Фалшивите новини

Място за разтуха

Модератори: Thorn, Ksantip

Отговори
Аватар
Ivanov
Редовен потребител
Контакт:
Status: Offline

Re: Фалшивите новини

Мнение от Ivanov » 06 Сеп 2017, 22:05

rki написа:
06 Сеп 2017, 21:59
Ясно - на вас ви плащат на фейк. :D

Иванов, намомняте ми на един друг фейкомет в друг форум, който постоянно пускаше едни и същи руски фейкове, независимо колко пъти са разобличавани преди това. И също като вас се гърчеше, като го хванахе на тясно, но упорито продължаваше. Май сте един и същи човек.
Това ако го докажеш ,даже с помощта на модерите , спирам от утре да пиша , а от мен имаш 100(сто ) бири по избор :D
А ти ми кажи как на видеото има облаци , а на следата на ракетата няма ???

Аватар
rki
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от rki » 06 Сеп 2017, 22:10

Ivanov написа:
06 Сеп 2017, 22:05
rki написа:
06 Сеп 2017, 21:59
Ясно - на вас ви плащат на фейк. :D

Иванов, намомняте ми на един друг фейкомет в друг форум, който постоянно пускаше едни и същи руски фейкове, независимо колко пъти са разобличавани преди това. И също като вас се гърчеше, като го хванахе на тясно, но упорито продължаваше. Май сте един и същи човек.
Това ако го докажеш ,даже с помощта на модерите , спирам от утре да пиша , а от мен имаш 100(сто ) бири по избор :D
А ти ми кажи как на видеото има облаци , а на следата на ракетата няма ???
Не прескачайте към последния ви фейк - първо вижте там горе едни доказателства относно предпоследния ви фейк трябваше да приведете. :D

А бирите ги бройте за изпити. :P

Аватар
vassiln
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от vassiln » 06 Сеп 2017, 22:19

Без да съм категоричен като rki в преценката си за Иванов, бих искал да мога да го проверя на живо.
Колко жалко, че по някакви съображения управата засега се запъва. Все пак невинните нямат какво да крият, и следователно няма защо да прикриват личността и дейността си.
Но се надявам скоро да има промяна.
Забелязали ли сте колко недосегаеми се чувстваха (и все още) руските тролове у нас? Надявам се че скоро на това ще се сложи край. Причините да не се е случило досега, са чисто политически. Както и да е, за всеки ще има Видовден. Но това в никой случай не трябва да се приеме за застрашаване на невинни, пък били те и искрени русофили.
Но за да напреднем, а и за да мога евентуално да се извиня на несправедливо заподозрения, ви каня на по бира в избрано от Иванов място следващата седмица. ?
Последна промяна 1 на vassiln, променена общо 6 пъти
Я ем города, морями запиваю, моя борода небо заслоняет!
Громы и молнии, туманы и дожди! Мои ботинки лижут министры и вожди.

Аватар
piston
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от piston » 06 Сеп 2017, 22:23

Ivanov написа:
06 Сеп 2017, 20:57

Май е това ,е как реши веднага че е свален ?
Сепаратюгите му докладваха...

Изображение
Когато съм блокиран можете да ми пишете в бгнаука и форума на Аеро...

Аватар
piston
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от piston » 06 Сеп 2017, 22:26

Моля модераторите (ако са останали такива) да зачистят свинщината инициирана от Иванов.... Същия има нужда от поне седмичен бан, белким през това време прочете докладите на JIT и DSB.....

EddieBG
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от EddieBG » 06 Сеп 2017, 22:28

piston написа:
06 Сеп 2017, 22:26
Моля модераторите (ако са останали такива) да зачистят свинщината инициирана от Иванов....
Ааа не, свищината му е точно в темата с фалшивите новини.
Нека бъдещите читатели на форума да знаят кой точно разпространява фейковете във форума.

