получава по малко :D

Аватар
centara
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от centara » 11 Май 2018, 10:31

Ето така трябва да се посрещат феновете на "русский мир". Особено с жеста на 1:27.
https://www.facebook.com/roissya24/videos/1997212037208838/
Интересното е, че колите им бяха немски и чешки. Пък те разправят, че били победили... :lol:

Аватар
Thorn
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Thorn » 11 Май 2018, 12:27

Dinain написа:
Thorn написа:
Almasy написа:
Изображение

Ще приема, че просто не си разбрал какво съм имал предвид, но нямам нито време, нито желание да обяснявам надълго в тъпа тема като тази. И да - Австрия също напада Полша. Тя тогава е интегрална част от Райха, точно както и Украина. Участва активно и ентусиазирано - също както и украина.

Колкото до псувнята - в този форум вече не се учудвам, че и собственикът псува.

rki
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от rki » 11 Май 2018, 12:33

И що тогава русия и руските патриоти скачат, че почитаме на 3-ти март и други нации? Всъщност май приноса на русия за Освобождението е по-малък от този на Украйна, Германия или Полша например. :P
Последна промяна 1 на rki, променена общо 11 пъти

Аватар
centara
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от centara » 11 Май 2018, 12:35

Много е забавно когато някой пише, че няма време и желание да обяснява, пък в следващия ред точно това прави. Един вид казва "Мога да измисля само това, но искам да изглежда, че имам още какво да кажа".
Ами след като има модератор, който троли, изтрива постинги без основание и два пъти налага бан за едно и също, и после се прави на ударен как да си поеме отговорността, това е съвсем естествен развой на нещата.
П.П. Въпросният израз на български вече има значение различно от това на турски.

Аватар
centara
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от centara » 11 Май 2018, 12:53

Thorn написа:
11 Май 2018, 12:27
И да - Австрия също напада Полша. Тя тогава е интегрална част от Райха, точно както и Украина. Участва активно и ентусиазирано - също както и украина.
Това няма как да е вярно, поради простата причина, че тогава нещо, което да се нарича "Австрия" не съществува.

Аватар
ValBo
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от ValBo » 11 Май 2018, 13:02

centara написа:
11 Май 2018, 12:53
Това няма как да е вярно, поради простата причина, че тогава нещо, което да се нарича "Австрия" не съществува.
Т.е днешна Украйна, Финландия, Полша и т.н са непричом към Руско-Турската война, защото такива неща тогава не съществуват?
Изображение
Finita la commedia

Аватар
centara
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от centara » 11 Май 2018, 13:12

ValBo написа:
11 Май 2018, 13:02
centara написа:
11 Май 2018, 12:53
Т.е днешна Украйна, Финландия, Полша и т.н са непричом към Руско-Турската война, защото такива неща тогава не съществуват?
То и днешна Русия е така.

Аватар
Dinain
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Dinain » 11 Май 2018, 20:41

Ivanov написа:
11 Май 2018, 09:49
Dinain написа:
Thorn написа:

Псувните трябва да се банват :mrgreen: Алмаси получи мисля седмица за това ! Не е редно шефа да получава по малко :D
Никога не съм го възприемал като псувня! (и дядо ми също :roll: )
ай сиктир

Особено обидна турска псувня. От глагола „siktirmek“ в задължителен (поръчителен) залог. Означава „поръчай на някого да те е*е, тъй като ми е под достойнството аз до го правя“.

Сиктир, бе, копеле!
Обаче
ай сиктир

казваш на някой да се махне

Ай сиктир :)

Лафа "Ай сиктир" се тълкува различно, според случая.
Например недоволстваш за нещо "Ай сиктир" - "А стига, бе" ;)
За да разкараш някой "Ай сиктир от тук" - "Махай се от тук"
Милко от Пазарджик / с.Юнаците
8-)
Последна промяна 1 на Dinain, променена общо 11 пъти

...

Аватар
Dinain
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Dinain » 11 Май 2018, 20:43

Thorn написа:
11 Май 2018, 12:27
Dinain написа:
Thorn написа:

Ще приема, че просто не си разбрал какво съм имал предвид, но нямам нито време, нито желание да обяснявам надълго в тъпа тема като тази. И да - Австрия също напада Полша. Тя тогава е интегрална част от Райха, точно както и Украина. Участва активно и ентусиазирано - също както и украина.

За псувнята вече поясних, а за новия прочит на ВОВ - всеки път човек може да научи нещо ново... явно там са воювали Австрия срещу Грузия. :roll:

...

Пресиян
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Пресиян » 13 Май 2018, 00:06

Пресиян написа:
10 Май 2018, 23:02
За мен проблемът обаче е в това, че Роджър Уотърс е критикувал Бон Джоуви само заради това, че те са свирели на концерт в Тел Авив, Израел.

През 1979г. Уотърс е изгонил от групата Пинк Флойд музиканта Ричард Райт, но през 1985г. Уотърс напуска Пинк Флойд. Години по-късно Ричард Райт отново се присъединява към Пинк Флойд.
Писах, че Уотърс 4 пъти се е женил и 4 пъти се е развеждал, но за някои може да е интересно и че последната жена на Уотърс, с която също се е развел, го е нарекла asshole, което може да се преведе и като задник, но и като презрян човек, а също и като досаден. Някои може би ще си обяснят по-лесно поведението на Уотърс през 2018г., след като имат повече информация за неговото поведение в миналото.
Уотърс е критикувал и австралийския музикант Ник Кейв само заради концерт на Ник Кейв в Израел.

