Общи приказкиНегативните новини

Място за разтуха

Модератор: Ksantip

Отговори
Аватар
Dinain
Редовен потребител
Контакт:
Status: Offline

Re: Негативните новини

Мнение от Dinain » 15 Юли 2018, 20:55

Aми, да - ти, както ми се струва. Или някой друг написа току-що
Релевантно е да сравните колко плаща един гражданин със средна заплата в другите страни, като изчислите всички данъци преки и непреки, които би платил, като процент от брутния му доход.
? :shock:
Точно това направих, относно първата част.

За преките данъци нямаш никакви възражения, че са много по-ниски в България. За непреките - сигурен съм, че преди да отправиш твърдението "В България данъците никога не са били особено ниски", ти вече си ги бил изчислил. Моля, сподели ги.

От беглите си познания и бърза сверка с данните, поднесени в линка на Историк, се потвърждава, че България има едни от най-ниските ДОД, ДДС, корпоративен данък, и акциз на алкохола. Не най-ниските, но категорично в Топ 5 на най-ниските в ЕС. Единствената скала, в която сме на обратния край, е акциза на цигарите. Това ли е, което ни вдига данъчното бреме до "не особено ниско" - акцизът на цигарите?? :roll:
(отделно е въпросът доколкото е уместно измерването на такива акцизи (ами данък хазарт?), при положение, че пушенето и пиенето са личен избор на всеки един и в никакъв случай не нужни за оцеляването дейности)

ПП
Работещите в Кипър, Ирландия, Англия и Малта са по-слабо обложени, отколкото в България (тук - с 40%).
Често казано не разбирам как работещите в България са обложени с 40%...
https://www.pariteni.bg/?tid=20&oid=600 - максималната разлика бруто/нето е 22.5%
"No beast so fierce but knows some touch of pity."
"But I know none, and therefore am no beast."

(Richard III - William Shakespeare)

rki
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от rki » 15 Юли 2018, 21:09

И вие избрахте Дания и оттам направихте генерален извод, че не съм прав като съм казал, че данъците в България са по-ниски от средните в ЕС, но не са най-ниските и никога не са били?
ОК - аз си казах мнението - кой както иска да смята.

Аватар
Dinain
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Dinain » 15 Юли 2018, 21:38

В интерес на истината, първо смятах да сравня с Германия, но беше спомената Дания и затова. Не че щеше да има осезаема разлика.

Ами, да, когато си в "топ 5" от 28 страни членки, това значи (грубо), че не повече от 18% от страните имат по-ниски данъци от българските. Това, поне в моята книга, не се нарича "не особено ниски данъци". Така бих ги определил, ако 50-60% от страните имат по-ниски данъци.

Пресиян
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Пресиян » 18 Юли 2018, 17:41

Данните на Росстат сочат, че за периода от 1 януари 2018г. до 31 май 2018г. броят на населението на Русия е намалял със 77 835.

Аватар
Thorn
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Thorn » 18 Юли 2018, 23:22

Цинична гавра е била извършена с гробовете на големите българи Стефан Стамболов и на Тодор Каблешков. За наглото посегателство сигнализираха от ВМРО, които са били сезирани от свои поддръжници.

Бандити са разбили паметника на великия български държавник Стефан Стамболов и са откраднали бронзовия бюст. Оказва се, че и гробът на Каблешкови също не е подминат и е бил обект на посегателството, би тревога общинският съветник на воеводите в София Карлос Контрера.

Според него има сериозен проблем в сигурността на гробищните паркове въпреки положените за това усилия.

https://www.dnes.bg/obshtestvo/2018/07/ ... kov.382557

Аватар
Thorn
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Thorn » 19 Юли 2018, 23:54

Има ли шансове занапред баба Дора?

Тя живее на границата, ваксини не се слагат, избиването е най-ефикасният метод... Как мислите, има ли шансове? Няма, и това е най-тъжната истина, която никой не ще да произнесе – нито политик, нито общественик. Десетки стопани ще бъдат като нея в бъдеще – мине - не мине година, ще влезе зараза, хиляди животни ще бъдат избити. Тези животни ще умрат, за да оцелеят много други. Както беше през 2011 г., когато заради шапа се случи същата трагедия в Странджа – избиване, протести, мъка… Евтаназираните сега овце и кози са към 0.4% от всичките в България. Такова е положението – остро, болезнено, неприятно, но районът е на кръстопът, личната трагедия е в графата “и други” за науката и икономиката.

https://segabg.com/article/tzhnata-neud ... a-sobshchi

Аватар
Dinain
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Dinain » 20 Юли 2018, 00:04

Какво е лошото в тази новина? Всъщност каква е новината, не разбирам.

rki
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от rki » 20 Юли 2018, 00:08

Новина доколкото има е положителна - предприети са мерки заразата да не се разпространи и да не пострада целия животновъден сектор в България.

