Военните Паради

Място за разтуха

Модератори: Thorn, Ksantip

Аватар
Thorn
Модератор
Контакт:
Status: Offline

Re: Военните Паради

Мнение от Thorn » 19 Юли 2017, 19:41

Скъпо и ненадеждно. А тук и малко безсмислено.

kramer
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от kramer » 19 Юли 2017, 19:51

Днес на "Бриз"-а
http://epicenter.bg/article/Skandalno-- ... 132433/2/0

Британският Дънкан и румънският Принц Фердинанд строяват екипажите както се полага, /едно време във ветроходния флот са ги пращали по реите за оказване почести на главнокомандващия/, на палубата на турската гемия Йълдаръм се мотаел само един моряк.

Аватар
Thorn
Модератор
Контакт:

Мнение от Thorn » 03 Авг 2017, 23:38

Между другото преди няколко дни китайците спретнаха един огромен парад, като странно, не го направиха на площад Тянанмън а на някакъв полигон. Но си беше грандиозен.

http://imp-navigator.livejournal.com/641688.html

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Аватар
Thorn
Модератор
Контакт:

Мнение от Thorn » 03 Авг 2017, 23:41

А и иракците правиха парад за освобождаването на Мосул.

Изображение

Аватар
Jefferson F. Davis
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Jefferson F. Davis » 31 Окт 2017, 04:22

...
Outside the Occupants, freedom for the South!

bukvite
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от bukvite » 01 Ное 2017, 02:58

Наскоро четох, че на парада за освобождението на Одрин сме загубили повече хора от болести, отколкото от самата атака на крепостта.
Безмислица са, да... Ама като са направени като хората, и като видиш как целия блок войници удря крак като един.. абе красиви са.

Аватар
Ivanov
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Ivanov » 13 Дек 2017, 11:37

https://www.youtube.com/watch?v=g-2ooqO3mI8
И още един по случай победата.

Stan
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Stan » 13 Дек 2017, 12:33

Христо Спириев написа:
03 Май 2017, 21:03
За парадите ли питате ?

„За среща от дясно! За пооочест ....”

Един месец по-рано. Дум, дум, дум-дум-дум. На тоя няма ли да му се спука тъпана? И да спре , в главата ми пак ще се чува само дум, дум, дум-дум-дум. „Батареии , строй се”. 10-те минути почивка свършиха. Ония с тъпана пак задумка. Няма ли да му се откачи ръката вече? Добре поне , че напръскаха вода по плаца и не се вдига прах. Устата ми е суха. Заради цигарата нямах време да пия вода , а и една опашка на чешмата! Пролет е . Докато чакаме нашия ред да минем пред трибуната, през редиците виждам градинката на военното училище. Страхотно зелена. Цялата е нацъфтяла. И в средата шадраванчето. Как ми идва да шутна кубинките и да си потопя краката ! Краката ми врат. Някъде отдалече се чува : „Спириев , вдигни крака по-високо и удряй асфалта с цяло стъпало! Изправи коляното! Не ми се разхождай като балерина!” Унесъл съм се. Като тръгнат турците колко високо трябва да вдигам крака , бе тъпанар. Вече сме пред трибуната. От средата на строя се чува „Брой”- подемаме едно , две , три. Взимаме за почест. Яко набиваме крак. Ако не ни хареса водещия , още един час тренировка за парада. Асфалта изсъхна и праха се вдига и стеле като мъгла. Носа ми е пълен , стига до гърлото. Дано да ни хареса? Забили сме яко лакти един в друг, редиците прави. Няма забележки. „Последната редица , не отпускате ръката едновременно”. Мама ти ....Подхохождаме за още едно минаване. От някой се чува : „Ей, копелета, аре стегнете се бе и да не пускат!!!”. Партенката ми се е изхлузила и ме убива , но набивам яко крак. „35-а батарея , свободни сте !” Е@ати и кефа !!! За днес свършихме. Само 20 минути почивка.До обяд лекции , после тренировка, а трябва да учим – утре имаме класно по теория на вероятностите , а и ония по предаватели пак ще изпитва ...

Свърши се ! Дойде и парада ! Строени сме в центъра. Е , как може цял месец да пече и точно сега да запръска дъжд ? Мамка му , разваляме по една цигара и с филтъра запушваме цевите на автоматите , иначе ще ръждясат . Хората опънаха чадъри , други се скриха под навесите. Фуражките се накиснаха и червения цвят започна да изпуска по белия кител ....
Бегли спомени на един от випуск "Шипченски".

