Общи приказкиНегативните новини

Място за разтуха

Модератори: Thorn, Ksantip

kramer
Редовен потребител
Контакт:
Status: Offline

Негативните новини

Мнение от kramer » 22 Авг 2017, 19:52

Щом има тема "Новини", тема "Фалшивите новини" и тема "Добри новини за България", поради факта, че по медиите върви много черна хроника, мисля, че е нужна и тема "Негативни новини". Какво ме провокира за това ли? Ами в най-гледаното време по една национална медия от 19.00 часа, половин час вървяха следните негативни новини:
- убийството на детето в Бургас;
- за мъжа, дето застрелял жена си в София;
- атентата в Барселона;
- заплахи срещу лекари от Бърза помощ;
- бутнати жилища в кв. Захарна фабрика;
- пожар във Враца;
- запечатани заведения на морето.
И това в първите 30 минути от новините.
Останалото спрях да гледам.

Stan
Редовен потребител
Контакт:

Re: Негативните новини

Мнение от Stan » 22 Авг 2017, 20:20

kramer написа:
22 Авг 2017, 19:52
Щом има тема "Новини", тема "Фалшивите новини" и тема "Добри новини за България", поради факта, че по медиите върви много черна хроника, мисля, че е нужна и тема "Негативни новини". Какво ме провокира за това ли? Ами в най-гледаното време по една национална медия от 19.00 часа, половин час вървяха следните негативни новини:
- атентата в Барселона;
- пожар във Враца;
Че то аз за това почти не гледам новини. Медиите са на принципа "Лошата новина е добра новина".
Иначе, бутнатите жилища, ако са незаконни и запечатаните заведения, ако са в нарушения, са добри новини.
Като не искаш мира, на ти секира.

kramer
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от kramer » 22 Авг 2017, 20:58

Понеже съм на диета, реших да гледам новини, вместо да си пусна нещо друго и ето...

Аватар
vassiln
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от vassiln » 22 Авг 2017, 22:18

Dinain написа:
22 Авг 2017, 20:36
Ами това е една от причините преди няколко години да спра да гледам телевизия. ;)
Та какъв е смисълът това да се пренася и тук? :(
На 17 януари 1991 г. ми изгоря кинескопа. Понеже нямах нужда от радио с размерите на телевизор, просто го изхвърлих. Тогава бях беден ученик на квартира в София, и докато си мислех да изкарам пари за нов, или да измуфтя мама и тате, та неволно свикнах без тази "вълшебна кутия". После научих и жена ми, когато се събрахме, и, да ви кажа, хич не ми липсват нито лошите, нито средните, нито добрите новини. И рекламите не ми липсват.
Така че не си разваляйте хатъра и форума с някакви драми - за това си има телевизия, а форумите са си за форумиране.
Собирала в огороде мать красную смородину.
Снова сын уехал воевать, умирать за Родину!

Аватар
Dinain
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Dinain » 22 Авг 2017, 23:18

Съгласен съм. И все пак малкият екран вкъщи (той вече не е толкова малък, де), си има други приложения, освен ТВ.
"No beast so fierce but knows some touch of pity."
"But I know none, and therefore am no beast."

(Richard III - William Shakespeare)

Аватар
vassiln
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от vassiln » 22 Авг 2017, 23:27

Ами прилагай ги. Хоме-театър, филми от дискове и блу рей, разни други такива, които не разбирам. Но не и за "Линейка премаза бебе и майка на три деца, минувачи изкормиха шофьора, пациент умря заради забавянето, кметът на с. Негушан се самоуби в знак на протест". За това си имаме медиите на прасенцето, както и безчет телевизии на незнамкойси.
Собирала в огороде мать красную смородину.
Снова сын уехал воевать, умирать за Родину!

miau
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от miau » 23 Авг 2017, 23:03

Stan написа:
22 Авг 2017, 20:20
Иначе, бутнатите жилища, ако са незаконни и запечатаните заведения, ако са в нарушения, са добри новини.
Една циганка обясни - майка й е родена там. Те са били 13 деца.
All those... moments will be lost... in time,... like tears... in rain.

