Общи приказкиНегативните новини

Място за разтуха

Модератор: Ksantip

Отговори
De Ruyeter
Редовен потребител
Контакт:
Status: Offline

Re: Негативните новини

Мнение от De Ruyeter » 14 Сеп 2018, 14:48

Първо че мнението и на трима ни се базира на лични наблюдения и .....вдишвания:)))) аз съм бил там 2012, 2014, 2015, 2016, 2017. Но чистотата на въздуха е различна в различните квартали. Например в Сакре кьор и на по-високите места може да е по-чист въздуха към Монмартър, но покрай Сена централните арондизмони си дишат мръсен въздух на общо основание:))

Super_Hornet
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Super_Hornet » 14 Сеп 2018, 14:52

То и в София положението не е никак розово на места, така че е ясно, че не е едно и също и навсякъде, но като че ли Солун е доста по-добре в това отношение, според субективното ми мнение.

Аватар
Almasy
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Almasy » 14 Сеп 2018, 14:59

Ми то в Солун и моренце подухва.....Има си значение.
Когато не могат да ограничат свободата на мисълта – ограничават свободата на тялото

Аватар
Thorn
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Thorn » 14 Сеп 2018, 15:03

Значи, София е известно, че лятото е прашна, а зимата кална. Но зимата проблемът точно с въздуха става фрапиращ. Гаден е бе, мирише на дим, дращи на гърлото. И всичко е заради отоплението на дърва, въглища и други гадости. Признак на беднотия. Същото е и в останалите градове и села. Пътуваш зимата, наближаваш да речем Пирдоп и на около километър-два от града почва да мирише на дим. Той се и вижда зрително. Всъщност смогът се образува основно от микрочастичките сажди. Едно време и в Лондон е било така, когато по къщите са горели въглища.

В центъра на Париж въздухът е неприятен, както във всеки голям град поради многото коли. Но да застанеш като в България зад стар дизел, пушещ все едно се е запалил и от ауспуха да излиза черен облак, пречещ на видимостта - такова нещо там няма шанс да стане.

Аватар
Thorn
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Thorn » 14 Сеп 2018, 15:04

Париж покрай реката също яко духа.

Аватар
Almasy
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Almasy » 14 Сеп 2018, 15:09

Е....колкото и да духа, морския бриз е друго - върти въздуха на километри навътре в морето.
Какво ще завърти покрай Сена`та - от единия квартал в другия. То и покрай Дунав сигур духа, ама русенци изпищяват на умряло като ги обгазят откъм румънско.
Когато не могат да ограничат свободата на мисълта – ограничават свободата на тялото

Super_Hornet
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Super_Hornet » 14 Сеп 2018, 15:13

Абе от Дунав бая си подухва, а и ти даваш пример с друго нещо.

miau
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от miau » 14 Сеп 2018, 16:12

София, преди 8 години. Пеша от някъде в Люлин до НДК(между 21 и 22ч) - след това от носа си извадих прашинки, власинки, песъчники и други черни гадинки. Е...си и гадния въздух. От тогава в София стъпвам само при крайна необходимост.
All those... moments will be lost... in time,... like tears... in rain.

Аватар
Thorn
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Thorn » 15 Сеп 2018, 03:59

Стряскащо! 60 000 българчета в риск от отпадане от училище

https://www.dnes.bg/obrazovanie/2018/09 ... hte.387794

Аватар
Dinain
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Dinain » 15 Сеп 2018, 09:27

Super_Hornet написа:
14 Сеп 2018, 14:42
За въздуха питам дали е по чист там, според теб?
"Според теб" е невероятно субективно, щото обичам да цитирам гости от Барселона, които бяха при мен тази пролет и ми споделиха радостно колко хубаво са спали в българската столица и колко по-чист им се струва планинския въздуха тук. :mrgreen:
Thorn написа:
12 Сеп 2018, 21:10
Цените масово тръгнаха нагоре. Започна верижно поскъпване на основните стоки и услуги - на горивата, отоплението, хляба, кредитите

https://segabg.com/category-first-page/ ... aha-nagore
Наближаваш дъното. :)
Билетчето за градския транспорт ще го вдигат ли? :roll:
"No beast so fierce but knows some touch of pity."
"But I know none, and therefore am no beast."

(Richard III - William Shakespeare)
...
Days since last IAF airstrike in Syria

Super_Hornet
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Super_Hornet » 15 Сеп 2018, 09:47

Dinain написа:
15 Сеп 2018, 09:27
"Според теб" е невероятно субективно, щото обичам да цитирам гости от Барселона, които бяха при мен тази пролет и ми споделиха радостно колко хубаво са спали в българската столица и колко по-чист им се струва планинския въздуха тук. :mrgreen:
Зависи къде са спали, то и на мен ми е приятно, след като се кача на Витоша, ама това не променя много нещата, като се върна.

Аватар
Dinain
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Dinain » 15 Сеп 2018, 11:44

В широкия център. :)

...

Аватар
Thorn
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Thorn » 17 Сеп 2018, 01:47

Хлябът поскъпна в няколко града на страната. За повишението предупреди преди дни и министърът на земеделието и храните.

В Пловдив цената скочи с 20%, а в Пазарджик увеличението на хлебните изделия е с 30 стотинки, съобщи NOVA.

Основните аргументи за поскъпването са повишените изкупни цени на пшеницата и скока на минималната работна заплата, обясняват хлебопроизводителите.

