Русофилия и русофобия

Място за разтуха

Модератори: Thorn, Ksantip

Отговори
Аватар
bigdragon
Редовен потребител
Контакт:
Status: Offline

Re: Русофилия и русофобия

Мнение от bigdragon » 23 Ное 2017, 21:05

Ivanov написа:
23 Ное 2017, 19:41
.................
Ако на някой му се гледа продължението :)
И да анализира разбира се !
Иванов, Иванов,
Руснака е същата селска пръчка.
Още в първия клип се виждаше, че търси скандала.
Кара скъпа кола, но чалга манталитета е на лице....
Около тази бензиностанция няма възможност да се кара със скорост
над 90км/ч., а на километража се виждаше и над 160...
Драгомир Янков
Извинете за правописа, но толкова мога... :oops:
Моля, ако нещо в мен не ви харесва, не ме уведомявайте за това. :|
Постарайте се да преживеете този шок самостоятелно...! :shock:

Аватар
Ivanov
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Ivanov » 23 Ное 2017, 21:10

bigdragon написа:
23 Ное 2017, 21:05
Ivanov написа:
23 Ное 2017, 19:41
.................
Ако на някой му се гледа продължението :)
И да анализира разбира се !
Иванов, Иванов,
Руснака е същата селска пръчка.
Още в първия клип се виждаше, че търси скандала.
Кара скъпа кола, но чалга манталитета е на лице....
Около тази бензиностанция няма възможност да се кара със скорост
над 90км/ч., а на километража се виждаше и над 160...
Драконе що ме занимаваш с глупости ?
Само го показах без каска ! Нали нашия викаше " свали си каската ,да те видя дали си наш клиент "

EddieBG
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от EddieBG » 23 Ное 2017, 21:16

Между другото, въпросното i8 това лято редовно паркираше на инвалидно място до един от големите супермаркети в Несебър. Може наистина да е инвалид човека, знам ли. Не че и българи не го практикуват, де, то това няма нищо общо с каквато и да била филофобия.
Конкретно за въпросната случка че бензинджията не си е изпушил тревата спор няма, не това е начина да говориш с клиент.

Аватар
bigdragon
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от bigdragon » 23 Ное 2017, 21:34

EddieBG написа:
23 Ное 2017, 21:16
Между другото, въпросното i8 това лято редовно паркираше на инвалидно място до един от големите супермаркети в Несебър. Може наистина да е инвалид човека, знам ли. Не че и българи не го практикуват, де, то това няма нищо общо с каквато и да била филофобия.
.....
Потвърждавам.
Живея във Върна, работя в Бургас.
Това лято, въпросното БМВ, между Старо Оряхово и Камчия, демонстрира абсолютно хулиганство на пътя...
Драгомир Янков
Извинете за правописа, но толкова мога... :oops:
Моля, ако нещо в мен не ви харесва, не ме уведомявайте за това. :|
Постарайте се да преживеете този шок самостоятелно...! :shock:

Аватар
Ivanov
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Ivanov » 23 Ное 2017, 21:51

bigdragon написа:
23 Ное 2017, 21:34
EddieBG написа:
.....
Потвърждавам.
Това лято, въпросното БМВ, между Старо Оряхово и Камчия, демонстрира абсолютно хулиганство на пътя...
Добре бе , съгласен съм . Какво рипнахте да доказвате :roll:

Аватар
vassiln
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от vassiln » 23 Ное 2017, 22:49

bigdragon написа:
23 Ное 2017, 21:34
EddieBG написа:
.....
Потвърждавам.
Ей го хубавеца, ако се съди по застраховката на колата, от тази година е в България, при това не е сезонен турист - продължава да качва мотоподвизи.
https://www.youtube.com/channel/UC1MbWk ... U9g/videos
Тук си слага клиповете - джетове, мотори, някаква четириколка (пъргава като болид, не знам какво е), изобщо - юнашка работа.
Само че не следва по един пример да оценяваме нацията - помните ли клипа на юначагата охранител, който преби "клошаря" във варненския мол за забавление - чалга in USA?
Манталитетът не е много по-различен от този на бургаските "батки" с напомпани бицепси, татуировки и очила "бъбрек", но те не са типичния българин, надявам се и за този, че не това е типичния руснак.
Я ем города, морями запиваю, моя борода небо заслоняет!
Громы и молнии, туманы и дожди! Мои ботинки лижут министры и вожди.