Критиките към Уотърс не са само за отношенията му със съпругите и колегите му, а основните критики не са за личния му живот, а за това, че той е казал, че през 2011г. се е присъединил към движението Boycott, Divestment and Sanctions (съкратено се пише BDS), което е антисемитска организация и тази организация призовава за бойкот на Израел. Критиките към Уотърс са и заради изречените през 2018г. в България лъжи и глупости за евентуален военен конфликт.
Изявленията на Уотърс за евентуален военен конфликт не са нормални лафове, а са ненормални лафове на Уотърс.
Доколкото знам, преди години постоянното местожителство на Уотърс беше в САЩ, а може би той все още живее постоянно в САЩ или във Великобритания. Очевидно Уотърс предпочита да живее постоянно не в Иран или в Северна Корея, а в САЩ или Великобритания. Вероятно поведението на Уотърс през 2018г. се дължи и на това, че той през 2011г. се е присъединил към антисемитска организация. Вероятно има връзка между външнополитическите изявления на Уотърс и участието на Уотърс в тази антисемитска организация. Очевидно, е че точно тази антисемитска организация е свързана по някакъв начин с групировката Хамас, а Хамас е обявена от САЩ и Обединеното кралство за терористична организация.
http://www.jewishvirtuallibrary.org/ant ... egislation
В горния линк може да се прочете какви законодателни мерки, които касаят движението Boycott, Divestment and Sanctions, са предприети в 24 щата на САЩ.

Аватар
Bruchpilot
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Bruchpilot » 13 Май 2018, 09:13

Ей тука една колекцийка от поредната пабеда:
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
С уговорката, че снимката от Сталинград може да е монтаж, ми кажете има ли шанс тия хора да тиктакат нормално :lol:
Строши-пилот :mrgreen:

Stan
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Stan » 13 Май 2018, 09:34

Eто и видео от честването в Конго :lol:
https://www.youtube.com/watch?v=Acgn9xwgJYI

Иначе негрите от Конго са дали своя принос в борбата с хитлерофашизма и японския империализъм
http://www.dw.com/bg/%D0%B7%D0%B0%D0%B1 ... a-18471941
Като не искаш мира, на ти секира.

kramer
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от kramer » 04 Юни 2018, 19:49

Stan написа:
04 Юни 2018, 15:50
Старозагорски дебил русофил се опитва да запали българското знаме и после се изпикава върху него :evil:
https://xn--80aaaaow5clfcl.org/
Що трябва да е русофил, нали пише и за османски войски? :shock:

Аватар
Желязин
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Желязин » 05 Юни 2018, 02:38

Stan написа:
Старозагорски дебил русофил се опитва да запали българското знаме и после се изпикава върху него :evil:

Тоест осъзнал грешката се е опитал да го погаси с каквото може (буквално с подръчни средства)?...

Ето една американка дебил русофилка, която се изпикава върху американския флаг:

https://www.youtube.com/watch?v=t6FnPWL5aUg

Как не я е срам!!! Нали със закон са приели тази комбинация от цветове и звездички за нещо свято?!?... Защо не е пее химна на америка и не плаче?!?...Путин ли е платил за всичко това?...
"Покажете ми един нормален човек и аз ще го излекувам!" Карл Густав Юнг

Stan
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Stan » 05 Юни 2018, 10:22

kramer написа:
04 Юни 2018, 19:49
Stan написа:
Що трябва да е русофил, нали пише и за османски войски? :shock:
Говори за руски или османски войски. Като добавим и тениската с масовите убийци Ленин и Сталин, както и изказванията за "фашизъм", работата е ясна...

И нещо съвсем прясно - педофил, русофил, бивш депутат на Атака, стана член на ДПС
https://www.24chasa.bg/novini/article/6895440
Като не искаш мира, на ти секира.

Пресиян
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Пресиян » 05 Юни 2018, 11:11

Желязине, няма никакви доказателства, че във видеото от твоя последен пост е снимана русофилка. Във видеото никой не твърди, че това е русофилка.
Няма никакви доказателства, че във видеото от последния пост на Желязин е снимана американка.
Няма никакви доказателства, че във видеото от последния пост на Желязин е снимана гражданка на САЩ.

В Русия руски комунисти от Липецк са изгорили държавния флаг на Русия.
Руски комунисти от Липецк са нарекли управлението на Путин "антинароден режим на Путин".
https://lenta.ru/news/2001/11/07/lipetsk/

Аватар
vassiln
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от vassiln » 28 Юни 2018, 18:36

Ау, сега до мен във влака седна един, наближаващ 70-те, и си пусна на таблета някакво видео на руски за новата им супер подводница Хаска! Без аналози, безшумна, стелт, но най-страшното било въоръжението! И сега слушам глупости...
Собирала в огороде мать красную смородину.
Снова сын уехал воевать, умирать за Родину!

kramer
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от kramer » 28 Юни 2018, 19:24

vassiln написа:
28 Юни 2018, 18:36
Ау, сега до мен във влака седна един, наближаващ 70-те, и си пусна на таблета някакво видео на руски за новата им супер подводница Хаска! Без аналози, безшумна, стелт, но най-страшното било въоръжението! И сега слушам глупости...
Ти нямаш ли уважение към възрастните?

rki
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от rki » 28 Юни 2018, 19:33

Ако "възрастния" индивид е дебил, трябва ли да го уважаваме?

Отговори