Аватар
Ivanov
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Ivanov » 06 Сеп 2017, 22:34

vassiln написа:
06 Сеп 2017, 22:19
Без да съм категоричен като rki в преценката си за Иванов, бих искал да мога да го проверя на живо.
Колко жалко, че по някакви съображения управата засега се запъва. Все пак невинните нямат какво да крият, и следователно няма защо да прикриват личността и дейността си.
Но се надявам скоро да има промяна.
Забелязали ли сте колко недосегаеми се чувстваха (и все още) руските тролове у нас? Надявам се че скоро на това ще се сложи край. Причините да не се е случило досега, са чисто политически. Както и да е, за всеки ще има Видовден. Но за да напреднем, а и за да мога евентуално да се извиня на несправедливо заподозрения, ви каня на по бира в избрано от Иванов място следващата седмица. ?
Бирите няма да ги пие :) Нямам проблем с самоличноста ми . Знаеш ли вица " В отпуска съм ,и ходя до поликлиниката да ми чешат та.....е та те така . А ако съм още тук , идвам !

Аватар
Ivanov
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Ivanov » 06 Сеп 2017, 22:38

piston написа:
06 Сеп 2017, 22:26
Моля модераторите (ако са останали такива) да зачистят свинщината инициирана от Иванов.... Същия има нужда от поне седмичен бан, белким през това време прочете докладите на JIT и DSB.....
Нормално ,или псуват , или ривАт пред модерите :)

antygon
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от antygon » 06 Сеп 2017, 23:02

...
ППП. А за да е в темата - фейк нюза е цялото разследване на белингката...

Аватар
vassiln
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от vassiln » 06 Сеп 2017, 23:08

......
Я ем города, морями запиваю, моя борода небо заслоняет!
Громы и молнии, туманы и дожди! Мои ботинки лижут министры и вожди.

Аватар
rki
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от rki » 10 Сеп 2017, 13:01

Отново класическо изпълнение на Иванов:
Ivanov написа:
10 Сеп 2017, 12:10
С учетом набирающих силу столкновений между украинскими неонацистскими батальонами и регулярной армией, хаос в стране будет только расти. Так, 59-я бригада ВСУ обстреляла позиции «Правого сектора» (организация запрещена на территории РФ — прим.ред.) у Пищевика из комплексов «Град», что, разумеется, пришлось вовсе не по вкусу нацистам, которые решили отомстить. Бойцы «Правого сектора» отправились в зону ответственности 59-й бригады на автобусе, бронетехнике и грузовиках.
Не отступивший при виде этого украинский командующий привел местные подразделения в боевую готовность и намеревается переложить возможные потери на обстрелы со стороны ДНР. Хорошо, когда есть виноватый, даже если армия разваливается на части, а батальоны грызутся между собой.
За каква нормална държава говори Пистона , като и техните не могат да ги озаптят?????
и разобличението:
rki написа:
10 Сеп 2017, 12:57
Ivanov написа:
10 Сеп 2017, 12:37
rki написа:
10 Сеп 2017, 12:29
Някои не просто внисат упорито фейкове от най-лъжливите и мръсни недра на рунета, но явно направо си живеят в този алтернативен свят, без връзка с реалността.

На Иванов творчеството вече сто процента е за фейк нюз. :lol:
https://www.agoravox.fr/actualites/inte ... s-a-195783
Аз френски не знам , ама цитатът е от тук :D
Не е от там, а от руски превод на "статия" в блог, в който блог може да пише всеки и сам си носи отговорност за достоверността на "новината".
Истинският източник на горната "сензация", е същия този който поднесе новините, че:
- в Украйна има базирани над 1000 бойци на ИГИЛ, които наблюдават и охраняват товаренето и транспортирането на зарин от Украйна за Ислямска държава.
- в Донбас войниците от ВСУ са зомбита и единствения начин да ги убиеш е да ги простреляш в главата.
- в Донбас воюват специални подразделения от вещици снайперстки от Източна Европа.
и много други подобни "новини"....
Името на този психично болен човек и паталогичен лъжец е Басурин.

