Общи приказкиРусофилия и русофобия

Място за разтуха

Модератор: Ksantip

Отговори
Аватар
Dinain
Редовен потребител
Контакт:
Status: Offline

Re: Русофилия и русофобия

Мнение от Dinain » 07 Яну 2018, 00:39

? Не. Бивам провокиран от твой ОТ, в който неизбежно плюваш по лошия и коварен Запад. Явно не можеш да се сдържиш. Провокацията се състои в това, че иронично сочиш сламката, без да виждаш гредата. Затова ти я показах. Такива идеологически атаки са контрапродуктивни, още повече в офф-топик, защото Русия има далеч повече кирливи ризи за криене.
"No beast so fierce but knows some touch of pity."
"But I know none, and therefore am no beast."

(Richard III - William Shakespeare)
...
Days since last IAF airstrike in Syria

Аватар
Thorn
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Thorn » 07 Яну 2018, 00:48

Защо, на мен Югослави ми е интересна по принцип именно с двойните стандарти, които се прилагаха.

Аватар
Dinain
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Dinain » 07 Яну 2018, 00:54

Защото темата е за русофилията и русофобията, а не за Югославия. А ти продължаваш да плюваш с изтърканите руски опорни точки. Или го правиш с цел да илюстрираш какво е "русофилия"?
Тогава не е ОТ.

...

Super_Hornet
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Super_Hornet » 07 Яну 2018, 13:31

Stan написа:
06 Яну 2018, 21:11
Thorn написа:
06 Яну 2018, 20:58
Невярно.
Правилно. Сред славянските народи, Русия не е столжер и защитник на славянството. Огромната част от славянските народи или са в НАТО и ЕС или се стремят да са влезнат там. Всъщност, към настоящия момент изключение са само руснаците и белорусите.
А с вероломната си политика спрямо Украйна и започването на братоубийствена война, Русия завинаги загуби ореола като столжер на славянството, а и на православието. Интересно е че, подобна братоубийствена война или по-точно серия от войни, започнаха в началото на 90-те години на 20 в., сърбите, най-проруски настроеният славянски народ. Може и да е случайно съвпадение, а може и да не е, но факт, че тези които в забиха ножове в гърбовете на братята си славяни са сърбите и русите.
Кога руснаците и украинците станаха славяни?

Аватар
Thorn
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Thorn » 07 Яну 2018, 14:42

Dinain написа:
07 Яну 2018, 00:54
Защото темата е за русофилията и русофобията, а не за Югославия. А ти продължаваш да плюваш с изтърканите руски опорни точки. Или го правиш с цел да илюстрираш какво е "русофилия"?
Тогава не е ОТ.
Отговарях на Стан.

Аватар
General Lukov
Редовен потребител

Мнение от General Lukov » 07 Яну 2018, 17:08

Пак изчезват мнения без причина. После да не се чудите защо форума върви по пътя на Бойна слава...

Аватар
Almasy
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Almasy » 07 Яну 2018, 20:55

General Lukov написа:
07 Яну 2018, 17:08
Пак изчезват мнения без причина. После да не се чудите защо форума върви по пътя на Бойна слава...
ОТ, но ако Луков е прав, си имаме проблем.
Когато не могат да ограничат свободата на мисълта – ограничават свободата на тялото

Аватар
vassiln
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от vassiln » 08 Яну 2018, 00:10

И на мен са ми изчезвали много пъти, особено ако пиша през телефона, но само нови мнения. Не е конспирация, просто явно има проблем с връзката и през мобилния често ме "изплюва" преди да съм успял да кача мнението.
Втората причина е ако дадеш връщане назад през браузъра си - не знам дали не може да се избегне?
Но ако изчезват и стари мнения отпреди време - да, имаме проблем. Но по-вероятно е да грешите.
Walk this valley of death, head high, say "i'm not done yet, today i wont' die"
'cause try as we may we can never deny we can get back up if we're still alive!

Аватар
Thorn
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Thorn » 08 Яну 2018, 01:15

Не е без причина, аз го изтрих.

Христо Спириев
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Христо Спириев » 12 Яну 2018, 21:14

Thorn написа:
12 Яну 2018, 12:08
След Сталин в Русия пропагандата запада много.
Мммм , да.
Макар и несъзнателно потвърдено.
Отдавна е ясно , че за русофилите СССР и сегашна Расията е едно и също.
То не че не е вярно , както съм и писал :
Христо Спириев написа:
17 Окт 2017, 22:15
.... И никой да не ми разправя да не прехвърлям негативите от комунизма върху сегашна Россия. Глупости. Къде отиде репресивния орган на комунизма КГБ – изчезна , изпари се или отиде на друга планета ? Ами там си е , в Кремъл и управлява. Сталин е най-одобряваната историческа личност и още му строят паметници. Тресе ги СССР-носталгия и имперски мераци...