Аватар
Мокрия
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Мокрия » 20 Юли 2018, 07:34

Баба Дора по принцип няма бъдеще, защото има още 5-6 години трудоспособна възраст. Вижда се че няма модернизирано стопанство, дои на ръка. Твърде вероятно е, след евтаназирането на стадото и да рухне психически ,от там и физически. Все още много животновъди си е карат като в 18 век, затова няма приемственост от по-младите им наследници. За мен най големите негативи на поминака са доене на ръка, чистене с лопата и метла от тръни, разправията с алкохолизирани работници.
Ако заразата се пренеса в по гъсто заселените райони от Странджа , като Бургас и Стара Загора то щетите ще са огромни.

Аватар
Almasy
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Almasy » 20 Юли 2018, 09:13

Доста разумен пост.
А баба ти Дора сабахлента я гледах, докато си пиех кайвето и приготвях за раута.
Ич не е от кротичките. Думка с юмрук по масата, нарежда, че даже и заплашва.
Да избият животните ти, наистина може да доведе и до психическа травма.
Но Дорето струва ми се, ще се справи.
Други са по за мислене.
Когато не могат да ограничат свободата на мисълта – ограничават свободата на тялото

Аватар
Thorn
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Thorn » 20 Юли 2018, 09:21

Негативното в новината е че животновъдството в района неизбежно ще бъде подлагано на такива избивания на животните през две три години и се оказва че е доста безмислено занимание.

Пресиян
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Пресиян » 20 Юли 2018, 19:18

Твърдението, че животновъдството в района неизбежно ще бъде подлагано на такива избивания на животните през две-три години е лично мнение на форумец. Аз не съм съгласен с такова мнение.

Кухулин
Редовен потребител
Контакт:
Status: Online

Мнение от Кухулин » 21 Юли 2018, 13:14

Изображение

:?

Аватар
Thorn
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Thorn » 21 Юли 2018, 20:43

Пресиян написа:
20 Юли 2018, 19:18
Твърдението, че животновъдството в района неизбежно ще бъде подлагано на такива избивания на животните през две-три години е лично мнение на форумец. Аз не съм съгласен с такова мнение.
Не мога да разбера какъв ти е този навик да вървиш след мен и да се чудиш какво да измислиш, само за да си на чорчик. Мнението е на Диян Божидаров. Има линк. Това са едни такива сини буквички отдолу.

Не ми е известно ТОЙ да е форумец. :twisted:

Аватар
Мокрия
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Мокрия » 21 Юли 2018, 23:55

Факт е ,че климата се променя. Добре е поне да има чат -пат някоя студена зима да изтребва някои южни буби и бацили. Интересно ми е как е влезнала чумата от Турция, понеже нали има ограда. Явно някой е внесъл нелегално някой коч за дамазлък. Сега пък и чумата по прасетата, разрешиха лова по-рано и имаше план да се избият някои популации до 70 процента. Но пък други казаха ,че заради гонките прасетата бягат с километри. Трябвало сега само на пусии без кучета. Явно има недомислици и липсва практика. Последното голямо избиване на животни, май било 82 година, когато са избити почти всички кучета в България заради бяс. Останали са само работните и ловните на връзкари- партизани.

Аватар
Amazon
Модератор
Контакт:

Мнение от Amazon » 22 Юли 2018, 00:08

Звучи доста плашещо. Дали не е време да се забрани тъпченето на животните с антибиотици, което е повсеместна практика. Нали наскоро заснеха, как болестотворните бактерии, консумират остатъците от събратята си убити от антибиотиците, за да си модифицират ДНК да е резистентно. Вече не е просто теория.

Накрая ще създадем такава бактерия, дето ще ни избие всичките. И нас и прасенцата.

