Общи приказкиКазусът "смъртна присъда"

Място за разтуха

Модератор: Ksantip

Отговори
Аватар
Almasy
Редовен потребител
Контакт:
Status: Offline

Re: Казусът "смъртна присъда"

Мнение от Almasy » 18 Юли 2018, 20:37

Аз малко съм скептичен по темата свидетели.
Нямам предвид, че може да има и лъжесвидетели.
А че всеки обигран адвокат, най-често си играе като котка с мишка с свидетеля на обвинението и накрая го изкарват пияница или наркоман, изравят някакви гадости от миналото му, любовници имал, ни нам кво си.....Журито лесно може дъ бъде повлияно.
Някакъв бегъл спомен имам, че в процеса на OJ хитрите и ултраскъпо платените адвокати, точно така го отървават от елекрическия стол - буквално разпердушинват свидетелите (както разбира се и цирка с ръкавицата).

Вчера в Тексас е екзекутиран Christopher Young
Изображение
След като се насмърква с кокаин и изпива почти 20 (предполага се малки бири) вижда сметката на магазинер-индиец, за да се сдобие с пари за още кокаин.
Въпреки, че признава деянието си веднага и дори семейството на индиеца моли за снизхождение (Young им е бил съсед и са го познавали от дете), това не го отървава от смъртната присъда.

А днес богу дух е предал и Robert Van Hook
Изображение
Изображение
Екзекутиран е в Охайо заради hate crime - убийството по особено жесток и мъчитилен начин на хомосексуалист който изобщо не е и познавал още през 1985-та. Очевидно обаче, смъртта на жертвата не е била достатъчна - трупа е намерен почти "транжиран", с изкарани навън вътрешни органи и черва.
Когато не могат да ограничат свободата на мисълта – ограничават свободата на тялото

Аватар
vassiln
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от vassiln » 18 Юли 2018, 22:21

И като гледам всеки от тези красавци, направо ми се къса сърцето за свещения човешки живот, от който са ги лишили. Как може да им отнемаме това висше, от Бога дадено право, ние простосмъртните?
Собирала в огороде мать красную смородину.
Снова сын уехал воевать, умирать за Родину!

Аватар
Amazon
Модератор
Контакт:

Мнение от Amazon » 19 Юли 2018, 03:23

vassiln написа:
18 Юли 2018, 22:21
И като гледам всеки от тези красавци, направо ми се къса сърцето за свещения човешки живот, от който са ги лишили. Как може да им отнемаме това висше, от Бога дадено право, ние простосмъртните?
Да де, ама виж случая с черния. Свинята заслужава да го приспят, но пък семейството на магазинера, в момента вероятно се чустват съучастници в убийството му. Отделно, каква превенция при нашмъркан с дрога примитив?

Донякъде бих приел ако ги ползват за медицински, психологически, или военни експерименти. Така, дори да е невинен, поне със смъртта си ще е принесъл някаква полза.

А какво мислите за вариант "Игрите на Глада" за осъдени на смърт, като горните? Ще донесат много пари на правосъдната система и освен това ще е забавно.

Аватар
Almasy
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Almasy » 19 Юли 2018, 12:18

Amazon написа:
19 Юли 2018, 03:23

А какво мислите за вариант "Игрите на Глада" за осъдени на смърт, като горните? Ще донесат много пари на правосъдната система и освен това ще е забавно.
Мисля, че мое първо светят маслото на публиката като иното нищо.....
А сега сериозно - няма смисъл да се преструвам, последните години и аз ставам доста кръвожаден, четейки разни криминални (документгални) хроники, че дори и само да вземем списъка с екзекутираните в САЩ.
Нещо не работи както трябва. BTW, в Европа не е по-различно, ако не и по-зле, същото се отнася и до Канада/Австралия.
Имам предвид, че масово от осъдените на смърт са рецидивисти (примерите по-горе са някакво рядко изключение), с вече няколко убийства зад гърба си. Само че квалифицирани като непредумишлени, после там добри поведения и така нататък, като финалният резултат е, че в крайна сметка отново се оказват на свобода. И започва нова серия на кървава вакханалия.
Слушах един съдебен психолог по Crime & Investigation. В случая дори не ставаше въпрос за обсъждане на смъртната присъда, а на доживотната. Та според него, "до живот" е много тежка присъда и никое човешко същество не заслужава това. Още повече, че след 20-25 години в болшинството от случаите ставало въпрос за вече съвсем различни хора. Пък и наказателната мярка имала ефект до определено време, тоест оптимума бил някъде към 20 години. Даде се за пример Бразилия, където най-тежката присъда е 20 годишната и въпреки това, от въвеждането и, броя на тежките престъпления си останал реципрочен на времената с доживотна.
Ами добре, ама според мен именно живота опровергава подобни теории. Да не говорим че има и друг фактор (вече го споменах, но да наблегна отново на него) - в действителност масата не излежава дори присъдата, предсрочните освобождавания могат да я смъкнат дори под на половина. Реално се получава, че за убийство можеш да лежиш едва ли не от 5 до 10 години, с редки изключения повече.
Нещо не е наред. Повечето със сигурност имаме деца. Ами ако следващите жертви са те?
Когато не могат да ограничат свободата на мисълта – ограничават свободата на тялото