Допълнено : къде изчезна комунистическо-партиината номенклатура. Ами и тя си е там и управлява.
То не , че и при нас изчезна.
Христо Спириев написа:
23 Дек 2017, 19:11
...Сегашната русофилия допълнително е натоварена идеологически с комунизъм , със съветофилия , носталгия по тях и огромна неизчистена пропаганда и клишета от комунистическия режим. Не трябва да се подценява платената , зависима и пропагандна русофилия....
Просто Thorn , интелигентен , но объркан човек е надъхан русофил и мюридовски /Несмияновски/ и касадски левичар и антиимпериалист. Както го определи и Dinain /допълнение - левичар и антиимпериалист/. И колкото с годините левичарството /комунизма/ губи влияние , толкова озлоблението и негативизъм към всичко се увеличава - Запада , демократичните ценности , българска история и т.н. Това всъщност е и мюридовска /Несмияновска/ теза и виждане. Мюрид вече дори пише за престъпната кремълска клика , като за фашистка. Не , че няма основания.Но пак виновен е империалистическия и зъл Запада , че едва ли не инициирал , провокирал , подвеждал и само се възползвал от това и слабоста на Русия. И Запада не е имал и нямал намерение да се грижи за обикновенните руснаци. Ха-ха. Те , руснаците , столетия сами не се грижат за себе си , позволяват като роби и послушно население да ги зомбират , малтретират и използват за престъпления срещу съседи , Запада и останалия свят и чакат някой друг да се грижи за тях. Ха-ха. Запада и Обама /Рейгън или друг/ е виновен за всичко. Както на нас Брюксел и еврогейовете за боклуците и дупките по улиците.

Не е вярно само , че руската пропаганда е западнала. Същата е , но и с нови възможности. Тотално контролира до сега собственото си население. Но получи и достъп до Запада , чрез неговите достижения - свобода на личността , свобода на словото , правото на информация , правови и демократични достижения , социалните мрежи. И Русия не обяви , но води хибридна война срещу Запада , за лично удовлетворение и просперитет на кремълската клика - ползвайки се от всичките му достижения на Запада , възползвайки се и от недъзи /Запада не е Рая и идеален , напротив/ , сееки раздор , недоверие в ценностите и постиженията му , рушейки устоите и институциите му. По всякакъв начин и причини - социални , етнически регионални , институционални , религиозни , цивилизационни. Ползвайки се от , както съм писал , от библейски човешки недостатъци - алчност , сребролюбие , себелюбие и възгордяване чрез лобита и корупция . И от глупостта на хората , разбира се.

П.П.Русия в тази хибридна война може да направи много поразии. Но няма шансове и вкрайна сметка ще загуби както СССР. Ще загуби и при това тежки последствия.
Последна промяна 2 на Христо Спириев, променена общо 12 пъти

Аватар
Dinain
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Dinain » 12 Яну 2018, 21:31

Съгласен съм с Христо.
Само дето "касадски левичар" не е мой израз, някой друг трябва да е. :)

...

Христо Спириев
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Христо Спириев » 12 Яну 2018, 21:38

Dinain написа:
12 Яну 2018, 21:31
Съгласен съм с Христо.
Да. Може неясно да съм се изразил.
Ти го определи , като левичар и антиимпериалист.
Мюридски и касадски е от мен , мои наблюдения и триене на мои постове с такива наблюдения и споменавания от Thorn тук.

Аватар
Желязин
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Желязин » 12 Яну 2018, 21:41

"Покажете ми един нормален човек и аз ще го излекувам!" Карл Густав Юнг

kramer
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от kramer » 12 Яну 2018, 21:44

Аз не знам всъщност, какво е "мюридски" и "касадски", да... Но Спириев, можеш да се научиш поне, къде се поставят запетаите, колко интервал трябва да има след последната буква и тях... :)

Христо Спириев
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Христо Спириев » 12 Яну 2018, 21:56

kramer написа:
12 Яну 2018, 21:44
Аз не знам всъщност, какво е "мюридски" и "касадски", да... Но Спириев, можеш да се научиш поне, къде се поставят запетаите, колко интервал трябва да има след последната буква и тях... :)
Ха-ха.
Дооообре.

Stan
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Stan » 12 Яну 2018, 22:11

Христо Спириев написа:
12 Яну 2018, 21:38
Dinain написа:
12 Яну 2018, 21:31
Съгласен съм с Христо.
Да. Може неясно да съм се изразил.
Ти го определи , като левичар и антиимпериалист.
Има малко противоречие, няма как човек да е русофил и антиимпериалист.
Като не искаш мира, на ти секира.

Stan
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Stan » 12 Яну 2018, 22:13

kramer написа:
Ти също, изпуснал си запетаята след "но" във второто си изречение. Явно наистина има деградация на образователната система след 1989 г.

Аватар
Amazon
Модератор
Контакт:

Мнение от Amazon » 12 Яну 2018, 22:15

+1 за изказването на Христо Спириев.

"Запада" освен че разбира се не е съвършен, е и далеч по-крехък отколкото изглежда. Дали ще е нов арабски квартал в Марсилия, или руските Лонг Айлънд и Бруклин в Ню Йорк, болезнено се вижда как всякаква законност се изпарява яко дим - все едно никога не я е имало.