Въобще класическа технология на създаването на фейкнюз, изпипана още от времето на СССР - от руска страна се пуска някъв фейк, някой проруски блог или сайт, базиран на Запад я разпространява, и от там в руската преса се цитира като новина от западно иносми, за да и се предаде достоверност в очите на руските патриоти като вас.

EddieBG
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от EddieBG » 12 Сеп 2017, 16:21

https://euvsdisinfo.eu/

База с данни на Европейската служба за външна дейност, съдържаща фалшиви новини.

Аватар
piston
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от piston » 12 Сеп 2017, 16:36

EddieBG написа:
12 Сеп 2017, 16:21
https://euvsdisinfo.eu/

База с данни на Европейската служба за външна дейност, съдържаща фалшиви новини.
И ние си имаме!....

Аватар
piston
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от piston » 21 Сеп 2017, 22:22

Относно "забраната" да се учи български в Украйна...

http://www.stopfake.org/bg/fejk-v-ukraj ... kiya-ezik/

Аватар
rki
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от rki » 01 Окт 2017, 11:26

Продължава се с внисането на всевъзможни руски пропагандни фейкове:
Ivanov написа:
01 Окт 2017, 11:08

Оригинал взят у diana_mihailova в Рейс МН17 - неприемлемое в суде доказательство того, что не могло произойти
Политическая и юридическая ответственность, как и гниение рыбы, начинается с головы. А именно с головы президента Барака Обамы и президента Владимира Путина.

Потому как факты гибели рейса MH17 авиакомпании Malaysian Airlines и 298 человек на его борту, о чем оба президента знали с самого начала, - на самом деле еще до начала - были раскрыты в телефонном разговоре, который у них состоялся через три часа после крушения самолета. Сегодня, четырнадцать месяцев спустя, уже известно то, чего они не знали и не обсуждали, потому что этого не было. Одной из таких вещей является взрыв ракеты "Бук" класса земля-воздух по левому борту самолета. Почему этого взрыва не было, выяснилось благодаря единственному прямому вещественному доказательству, которое на сегодня может быть принято в международных судах. Это свидетельство об исследовании трупов 296 человек и 700 частей тел, извлеченных из самолета.
https://mir-mag.livejournal.com/767999.html
:D :D :D

Аватар
rki
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от rki » 01 Окт 2017, 13:07

Серия №2 от Иванов - към запитване относно горния пост:
Ivanov написа:
01 Окт 2017, 12:41
Ksantip написа:
01 Окт 2017, 11:35
Иванов, дай някакво резюме на български, че изобщо не мога да се ориентирам в тази дълга статия и не искам да хабя два часа за да я прочета и да се мъча с руския.
Е тук има някаква препратка на английски ,ако те интересува . Аз английски не знам :oops:
http://johnhelmer.net/mh-17-dutch-prepa ... on-moscow/
Да обобщим - пуска се поредния руски пропаганден фейк от дата 25.09.2017!
На запитване за кратко резюме на български, Иванов пуска линк към пропаганден фейк на английски от дата 13.09.2015!, с изричната уговорка, че той английски не разбира и не е наясно какво пише там!

Е това ако не е пример за руско тролене, спам и пропаганда, то не знам....

Да са честити на всички поборници за висок професионализъм във форума, новите висоти покорени от русофилите-. :D

Аватар
Ivanov
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Ivanov » 01 Окт 2017, 13:27

rki написа:
01 Окт 2017, 13:07
Серия №2 от Иванов - към запитване относно горния пост:
Ivanov написа:
01 Окт 2017, 12:41
Ksantip написа:
01 Окт 2017, 11:35
Иванов, дай някакво резюме на български, че изобщо не мога да се ориентирам в тази дълга статия и не искам да хабя два часа за да я прочета и да се мъча с руския.
Е тук има някаква препратка на английски ,ако те интересува . Аз английски не знам :oops:
http://johnhelmer.net/mh-17-dutch-prepa ... on-moscow/
Да обобщим - пуска се поредния руски пропаганден фейк от дата 25.09.2017!
На запитване за кратко резюме на български, Иванов пуска линк към пропаганден фейк на английски от дата 13.09.2015!, с изричната уговорка, че той английски не разбира и не е наясно какво пише там!

