Общи приказкиБой!

Място за разтуха

Модератор: Ksantip

Отговори
Аватар
bukvite
Редовен потребител
Контакт:
Status: Offline

Re: Бой!

Мнение от bukvite » 18 Апр 2018, 15:36

EddieBG написа:
18 Апр 2018, 15:25
Много фантастика в тоя бой :)

Предпочитам по-класическите изпълнения:

https://www.youtube.com/watch?v=4DzcOCyHDqc

Спирам да пиша, че ще разваля на хората хубавата тема за въргалите с разни откъси от филми. :)
Нали знаеш историята на този откъс. То трябвало да бъде бич срещу меч, ама пусто Форд имал диария този ден и не му се играело целия откъс. Затова предложих по-кратко решение.
После години подред този откъс обикаляше като предимствата на западната цивилизация над източната.
Е, във втория филм вече направиха дуела бич срещу меч.
http://Istoriata.net - исторически форум
Историята, такава каквото е!

Hawkeye
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Hawkeye » 19 Апр 2018, 01:10

Гледам, че доста се дискутира близкия бой и подходящи оръжия. Ако изключим огнестрелните мисля, че просто трябва да погледнем към красотите използвани през ПСВ. Къси ножове, остриета за намушкване и особено къси импровизирани бухалки с бодлива тел или пирони. Ако те излумка някой с нещо подобно по главата едва ли ще станеш.

Изображение

Аватар
Желязин
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Желязин » 19 Апр 2018, 01:59

На снимката има лопата?!?...
"Покажете ми един нормален човек и аз ще го излекувам!" Карл Густав Юнг

Аватар
Amazon
Модератор
Контакт:

Мнение от Amazon » 19 Апр 2018, 03:32

Желязин написа:
19 Апр 2018, 01:59
На снимката има лопата?!?...
Така наречената сапьорна лопатка е страшно оръжие. Отгоре на всичко и са заточвали ръбовете. Реално е единственото оръжие за близък(окопен) бой от ПСВ, което се доказва долкова, че е масово използвано и във ВСВ. Особено в градските битки. Така че от таблото с боздугани и ножове, победител е сапьорната лопатка.

Не си държал такова нещо в ръка, за това ти е странно. Самата дръжка и баланса са оформени повече за бой, отколкото за копане. На мен ако в близък гладиаторски бой, ми дадат избор между окопен нож, брадва, боздуган, щик и сапьорна лопатка, без колебание избирам лопатката. Баланса е изключително добър и ако уцелиш не повтаряш.

С тази разлика, че българската лопатка за разлика от немската, или австрийската на снимката, има заострен връх.

Разбира се и някой от другите оръжия не снимката не са за подценяване, особено окопните ножове. Има един изработен от арматурно желязо, който е бил много масов и много ефективен. Този на снимката който няма дървен дръжка, а е просто изкривено желязо.

Както и да е. От всичко на снимката, войната избира за победител лопатката.

Аватар
Желязин
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Желязин » 19 Апр 2018, 03:53

Аз предполагах, че Лусил ще избереш;)
"Покажете ми един нормален човек и аз ще го излекувам!" Карл Густав Юнг

Аватар
bukvite
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от bukvite » 19 Апр 2018, 04:46

И аз писах по-горе за лопатката. Много стабилно нещо. В казармата съм цепил дърва с нея. Освен всичко друго - за разлика от секирчето с нея лесно можеш да зашеметиш човек, без да му нанасяш фатален удар. Желязин - много сериозно нещо е тази лопатка. Виж само за копаене не сме я ползвал.
http://Istoriata.net - исторически форум
Историята, такава каквото е!