Аватар
Ksantip
Модератор
Контакт:

Мнение от Ksantip » 23 Авг 2017, 23:14

kramer написа:
22 Авг 2017, 19:52
- атентата в Барселона;
- пожар във Враца;
Така се случи, че и аз гледах същите новини (за пръв път от половин година и за последен за поне една). Успях да ги преглътна с две бири, иронични коментари и псувни по адрес на БТВ, но ми стана неприятно като се замислих, че огромната част от обществото се информира за събитията точно по този начин. Поне не е учудващо, че хората имат склонност да се опллакват колко сме зле, дори и да не е така - то самото гледане на новини си е изцеждащо щастието и позитивизма събитие, което не мога да си представя какво зомби ще съм ако го практикувам всяка вечер.

Аватар
Thorn
Модератор
Контакт:

Мнение от Thorn » 23 Авг 2017, 23:45

Парен каша духа. Преди доста време едни военни феодали замъкнаха едни войничета да им бачкат частно, камионът катастрофира, 14 жертви. Паметникът им е на околовръстното в Люлин.

Същата вечер, новините почнаха не с това, а с някаква "положителна" новина, на която Жан Виденов играеше хоро при откриването на нещо си.

Стана огромен скандал, изхвърчаха доста журналистически глави.

Оттогава, поне в България е твърдо правило - добрите новини са ЗАДЪЛЖИТЕЛНО след ВСИЧКИ лоши новини.

Stan
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Stan » 23 Авг 2017, 23:50

Не е вярно. В типично комунистически дух, и след това по времето на Жан Видинов, се прикриваха неприятните новини. Като да речем побоят над протестиращите пред парламента.

Аватар
Thorn
Модератор
Контакт:

Мнение от Thorn » 24 Авг 2017, 00:20

Това е друго - политическо е.

pehotinec
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от pehotinec » 10 Сеп 2017, 14:58

Понеже стана вече дума за изкуствено създадената тревожност, попаднах на интересна статия за "Депресия на нашите деца" - родени между началото на 80 те- те и края на 90 - те., които страдат по - често от депресии и свързаните с нея проблеми и състояния сравнени с по - старите поколения. Освен всичко сериозен дял имат и негативните новини "Капитал" 8 септ. 2017 - http://www.capital.bg/light/tema/2017/0 ... hite_deca/ - Колкото и да е пародоксално , освен другото именно, липсата на непосредствена заплаха от война, от вътрешни конфликти и екстремни ситуации, също е един от факторите. "Войната на това поколение, изглежда е вътрешна – със себе си, с депресията и тревожността, които се превръщат в епидемия, но за които все още се срамуваме да говорим."

kramer
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от kramer » 02 Яну 2018, 19:11

Продължаваме и в новата година:
- избити 5 души от едно семейство;
- земетресението в ЮЗ Бъгария;
- паднал автомобил в изкопа на метрото;
- катастрофа на пътя Русе-Бяла;
- пожарът в приюта на отец Иван...

Stan
Редовен потребител
Контакт:

Re: Добри новини за България

Мнение от Stan » 11 Фев 2018, 16:14

Предполагам, че райнхад, след като обилно е похапнал и полял манджата с 3-4 чаши вино, му се е доспала, та е объркал темата.
Мизиец - той е ясен.....

Така или иначе и двата поста нямат никаква отношение към темата и трябва да бъдат изтрити.

Христо Спириев
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Христо Спириев » 11 Фев 2018, 16:53

► Show Spoiler
Не мога да докладвам поста в спойлера с бутон. Дава ми , че вече е докладван. Затова го докладвам от тук за :
- нямащ отношение към темата и тролене
- качен провокатвен материал на ДС-ченгето и доносник Кеворкян/агент Димитър/ несвързан с добри новини за България

Христо Спириев
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Христо Спириев » 11 Фев 2018, 16:56

Мизиец написа:
11 Фев 2018, 16:48
Станчо, то за да ти е ясно трябва IQ.. ама ми се види, че на теб не ти е ясно.

