Общи приказкиОцеляване след Апокалипсиса?

Място за разтуха

Модератор: Ksantip

Аватар
vassiln
Редовен потребител
Контакт:
Status: Offline

Re: Оцеляване след Апокалипсиса?

Мнение от vassiln » 27 Май 2017, 14:51

Amazon написа:
24 Май 2017, 19:48
...
Ако ти и сЪмишлениците ти имате пари за цял хубав остров, аз бих препоръчал да си купите някоя закътана долина да живеете и и да се укрепите там.

Тук идва основният проблем от използване на остров, или средно голям кораб(който ми се вижда по-добра идея от острова). Това е времето за реакция. Трябва или да знаете точно кога ще започне купона(малко вероятно), или да живеете постоянно на своя остров/кораб/яхта.
...
Съгласен. Макар че запетайките са ти кът, и явно ги пестиш. По-добре е отдалечена долина, достъпна само по един път, и съответно - лесно наблюдаван и отбраняван подход. Съвременното видео наблюдение е евтино и икономично на енергия, така че може да осигури половин час предизвестие, за да се заеме предварително подготвената позиция за засада. В това отношение нуристанските села са чудесен пример, макар и доста стровремски и неприложим към съвременните тактики: кланът населява едно село, което контролира определена долина или отрязък от долина (съответно един или два входа, достъпни по път), а няколкото удобни прехода през хребетите, които затварят долината, са завардени от летни овчарници с по няколко овачаря (летоска) или дълбог сняг (зимъска), което лишава всяко нападение от внезапност. (Внезапността е руско-американски военен термин, характеризиращ увеличаването на въздействието на атакуващите вследствие на изненадата и липсата на готовност за отблъскване на атака). Самото село се състои от къщи с високи по 4 метра каменни стени на първия етаж, улиците са широки по метър и малко, а между къщите има възможност да се поставят мостчета. Ходи нападай такова село, ако си пущунски дерибей. Затова и нурите са оцелели векове наред във враждебно мюсюлманско обкръжение.
Приключвам с примера за общността, която се брани от враждебни съседи.

Проблемът е в това, че в България няма много подходящи места за организиране на подобно нещо. Но се замислям, все пак по Родопите и Стара планина има доста долини и дерета. А ако имаш картечници и булдозер, защо да не е и в равнините? Само танк може да те удари, но ако спреш придружаващата го банда, тогава може да решат да не се занимават с теб и приятелите ти поради нерентабилност. Аз бих сложил на пътя знак "Внимание, навлизате в обхвата на ПТРК, който стреля без предупреждение!".
Собирала в огороде мать красную смородину.
Снова сын уехал воевать, умирать за Родину!

Аватар
Желязин
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Желязин » 26 Ное 2017, 17:46

Има един проблем, който ми разваля отскоро гледането на апокалиптични сериали - ядрените централи.
Каквото и да стане за да се случи апокалипсис до няколко седмици реакторите, оставени без надзор ще доведат до ядрена катастрофа с немислими последици... Тоест, наистина ще бъде апокалипсис, а не номадско приключение, както го изкарват във Холивуд, и почвите, водите и въздуха ще бъдат отровени с хилядолетия...
Но както и да е, ако по някакъв начин има шанс да не се случат така нещата, то хората ще проявят такива черти, че никой от дуумсдей препърите не би пожелал да се раздели с цивилизацийката ни.
SHTF се отнася и за частично блокиране на цивилизацията на дадено място - Примерно след ураганите в Тексас, Пуерто Рико....Дори окупирането на Македония от Сърбия през 1913-та, аз бих приравнил към SHTF...Интересното в Пуерто Рико е, че много фиър порн ютуб влогъра алармират, че трябвало да се инвестира в скъпоценни метали, че само те щели да имат някаква стойност при такъв неприятен развой на нещата...А именно в ПР се оказва, че нищо освен кеша не върши работа. Няма биткойни, защото няма интернет; злато и сребро ако имаш и се разбере, те обират; ако имаш някакви запаси, но няма как да ги защитиш, пак гориш...То всъщност и с книжните пари е така, но все пак те са останали единственото сигурно разменно средство на острова...
Друго нещо - аз не мога да си представя руснаци или перничаин да имат затруднения, примерно, при зомбикалипсис...Или пък съгражданите от Столипиново....Това с SHTF на глобално равнище е някаква разглезена мечта на преуморените от лукс американци.
Това е от моята тема, просто не бях забелязал тази. Там малко съм нахвърлял мисли, но сега имам да допълня кой е най-вероятния сценарий за мен: изчерпването на лесно добивяемия петрол в близко бъдеще. Това ще доведе до постепенно преустройство на икономиките и на потребителските нагласи. Давам не особено подредено прогнозите си:

1.Със сигурност криптовалутите ще станат енергийно неизгодни за употреба и добив.