Кухулин
Редовен потребител
Контакт:
Status: Online

Мнение от Кухулин » 19 Апр 2018, 04:58

bukvite написа:
19 Апр 2018, 04:46
И аз писах по-горе за лопатката. Много стабилно нещо. В казармата съм цепил дърва с нея.
Аз в Горна баня веднъж цепих дърва с права лопата :mrgreen: Обаче за бой не става. Преди време в едно село възникна ситуация и успяха да ми вкарат две лопати у шарото, но без видим ефект :mrgreen:

Аватар
ValBo
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от ValBo » 19 Апр 2018, 06:45

Явно имаш корава глава! :-)
Изображение
Finita la commedia

Аватар
centara
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от centara » 19 Апр 2018, 07:17

Amazon написа:
19 Апр 2018, 03:32
Не си държал такова нещо в ръка, за това ти е странно. Самата дръжка и баланса са оформени повече за бой, отколкото за копане. На мен ако в близък гладиаторски бой, ми дадат избор между окопен нож, брадва, боздуган, щик и сапьорна лопатка, без колебание избирам лопатката. Баланса е изключително добър и ако уцелиш не повтаряш.

...

Както и да е. От всичко на снимката, войната избира за победител лопатката.
Ако противникът е с каска, не е оферта да го удряш със замах отгоре надолу по главата. Евентуално може някак да го удариш през лицето, но е трудна работа. На войника главата е може би най-защитената част (като процент от повърхността имам предвид). Затова мисля, че оръжията за мушкане са по-добри и особено щика. Ето от спомените на снайпрест от Вермахта
Но вернемся ко мне. Среди кровавой бойни, я, завороженный ужасом происходящего,
смотрел, как двое русских запрыгнули в соседний окоп, где в этот момент находилось несколько
моих товарищей. Немецкие стрелки казались парализованными страхом. Но один из них все-таки
инстинктивно бросился с лопатой в руках на одного из русских и рассек ему лицо. Однако другой
русский мастерски владел штыком. С кошачьей плавностью движений он парировал каждую атаку
оставшихся шестерых немецких солдат. Я рвался помочь своим товарищам, тщетно ища воз-
можность точно выстрелить в клубок бойцов, схватившихся в рукопашной. Мне оставалось только
смотреть, как один за другим мои товарищи были заколоты насмерть. Казалось, сама судьба отдала
их на откуп мастерству и безжалостной решимости русского. Вместо того чтобы наброситься на него
всем сразу, мои товарищи позволили прикончить себя по одному. Они действовали так, словно
потеряли надежду выжить. И это продолжалось, пока русский не сбил с ног самого последнего
стрелка и замахнулся, чтобы убить его, но я сумел остановить советского солдата метким выстрелом.
Иначе сапьорната лопатка се е запазила, защото освен за бой може да свърши и много друга полезна работа.

EddieBG
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от EddieBG » 19 Апр 2018, 08:25

ValBo написа:
19 Апр 2018, 06:45
Явно имаш корава глава! :-)
Майка ми, лека й пръст, преди известно време падна и с главата си почти счупи плочата от италиански гранит на камината, която е дебела 2 сантиметра.
Разбира се, потече й малко кръв от главата, но това беше.

Аватар
ValBo
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от ValBo » 19 Апр 2018, 08:50

Малко по-сложно е.
Въпреки, че силите действат и в двете направления, удряният обект отнася повече от удрящият. Това го учих по съпромат (плюс статика и динамика) няколко семестъра и още толкова в техникума, но старост-нерадост не ги помня вече :-). Та мраморът е твърд и не се деформира. Ударен в една точка се случва да се счупи. Особено, ако има скрити пукнатини. Когато избирах плот за новата си кухня, четох много и попаднах на спукани мраморни плотове от изтървана чаша с вода.
При удар с лопата имаме обратният момент. Неподвижен обект върху който се предава силата на удара. Имаме и рамо на лост,от което ударът става по-силен. Ако лопатата е засилена успешно и ударът е силен, удряният обект ще изпадне в нокаут заради удрянето на мозъка в стените на черепа.
Дори и да е с каска, пак е опасно, защото в такъв случай лопатката действа като боздуган. Добре засилена ще те накара известно време да не си адекватен. Това е достатъчно. Докато при удар с нож, ако не засегне важен орган, противникът може и да не усети, че е поразен заради адреналина и да е още опасен. При тъп удар това не е така.
Изображение
Finita la commedia

