Общи приказкиКазусът "смъртна присъда"

Място за разтуха

Модератор: Ksantip

Отговори
Аватар
Almasy
Редовен потребител
Контакт:
Status: Offline

Re: Казусът "смъртна присъда"

Мнение от Almasy » 18 Юли 2018, 20:37

Аз малко съм скептичен по темата свидетели.
Нямам предвид, че може да има и лъжесвидетели.
А че всеки обигран адвокат, най-често си играе като котка с мишка с свидетеля на обвинението и накрая го изкарват пияница или наркоман, изравят някакви гадости от миналото му, любовници имал, ни нам кво си.....Журито лесно може дъ бъде повлияно.
Някакъв бегъл спомен имам, че в процеса на OJ хитрите и ултраскъпо платените адвокати, точно така го отървават от елекрическия стол - буквално разпердушинват свидетелите (както разбира се и цирка с ръкавицата).

Вчера в Тексас е екзекутиран Christopher Young
Изображение
След като се насмърква с кокаин и изпива почти 20 (предполага се малки бири) вижда сметката на магазинер-индиец, за да се сдобие с пари за още кокаин.
Въпреки, че признава деянието си веднага и дори семейството на индиеца моли за снизхождение (Young им е бил съсед и са го познавали от дете), това не го отървава от смъртната присъда.

А днес богу дух е предал и Robert Van Hook
Изображение
Изображение
Екзекутиран е в Охайо заради hate crime - убийството по особено жесток и мъчитилен начин на хомосексуалист който изобщо не е и познавал още през 1985-та. Очевидно обаче, смъртта на жертвата не е била достатъчна - трупа е намерен почти "транжиран", с изкарани навън вътрешни органи и черва.
Когато не могат да ограничат свободата на мисълта – ограничават свободата на тялото

Аватар
vassiln
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от vassiln » 18 Юли 2018, 22:21

И като гледам всеки от тези красавци, направо ми се къса сърцето за свещения човешки живот, от който са ги лишили. Как може да им отнемаме това висше, от Бога дадено право, ние простосмъртните?
Cause what does it means to live in a tower of gold, if it is built on an island of shit?

Аватар
Amazon
Модератор
Контакт:

Мнение от Amazon » 19 Юли 2018, 03:23

vassiln написа:
18 Юли 2018, 22:21
И като гледам всеки от тези красавци, направо ми се къса сърцето за свещения човешки живот, от който са ги лишили. Как може да им отнемаме това висше, от Бога дадено право, ние простосмъртните?
Да де, ама виж случая с черния. Свинята заслужава да го приспят, но пък семейството на магазинера, в момента вероятно се чустват съучастници в убийството му. Отделно, каква превенция при нашмъркан с дрога примитив?

Донякъде бих приел ако ги ползват за медицински, психологически, или военни експерименти. Така, дори да е невинен, поне със смъртта си ще е принесъл някаква полза.

А какво мислите за вариант "Игрите на Глада" за осъдени на смърт, като горните? Ще донесат много пари на правосъдната система и освен това ще е забавно.

Аватар
Almasy
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Almasy » 19 Юли 2018, 12:18

Amazon написа:
19 Юли 2018, 03:23

А какво мислите за вариант "Игрите на Глада" за осъдени на смърт, като горните? Ще донесат много пари на правосъдната система и освен това ще е забавно.
Мисля, че мое първо светят маслото на публиката като иното нищо.....
А сега сериозно - няма смисъл да се преструвам, последните години и аз ставам доста кръвожаден, четейки разни криминални (документгални) хроники, че дори и само да вземем списъка с екзекутираните в САЩ.
Нещо не работи както трябва. BTW, в Европа не е по-различно, ако не и по-зле, същото се отнася и до Канада/Австралия.
Имам предвид, че масово от осъдените на смърт са рецидивисти (примерите по-горе са някакво рядко изключение), с вече няколко убийства зад гърба си. Само че квалифицирани като непредумишлени, после там добри поведения и така нататък, като финалният резултат е, че в крайна сметка отново се оказват на свобода. И започва нова серия на кървава вакханалия.
Слушах един съдебен психолог по Crime & Investigation. В случая дори не ставаше въпрос за обсъждане на смъртната присъда, а на доживотната. Та според него, "до живот" е много тежка присъда и никое човешко същество не заслужава това. Още повече, че след 20-25 години в болшинството от случаите ставало въпрос за вече съвсем различни хора. Пък и наказателната мярка имала ефект до определено време, тоест оптимума бил някъде към 20 години. Даде се за пример Бразилия, където най-тежката присъда е 20 годишната и въпреки това, от въвеждането и, броя на тежките престъпления си останал реципрочен на времената с доживотна.
Ами добре, ама според мен именно живота опровергава подобни теории. Да не говорим че има и друг фактор (вече го споменах, но да наблегна отново на него) - в действителност масата не излежава дори присъдата, предсрочните освобождавания могат да я смъкнат дори под на половина. Реално се получава, че за убийство можеш да лежиш едва ли не от 5 до 10 години, с редки изключения повече.
Нещо не е наред. Повечето със сигурност имаме деца. Ами ако следващите жертви са те?
Когато не могат да ограничат свободата на мисълта – ограничават свободата на тялото