2. Логистиката - транспортиране на хора и стоки значимо ще се редуцира. Електромобилите ще са спомен.

3. Фертилайзерите, необходими за земеделието ще са кът, което ще доведе до драстично повишаване на цените храните.

4. Ще избухнат гладни бунтове - в Америка и страните с оръжие ще действа естественият отбор; В Европа ще се появят неофашистки правителства и всички ще си "отдъхнем" от неолиберализма, малцинства и имигранти ще бъдат подтискани от "цивилизованите и толерантни" европейци... и ще има Гладомор; Китай и Индия ще се разпаднат - там ще е най-страшно...

5. Ядрената енергетика. Също ще бъде редуцирана...

За сега това е.
Последна промяна 1 на Желязин, променена общо 26 пъти
"Покажете ми един нормален човек и аз ще го излекувам!" Карл Густав Юнг

Аватар
Желязин
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Желязин » 26 Ное 2017, 18:28

https://www.youtube.com/watch?v=eHCaIvPN2rY&t=28s

Имаше един теза, че сега сме в епохата на Антропоцена (или нещо такова). Тоест, замърсяването от дейността на човека е достигнало необратими параметри за климата, обработваемите площи, подобно на евтиния за добив петрол, са почти на изчерпване, вследствие прекомерна употреба и заради тях голям процент от животинските видове са унищожени...
Колапсът ще настъпва постепенно в следващите години, може и да са десет...а ако настъпи и така предричаният икономически срив може да е и малко след края на осми сезон на walking dead...

Аватар
vassiln
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от vassiln » 26 Ное 2017, 19:17

Желязин, може ли на фамилиарно да те наричаме Феро? :D
Позволявам си да ти откарадна линка, който сложи в "Интересно за четене":
http://peakoilbarrel.com/energy-human-evolution-2/
Накратко, сценария е свършване на енергийните запаси, и от там - съдбата на северните елени на остров Сейнт Люис. На един северен остров, където имало 5-сантиметров килим от лишеи и тревопасни нямало бозайници, заселили трийсетина северни елена, за да ги развъдят. За десетина години станали шест хиляди, и като изяли лишеите, за една зима останали 30 женски и един стерилен мъжки. И дотам.
Сега човечеството изразходва запасите от енергия на Земята със скорост 100 000 пъти по-голяма от тази на натрупването им, и скоростта постоянно се увеличава. И скоро ще дойде последната зима на о-в Сейнт Люис...
Като се замисля, този сценарий е още по-вероятен, благодаря, че сложи линк към статията, Феро :)

Аватар
Желязин
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Желязин » 26 Ное 2017, 21:42

Феро - любимият ми треньор от цесекато :Д

Ако приемем, че този експеримент е релевантен за човешката популация, то и в момента сме в един бавнопритичащ етап на упадък

https://en.wikipedia.org/wiki/Behavioral_sink
The ethologist John B. Calhoun coined the term "behavioral sink" to describe the collapse in behavior which resulted from overcrowding. Over a number of years, Calhoun conducted over-population experiments on Norway rats (in 1958–1962) and mice (in 1968–1972).[1] Calhoun coined the term "behavioral sink" in his February 1, 1962 report in an article titled Population Density and Social Pathology in the Scientific American weekly newspaper[2] on the rat experiment.[3] Calhoun's work became used as an animal model of societal collapse, and his study has become a touchstone of urban sociology and psychology in general.[4]

In the 1962 study, Calhoun described the behavior as follows:
“ Many [female rats] were unable to carry pregnancy to full term or to survive delivery of their litters if they did. An even greater number, after successfully giving birth, fell short in their maternal functions. Among the males the behavior disturbances ranged from sexual deviation to cannibalism and from frenetic overactivity to a pathological withdrawal from which individuals would emerge to eat, drink and move about only when other members of the community were asleep. The social organization of the animals showed equal disruption. ...

