Негативните новини

Място за разтуха

Модератори: Thorn, Ksantip

Отговори
kramer
Редовен потребител
Контакт:

Негативните новини

Мнение от kramer » 22 Авг 2017, 19:52

Щом има тема "Новини", тема "Фалшивите новини" и тема "Добри новини за България", поради факта, че по медиите върви много черна хроника, мисля, че е нужна и тема "Негативни новини". Какво ме провокира за това ли? Ами в най-гледаното време по една национална медия от 19.00 часа, половин час вървяха следните негативни новини:
- убийството на детето в Бургас;
- за мъжа, дето застрелял жена си в София;
- атентата в Барселона;
- заплахи срещу лекари от Бърза помощ;
- бутнати жилища в кв. Захарна фабрика;
- пожар във Враца;
- запечатани заведения на морето.
И това в първите 30 минути от новините.
Останалото спрях да гледам.

Stan
Редовен потребител
Контакт:

Re: Негативните новини

Мнение от Stan » 22 Авг 2017, 20:20

kramer написа:
22 Авг 2017, 19:52
Щом има тема "Новини", тема "Фалшивите новини" и тема "Добри новини за България", поради факта, че по медиите върви много черна хроника, мисля, че е нужна и тема "Негативни новини". Какво ме провокира за това ли? Ами в най-гледаното време по една национална медия от 19.00 часа, половин час вървяха следните негативни новини:
- атентата в Барселона;
- пожар във Враца;
Че то аз за това почти не гледам новини. Медиите са на принципа "Лошата новина е добра новина".
Иначе, бутнатите жилища, ако са незаконни и запечатаните заведения, ако са в нарушения, са добри новини.
Като не искаш мира, на ти секира.

Аватар
Dinain
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Dinain » 22 Авг 2017, 20:36

Ами това е една от причините преди няколко години да спра да гледам телевизия. ;)
Та какъв е смисълът това да се пренася и тук? :(
"No beast so fierce but knows some touch of pity."
"But I know none, and therefore am no beast."

(Richard III - William Shakespeare)

kramer
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от kramer » 22 Авг 2017, 20:58

Понеже съм на диета, реших да гледам новини, вместо да си пусна нещо друго и ето...

Аватар
vassiln
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от vassiln » 22 Авг 2017, 22:18

Dinain написа:
22 Авг 2017, 20:36
Ами това е една от причините преди няколко години да спра да гледам телевизия. ;)
Та какъв е смисълът това да се пренася и тук? :(
На 17 януари 1991 г. ми изгоря кинескопа. Понеже нямах нужда от радио с размерите на телевизор, просто го изхвърлих. Тогава бях беден ученик на квартира в София, и докато си мислех да изкарам пари за нов, или да измуфтя мама и тате, та неволно свикнах без тази "вълшебна кутия". После научих и жена ми, когато се събрахме, и, да ви кажа, хич не ми липсват нито лошите, нито средните, нито добрите новини. И рекламите не ми липсват.
Така че не си разваляйте хатъра и форума с някакви драми - за това си има телевизия, а форумите са си за форумиране.
Я ем города, морями запиваю, моя борода небо заслоняет!
Громы и молнии, туманы и дожди! Мои ботинки лижут министры и вожди.

Аватар
Dinain
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Dinain » 22 Авг 2017, 23:18

Съгласен съм. И все пак малкият екран вкъщи (той вече не е толкова малък, де), си има други приложения, освен ТВ.
"No beast so fierce but knows some touch of pity."
"But I know none, and therefore am no beast."

(Richard III - William Shakespeare)

Аватар
vassiln
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от vassiln » 22 Авг 2017, 23:27

Ами прилагай ги. Хоме-театър, филми от дискове и блу рей, разни други такива, които не разбирам. Но не и за "Линейка премаза бебе и майка на три деца, минувачи изкормиха шофьора, пациент умря заради забавянето, кметът на с. Негушан се самоуби в знак на протест". За това си имаме медиите на прасенцето, както и безчет телевизии на незнамкойси.
Я ем города, морями запиваю, моя борода небо заслоняет!
Громы и молнии, туманы и дожди! Мои ботинки лижут министры и вожди.

miau
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от miau » 23 Авг 2017, 23:03

Stan написа:
22 Авг 2017, 20:20
Иначе, бутнатите жилища, ако са незаконни и запечатаните заведения, ако са в нарушения, са добри новини.
Една циганка обясни - майка й е родена там. Те са били 13 деца.
All those... moments will be lost... in time,... like tears... in rain.

Аватар
Ksantip
Модератор
Контакт:

Мнение от Ksantip » 23 Авг 2017, 23:14

kramer написа:
22 Авг 2017, 19:52
- атентата в Барселона;
- пожар във Враца;
Така се случи, че и аз гледах същите новини (за пръв път от половин година и за последен за поне една). Успях да ги преглътна с две бири, иронични коментари и псувни по адрес на БТВ, но ми стана неприятно като се замислих, че огромната част от обществото се информира за събитията точно по този начин. Поне не е учудващо, че хората имат склонност да се опллакват колко сме зле, дори и да не е така - то самото гледане на новини си е изцеждащо щастието и позитивизма събитие, което не мога да си представя какво зомби ще съм ако го практикувам всяка вечер.

Аватар
Thorn
Модератор
Контакт:

Мнение от Thorn » 23 Авг 2017, 23:45

Парен каша духа. Преди доста време едни военни феодали замъкнаха едни войничета да им бачкат частно, камионът катастрофира, 14 жертви. Паметникът им е на околовръстното в Люлин.

Същата вечер, новините почнаха не с това, а с някаква "положителна" новина, на която Жан Виденов играеше хоро при откриването на нещо си.

Стана огромен скандал, изхвърчаха доста журналистически глави.

Оттогава, поне в България е твърдо правило - добрите новини са ЗАДЪЛЖИТЕЛНО след ВСИЧКИ лоши новини.

Stan
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Stan » 23 Авг 2017, 23:50

Не е вярно. В типично комунистически дух, и след това по времето на Жан Видинов, се прикриваха неприятните новини. Като да речем побоят над протестиращите пред парламента.
Като не искаш мира, на ти секира.

Аватар
Thorn
Модератор
Контакт:

Мнение от Thorn » 24 Авг 2017, 00:20

Това е друго - политическо е.

pehotinec
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от pehotinec » 10 Сеп 2017, 14:58

Понеже стана вече дума за изкуствено създадената тревожност, попаднах на интересна статия за "Депресия на нашите деца" - родени между началото на 80 те- те и края на 90 - те., които страдат по - често от депресии и свързаните с нея проблеми и състояния сравнени с по - старите поколения. Освен всичко сериозен дял имат и негативните новини "Капитал" 8 септ. 2017 - http://www.capital.bg/light/tema/2017/0 ... hite_deca/ - Колкото и да е пародоксално , освен другото именно, липсата на непосредствена заплаха от война, от вътрешни конфликти и екстремни ситуации, също е един от факторите. "Войната на това поколение, изглежда е вътрешна – със себе си, с депресията и тревожността, които се превръщат в епидемия, но за които все още се срамуваме да говорим."

Отговори