Общи приказкиФалшивите новини

Място за разтуха

Модератор: Ksantip

Отговори
Stan
Редовен потребител
Контакт:
Status: Offline

Re: Фалшивите новини

Мнение от Stan » 30 Авг 2018, 19:34

Thorn написа:
30 Авг 2018, 19:01
Dinain написа:
30 Авг 2018, 18:58
И кой го твърди? Нечий анонимен текст с картинка в интернет и всички трябва да се хвърлят да ги оборват? Аз мога да сложа твоя снимка с надпис "Осама Бин Ладен".

Дай да започнем с това, за да не ти слагам цитати на Линкълн от Фейсбук. Въпросните трикове разобличих още преди години, не те ли е срам?
Пак не разбрах отговора на конкретния въпрос.
На кой въпрос, какво точно не разбра? :roll:
Като не искаш мира, на ти секира.

Аватар
Dinain
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Dinain » 30 Авг 2018, 20:38

Thorn написа:
30 Авг 2018, 19:32
Dinain написа:
30 Авг 2018, 19:06
Ти вземи да прочетеш какво съм ти написал и да отговориш първо на въпроса ми.

Сега забележи:
(Предупреждавам 18+)

От същия блог на същия кумир Брадли Ловс:

https://lovetruthsite.wordpress.com/201 ... n-advance/

Разобличена е конспирацията зад книгите за Хари Потър: младият Даниъл Радклиф е избран да играе ролята на начинаещ магьосник, заради приликата си с друг черен маг: Хайнрих Химлер

Доказателства: и двамата практикуват черна магия в замък. Освен това Хари има белег на челото, подозрително приличащ на мълнийката на SS...

По-нататък не четох.

Торн, забелязваш ли какви материали лансираш? Отвори линка на Иванов.
Нищо не съм лансирал, само попитах въпрос, на който така и не ми се отговаря.
Не виждам защо някой трябва да ти отговаря. Някакви хора на някаква снимка, нарисувани стрелки с имена и титли - незнайно от кого и кога. Мога да напиша и, че вторият от ляво е Гандалф и да чакам да ме обориш.

За начало трябва да посочиш кой твърди това и кои са въпросните хора - със снимки за сравнение, биография, дата и място на раждане и т.н.
"No beast so fierce but knows some touch of pity."
"But I know none, and therefore am no beast."

(Richard III - William Shakespeare)
...
Days since last IAF airstrike in Syria

Аватар
piston
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от piston » 30 Авг 2018, 21:31

Thorn написа:
30 Авг 2018, 19:32

Нищо не съм лансирал, само попитах въпрос, на който така и не ми се отговаря.
Отговорът е толкова очевиден, че можеш да стигнеш до него и сам... Или да тролиш...
Уж си с претенции да познаваш конфликта в Сирия.... :roll:
Последна промяна 1 на piston, променена общо 30 пъти

Аватар
vassiln
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от vassiln » 30 Авг 2018, 22:04

И това не е отговор на въпроса на Тхорн. Да питам и аз, че ми стана интересно: снимката фотошопвана ли е, или хората на нея не са тези, за които ги представят?
Труден ли е отговора?
Има ли значение кой го твърди (каквото и да твърди), за самия отговор?
Да го разделя ли на два отделни въпроса, за да е по-лесно?
П.с. Трябва ли един прост въпрос да започне със снимки, автобиографии, линкове, цитати и аргументация на някой от възможните отговори?
Собирала в огороде мать красную смородину.
Снова сын уехал воевать, умирать за Родину!

Аватар
Ksantip
Модератор
Контакт:

Мнение от Ksantip » 30 Авг 2018, 22:16

vassiln написа:
30 Авг 2018, 22:04
И това не е отговор на въпроса на Тхорн. Да питам и аз, че ми стана интересно: снимката фотошопвана ли е, или хората на нея не са тези, за които ги представят?
Труден ли е отговора?
Има ли значение кой го твърди (каквото и да твърди), за самия отговор?
Да го разделя ли на два отделни въпроса, за да е по-лесно?
П.с. Трябва ли един прост въпрос да започне със снимки, автобиографии, линкове, цитати и аргументация на някой от възможните отговори?
Аз съм отговорил на въпроса, бай Василе, ама няма кой да чете :D.