Христо Спириев, все се чудя ти дали си отделен случай илии си от многопрофилието. Ако си отделен варианта при теб е страдание в комунистически години и съответно омраза към руснаците по тази линия, което отново се свежда до липса на IQ , нали да сравняваш руснак с комунист и да ги мразиш на тази основа.... жалка история. Но иначе се радвай на ЕС и НАТО. Едното пуска някакви фондове колко да си верваме, че икономиката е в подем, докато спрат Европрограмите и после ще си полафиме с тебе. Другото не знам, дали би ни дало и изстребител 4-та употреба като на съюзник с подобаваща цена. Повече ми се види , че сме в неравностоен ,даже по-точно - неизгоден бизнесменски съюз и в 2-та случая. Нали нема нужда да ти обяснявам защо?
Много се радвам , че сме в ЕС иНАТО.

И сега тихо да не чуе никой , само ти - за многопрофилието , не един , а всяка буква от името ми е отделен профил. Видиш ли някъде по форума буква от името ми , да знаеш , че това съм аз. :D :D :D
Последна промяна 1 на Христо Спириев, променена общо 11 пъти

Stan
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Stan » 11 Фев 2018, 16:57

E, това си е изпитана комунистическо-русоманска тактикта. Но нищо де, колкото и да се пенят, България ще остане в Европа, а не в Евразия. :)

Stan
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Stan » 11 Фев 2018, 16:58

Мизиец написа:
о, ти дори си научил що е то IQ.

Аватар
Amazon
Модератор
Контакт:

Мнение от Amazon » 11 Фев 2018, 16:59

Спрете се, ще почостя темата. Мнението на Кеворкян ще остане, защото е различна гледна точка, но мисля да го преместя в нова тема: България - негативната гледна точка. Или нещо подобно, за да не цапаме тук...

EddieBG
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от EddieBG » 11 Фев 2018, 19:00

Мизиец написа:

Христо Спириев, все се чудя ти дали си отделен случай илии си от многопрофилието. Ако си отделен варианта при теб е страдание в комунистически години и съответно омраза към руснаците по тази линия, което отново се свежда до липса на IQ , нали да сравняваш руснак с комунист и да ги мразиш на тази основа.... жалка история.
Любопитно е да видим твоята житейска история за патологичната ти омраза към САЩ. Всъщност, не е много любопитно. :D
Нека позная - болен фен на Атака и Волен Сидеров, или баща / майка - АБПФК. Или просто жертва на кремълската пропаганда - както 85-те процента от руснаците, които никога не са излизали в чужбина, и вярват на абсолютно всяка лъжа, която ръсят държавните телевизии.
Но иначе се радвай на ЕС и НАТО. Едното пуска някакви фондове колко да си верваме, че икономиката е в подем, докато спрат Европрограмите и после ще си полафиме с тебе.
Не е нужно човек да е професор по икономика, за да види че икономиката ни тръгва нагоре след влизането ни в ЕС. Къде - на еврофондовете, къде на външните инвестии, къде - на други фактори. Като спрат, тогава ще говорим.
Иначе към момента, може да си полафим как всичките приятелски държави на Матушка Россия са цъфнали и вързали икономически - Венецуела, Куба, Беларус, Украйна - преди майдана, изключвам отчасти някои от бившите СССР републики, завършващи на - стан, поради единственият факт че са бъкани с въглеводороди.
Другото не знам, дали би ни дало и изстребител 4-та употреба като на съюзник с подобаваща цена. Повече ми се види , че сме в неравностоен ,даже по-точно - неизгоден бизнесменски съюз и в 2-та случая. Нали нема нужда да ти обяснявам защо?
А ако бяхме останали с таварищите, щяха да ни зарият с безаналогова военна техника за без пари.
Напълно съм сериозен - просто трябваше да гласуваме на едно референдумче да се присъдиним към тях - Черноморская новоросийская республика или нещо от тоя род. Иначе подозирам, че в замяна на военната техника щяха да ни искат така омразните от теб долари. :lol:

Аватар
Dinain
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Dinain » 11 Фев 2018, 19:26

Amazon написа:
11 Фев 2018, 16:59
Спрете се, ще почостя темата. Мнението на Кеворкян ще остане, защото е различна гледна точка, но мисля да го преместя в нова тема: България - негативната гледна точка. Или нещо подобно, за да не цапаме тук...
Има такава тема - "Негативни новини за България" или нещо от този род, кому е нужна е друг въпрос.

Постът на Райнхард е перфектен пример как се торпедира тема с целенасочен тролеж за опропастяването й, или най-малко отклоняването й. :evil:

ПП Не помня чия беше идеята за тази тема, но ще го черпя бира. Невероятно е че има една група хора, които тема за "добрите новини за България" им вгорчава живота. :roll:

райнхард
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от райнхард » 11 Фев 2018, 20:11

Dinain написа:
11 Фев 2018, 19:26

Има такава тема - "Негативни новини за България" или нещо от този род, кому е нужна е друг въпрос.

Постът на Райнхард е перфектен пример как се торпедира тема с целенасочен тролеж за опропастяването й, или най-малко отклоняването й. :evil:

ПП Не помня чия беше идеята за тази тема, но ще го черпя бира. Невероятно е че има една група хора, които тема за "добрите новини за България" им вгорчава живота. :roll:
Невъзможността ти да се справиш с реалността води до емоционален изблик и тропане с краче. Постът ми е в отговор на Thorn като подкрепа на мнението му, че речта на Туск не е добра новина за България и съм се аргументирал, като съм приложил блестящо написана статия. Не става въпрос за никаква негативна новина, а просто аргументирано съм посочил, че речта на Туск не е добра новина за България. Това, че някой я е обявил за такава (за добра новина), не е необходимо и достатъчно условие да е наистина такава. Ако имаш да напишеш нещо по същество, го направи, ако не, поне спри да обиждаш и да се държиш детински.

Аватар
Dinain
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Dinain » 11 Фев 2018, 20:18

Точно това целиш - да отвлечеш темата с брутален тролеж, чрез цитиране на "блестящо написана статия" от агент на "Държавна Сигурност" за БЛИЦ.БГ :roll:
Това те издаде, ако и да си имал някакви шансове за успех преди това.
Не, няма да коментирам статии от Блиц.бг и вестоносците им, защото това ще означава да се поддам на диверсията ти.
На Торн забележката също е тролеж. Модераторите също не са безгрешни - един невнимателен пост и после толкова страдание... :evil:

райнхард
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от райнхард » 11 Фев 2018, 20:30

Съжалявам, но отказвам да приема, че един човек (дори и собственик на форум) може еднолично да обявява кое е добра новина за България и всякакъв спор по въпроса, дали наистина е добра новина, да не се допуска. Особено, когато съм се аргументирал обстойно, защо смятам така. Никой (дори и собственик на форум) не е непогрешим и това, което пише, не е светата истина. Това, че смята една новина за добра, не означава, че наистина е добра за България.

Отново пропускаш същественото, а то не е коя медия е ретранслирала статията, както не и личността на автора. А същността на написаното, ако имаш забележки по нея, те са добре дошли. Но празното плюене и фиксиране върху особата на автора не е продуктивно и показва безсилие и липса на аргументи. Нека дебатът е по същество!

Аватар
Amazon
Модератор
Контакт:

Мнение от Amazon » 11 Фев 2018, 20:48

Dinain написа:
11 Фев 2018, 19:26
Темата е на Стан. Иначе групата хора, или не са ги пуснали в Макдоналдс и таят горчивина, или всичките им познати са ги задминали, като експрес малка гара, или докато на строежа всички други са си носили каските, те са се правили на мъже и са ходили гологлави. :mrgreen:

Отговори