Нормалните икономически отношения градени столетия спират да действат. Изграждат се взаимооотношения базирани на тарикакатството и шуробаджанащината. И всичко това става мигновенно. Както беше казал през 90-те един руснак в Бруклин по повод на САЩ: "Страна не напугание дураки!".

Аватар
Thorn
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Thorn » 12 Яну 2018, 22:21

Много лесно давате етикети. Не се определям като левичар, особено в сегашната инкарнация на левичарството. Но определено не съм и либертарианец, стил Айн Ранд. При това не съм застинал. В момента се определям по-скоро като консервативен демократ, може би нещо от типа на старите християндемократи или голисти.

Да речем, че не си падам по това което в момента минава за либерализъм, отвратен съм от неща, като "положителната дискриминация" и в голяма степен определям отношението си към политиката по маркера отношение към исляма и въобще към религията. Религията е зло, в момента особено исляма.

От политическа русофилия не страдам.

Аватар
General Lukov
Редовен потребител

Мнение от General Lukov » 12 Яну 2018, 22:31

Аз само като прочетох Амазона как хвали времето на Орешарски (когато ни замразиха някои еврофондове) и щях да падна на земята - И това от човек живеещ в Америка. :shock:

kramer
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от kramer » 13 Яну 2018, 20:22

Stan написа:
12 Яну 2018, 22:13
kramer написа:
Ти също, изпуснал си запетаята след "но" във второто си изречение. Явно наистина има деградация на образователната система след 1989 г.
Е, доста преди 1989 г. съм завършил, вие още се чудите как сме усвоили компютъра.

Stan
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Stan » 13 Яну 2018, 22:29

kramer написа:
13 Яну 2018, 20:22
Stan написа:
12 Яну 2018, 22:13
kramer написа:
Е, доста преди 1989 г. съм завършил, вие още се чудите как сме усвоили компютъра.
Е, значи ти си живото доказателство, че и преди 1989 г. образованието не е било на ниво. :D

rki
Редовен потребител

Мнение от rki » 13 Яну 2018, 22:32

Захариева: Туск спечели сърцата на българите
http://www.segabg.com/replies.php?id=307304
"Risk happens slowly at first, then all at once."

Аватар
Amazon
Модератор
Контакт:

Мнение от Amazon » 14 Яну 2018, 05:30

rki написа:
13 Яну 2018, 22:32
Захариева: Туск спечели сърцата на българите
http://www.segabg.com/replies.php?id=307304
Хубавото е че тези хора с чуждо самосъзнание нямат никакво значение. Обикновено са неудачници с нулево влияние. Дращят по форумите. Дори такива достигнали до по широка аудитория като Волгин, или Христов пак са еднодневки. Няма как потомствен каскет да постигне нещо в нормална среда, където подлостта и насилието дори и да ги има, са на заден план.

Христо Спириев
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Христо Спириев » 14 Яну 2018, 17:50

Stan написа:
12 Яну 2018, 22:11
Има малко противоречие, няма как човек да е русофил и антиимпериалист.
То самото русофилство е едно шизофренично противоречие.
Как в една русофилска глава могже да се побере , подреди , съчетае и съвмести :
- мракобесното самодържавие , абсолютизм и евроазиатски царизъм в Русия
- вечното коленопреклонение и благовение към Русия в лицето на Александр II за Освобождението , за което сме си платили във всякакъв смисъл
- болшевиките/комунистите/ избили Николай II /внука на Александр II/ с цялото му семейство , децата му. Окупирали и нас , избили и прокудили елита и интелигенцията ни
- винаги държавно контролирано най-право православие с държавно набиван в главите атеистично левичарство/комунизъм/
- „светлото комунистическо минало” /защото „светлото бъдеще” не дойде/ срещу „светлото минало имперско величие”
- и сегашната пръстъпна КГБистка , комунистическа , оригархична клептократия
- и вечните руски имперски мераци и богоизбраност

Е как всичко това се събира в една русофилска глава ? Направо умопобъркващо !

И това обяснявано с възхищение и признание към руската култура /заслужено – разбира се и в болшинството дворянска/ , но чиито носители и създатели на тази култура , самите те , са отвратени от реалната руска действителност и описали и иронизирали. И някои от тях избивани , гонени , бягащи и напускащи Русия.

И , разбира се , с вечното оправдание , че за всичко е виновен Обама или някой друг и злия , империалистически и западащ Запад. Но гледат все там , на Запад да пратят да учат децата си. И все със западен луск да се обградят. Единствено , когато бягат от извършени престъпления и предателства , бягат в Расията.

Русия живее в някаква утопична :
Христо Спириев написа:
15 Юли 2017, 17:20
...в някаква шизофренична смесица от староимперски мераци , болшевишки/комунистически/ утопии , мракобесен сталинизъм , КГБизъм , някакво митично "славянско величие" и единствени "защитници" , най "богоугодно" православие , неясно на никого евразииство и всичко това гарнирано с менталност на крепостни сeляни и олигархично , сибирско държавно управление
Как всичко това се събира в една русофилска глава ?
Или русофилите либят някаква друга , различна от реалноста Русия ?

Някаква Русия , която е единствено във фантазиите на русофилите !

Отговори