The common source of these disturbances became most dramatically apparent in the populations of our first series of three experiments, in which we observed the development of what we called a behavioral sink. The animals would crowd together in greatest number in one of the four interconnecting pens in which the colony was maintained. As many as 60 of the 80 rats in each experimental population would assemble in one pen during periods of feeding. Individual rats would rarely eat except in the company of other rats. As a result extreme population densities developed in the pen adopted for eating, leaving the others with sparse populations.

... In the experiments in which the behavioral sink developed, infant mortality ran as high as 96 percent among the most disoriented groups in the population.[5]

Аватар
Желязин
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Желязин » 26 Ное 2017, 22:30

https://www.youtube.com/watch?v=-UbmG8gtBPM

Тук имаме около час "разчупена" лекция за това, че в световен мащаб намалява раждаемостта. Аз, по-принцип, много се дразня от такъв тип презентации, защото обикновено за повече време получава' по-малко значима информация, но в случая върши работа...

Ако имаме такъв развой на събитията - аз предполагам един свят тип а ла Семейство Флинстоун - рикшите здраво ще влезнат в употреба. Но това ще е след апокалипсиса - може би десетилетие след него. Който оцелял, оцелял.
А оцеляването ще е доста проблематично - бавно ще се върви към упадък, докато изведнъж рязко не се сринат нещата.
Повечето хора са гражданчета като мен и ще са шокирани (колкото и филми да са гледали;)) в началото. Лошото е, че след това ще стане по-лошо (след първите месеци) понеже не са свикнали да отглеждат храна, да поправят неща...
Първото, което ще е най-проблематичното ще е отглеждането на земеделски култури. Публична тайна е, че повечето са гмо варианти, които за да дадат посев или плод или каквото и да е там, трява да бъдат наторени и напръскани с определни торове и пестициди, произведени от фирми като Монсанто.А пазарът е залят май поголовно с такива семена?
Тоест, първата година или в средата на втората ще има нещо Гладомор в пълния си блясък - кражба на храна, канибализъм, тотална деградация на морала, особено сред жените (хиподил имат пророческа песен за това).
Венецуела е добър пример - там изчезнаха домашните любимци преди около година. При Гладомор ще изчезнат и домашните хора...
Като цяло градовете в началото ще са много опасно място - специално в България има три групи, които ще са опасни - Първо - полицията и армията, второ - мутрите, трето - всички останали с огнестрелни оръжия(в друга тема уточнихме, че не са малко в страната ни). При първите две групи може и да има някакъв мутуализъм, третата група като най-диспергирана и неорганизирана и с по-неагресивни хора е най-слаба потенциална заплаха. Първата група е най-опасна, буди най-голямо доверие сред опитоменото население и в началото ще има опити да се поддържа реда и социалната стабилност, но службите бързо ще се изродят до краен бандитизъм. При SHTF притежанието на оръжие е право и средство за самозащита ;)
Най-желателно е да се избяга от града, ако не е възможно - то аз не бих тръгнал към супермаркетите или, ако в началото се въведе купонна система, към пунктовете, където се раздава храна.
Вместо това ще търся храна и лекарства по съответните складове или местните квартални магазинчета, докато другите не са ориентирани. Демек, ще краадем, душа... Вода ако не работи ВиК - може да си набавим от тоалетната (в казанчето!) или пак от магазинчетата...
Ако имам запаси, рациона ми за през денонощието ще е силно рестриктиран за да не ме заподозрят, че изглеждайки добре....е желателно да бъда претършуван...

Аватар
General Lukov
Редовен потребител

Мнение от General Lukov » 26 Ное 2017, 22:54

То проблема е че се размножават най-много подивелите и нискокултурни пластове на човечеството. Европейците са с отрицателен прираст ако изключим ирландци и албанци. Но според мен сме все още далеч от това да станем човешка джунгла и геноцида в Руанда например да стане ежедневие. Все още има сили, които поддържат баланса. Една от тях е омразния на някой от вас САЩ, но ако не бяха те, нали се сещате че сега нямаше да можем да пишем свободно тук. ;)

Аватар
Ivanov
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Ivanov » 26 Ное 2017, 23:05