Вдигна се брашното и от там вече се получи поскъпване на хляба. Също поскъпна токът, газта и това са разходи, които трябва да се избият. Ще гледаме горе-долу да оцелеем”, каза пред Нова телевизия хлебопроизводителят Димитър Козинарски

https://www.vesti.bg/bulgaria/hliabyt-p ... ta-6086505

miau
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от miau » 17 Сеп 2018, 13:00

За информацията в следвщите два линка разбрах случайно, а по родните медии цари почти пълно мълчание.
Данни за мащабна и всеобхватна корупция в европроекти излизат от скритото счетоводство на мрежа от консултантски фирми, свързани с големи строителни компании. Биволъ разполага с непублична документация за десетки проекти на обща стойност стотици милиони лева. Сред тях има счетоводни файлове с изрично отбелязани суми за подкупи
https://bivol.bg/gp1.html

https://bivol.bg/gp2.html
All those... moments will be lost... in time,... like tears... in rain.

Stan
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Stan » 17 Сеп 2018, 20:45

Жерар Депардийо, след руско, решил да вземе и турско гражданство
https://life.dir.bg/zvezdi/depardiyo-is ... a-turtsiya
Като не искаш мира, на ти секира.

Аватар
Dinain
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Dinain » 17 Сеп 2018, 22:42

Той този вече си е за Майтапи, не за Негативни новини...

...

Аватар
Thorn
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Thorn » 19 Сеп 2018, 12:08

Порожанов обясни, че основната предпоставка [за поскъпването на хляба] е нарастването на цената на пшеницата, която е скочила с близо 18-20% от 290 лв. в началото на сезона до 350 лв. за тон.
https://www.dnes.bg/notifikacii/2018/09 ... aba.388231

Аватар
Thorn
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Thorn » 19 Сеп 2018, 13:43

Въоръжени ограбиха Роженския манастир
https://news.bg/crime/vaorazheni-ograbi ... astir.html

De Ruyeter
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от De Ruyeter » 19 Сеп 2018, 14:34

Разделът май трябва да се преименува на "Криминална хроника". Явно че грабежите, кражбите и другите престъпления се случват само в БГ, аре стига тоя flood Торн, като че ли в Белгия всичко е цветя и рози, ..... Ооо, забравих на теб ти трепка сърчицето за майчица Рус. Да, там няма престъпления. Там има ПУТИН

Аватар
Thorn
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Thorn » 19 Сеп 2018, 14:36

Аз съм българин и се интересувам от родната си страна. Който се интересува от Белгия, може да участва в белгийски форуми, а от Русия - в руски.

De Ruyeter
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от De Ruyeter » 19 Сеп 2018, 14:45

Вече не съм сигурен в това. Негативна новина не е сбиване, обир и т.н. Негативна новина е такава която има финансово отражение върху цял регион, или държавата. Приемане на неблагоприятен закон, поскъпване на житото, както беше, а не постинги в стил "Криминална хроника". Аз и без да съм американец, руснак и ескимос чета криминалните хроники на тези държави.....

Аватар
Thorn
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Thorn » 19 Сеп 2018, 14:45

При това абсолютно не си прав за криминалната хроника. Престъпност има навсякъде, с нея се борят повече или по-малко успешно. Пиша за неща, които според мен са системни проблеми. За качеството на живот, образованието, здравеопазването, инфраструктурата, не/спазването на законите, демографските тенденции и подобни. А ограбването на роженския манастир е някакъв жалон докъде ВЕЧЕ се достига. Пък и на мен средновековните църкви са ми слабост.

Освен това знаеш, че откакто съм в интернет обичам да играя ролята на advocatus diaboli. Така, че съвсем нормално след появата на тема, посветена на "колко е хубаво в България", водена в добре познатия стил на социалистическата пропаганда, да събера и аргументите на противната страна.

De Ruyeter
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от De Ruyeter » 19 Сеп 2018, 14:47

Като те гледам как обичаш да подчертаваш негативните според теб неща в България, страшен патриот си, страшен българин. Чудя се как съм делил маса с такъв като теб.

Аватар
Thorn
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Thorn » 19 Сеп 2018, 15:00

Общо взето защото не си ме виждал когато пък изтъкват само негативните страни на България. Тогава пък ме обвиняват в обратното.

И изобщо какво ти пука? Когато форумът беше с идеята да е исторически, доста хора се постараха във всяка тема, уместно или не, да го докарат непременно до плюене на Русия. И ето - даже и ти, щом не се включвам в хора, щом не отричам ВСЕКИ аспект на руската политика, значи съм запленен фен на Путин с грейнали очи и изплезен език. Да ама не. Но на кой му пука за нюанси когато си има футболна агитка и всеки който не е с нас, значи е с другите.

...

Че и специални теми само за това написаха!

И то други теми не останаха? Ти кога последно си писал за кораби или даже за земекопна техника? Помниш ли вече? Или реши, че в този форум няма смисъл? Ами и аз реших, че няма смисъл. Щом темите ще са основно политически, ще възприемам правилно тематиката на форума, а не през някакви розови очила какъв би ми се искало да е той. Съответно, участвам в политическа тема, която ми е интересна и ти казах по какви съображения.

А Путин мутин и бутин, си е в твойто въображение. Каквото и да мисля за Русия, САЩ, Европа и т. н., не е тука мястото, където го споделям. Намери ми въобще някакви изказвания на тема Русия след темата с доматите! Не участвам нито в едната, нито в другата агитка, така, че не виждам какво ви дразни толкова. Има една тема, не я чети и всичко ще ти е ок, не е ли така?

Аватар
piston
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от piston » 19 Сеп 2018, 15:22

....автоцензура...
Последна промяна 1 на piston, променена общо 19 пъти

Отговори