Аватар
vassiln
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от vassiln » 30 Авг 2018, 22:29

Не че точно аз страдам от буквализъм, но дали си отговорил с поста от 10 и нещо сутринта, с този от 16 и нещо или с предпоследния по темата? Разбрах, че снимката се слага в сайтове за малоумни и близо до Ванга, но това нещо не ми изясни картинката. Вероятно е някакъв нов модерен научен метод.
Добре де, кажете, фотошоп ли е? Защо трябва да се повтарям?

Аватар
Ksantip
Модератор
Контакт:

Мнение от Ksantip » 30 Авг 2018, 22:40

vassiln написа:
30 Авг 2018, 22:29
Не че точно аз страдам от буквализъм, но дали си отговорил с поста от 10 и нещо сутринта, с този от 16 и нещо или с предпоследния по темата? Разбрах, че снимката се слага в сайтове за малоумни и близо до Ванга, но това нещо не ми изясни картинката. Вероятно е някакъв нов модерен научен метод.
Добре де, кажете, фотошоп ли е? Защо трябва да се повтарям?
Торн пита дали снимката е фотошопната или хората са идентифицирани погрешно. Аз отговарям, че тези конспиративни теории се въртят за пред определен тип публика. Не знам фотошопната ли е или просто това са други хора (на мен лично половината араби са ми еднакви като китайците) но някаква снимка с очертани на пейнт кръгчета и надписчета не доказва нищо, поне според мен.

Аватар
vassiln
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от vassiln » 30 Авг 2018, 22:55

Значи, казано на прост език, предполагаш, че хората са идентифицирани погрешно?
Е толкова ли трудно беше?

Христо Спириев
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Христо Спириев » 30 Авг 2018, 23:03

Поредния фейков пост от Ivanov.
Къде и какво има с такава снимка????
Какво съм пропуснал в темата с фалшивите новини???
Какво казваш???
Какво показваш???
Човек, ти с думи български можеш ли да се изразиш???
► Show Spoiler

Христо Спириев
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Христо Спириев » 30 Авг 2018, 23:11

vassiln написа:
30 Авг 2018, 22:04
Труден ли е отговора?
Добре, де!
Тук следствие и прокуратура ли е?
Или съд?
Какво да се доказва и опровергава?
Постоянно с това ли трябва да се занимаваме - опровергаване на руска пропаганда?
Какво да се опровергава на политизация и русофилски негативизъм в тема In memoriam ?

Ами, че то форума само с това трябваше да се занимава при постоянното пускане, провокативно, на некролози на отрепки от Лугандония, като гивита, мивита, мотороли и прочие самсунги, никому неизвестни на света и в родните си места, преди руската пропаганда и българските и проводници да ги направи "герой".
Последна промяна 1 на Христо Спириев, променена общо 30 пъти

Аватар
Thorn
Редовен потребител
Контакт:
Status: Online

Мнение от Thorn » 30 Авг 2018, 23:16

:lol: :lol: :lol:

Аватар
Thorn
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Thorn » 30 Авг 2018, 23:30

vassiln написа:
30 Авг 2018, 22:55
Значи, казано на прост език, предполагаш, че хората са идентифицирани погрешно?
Е толкова ли трудно беше?
Чак се захванах да гледам по разни сайтове.

Значи снимката не била фотошопната. МакКейн ходи през 2013 в Сирия да заговорничи с някакви, дето се представяха за "Свободна сирийска армия". Конкретно оня, дето приличал на Багдади, твърдят че не бил той, а само някакъв, дето му приличал, но кой точно било голяма тайна. Някакъв "командир от FSA", но му крият името.