Е това ако не е пример за руско тролене, спам и пропаганда, то не знам....

Да са честити на всички поборници за висок професионализъм във форума, новите висоти покорени от русофилите-. :D
Резюмето на български аз го дадох ! Как така 30 секунди след пускането знаеш че е фейк ,ако не си "брониран здраво в гърдите" :lol:

Аватар
rki
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от rki » 01 Окт 2017, 13:43

То е достатъчно първото изречение да прочете човек.
Но на....вас които нито английски, нито руски, нито български разбират е излишно да се обяснява. :D

Stan
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Stan » 01 Окт 2017, 13:45

Ivanov написа:
01 Окт 2017, 13:27
Резюмето на български аз го дадох ! Как така 30 секунди след пускането знаеш че е фейк ,ако не си "брониран здраво в гърдите" :lol:
Статистически погледнато, над 95 % от нещата които пускаш са си флейкове и пропагандни лъжи, така че и 30 секунди са много.
Като не искаш мира, на ти секира.

Аватар
piston
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от piston » 04 Окт 2017, 00:14

Поредното могъщо включване на комиците от МОРФ:

Изображение

http://tass.ru/armiya-i-opk/4579645

Неслучайно го избрах за аватар! :lol: :lol: :lol:
Прикачени файлове
fake.JPG

Аватар
Almasy
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Almasy » 05 Окт 2017, 15:00

Когато не могат да ограничат свободата на мисълта – ограничават свободата на тялото

Аватар
Ivanov
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Ivanov » 11 Окт 2017, 09:49

А това не му ли е мястото тук?
Stan
Редовен потребител
Контакт: Свържи се с Stan
Re: Конфликтът в Украйна
Докладвай Цитат
Мнение от Stan » 08 Окт 2017, 10:39

Втори руски генерал имащ връзка с руско-украинската война е загинал в Сирия
http://www.faktor.bg/bg/articles/novini ... ta-na-krim

Първо разни Гивита, Мотороли и т.н., сега генерали......

Stan
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Stan » 11 Окт 2017, 09:58

Съвсем определено точно тук му е мястото. Ама можеше да го направиш това още преди три дена. Вместо това подходи по възможно най-тъпия начин с лични обиди в резултат на което отнесе и бан, а след това продължи в друг раздел с най-нагли лъжи.

Аватар
rki
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от rki » 13 Окт 2017, 23:48

Гледам, че Иванов отново е повдигнал нивото на форума с поредния изключително малоумен руски фейк:
Ivanov написа:
11 Окт 2017, 11:01
Интересна статия защо САЩ се отказали от унищожаването на плутония (на руски)
https://cont.ws/@chervonec001/735822
и дори се чувства горд от това и се старае да доразвие лъжите - viewtopic.php?f=1&t=53&start=100

И понеже статията е пълна с лъжи, ще спомена най-фрапантните:
Но великая страна Америка такой реактор делать умеет, едрен-батон! Экспериментальный. Маленький. Еще Франция умеет. Маленький. Экспериментальный. Правда, американский реактор - сгорел. Французский - тоже сгорел.
Fast reactors of the past
USA

CLEMENTINE, the first fast reactor, built in 1946 at Los Alamos National Laboratory. Plutonium metal fuel, mercury coolant, power 25 kW thermal, used for research, especially as a fast neutron source.
EBR-I at Idaho Falls, which in 1951 became the first reactor to generate significant amounts of electrical power. Decommissioned 1964.
Fermi 1 near Detroit was a prototype fast breeder reactor that began operating in 1957 and shut down in 1972.
EBR-II Prototype for the Integral Fast Reactor, 1965–1995?.
SEFOR in Arkansas, a 20 MWt research reactor which operated from 1969 to 1972.
Fast Flux Test Facility, 400 MWt, Operated flawlessly from 1982 to 1992, at Hanford Washington, now deactivated, liquid sodium is drained with argon backfill under care and maintenance.