Аватар
Ivanov
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Ivanov » 19 Юли 2018, 22:13

Almasy написа:
19 Юли 2018, 12:18
Amazon написа:

Реално се получава, че за убийство можеш да лежиш едва ли не от 5 до 10 години, с редки изключения повече.
Нещо не е наред. Повечето със сигурност имаме деца. Ами ако следващите жертви са те?
Имам три деца и три внучета . Гарантирам ти че ще легне за доооста повече , та ако трябва и аз да го лежа :evil:

Аватар
vassiln
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от vassiln » 20 Юли 2018, 15:39

Amazon написа:
.....
Да де, ама виж случая с черния. Свинята заслужава да го приспят, но пък семейството на магазинера, в момента вероятно се чустват съучастници в убийството му. Отделно, каква превенция при нашмъркан с дрога примитив?

Донякъде бих приел ако ги ползват за медицински, психологически, или военни експерименти. Така, дори да е невинен, поне със смъртта си ще е принесъл някаква полза.

Първия абзац: е как си сигурен че е изверг, може да е съдебна грешка. :)
Втория абзац: поддържам, даже ако ме осъдят на смърт, ще моля за научен експеримент, не знам какъв точно, но хетеросексуален.
Трети абзац: не трябва, някои психари ще убиват за да попаднат в шоуто. Може публично набиваме на кол с реалитито канал как се мъчат, и репортери ги питат какво е усещането.
Cause what does it means to live in a tower of gold, if it is built on an island of shit?

Аватар
Amazon
Модератор
Контакт:

Мнение от Amazon » 20 Юли 2018, 16:08

Нали е станало в магазин. Има камери, пък и той сам си е признал.

За другото си прав. Ще има доброволци за шоуто. Аз полу на шега го написах.

Колкото до публични екзекуции, може и да има резон, като превенция. Щото баш потенциалните убийци ще са най ревносните зрители на такива екзекуции и може да им светне лампичката(лампичка значи женски змей).

Аватар
Almasy
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Almasy » 20 Юли 2018, 16:10

vassiln написа:
20 Юли 2018, 15:39
Първия абзац: е как си сигурен че е изверг, може да е съдебна грешка. :)
Втория абзац: поддържам, даже ако ме осъдят на смърт, ще моля за научен експеримент, не знам какъв точно, но хетеросексуален.
Трети абзац: не трябва, някои психари ще убиват за да попаднат в шоуто. Може публично набиваме на кол с реалитито канал как се мъчат, и репортери ги питат какво е усещането.
Първи абзац: признал е, освен това го има записано (самото убийство) на CCTV

Втори абзац: за теб значи хетеросексуалният експеримент не е проблем - какво наказание ще е тогава? Априори остава единственио хомосексуалният вариант :lol:

Трети абзац: с колците пак ли съгласен (за себе си) :mrgreen:

Аватар
Almasy
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Almasy » 20 Юли 2018, 17:38

Малко история.
Последният метод не го знаех.....

https://www.youtube.com/watch?v=tfmOoWqBqdU

Аватар
vassiln
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от vassiln » 21 Юли 2018, 07:11

Алмаси, верно си кръвожаден. :)
Между другото, опитайте се да не четете криминални хроники, защото много напряга. Аз наскоро сгреших да се зачета, и веднага вдигнах кръвното, образно казано.

Добавка:
С признанието като доказателство също трябва да се борави много внимателно. Има болни хора, готови да си признаят и най-гнусното деяние.
Пак ОТ:
Едно време процесът е бил инквизиционен, и по правило са мъчили всеки при разпита: подсъдимия, пострадалия, свидетелите даже. Та сигурно и затова, за самата екзекуция е трябвало да измислят нещо наистина специално.