General Lukov написа:
26 Ное 2017, 22:54
То проблема е че се размножават най-много подивелите и нискокултурни пластове на човечеството. Европейците са с отрицателен прираст ако изключим ирландци и албанци. Но според мен сме все още далеч от това да станем човешка джунгла и геноцида в Руанда например да стане ежедневие. Все още има сили, които поддържат баланса. Една от тях е омразния на някой от вас САЩ, но ако не бяха те, нали се сещате че сега нямаше да можем да пишем свободно тук. ;)
Само да те питам???Ако Маккейн меко казано ми е неприятен , трябва ли мразя и цялото останало САЩ

Аватар
Желязин
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Желязин » 26 Ное 2017, 23:17

General Lukov написа:
26 Ное 2017, 22:54
Е, във видеото, точно това дискутират - че почти навсякъде по света пада раждаемостта. Бях чел нещо за любимия на всички демократи Иран. преди около 40-50 години персийките раждат по около 7,2 деца, но за две-три поколения този показател пада на малко над две. Тоест това, което там гледаме са последни издихания на една държава, а не бъдещ фактор в региона. С демографските показатели един французин предсказва в началото на седемдесетте разпадането на СССР - това си беше SHTF за Източния Блок...Той ,преди 15 години, и на САЩ им лепва едно разпадане и ако виждаш сега има много проблеми по света, тъй като американците са станали прекалено нерешителни (или слаби). Приличат на Горбачова Русия малко...

Точно подивелите нации, които най-много са се облажели от ерата на петрола (ръстът на населението е пряко свързан с употребата на петролни продукти във фармация, земеделие, медицина, логистика - дори качествен асфалт не можел да се направи без този ресурс) ще пострадат най-много заради стероидното си разможаване. Европейските нации вече са поизживели демографския си колапс и сега се съвземат за разлика от другите, на които тепърва им предстои....Справка Сирия, Иран...Египет заради умните си управници и военни не се е запътил натам все още...
Демографските показатели не са единственото тоест - важен е и петролът, както и площта на обработваемата земя. Ние, в България, с липсата на земеделие последните три десетилетия сме облагодетелствани :lol:
Упадъкът, който виждаме в обществото аз го свързвам с "behavioral sink", тоест на лице е деградация.... Колко време ни остава е друг въпрос

Аватар
General Lukov
Редовен потребител

Мнение от General Lukov » 26 Ное 2017, 23:21

Защо при арабите и негрите не пада раждаемостта, като вече сме уж в културно-модерния 21 век и повечето хора вече живеят не в селата, а в градовете където не са им нужни толкова деца.

Аватар
Thorn
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Thorn » 26 Ное 2017, 23:22

Защото генерализираш. ВЕЧЕ пада, но не навсякъде.

Аватар
Jefferson F. Davis
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Jefferson F. Davis » 27 Ное 2017, 05:51

Amazon написа:
24 Май 2017, 00:06
Поне аз пишех за оцеляване в дългосрочен план. Иначе за оцеляване от самият взрив си е въпрос на късмет. Мазето може и да те спаси - стига после да успееш да излезеш от него, или някой да те изрови. Хубавото е че ако разбиеш няколко мазета, поне ще имаш ракия и салата на корем.
Така че шансът е в дивите места, при това неблагоприятни за живеене - мародерите няма да се мотаят там, особено ако си си запазил поле за стрелба към входа на бункера.
Места като Аляска, Сибир и Канада например, с много малка гъстота на населението, са по-перспективни от южна и западна Европа. Само че тук едва ли можем да променим нещо, трудно ще си позволим нова страна, повечето от нас разполагат само с България :) . Така че бих помислил за нашите планини, някой анонимен овчарник примерно от северната страна на Стара планина, далече от селата.
България не е толкова зле за оцеляване. Много планини, много долини, много водосборни басеини и сравнително ниска гъстота на населението, като за Европа, плюс един от най-големите запаси от жито в света.