Аватар
General Lukov
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от General Lukov » 24 Ное 2017, 02:27

Съответните органи са се задействали и срещу двамата хулигани. Вярно че и тоя на бензиностанцията се държи истерично, но тоя автора на клипа както виждате му заби кроше и му изби зъб. Навремето президентът Петър Стоянов отнесе глоба от 500лв. задето удари шамар на журналиста Георги Жеков. Докато тук имаме лека телесна повреда. Ако не избягат от България в близките дни би трябвало да бъдат одръстени със солидни глоби. Да не говорим за другите нарушения на пътя, които правят, но там да кажем всеки 3ти гъзар с баварец кара с 200км/ч по пътища дето не са магистрали. Обаче за тоя юмрук в ченето на бензиджията трябва да си понесе наказанието. Даже не знам защо не го е изрязал от клипа тоя момент, а се хвали дори с него.

Желязин
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Желязин » 24 Ное 2017, 10:53

https://bgnews.online/novini/nad-zapada ... 51821.html
Съвършено очевидно е, че за да бъде разбрана стратегията на Русия в сферата на сигурността, е необходимо осъзнаването как тя подрежда своите приоритети и от какви критерии се ръководи в своята политика.

Най-важната цел и задача на кремълската олигархия е в това да запазят властта и да не позволяват да се развиват заплашващи я процеси, и едновременно с това да отслаби политическите и идеологическите си противници. За да бъдат изяснени по-нататъшните разсъждения, трябва да бъде напомнена една банална истина: Русия е автократична държава, която не признава ценности като демокрация и свобода на словото. Нейните ръководители не се готвят да предават властта си в резултат на избори, и поради това възпрепятстват създаването на ефективна опозиция и се стараят да пресекат възможните опити за оказването на помощ [за опозицията] от чужбина. За защита на такава система беше създадена особена идеология, в рамките на която Русия е глобална точка за сравнение, а либералната демокрация е източник на слабост и упадък.
Във времената на повсеместна лъжа да казваш истината – това е екстремизъм.

Аватар
piston
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от piston » 24 Ное 2017, 11:25

Доколкото проследих темата става ясно, че русофилията е вредно явление и съсипва обществото ни.... Интересно авторът на темата на какво мнение е?
Когато съм блокиран можете да ми пишете в бгнаука и форума на Аеро...

Желязин
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Желязин » 24 Ное 2017, 18:07

French authorities mapped wind patterns and reached the same conclusion: the contamination was floating in from somewhere near Mayak, a region of cedar forests, lakes and swamps about 1,000 miles east of Moscow.

The French nuclear safety institute, which tracked the cloud, said that if the accident had occurred in France, measures would have been taken to protect the local population within a few miles, and precautions enacted over longer distances to halt the sale of contaminated crops. But the concentrations in the air over Europe, the institute said in a Nov. 9 report, “are of no consequence for human health and for the environment.”
https://www.nytimes.com/2017/11/23/worl ... cloud.html

Чернобил втора част? Отново прикрит инцидент от руснаците, без да се интересуват за съдбата на собствените им руски и български народ?!? :geek:

Аватар
General Lukov
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от General Lukov » 24 Ное 2017, 22:07

http://www.youtube.com/watch?v=yQd8q_tX9Hs
Путин разказа играта на американски журналист! :shock: :shock: :shock:

Аватар
vassiln
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от vassiln » 25 Ное 2017, 10:11

piston написа:
24 Ное 2017, 11:25
Доколкото проследих темата става ясно, че русофилията е вредно явление и съсипва обществото ни.... Интересно авторът на темата на какво мнение е?
Има нещо вярно в това, но нещата не са толкова прости. Но и за русофобията може да се твърди същото, и пак ще има нещо вярно. Доста ще ми е трудно да го опиша в един пост. Сигурно ще ми трябва цял ден. А и ми се ще повече материал за размисъл да се натрупа.
Потърсете например, общите черти между русофилите и русофобите, дайте още примери за "конверсия", и ти piston, докато не си баннат, напиши нещо информативно по темата, вместо само да питаш. :D
Обоснови например формирането ти като русофоб, както го направи Динаин?
Последна промяна 1 на vassiln, променена общо 25 пъти

Аватар
piston
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от piston » 25 Ное 2017, 10:15

vassiln написа:
25 Ное 2017, 10:11
нещо информативно по темата, вместо само да питаш. :D
Писах, изтриха го...

А ти събери смелост и признай, че влечението към Русия е пагубно за нас...

Аватар
vassiln
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от vassiln » 25 Ное 2017, 10:21

Еми зависи какво разбираш под влечение.
Моето харесване на руския език, музика, книги и някои продукти може също да се тълкува като влечение. Същевременно осъзнавам и лошото, особено в политиката им и в отношението към другите, както и в намесата им в нашите вътрешни работи.
А че има хора, за които "влечението" е до там, че отричат родното заради руското, това е друга степен, надявам се.
Има и трети, дето обичат рускините, но мразят руснаците, например, или обратното :P
Така че не може да се изказваме толкова опростено. И стига лозунги, моля.

Аватар
piston
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от piston » 25 Ное 2017, 11:30

С цел разграничаване на хората, които имат чисто сърдечен, научен и културен интерес към руският народ и култура от откровенните безродници и проводници на руска пропаганда, Стан предложи да използваме за последните термина "русомани" (като гръкомани, сърбомани и т.н.). Така понятието "русофил" ще се разтовари от негативен заряд.... Това писах като отговор на обширният пост на томкалм по темата, но някой (ясно кой) го е изтрил...

Аватар
vassiln
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от vassiln » 25 Ное 2017, 11:42

Е да, хубаво възприемаш разграничението в терминологията, но наричаш "русомани" конкретни потребители тук, което си е обида, и по този начин усложняваш нещата в самия форум, провокирайки конфликти. И предполагам че това е главната причина да те трият. Все пак мъчно ще наречеш останалите модератори и собственика русомани, че да оставят Торн да сее произвол.
Което показва още веднъж, че за нас българите, е силно желателно да се дистанцираме от емоциите, когато разсъждаваме за Русия, руснаците, русофилията и русофобията.

Желязин
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Желязин » 25 Ное 2017, 11:48

General Lukov написа:
24 Ное 2017, 22:07
А не беше проблем да разпокъсат България в междусъюзническата война?.... Или да дадат част от българското землище в Добруджа и нишко и пиротско само за да прилапат румънска територия?
Последна промяна 1 на Желязин, променена общо 25 пъти

Аватар
piston
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от piston » 25 Ное 2017, 12:12

vassiln написа:
25 Ное 2017, 11:42
Е да, хубаво възприемаш разграничението в терминологията, но наричаш "русомани" конкретни потребители тук, което си е обида...

Не, не е... Чиста фактология е... Напомням ти, че говорим за профили на личности, КОИТО ДОРИ НЕ РАЗБИРАТ ДОБРЕ РУСКИ И НОН-СТОП ПУБЛИКУВАТ ОТКРОВЕННИ ГЛУПОСТИ...

и по този начин усложняваш нещата в самия форум, провокирайки конфликти
Ако същите, за които става въпрос по-горе бяха озаптено ОВРЕМЕ, много от проблемите просто нямаше да ги има.... Напомням, че става въпрос за профили без нито една създадена тема или ако има такава е за това дали американците са кацнали на Луната.... :roll:
................................
Което показва още веднъж, че за нас българите, е силно желателно да се дистанцираме от емоциите, когато разсъждаваме за Русия, руснаците, русофилията и русофобията.
Да, а кои са най-"емоционални" в това отношение?