Аватар
vassiln
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от vassiln » 03 Авг 2018, 06:08

Получавате неочаквана подкрепа от могъщ съюзник, морален коректив на част от света и създател на инквизицията:
https://m.dir.bg/dnes/svyat/katolichesk ... -nakazanie

Аватар
vassiln
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от vassiln » 03 Авг 2018, 07:12

И веднага след това и аз получавам неочакван и могъщ съюзник:
https://m.dir.bg/dnes/svyat/erdogan-e-g ... -nakazanie
След слово на гроба на млада жена и 11-месечното и бебе, убити наскоро от крайпътна бомба, смъртното наказание може и да се върне.

Аватар
vassiln
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от vassiln » 09 Авг 2018, 20:46

В Сана, дивашката част на Йемен, обесили трима, дето в Дале изнасилили и убили момче:
Изображение

Изображение

Явно се учат от иранските другари? https://vk.com/yemen_war?w=wall-118971321_21550

Аватар
vassiln
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от vassiln » 28 Окт 2018, 09:10

Едната ми дъщеря също е за смъртното наказание (сега видя темата).
А освен нея, получавам още един влиятелен съюзник, само е пропуснал да каже "Vassiln е прав!" :)
САЩ трябва да затегнат законите за смъртното наказание, смята Тръмп
Видяхте ли сега? А?

Аватар
Almasy
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Almasy » 28 Окт 2018, 14:18

vassiln написа:
09 Авг 2018, 20:46
Явно се учат от иранските другари?
Мне, трудно ще ги стигнат, фаворитите ти бесят, без дори изобщо да има убийство.
Да търся ли линкове ;)

Аватар
vassiln
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от vassiln » 28 Окт 2018, 15:26

За наркотици, надявам се, както и за противодържавна дейност?

Аватар
Almasy
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Almasy » 28 Окт 2018, 15:40

vassiln написа:
28 Окт 2018, 15:26
За наркотици, надявам се, както и за противодържавна дейност?
Ми не само - смъртна присъда има и за изнасилване (дори малолетни бесят), предаване на вярата (не помня термина), изневяра (трепят жени основно, като "присъдата" не се издава от официален съд, но последния си затваря очите за свършеното от съпруга или семейството), не помня всичко.
А за така наречената "противодържавна дейност" да не говорим. Може и за участие в демонстрация да залюлееш петичките, стига да те нарочат.

Аватар
Almasy
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Almasy » 29 Окт 2018, 11:48

Кой междувременно гушна босилека у щатско:

9-ти Август - Billy Ray Irick

Изображение

Изображение

Екзекутиран за убийството на 7-годишната Paula Dyer в Ноксуил, Тенеси още през 1985-та, когато е бил на 26.

Изображение

Irick е бил мияч на чинии, когато се запознава с родителите на момичето. По време на убийството е нает и като детегледач. Dyer е брутално изнасилена – установени са множествени разкъсвания на вагината и ректума. Причина за смъртта е удушаване, съпроводено с удари с тъп предмет по главата. Irick не си прави труд да отрича за престъплението, а защитата пледира невменяемост.
Първият екзекутиран в Тенеси след повече от 10 години.

14-ти Август - Carey Dean Moore

Изображение

Изображение

Осъден е за убийството на двама таксиметрови шофьори с цел обир през 1979-та.
Moore е доброволец и е един от най-дълго лежалите след осъждането. Небраска не е екзекутирала никой от 1997-ма. Това е и първата екзекуция в САЩ, при която е използван и фентанил (4-компонентен смъртоносен „коктейл”)

26-ти Септември - Troy Clark

Изображение

Изображение

Осъден за убийството на жената (Christina Muse) с която делят взетият под наем апартамент. След като връзва краката и ръцете и, той я завлича в банята, където я удавя във ваната. Приятелката му (Tory Gene Bush)

Изображение

която е в момента в апартамента му помага да държат главата и под водата под заплаха за разправа и с нея).
След убийството поставя тялото във варел и го залива с цимент, като отнасят варела в отдалечена извънградска къща, принадлежаща на същия хазяин, който им е дал апартамента под наем.
След започване на издирването на Christina Muse, Bush признава за убийството и води полицията до местонахождението на тялото. В същия имот, в септичната яма откриват разложеното тяло на друга жена, убита от Clark, която никога не е била обект на издирване (не е докладвано за изчезването и). Clark обаче е съден само за второто убийство.