Колкото до Аляска, Сибир и Канада, при сриваща се цивилизация и там няма да е много лесно. Особено ако ще се изхранваш и със селско стопанство.
Аз бих избрал средните щати. Хубав климат и земя и много ниска гъстота на населението. Плюс хората са готини и ще пробват да си помогнат а няма да се овълчат.
Не подценявай тайгата, в нея можеш да живееш абсолютно комфортно и в много голяма степен безопасно. От глад и студ няма да умреш и има ресурси за почти всякакво производство на всичко необходимо. От храни и лекарства до металургия и химия. Например в блатата често се среща блатна желязна руда. Достатъчна е за производството на метални изделия от първа необходимост. При правенето на дървени въглища от иглолистна дървесина като страничен продукт се получават смола и терпентин. Смолата отива за просмоляване дъските на лодките а терпентина от осветление до гориво за ДВГ. Виждвл съм УАЗ ка да върви на терпентин а също моторен трион и двигател на надувна лодка. Гората дава много пернат и космат дивеч, риболова тук е детска игра (толкова наивна риба в България не съм виждал). Пълно е с всяквкви горски плодове и гъби, от брови иглички в миналото са правели т.н. "горска вълна" и от нея са тъкали шаяк и са правели популярните руски валенки. От брезовата кора стават всякакви плетени кошници и др. подобной изделия. Брезовият сок е идеален за джибри. Коняци, уйски и бира няма но хубавата медовина е за предпочитане. Отцъствието на електричество, интернет и смартфони снижава силно женската еманципация и решава почти на 100% демографския проблем. Старите хора които не са разглезени от цивилизацията произнасят с уважение ''Тайга кърмилница''.
Outside the Occupants, freedom for the South!
"Как трудно жить на свете, когда с Россией никто не воюет" -лорд Хенри Джон Темпл Палмерстън - министър председател на Великобритания.

Аватар
Amazon
Модератор
Контакт:

Мнение от Amazon » 27 Ное 2017, 07:37

Тайгата е най-голямото богатство на Русия. Освен това което си изредил, е важно и да можеш да дишаш. А Тайгата може да изчисти доста говна от въздуха на един постапокалистичен свят.

Аватар
vassiln
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от vassiln » 27 Ное 2017, 07:55

Няма да оцелее, освен ако е ядрена война.
При метеорита и супервулкана се вдигат толкова сажди и токсини, че киселите дъждове в продължение на десетилетие ще изтребят повечето растителност.

Аватар
Jefferson F. Davis
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Jefferson F. Davis » 27 Ное 2017, 11:47

vassiln написа:
27 Ное 2017, 07:55
Няма да оцелее, освен ако е ядрена война.
При метеорита и супервулкана се вдигат толкова сажди и токсини, че киселите дъждове в продължение на десетилетие ще изтребят повечето растителност.
Ако говорим за катастрофа от планетарен мащаб спасението е още по на север, зад полярния кръг при чукчите и евенките. Там и без това си е зима по половин година. Другата половина е малоснежно лято. Имам в предвид полярна нощ и полярен ден. Иначе с ядрени истории много важно е мястото и въздушните течения. Например преди няколко дни в Челябинска област "изтърваха" Рутений и всичко беше отнесено на запад и в Германия ореваха света. Аз съм на 110км. по права линия, на жена ми съученичка работи в "Рос потреб надзор" конкретно по контрол и измерване на радиационният фон. В Екатеринбург всичко беше в норма.
"Как трудно жить на свете, когда с Россией никто не воюет" -лорд Хенри Джон Темпл Палмерстън - министър председател на Великобритания.

Аватар
Желязин
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Желязин » 27 Ное 2017, 12:22

При ядрена катастрофа от първа необходимост е да намерите твърд алкохол и превантивно да се налеете - в името на вашето спасение - без мезе...

Аватар
vassiln
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от vassiln » 27 Ное 2017, 12:39

Желязин, рутения е единично и изпускане от едно място. При широкомащабна ядрена война ще плъзне из целия свят - дори и попаденията да са само в северното полукълбо. И освен заразяването с радиация ще има и сажди ( ядрена зима) и липса на озонов слой ( ядрено лято).
Съгласен съм с Дейвис, Амазон и другите, че на север и в тайгата шансовете за оцеляване, поне на бял човек, са по-големи.

Аватар
Jefferson F. Davis
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Jefferson F. Davis » 27 Ное 2017, 14:48

vassiln написа:
27 Ное 2017, 12:39
Желязин, рутения е единично и изпускане от едно място. При широкомащабна ядрена война ще плъзне из целия свят - дори и попаденията да са само в северното полукълбо. И освен заразяването с радиация ще има и сажди ( ядрена зима) и липса на озонов слой ( ядрено лято).
Съгласен съм с Дейвис, Амазон и другите, че на север и в тайгата шансовете за оцеляване, поне на бял човек, са по-големи.
Рутения го изтърва частна фирма при претопяване на заразен скрап.