По този повод, в ЕС и респективно България, пише ли на разфасовките, дали животното е било третирано с антибиотици и/или хормони?

Аватар
Thorn
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Thorn » 23 Юли 2018, 11:53

Българският шофьор е небрежен към превозването на деца и близки, не пази околните като участници в движението по пътищата. Това е една от характерните черти на профила му в сравнение с останалите държави-членки на ЕС.

Българинът кара все по-бързо - 95% от катастрофите с убити и ранени са заради скорост. Доказва го и статистиката за издадените електронни фишове. За 2017 г. те са 391 хиляди, а за 2016 г. - 338 хиляди, с 63 хиляди по-малко.

Втори по тежест фактор за тежки пътни злополуки са неправилните маневри. Българинът навлиза в насрещното, прави резки движения, не спазва дистанция, нито правилата при изпреварване. Резултатът - 1600 инцидента, 200 убити и 2258 ранени, обобщава "24 часа".
Най-тежките инциденти с убити и ранени са при челен сблъсък и самокатастрофа. Голяма част от катастрофите са в резултат на сблъсък в дърво или преобръщане в канавката, показват данните от доклад на “Пътна полиция” за 2017 г. В него са посочени и анализирани нарушенията на пътя, които правят водачите в България.

Анализът на пътните полицаи показва, че шофираме най-рисково в петък - в този ден са 1088 от всички 6888 катастрофи през 2017 г. Тогава са убити и най-много хора.

Най-много катастрофи стават от 17 до 18 ч, а най-много са загиналите от 11 до 12 ч - 40 от всички 683. Традиционно има най-много пострадали през юли, но за 2017 г. най-много от убитите са през ноември.

Най-рисково българските шофьори карат в населените места. Там катастрофите са два пъти повече, отколкото по пътищата между села и градове. Тенденцията е трайна за последните 7 г., отчитат от Пътна полиция. Най-много жертви и инциденти са по първокласните пътища, следват тези от втори и трети клас, а най-малко са на автомагистралите и общинските пътища.

Тенденцията е столичаните да нарушават най-често правилата, които водят до тежки инциденти. Приятната изненада е област Перник, където се отчита най-голямо намаляване на катастрофите.

Нарушителите на правилата по пътя да полагат общественополезен труд в болнични заведения, където се лекуват деца, пострадали при катастрофи. Това е една от препоръките в последния доклад на “Пътна полиция”.

Ако това се случи, нарушителите на пътя ще бъдат задължавани да се сблъскат директно с последствията от нарушаването на правилата и да опознаят страданието на децата, жертви на катастрофи. За тази мярка първо заговори покойният бивш шеф на ВМА ген. Стоян Тонев преди 2 г.

Социалната система всяка година се натоварва с 2500 нови инвалиди, които са пострадали при катастрофи.

Механизмът за общественополезен труд в социални и болнични заведения, където се лекуват деца, засега е предложен само за шофьори, които са причинили катастрофа с участието на малчуган, независимо дали се е возил в неговата кола, или в другата.

36 деца са загинали при пътни произшествия през 2017 г., същият е броят на жертвите до 18 г. и през 2016-а, пише в доклада. Броят е най-висок за последните 7 г., което е една от тревожните тенденции. Ранените при пътни инциденти малчугани през 2017 г. са 1110, с 60 повече от 2016 г.

От всички загинали 36 деца 27 са били пътници в автомобилите на бащите и майките си, 5 са загинали като шофьори и 4 като пешеходци.

“Броят на загиналите деца като пътници е 75% от всички. Това показва занижена култура на поведение на водачите, в чиито автомобили пътуват деца, а така също и на водачите като цяло, тъй като не във всички случаи вината за катастрофата е на шофьора, в чиято кола пътува детето”, пише в доклада.

От 2011 г. насам по пътищата са загинали 220 деца, ранени са 7800, а броят им расте. За същия период например в Южна Корея децата жертви по пътя са намалели с 80%.

https://www.dnes.bg/stranata/2018/07/23 ... tia.382979

Аватар
Almasy
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Almasy » 23 Юли 2018, 12:57

Thorn написа:
23 Юли 2018, 11:53
Българският шофьор е небрежен към превозването на деца и близки, не пази околните като участници в движението по пътищата. Това е една от характерните черти на профила му в сравнение с останалите държави-членки на ЕС.