Изображение

Clark се опитва да прехвърли вината изцяло на приятелката си (която сама била убила Muse, а след това той само и помогнал да укрият тялото.
Установено е обаче, че тя никога не е имала контакт с първата жертва, а и чисто физически сама не би могла да извърши второто убийство.
Bush, която е главен свидетел на обвинението получава 20 години за спомагателството си във второто убийство.
Мотива за убийството е страха на Clark, известен в квартала търговец на наркотици, че Muse може да го издаде на полицията.
За разлика от Moore, Clark се бори до последно за живота си. Освен, че никога не признава вината си, той пише до множество правозащитни, религиозни правителствени и неправителствени организации, вкл. в чужбина, като твърди, че е жертва на несправедлив процес и истинският убиец е приятелката му. Междувременно сменя и множество адвокати. Кореспондира с невероятен брой хора, а адвокатите му публикуват негова „поезия” във мрежата с призив „всеки честен американец издигне глас в защита на истината”

27-ми Септември – Daniel Acker

Изображение

Изображение

Осъден за убийството на жената с която живее на семейни начала. Трупа и на намерен в канавка на няколко километра от жилището, което споделят.
Версията на Acker е, че тя е скочила във движение от колата, след като са се скарали и така се е наранила смъртоносно, а той просто се е уплашил и е избягал.
За негово съжаление обаче, се появяват множество свидетели, които са го видели да товари трупа в колата, а и контузиите по тялото не корелират с подобна травма.

kramer
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от kramer » 29 Окт 2018, 17:27

Я, тия последните все бели...Виждам в това някаква преднамереност, измиване на ръце или кой-знае какво...

Аватар
Amazon
Модератор
Контакт:

Мнение от Amazon » 29 Окт 2018, 19:07

Нормално е. Черните и латиносите накуп са около четвърт от населението. Обикновено смъртни присъди дават на серийни убийци, или абсолютни изроди. Сред черните практически няма серийни убийци.

Срещал съм интересна теория, че причината е общи гени с неадентарлците. Заедно с бялатя кожа сме получили депресиите, психопатията и агресивността :)

Аватар
pnp5q
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от pnp5q » 29 Окт 2018, 20:28

Някога много отдавна из фантастиката се мътеха идеи за химическо омиротворяване (въздействане на мозъка - че даже и хирургическо май - ставаше дума за окончателни варианти) - е за такова съм. Много се чудих тогаз на воплите на авторите какво щяло да стане с човечеството при подавяне на "естествената агресия чрез която сме еволюирали"?! Предполагам са имали предвид да не станат всички хептен кат овци, но и аз нямам това предвид - смятам, че тия са все едно "с бъгове в софтуера" - и никакво физическо удържане зад решетки няма да ги оправи.
А на наркоманите да им правят ваксини, от които после да им са гадни наркотиците.
Amazon написа:
29 Окт 2018, 19:07
Сред черните практически няма серийни убийци.
Не било вярно, много по-малко ги дъвчат в медиите.
Только подумать как слово «ссылка» изменило свой смысл за последнее столетие...

Кухулин
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Кухулин » 30 Окт 2018, 00:07

pnp5q написа:
29 Окт 2018, 20:28
Някога много отдавна из фантастиката се мътеха идеи за химическо омиротворяване
Е, не беше чак толкова отдавна :)

https://www.youtube.com/watch?v=sKpK6SFKTDw

Аватар
Amazon
Модератор
Контакт:

Мнение от Amazon » 30 Окт 2018, 00:22

Мерси! Ето какво ще гледам тази вечер за 17-ти път. Знам че е точно 17-ти, защото имам 16 малки белега от нож на лявата предмишница. По един за всеки път когато той я гледаше как изгаря.

Иначе днес поредният ненормалник-неонаци е избил добри хора в Питсбърг. Накрая наистина ще ни вземат оръжията, заради отрепки и дебили. Лошо. КОгато САЩ с разтръсквали козината, около краят на 18-ти век, такива повредени същества не са доживявали до пубертета. Сега ходят и трепат.

Кухулин
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Кухулин » 30 Окт 2018, 01:33

Amazon написа:
30 Окт 2018, 00:22
Иначе днес поредният ненормалник-неонаци е избил добри хора в Питсбърг. Накрая наистина ще ни вземат оръжията, заради отрепки и дебили. Лошо. КОгато САЩ с разтръсквали козината, около краят на 18-ти век, такива повредени същества не са доживявали до пубертета. Сега ходят и трепат.
Сега покрай ДРСМД често се дискутира ситуацията, при която властта в САЩ критично отслабва заради масиран ядрен удар. Няма големи градове, но има чукурстотин милиона ствола в населението. Така като чета, може и да е за хубаво :D

Аватар
Thorn
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Thorn » 30 Окт 2018, 03:22

Amazon написа:
29 Окт 2018, 19:07
Сред черните практически няма серийни убийци.

Обичаш да правиш изказвания за неща, от които не си наясно, а не си правиш труд даже да провериш!

https://www.ranker.com/list/black-seria ... nker-crime

Отговори