Аватар
Желязин
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Желязин » 27 Ное 2017, 15:47

vassiln написа:
Е, аз не го оборвам. Това за алкохола е така - не се шегувах (тоест, казах го шеговито, но сериозно е така). Дори горе на МКС - космонавтите пият вино, тъй като там са доста близо до радиационния пояс на Ван Алън. Станцията е на орбита от 225 км от Земята, до към 400 или нещо такова...И нивата на радиация са повишени....
Та при ниски нива на радиационния фон дори бирата е полезна за предпазване на увредата на хромозомите ни...имаше нещо общо с дехидратиращите свойства на алкохолните напитки, което водило да повишен вискозитет на кръвта и оттам намаляване на възможността за оксидативни процеси от страна на свободните електрони и т.н.... Това специално за твърдия алкохол, за виното в допълнение са антиоксидантните му свойсва - Розветрола, най-паче... Ако е Меча Кръв от кварталното - няма да помогне много
Всеки руснак знае за протективната роля на водката , дори Джеферсън Дейвис би трябвало превантивно да прави самогон в тайгата ;)
Има градски легенди за руски войник как 50-те оцелял при един от тяхните "хуманни" експерименти с "мирния атом", понеже бил тотално къркан :geek:

Аватар
Jefferson F. Davis
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Jefferson F. Davis » 27 Ное 2017, 17:46

Желязин написа:
27 Ное 2017, 15:47
vassiln написа:
Е, аз не го оборвам. Това за алкохола е така - не се шегувах (тоест, казах го шеговито, но сериозно е така). Дори горе на МКС - космонавтите пият вино, тъй като там са доста близо до радиационния пояс на Ван Алън. Станцията е на орбита от 225 км от Земята, до към 400 или нещо такова...И нивата на радиация са повишени....
Та при ниски нива на радиационния фон дори бирата е полезна за предпазване на увредата на хромозомите ни...имаше нещо общо с дехидратиращите свойства на алкохолните напитки, което водило да повишен вискозитет на кръвта и оттам намаляване на възможността за оксидативни процеси от страна на свободните електрони и т.н.... Това специално за твърдия алкохол, за виното в допълнение са антиоксидантните му свойсва - Розветрола, най-паче... Ако е Меча Кръв от кварталното - няма да помогне много
Всеки руснак знае за протективната роля на водката , дори Джеферсън Дейвис би трябвало превантивно да прави самогон в тайгата ;)
Има градски легенди за руски войник как 50-те оцелял при един от тяхните "хуманни" експерименти с "мирния атом", понеже бил тотално къркан :geek:
Никакъв самогон, само натурална гроздова или ябълкова ракия. Държа си я 2седмици в българско черничево буре и чак след това се пие.

Аватар
Желязин
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Желязин » 27 Ное 2017, 17:54

Ета doomsday prepper молодец!

Аватар
Jefferson F. Davis
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Jefferson F. Davis » 27 Ное 2017, 18:22

Желязин написа:
27 Ное 2017, 17:54
Ета doomsday prepper молодец!
Молодец не молодец водката не е моето пиене, бирата им не струва а оргънизъма си иска своето.

Аватар
Желязин
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Желязин » 27 Ное 2017, 18:31

Ами човек трябва да е готов с ракията -> The winter is coming, the nuclear winter

Аватар
vassiln
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от vassiln » 27 Ное 2017, 18:59

Ей, страшни сме военни историци и сървайвъри. :D
Темата за лов я обърнахме на дивечови манджи, темата за шкембе я обърнахме на "всичко за ядене", сега темата за оцеляването я отплеснахме на пиене.
Между другото, знаех си че е добре да се пийва, някак си винаги съм го усещал отвътре, но сега вече знам защо.... :lol:

Аватар
Желязин
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Желязин » 27 Ное 2017, 19:43

Без течности няма как оцелеем в пост-апокалиптичния свят ;)
Ще направя отчаян опит да измъкна темата за алкохол (който безспорно е доказал, че е съпътствал от зората на човека неговото развитие І;(

В апокалиптичния сват за разменна монета в повечето филми го дават куршумите - аз мисля, че може да бъдат медикаментите от първа необходимост, както и тези от наркотична необходимост - викодин, оксикодон, морфин, амфетамините особено... и т.н....

По отношение на антибиотиците се сещам за още един предполагаем сценарий - завръщане на някоя свръхрезистентна бактериална инфекция вследствие на свръхупотребата им.

Отговори