Europe

DFR (Dounreay Fast Reactor, 1959–1977, 14 MWe) and PFR (Prototype Fast Reactor, 1974–1994, 250 MWe), in Caithness, in the Highland area of Scotland.
Rhapsodie in Cadarache, France, (20 then 40 MW) between 1967 and 1982.
Superphénix, in France, 1200 MWe, closed in 1997 due to a political decision and very high costs of operation.
Phénix, 1973, France, 233 MWe, restarted 2003 at 140 MWe for experiments on transmutation of nuclear waste for six years, ceased power generation in March 2009, though it will continue in test operation and to continue research programs by CEA until the end of 2009. Stopped in 2010.
KNK-II, Germany
https://en.wikipedia.org/wiki/Fast-neutron_reactor
Тогда было разработано так называемое МОКС-топливо: смесь урана и плутония. МОКС-топливо в принципе даже на "водных" реакторах жечь можно. Ну, если МАГАТЭ разрешит, даст отдельную лицензию. Тогда можно половину стержней обычных ставить, а половину - с МОКС-топливом. В Европе 40 реакторов такие лицензии уже получили - в Бельгии, во Франции с Германией. А в Штатах? А в Штатах - нуль. Не получаецца. А в России? А ватникам лицензия ваще не нужна! У ватников - БН-600, теперь еще и БН-800, которые только под МОКС-топливо и рассчитаны. Дикари…
подчертаното е без коментар.

А в този цитат няма и едно вярно изречение - лъжа до лъжа - като започнем от там, че MOX се използва още 1968 г., минем през там, че завода в Железногорск е построен по френска технология и с вносно оборудване и че въобще на руснаците почнаха от 2003-4 г. проекта и завода ще бъде готов чак 2019 г., а не 2,5 години и свършим с лъжите за цените.:
Производство МОКС-топлива, повторюсь, разработано. Разработано - теоретически. А практически надо бы завод построить, не так ли?

Штаты и начали его у себя строить, в 2008 году приступили. Россия, само собой, мирно дремала - куды ей, лапотной! В 2012 очнулась - тоже начала, в Железногорске. Американцы работали серьезно - работа большая, денег не жалко. К 2015 году 7,7 млрд потратили - серьезные парни. А лапотники? Ну, откуда у них столько денюх? Наскребли кое-как 240 миллионов - и все, больше им папа Вова не дал. Ну, что делать, блин. Построили на то, что дадено было. Наверняка еще и украли, чтобы шубохранилище пополнить. Открыли завод - 28 сентября прошлого года. Завод, само собой, из битых кирпичей, доски торчат во все стороны. МАГАТЭшникам взятку сунули - те и дали "добро". А американцы? А американцы сказали Обаме, что им на запустить завод … денег надо. Еще. Чутка. 17.3 млрд. Семнадцать миллиардов 300 миллионов. Вместе - 25 млрд. На бензоколонке - 240 миллионов и УЖЕ работает. А американцам вот еще бы 17.3 млрд и тогда… Тогда завод - будет.
Тука вече фейкометите руулз!!!:
Единственные в мире быстрые реакторы - в России. Единственный в мире завод МОКС-топлива - в России.
В момента има 3 действащи реактора - 2 в Русия и 1 в Индия и се строят други в други страни, а най-големия работещ завод за MOX гориво е МELOX на Areva във Франция http://www.new.areva.com/EN/operations-1206/melox.html

:D :D :D

Отговори