Аватар
T-72
Редовен потребител
Контакт:
Status: Online

Мнение от T-72 » 25 Ное 2017, 13:53

Торн трябваше да сече, а той тръгна с мекота да борави с полувинчато държание .Не казвам кой е виновен, кой не при кавгите.Но няма ли ясни правила, да се знае кой докъде може да стигне, се получават винаги разочарования породени от различни очаквания.
Един човек види ли че е ненаказуем при агресивно поведение, той винаги така ще се държи.Седмични, дневни , месечни банове, и така до безкрай , пак се връща и пак същото поведение.Защото знае че пак ще го върнат.
Трима да банне за постоянно и нещата ще тръгнат по мед и масло.
Пистън винаги ще го псува защото видя че и на останалите модератори не им пука за това че някой се подиграва с техният колега.
След като видят другите форумци, че може да има такова поведение и те почват да се държат така.

Това е като в казармата. Оставиш ли се един да те набие или взема на подбив ще те вземат всички!
Кръвта вода не става!

Аватар
rki
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от rki » 25 Ное 2017, 14:19

Кое и какво да сече?
Примерно цветното писане (превръщащо поста в нечитаем) трябва ли да се сече? А пускането на двайсе клипчета от ютуб в един единствен пост? Постоянното внасяне на фейкове? Личните обиди? etc. ....

Аватар
General Lukov
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от General Lukov » 25 Ное 2017, 14:54

Желязин написа:
25 Ное 2017, 11:48
General Lukov написа:
А не беше проблем да разпокъсат България в междусъюзническата война?.... Или да дадат част от българското землище в Добруджа и нишко и пиротско само за да прилапат румънска територия?
В аспектът за руснаците малкия Мук е прав. За една нощ 25млн. руснаци се оказаха зад граница след разпада на СССР. ;)
А не в смисъла, че жали за комунизма...

Аватар
T-72
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от T-72 » 25 Ное 2017, 15:43

rki написа:
25 Ное 2017, 14:19
Кое и какво да сече?
Примерно цветното писане (превръщащо поста в нечитаем) трябва ли да се сече? А пускането на двайсе клипчета от ютуб в един единствен пост? Постоянното внасяне на фейкове? Личните обиди? etc. ....
Законът трябва да е за всички.Ясни правила.
Така е в правовите общества.
Правото над силата а не силата над правото.
Иначе е Анархия.

Виж сега, ако си тук да водиш война, винаги ще намериш за какво да обвиниш опонентите си.
Аз като стана дума за обиди в последно време виждам да се леят само от едната страна в дискусиите.
Последна промяна 1 на T-72, променена общо 25 пъти
Кръвта вода не става!

Аватар
T-72
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от T-72 » 25 Ное 2017, 15:45

General Lukov написа:
25 Ное 2017, 14:54
Желязин написа:
General Lukov написа:
В аспектът за руснаците малкия Мук е прав. За една нощ 25млн. руснаци се оказаха зад граница след разпада на СССР. ;)
Ако жали за СССР, няма как да жали за комунизма.Защото именно комунизма създаде СССР и понамали Русия.Комунизма създаде предпоставките за разпада на Империята.
Кръвта вода не става!

Аватар
centara
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от centara » 25 Ное 2017, 15:49

General Lukov написа:
Желязин написа:
General Lukov написа:
Ми да беше съдил Елцин, тогава. Първият указ на Путин беше за имунитет на бившите президенти на РФ. Тогава само Елцин беше такъв. Сега се сетил да реве за руснаците извън РФ.

Желязин
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Желязин » 25 Ное 2017, 16:16

General Lukov написа:
Желязин написа:
General Lukov написа:
Е, какво лошо има, че всички руснаци не са в една държава? Трябва ли с това да оправдава интервенцията в суверенни държави?

Просто им се случва същото, което на нас причиниха - заради тях сумати българи останаха извън родината,а внушенията им, че няма украинска нация имат много по-малко основания в сравнения с измислената в тандем със сърбите македонска...Просто им се връща

Отговори