Проблемът е, че през 2013 ИД още си бяха част от Ал-Кайда, разграничават се официално следващата година. И Нусра по това време е част от Ал Кайда. А и т. нар. "FSA" после в значителна степен се вля към ислямистите. Всъщност границата между откритите ислямисти и прикритите такива от "ССА" никога не била ясна за когото и да е, така че МакКейн дори и да се е срещал, с "командири от ССА" си съществува възможността някои от тях след това да са минали към ислямистите. Така, че не може да се изключи априори, че Багдади е бил там.

А дали е той или някой дето само му прилича, няма как да се знае със сигурност. Не и от наличните данни. Уж по приницип брадата на бъдещия халиф била по-дълга.

Уточнявам - от данните, които аз съм намирал. Затова и питах.
Последна промяна 1 на Thorn, променена общо 30 пъти

Аватар
Bruchpilot
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Bruchpilot » 30 Авг 2018, 23:33

Цели 15 минути ровене в интернет за да намерите снимки на чехъла в анфас и профил и да ги сравните с тези от "срещата" :roll:
Нещо покрай ислямизацията ми се види, че много взел да младее този Багдади :D Един такъв отслабнал, обръснат, без бръчки и посивяла брада :lol:
Да не говорим за това:
Фото манипулация от руската NTV:
http://www.mythdetector.ge/en/myth/phot ... l-baghdadi
Настина ли Макейн се е срещал с лидера на ИДИЛ:
https://www.snopes.com/fact-check/john- ... is-leader/
А тези линкове, с информация, че въпросният човек от снимката е бил израелски агент, въобще не ги коментирам...
Строши-пилот :mrgreen:

Аватар
piston
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от piston » 30 Авг 2018, 23:44

Христо Спириев написа:
30 Авг 2018, 23:03
Поредния фейков пост от Ivanov.
Къде и какво има с такава снимка????
Какво съм пропуснал в темата с фалшивите новини???
Какво казваш???
Какво показваш???
Човек, ти с думи български можеш ли да се изразиш???
Човек, не се занимавай - не виждаш ли, че и той незнае какво иска? Трябва му почивка.... ;)

rki
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от rki » 01 Сеп 2018, 06:12

[quote=Ivanov post_id=100383 time=1535631151 user_id=136]
[quote=Thorn post_id=100381 time=1535629594 user_id=50]
Добре, ако правилно разбирам, спорът е дали човекът на снимката е Багдади или не е той. Правилно ли съм разбрал?
[/quote]И не само . Тук едва ли не се твърди че всичките снимки са фейк !
Какво ще кажете за това :[img]https://lovetruthsite.files.wordpress.c ... d940c.jpeg[/img]
https://lovetruthsite.wordpress.com/201 ... r-of-isis/
[/quote]

Сега - понеже се излъгах да натисна линка, мога директно да кажа, че още първото изречение предупреждава, че това е един голям, тлъст фейк:

[quote]Source:

https://8ch.net/qresearch/res/956248.html

Taken from the Q-Anon research board:[/quote]

Трудно може да се намери по-лъжлива и малоумна общност от QAnon - всъщност всичко постнато от тях е 100% фейк, родеещ с най-добрите конспиративни теории, като например че ни управляват рептилоиди и извънземни от планетата Нибуро.
Подходящите теми за привържениците на теориите им (като Иванов и Торн в случая) трябва да са с тясна медицинска насоченост или нещо от сорта на "третото око" или "звездите ми говорят".

Понеже Ксантип навремето се чудеше как да се справи с фейковете - ето конкретно предложение - съставете списък със забранени за цитиране и позоваване източници за информация. Всичко свързано с QAnon трябва да е на челно място там.