Аватар
Ivanov
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Ivanov » 19 Юли 2018, 22:13

Almasy написа:
19 Юли 2018, 12:18
Amazon написа:

Реално се получава, че за убийство можеш да лежиш едва ли не от 5 до 10 години, с редки изключения повече.
Нещо не е наред. Повечето със сигурност имаме деца. Ами ако следващите жертви са те?
Имам три деца и три внучета . Гарантирам ти че ще легне за доооста повече , та ако трябва и аз да го лежа :evil:

Аватар
vassiln
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от vassiln » 20 Юли 2018, 15:39

Amazon написа:
.....
Да де, ама виж случая с черния. Свинята заслужава да го приспят, но пък семейството на магазинера, в момента вероятно се чустват съучастници в убийството му. Отделно, каква превенция при нашмъркан с дрога примитив?

Донякъде бих приел ако ги ползват за медицински, психологически, или военни експерименти. Така, дори да е невинен, поне със смъртта си ще е принесъл някаква полза.

Първия абзац: е как си сигурен че е изверг, може да е съдебна грешка. :)
Втория абзац: поддържам, даже ако ме осъдят на смърт, ще моля за научен експеримент, не знам какъв точно, но хетеросексуален.
Трети абзац: не трябва, някои психари ще убиват за да попаднат в шоуто. Може публично набиваме на кол с реалитито канал как се мъчат, и репортери ги питат какво е усещането.

Аватар
Amazon
Модератор
Контакт:

Мнение от Amazon » 20 Юли 2018, 16:08

Нали е станало в магазин. Има камери, пък и той сам си е признал.

За другото си прав. Ще има доброволци за шоуто. Аз полу на шега го написах.

Колкото до публични екзекуции, може и да има резон, като превенция. Щото баш потенциалните убийци ще са най ревносните зрители на такива екзекуции и може да им светне лампичката(лампичка значи женски змей).

Аватар
Almasy
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Almasy » 20 Юли 2018, 16:10

vassiln написа:
20 Юли 2018, 15:39
Първия абзац: е как си сигурен че е изверг, може да е съдебна грешка. :)
Втория абзац: поддържам, даже ако ме осъдят на смърт, ще моля за научен експеримент, не знам какъв точно, но хетеросексуален.
Трети абзац: не трябва, някои психари ще убиват за да попаднат в шоуто. Може публично набиваме на кол с реалитито канал как се мъчат, и репортери ги питат какво е усещането.
Първи абзац: признал е, освен това го има записано (самото убийство) на CCTV

Втори абзац: за теб значи хетеросексуалният експеримент не е проблем - какво наказание ще е тогава? Априори остава единственио хомосексуалният вариант :lol:

Трети абзац: с колците пак ли съгласен (за себе си) :mrgreen:

Аватар
Almasy
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Almasy » 20 Юли 2018, 17:38

Малко история.
Последният метод не го знаех.....

https://www.youtube.com/watch?v=tfmOoWqBqdU

Аватар
vassiln
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от vassiln » 21 Юли 2018, 07:11

Алмаси, верно си кръвожаден. :)
Между другото, опитайте се да не четете криминални хроники, защото много напряга. Аз наскоро сгреших да се зачета, и веднага вдигнах кръвното, образно казано.

Добавка:
С признанието като доказателство също трябва да се борави много внимателно. Има болни хора, готови да си признаят и най-гнусното деяние.
Пак ОТ:
Едно време процесът е бил инквизиционен, и по правило са мъчили всеки при разпита: подсъдимия, пострадалия, свидетелите даже. Та сигурно и затова, за самата екзекуция е трябвало да измислят нещо наистина специално.

Аватар
vassiln
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от vassiln » 03 Авг 2018, 06:08

Получавате неочаквана подкрепа от могъщ съюзник, морален коректив на част от света и създател на инквизицията:
https://m.dir.bg/dnes/svyat/katolichesk ... -nakazanie

Аватар
vassiln
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от vassiln » 03 Авг 2018, 07:12

И веднага след това и аз получавам неочакван и могъщ съюзник:
https://m.dir.bg/dnes/svyat/erdogan-e-g ... -nakazanie
След слово на гроба на млада жена и 11-месечното и бебе, убити наскоро от крайпътна бомба, смъртното наказание може и да се върне.

Аватар
vassiln
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от vassiln » 09 Авг 2018, 20:46

В Сана, дивашката част на Йемен, обесили трима, дето в Дале изнасилили и убили момче:
Изображение

Изображение

Явно се учат от иранските другари? https://vk.com/yemen_war?w=wall-118971321_21550

Отговори