За парадите ли питахте ?

Някой тренирал ли е за парад ? А участвал ли е?

Дебилна показност ! И харчене на средства.
Това и строевата подготовка е последното и ненужно нещо на което трябва да бъде учен войника !!! Първото му оръжие е лопатата , първото занятие да се окопае като къртица и и първото обучение как да оцелее !!!

Някоя демонстрационна и представителна рота, духов оркестър и толкова. По добре ден на отворените врати. Ама какво да покажем ??? Вмирисаното спално и дъсчения ке... , оп тоалетна с две тухли , които и тях някой е успял да оака ??? Прави ли сме го и съм се срамувал.

:lol: Много точно. Аз съм участвал на парада по случай Гергьовден през 2001 г. Много добре си го описал. Нещо повече. Военните са както знаем, в огромната си част не особено интелигентни, но за сметка на това изпълнителни. Тази година се оказа с особено гореща пролет. Набивай по цял ден крак на слънце при 20-25 градуса (на сянка, ама сянка няма) в зимна униформа.Що? Щото трябва да има официална заповед от София да се премине от зимна към лятна униформа. Ама тия тулупи, дето стоят по канцелариите в София от де знаят, че вдруги части на страната и в частност Ямбол, е горещо? Местните, пък не смеят нищо да направят на своя глава. Най-тъпите шапкари бяха най-активни въпреки, че и десет метра не можеха да минат в маршова стъпка, но пък това не им пречеше да крещят истерично. И така още от втората седмица като влязохме в новобранския център. Това стрелби, това обучение за свързочници (то голяма част от офицерите май не знаеха как работят радиостанциите и оставиха обучението на ефрейторите, който пък хал хабер си нямаха), всичко беше отсвирено, само набиване на крак и .... като идете в бойните поделения, там ще стреляте и ще се учите как работят станциите. Тръгваме с два счупени Чавдара, които е цяло чудо как стигнаха до София и как не ни изтровиха. Тъй като военните, както казах, са изключително умни, в София първата вечер за нас не беше предвидена храна. За целта в нашето поделение изпекоха няколко тави със свински мръвки (само месо, много добро ядене). Това трябваше да го ядем вечерта в София и ги разнасяхме през цяла Южна България. Както казах, тази пролет се случи много горещо и по пътя лекаря, който пътуваше с нас му светна, че това месо може да се развали до вечерта. Поради тази причина двата рейса спират на магистралата между малко след Вакарел и преди да почне спускането към равното Софийско поле и ние около 80-90 човека както сме с униформите, насядаме в тревната площ и почваме да ядем печени мръвки с хляб. Това е някъде около обяд, ранния следобед. Пристигаме в Божурище, където сме настанени, обаче няма ядене и ни пускат в градчето по бакалниците, като изрично казват - само вафли и кроасани и никакви салами и манджи, да не вземе някой нещо да се натрови. То не за друго, ами карето е 8х8 души, т.е. 64 войника, а ние цялата школа новобранци бяхме някъде 65-67 войника, та ако стане нещо с някой, нямаше кой да попълни бройката. В поделението в Божурище нямаше топла вода, но по същата причина (да не се разболее някой) ни забраниха да се къпем със студена (лично за мен не е проблем да се къпя със студена) и така цяла седмица. Цяла седмица преди парада тренировки на плаца пред Националния исторически музей - всички участници (над 1000 души), наоколо заляза на кенеф. Цяла седмица набиване на крак под жаркото слънце, без да може човек после да се изкъпе! Последния ден, преди парада ни заведоха на Четвърти - някакво поделение на ВВС, та там де се изкъпем, и докато се мотахме (рейсовете бяха паркирали в съседното поделение, което е на гвардейците) - гледам някакви войници разнасят униформи на моряци. Викам им - откъде сте бе пичове, а те - ами от тук. Аз им викам, е как сте оттук, като в София няма море и няма как да има поделение на флота, а те - а бе ние сме гвардейци, ама на парада ще го играем моряци. Е накрая мина цялата дандания.

Та, напълно подкрепям - това парадите са пълна простотия. Огромни средства, време и труд за тоя дето клати гората. В крайна сметка заради въпросния парад аз (останалите войници също), нито научих как работят радиостанциите, нито стрелях. Е кое е по-важно - парадирането и ли реалното състояние?
Като не искаш мира, на ти секира.

Отговори