Българинът кара все по-бързо - 95% от катастрофите с убити и ранени са заради скорост.
Втори по тежест фактор за тежки пътни злополуки са неправилните маневри. Българинът навлиза в насрещното, прави резки движения, не спазва дистанция, нито правилата при изпреварване.
Това за съжаление е много вярно.
Дори и да си изряден участник в движението, каращ легиардис, не знаеш кой е насреща.
Огромния риск за пътуващите и в твоята кола е налице.
Когато не могат да ограничат свободата на мисълта – ограничават свободата на тялото

Аватар
Bruchpilot
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Bruchpilot » 23 Юли 2018, 14:46

Преди казвах, че управлявам автомобила си като самолет, защото обичам да пътувам плавно и спокойно, без да разливам кафетата на пътниците. Сега продължавам да го казвам, но вече е с друг смисъл - постоянно правиш слалом покрай по-високите дървета (под формата на безгрижни пешеходци), постоянно си нащрек за засади на зенитната артилерия (под формата на внезапно изскочилия от малката уличка мухльо), непрестанно се оглеждаш за фучащи към теб зенитни ракети (под формата на 20 годишни БМВ-та със свалени стъкла и надута чалга) и тръпнеш в очакване на срещата с вражеските изтребители (под формата на джип, движещ се в насрещното).
Майтапа на страна - до толкова ситуацията е отървана, че вече имам чувството, че движейки се по правилата създавам повече предпоставки за инциденти, отколкото ако карах като башибозук! Но колегите твърдят, че просто не пътувам достатъчно и за това се впечатлявам толкова :D
P.S. Отървали са и още две основни причини за катастрофи - никой не спазва дистнация и никой не пропуска колоната!
Строши-пилот :mrgreen:

Аватар
Ivanov
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Ivanov » 23 Юли 2018, 22:04

Забравихте телефончетата !

EddieBG
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от EddieBG » 23 Юли 2018, 22:11

Еднодневно шофиране из Истанбул и след това мнението ви за българските шофьори рязко ще се подобри :D

Аватар
Almasy
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Almasy » 24 Юли 2018, 06:50

Да, и на мен тъй ми ка`аха.
Сигур за туй ни щъ да одя в Истанбул.
Ни с кола, чи даже и с аероплан :mrgreen:
Всъщност аз един трансфер на Истанбулското летище имам де. Ма само до там. И.....Дори на него (леталото) - бая цигания.

Stan
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Stan » 24 Юли 2018, 07:55

Аз отдавна съм го казал - тая държава ще се оправи когато почне да се спазват правилата за движение по пътищата. Чувството за безнаказаност многократно всеки ден като се нарушават елементарни неща като висока скорост, неправилно паркиране, при което се блокира целият тротоар или се пречи на другите коли, каране на пияни и надрусани, се пренася като отношение и към другите закони и въобще към обществото. Разбира се за това са виновни единствено контролните органи, тъй като има една поговорка - кучето скача според тоягата. След като са оставили сульо и пульо да се вихри по пътищата и после олеле. Само един пример. Живея близо до един булевард, който беше настлан с павета. На 300-400 м от мястото където живея, на същият булевард има Районно управление на МВР. От както го ремонтираха и покриха с асфал, нощем се организират гонки и форсират мотори все едно е писта. Аз ги чувам, сигурен съм, че и ченгетата ги чуват. На същият булевард след като се ремонтира, се забрани спирането, но но пред няколко заведения постоянно има спрели коли на клиенти. Аз ги виждам всеки ден, и ченгета ги виждат всеки ден. Един от тези селяци дори паркира на тротоара, така че не може да се минава. Това абсолютно нежелание да се изпълняват служебните задължения, а после броим загинали и инвалиди. Да не говорим от че от глобите може да се препълни бюджета.
Като не искаш мира, на ти секира.

Аватар
vassiln
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от vassiln » 24 Юли 2018, 20:46

Ми аз ги лекувах, поне тия с безразборното паркиране. Правете като мен, и ще има известна полза.
Собирала в огороде мать красную смородину.
Снова сын уехал воевать, умирать за Родину!

Кухулин
Редовен потребител
Контакт:
Status: Online

Мнение от Кухулин » 25 Юли 2018, 09:52

Иван Чепаринов вече е грузински шахматист :(

https://ratings.fide.com/card.phtml?event=2905540

Отговори