Аватар
piston
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от piston » 04 Сеп 2018, 22:27

jarl_Ragnar със силна заявка..

jarl_Ragnar написа:
22 Авг 2018, 10:41
Кралството на светлината, елфите на доброто...
Saudi Arabia beheaded Human Right Activist & Shia women " Esraa al-Ghamgam" from Qatif. She was sentenced to death for her criticism of Government over injustice to Shia community. Her last words were before beheading: "I am being killed innocent, I will seek justice from God."
Фейкнюз.... Нека jarl_Ragnar бъде почетен с бан...
Despite widespread rumors, the Saudi Shia activist Israa al-Ghomgham has neither been executed nor sentenced to death. After more than three years in pretrial detention, she is now on trial alongside her husband and four other activists on protest-related charges at Saudi Arabia’s notorious terrorism court. But if the Public Prosecution—an entity that reports directly to the king—has its way, al-Ghomgham, 29, may become one of the first women sentenced to death for her peaceful activism.
Вярвам HRW са по-достоверен източник от анонимният вброс на jarl_Ragnar.

https://www.hrw.org/news/2018/08/28/we- ... ghams-life

Христо Спириев
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Христо Спириев » 04 Сеп 2018, 22:41

Поредния пропаганден фейк на руския фейкомет Ivanov.
Има ли смисъл да се броят вече?
Ivanov написа:
04 Сеп 2018, 21:50
https://www.youtube.com/watch?v=jlonZoqqRF4
Председателя на РАДАта Порубий " Най големия демократ е Хитлер " :lol:
Откъса е изваден от контекста от руския трол и пропагандист Червонец. Води се дискусия за Избирателния кодекс в Украйна и за референдумите. Казаното е с ирония и подигравка.
Ето цялото предаване. Извадения клип от предаването е на 20,50 минута:
https://youtu.be/tof3OBZ3itM

Модераторите, ще спазите ли обещанието Ivanov да почива малко при поредния фейк??????????
Последна промяна 2 на Христо Спириев, променена общо 4 пъти

Аватар
Thorn
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Thorn » 04 Сеп 2018, 22:45

rki написа:
01 Сеп 2018, 06:12
Ivanov написа:
30 Авг 2018, 15:12
Thorn написа:
30 Авг 2018, 14:46
Добре, ако правилно разбирам, спорът е дали човекът на снимката е Багдади или не е той. Правилно ли съм разбрал?
И не само . Тук едва ли не се твърди че всичките снимки са фейк !
Какво ще кажете за това :Изображение
Сега - понеже се излъгах да натисна линка, мога директно да кажа, че още първото изречение предупреждава, че това е един голям, тлъст фейк:
Source:

Taken from the Q-Anon research board:
Трудно може да се намери по-лъжлива и малоумна общност от QAnon - всъщност всичко постнато от тях е 100% фейк, родеещ с най-добрите конспиративни теории, като например че ни управляват рептилоиди и извънземни от планетата Нибуро.
Подходящите теми за привържениците на теориите им (като Иванов и Торн в случая) трябва да са с тясна медицинска насоченост или нещо от сорта на "третото око" или "звездите ми говорят".

Понеже Ксантип навремето се чудеше как да се справи с фейковете - ето конкретно предложение - съставете списък със забранени за цитиране и позоваване източници за информация. Всичко свързано с QAnon трябва да е на челно място там.
Алоо, успокой се. Къде намесваш Thorn. Лъжец!

Аватар
Amazon
Модератор
Контакт:

Мнение от Amazon » 05 Сеп 2018, 01:45

Всички постове касаещи личността на jarl_Ragnar са изтрити. Моля не ми сервирайте още от същото. В крайна семтка ако не сте прави, само цапате една доста важна тема. Ако пък jarl_Ragnar е онзи болен човек, който се подвизаваше тук, то с тези 20-тина мнения, които изтрих, само сте му направили една душевна чекия.