Кухулин
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Кухулин » 19 Апр 2018, 09:51

ValBo написа:
19 Апр 2018, 08:50
удряният обект ще изпадне в нокаут заради удрянето на мозъка в стените на черепа
Баро шаро гуги нанай са казали хората :mrgreen:

Аватар
ValBo
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от ValBo » 19 Апр 2018, 10:07

дай публичен ключ, че не разбирам кода ;-)
Изображение
Finita la commedia

Тодор Павлов
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Тодор Павлов » 19 Апр 2018, 13:09

Amazon написа:
18 Апр 2018, 04:17

Ами ти ако си го докарал до ниво интуитивен стрелец, това е повече от достатъчно за самозащита. Аз по някаква причина съм много зле с пистолетите ...

https://youtu.be/_AzMxNRyjgY

Аватар
Amazon
Модератор
Контакт:

Мнение от Amazon » 19 Апр 2018, 15:09

Тодор Павлов написа:
19 Апр 2018, 13:09
Amazon написа:
18 Апр 2018, 04:17

Ами ти ако си го докарал до ниво интуитивен стрелец, това е повече от достатъчно за самозащита. Аз по някаква причина съм много зле с пистолетите ...

https://youtu.be/_AzMxNRyjgY
Впечатляващо.

kramer
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от kramer » 19 Апр 2018, 21:27

Лопатката на снимката си е баш от ПСВ. Имахме на времето от тях в армията, може и още да има. От 1915 г. съм виждал с клеймо. С тая лопатка действително ако удряш, имаш размах.
По-новите са действително съветски образец, заострени отпред и с улей.

Кухулин
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Кухулин » 29 Май 2018, 12:40

https://www.youtube.com/watch?v=Rzp8EVFMHIQ

Веднага си личи школовката в муай боран :mrgreen:

Кухулин
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Кухулин » 19 Юни 2018, 14:52

Аватар
Amazon
Модератор
Контакт:

Мнение от Amazon » 19 Юни 2018, 22:46

Единият коментар беше, че това е трйлъра на ”Планетата на Маймуните 5” :D :D

Кухулин
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Кухулин » 19 Юни 2018, 22:51

Абе доколкото си спомням филмите, маймуните имаха бая повече акъл от тоя цървул :D

Аватар
Amazon
Модератор
Контакт:

Мнение от Amazon » 20 Юни 2018, 00:34

Кухулин написа:
19 Юни 2018, 22:51
Абе доколкото си спомням филмите, маймуните имаха бая повече акъл от тоя цървул :D
И аз това си помислих. Дори няма идея какво е това стъкло на кола и как се чупи. Иска ми се случката да не беше в Лондон, а примерно в Хюстън, или Маями. Да не пускам спойлери, ама можеше да има далеч по зрелищна развръзка. :mrgreen:

Кухулин
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Кухулин » 20 Юни 2018, 01:22

То е достатъчно да се случи в София и някой да измъкне секирчето под седалката. И да го плесне с тъпото между очите, както си размахва ножа :)

Аватар
Мокрия
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Мокрия » 20 Юни 2018, 07:55

Последните години руските футболни хулигани са най подготвени в цял свят. Не са просто пияна тълпа, здрави спортисти, организирани, трезви с ясна цел. Повечето сигурно са професионални престъпници, охрани, дилъри и т.н. Със солидно владеене на бокс, борба, самбо и т.н.

Кухулин
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Кухулин » 28 Юни 2018, 21:13

pehotinec
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от pehotinec » 10 Авг 2018, 08:37

24 годишен затворник успял да проникне в килията на 40 годишния бая габаритен атентатор от Стокхолм, затворил вратата след себе си и му нанесал побой с юмруци. Само това . Горкия Рахмат Акилов, нямал е камион под ръка да се защити--https://dnes.dir.bg/gallery/otmashtenie ... t-stokholm

Отговори