Аватар
Amazon
Модератор
Контакт:

Мнение от Amazon » 05 Сеп 2018, 01:51

Христо Спириев написа:
04 Сеп 2018, 22:41
Модераторите, ще спазите ли обещанието Ivanov да почива малко при поредния фейк??????????
Спокойно, ще го спазя. Нека да дойде уикенда и ще прегледам темата и конкретния случай. Не мога на секундата да откликвам на емоционални изблици, колкото и да са оцветени червено. Ако е очевиден фейк, ще последва седмица забрана за писане.

Аватар
Dinain
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Dinain » 05 Сеп 2018, 07:03

Thorn написа:
04 Сеп 2018, 22:45
rki написа:
01 Сеп 2018, 06:12
Ivanov написа:
30 Авг 2018, 15:12
И не само . Тук едва ли не се твърди че всичките снимки са фейк !
Какво ще кажете за това :Изображение
Source:

Taken from the Q-Anon research board:

Алоо, успокой се. Къде намесваш Thorn. Лъжец!
Трон постна същата снимка в БС още в 2015 г. някъде и там го оборвах по същия начин. ;)
"No beast so fierce but knows some touch of pity."
"But I know none, and therefore am no beast."

(Richard III - William Shakespeare)
...
Days since last IAF airstrike in Syria

Аватар
piston
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от piston » 05 Сеп 2018, 10:52

Ivanov написа:
05 Сеп 2018, 08:40
Абе Спириев ,да не е и твоята украинка като на пистона ? Тогава би било обяснимо откъде знаеш тънкостите в "мовата" и си толкова изнервен :mrgreen:
Така и не разбрах защо реши, че жена ми е украинка?

Аватар
piston
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от piston » 05 Сеп 2018, 10:55

Amazon написа:
05 Сеп 2018, 01:51
Христо Спириев написа:
Спокойно, ще го спазя. Нека да дойде уикенда и ще прегледам темата и конкретния случай. Не мога на секундата да откликвам на емоционални изблици, колкото и да са оцветени червено. Ако е очевиден фейк, ще последва седмица забрана за писане.
Имай предвид, че фейка на Ярош Рагнаровски е опроверган с материал от сайта на HRW - точно три клика ти трябват (последния за бан на викингчето).

С оглед статистиката от Спириев, смятам, че когато дойде часът на Иванов е добре да почне със седмица.... 8-)

Христо Спириев
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Христо Спириев » 05 Сеп 2018, 11:06

Ivanov написа:
05 Сеп 2018, 08:40
Христо Спириев написа:
Поредния пропаганден фейк на руския фейкомет Ivanov.
Има ли смисъл да се броят вече?
Ivanov написа:
04 Сеп 2018, 21:50
https://www.youtube.com/watch?v=jlonZoqqRF4
Председателя на РАДАта Порубий " Най големия демократ е Хитлер " :lol:
Откъса е изваден от контекста от руския трол и пропагандист Червонец. Води се дискусия за Избирателния кодекс в Украйна и за референдумите. Казаното е с ирония и подигравка.
Ето цялото предаване. Извадения клип от предаването е на 20,50 минута:
https://youtu.be/tof3OBZ3itM

Ще получиш някой инсулт бе Спириев :) Пийни си хаповете и се успокой :)
Казаното е с ирония и подигравка.
Казаното е казано !Аз за разлика от теб нямам куратори които да ми обясняват тънкостите на украинския език!
Абе Спириев ,да не е и твоята украинка като на пистона ? Тогава би било обяснимо откъде знаеш тънкостите в "мовата" и си толкова изнервен :mrgreen:
Докладвах те за спам и лична провокация.
Може би почивката ти трябва да е по дълга, не само за рецидива с фейковете, а и за умишлено провокативно поведение спрямо потребители за предизвикване на негативно поведение.
Няма начин да ме предизвикаш. :D
Номера е познат и изтъркан. Правили сте го многократно тук. При това организирано, както се изтърва Буквите. Не върви!

rki
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от rki » 05 Сеп 2018, 12:22

Червонец е виден фейкомет - почти няма случай да е написал нещо вярно.

Отговори