Фалшивите новини

Място за разтуха

Модератори: Thorn, Ksantip

Отговори
Аватар
Ivanov
Редовен потребител
Контакт:

Re: Фалшивите новини

Мнение от Ivanov » 06 Сеп 2017, 22:05

rki написа:
06 Сеп 2017, 21:59
Ясно - на вас ви плащат на фейк. :D

Иванов, намомняте ми на един друг фейкомет в друг форум, който постоянно пускаше едни и същи руски фейкове, независимо колко пъти са разобличавани преди това. И също като вас се гърчеше, като го хванахе на тясно, но упорито продължаваше. Май сте един и същи човек.
Това ако го докажеш ,даже с помощта на модерите , спирам от утре да пиша , а от мен имаш 100(сто ) бири по избор :D
А ти ми кажи как на видеото има облаци , а на следата на ракетата няма ???

rki
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от rki » 06 Сеп 2017, 22:10

Ivanov написа:
06 Сеп 2017, 22:05
rki написа:
06 Сеп 2017, 21:59
Ясно - на вас ви плащат на фейк. :D

Иванов, намомняте ми на един друг фейкомет в друг форум, който постоянно пускаше едни и същи руски фейкове, независимо колко пъти са разобличавани преди това. И също като вас се гърчеше, като го хванахе на тясно, но упорито продължаваше. Май сте един и същи човек.
Това ако го докажеш ,даже с помощта на модерите , спирам от утре да пиша , а от мен имаш 100(сто ) бири по избор :D
А ти ми кажи как на видеото има облаци , а на следата на ракетата няма ???
Не прескачайте към последния ви фейк - първо вижте там горе едни доказателства относно предпоследния ви фейк трябваше да приведете. :D

А бирите ги бройте за изпити. :P

vassiln
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от vassiln » 06 Сеп 2017, 22:19

Без да съм категоричен като rki в преценката си за Иванов, бих искал да мога да го проверя на живо.
Колко жалко, че по някакви съображения управата засега се запъва. Все пак невинните нямат какво да крият, и следователно няма защо да прикриват личността и дейността си.
Но се надявам скоро да има промяна.
Забелязали ли сте колко недосегаеми се чувстваха (и все още) руските тролове у нас? Надявам се че скоро на това ще се сложи край. Причините да не се е случило досега, са чисто политически. Както и да е, за всеки ще има Видовден. Но това в никой случай не трябва да се приеме за застрашаване на невинни, пък били те и искрени русофили.
Но за да напреднем, а и за да мога евентуално да се извиня на несправедливо заподозрения, ви каня на по бира в избрано от Иванов място следващата седмица. ?
Последна промяна 1 на vassiln, променена общо 6 пъти
Я ем города, морями запиваю, моя борода небо заслоняет!
Громы и молнии, туманы и дожди! Мои ботинки лижут министры и вожди.

Аватар
piston
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от piston » 06 Сеп 2017, 22:23

Ivanov написа:
06 Сеп 2017, 20:57

Май е това ,е как реши веднага че е свален ?
Сепаратюгите му докладваха...

Изображение
"Не мразя чужди държави. Мразя чуждопоклонници!".

Аватар
piston
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от piston » 06 Сеп 2017, 22:26

Моля модераторите (ако са останали такива) да зачистят свинщината инициирана от Иванов.... Същия има нужда от поне седмичен бан, белким през това време прочете докладите на JIT и DSB.....

EddieBG
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от EddieBG » 06 Сеп 2017, 22:28

piston написа:
06 Сеп 2017, 22:26
Моля модераторите (ако са останали такива) да зачистят свинщината инициирана от Иванов....
Ааа не, свищината му е точно в темата с фалшивите новини.
Нека бъдещите читатели на форума да знаят кой точно разпространява фейковете във форума.

Аватар
Ivanov
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Ivanov » 06 Сеп 2017, 22:34

vassiln написа:
06 Сеп 2017, 22:19
Без да съм категоричен като rki в преценката си за Иванов, бих искал да мога да го проверя на живо.
Колко жалко, че по някакви съображения управата засега се запъва. Все пак невинните нямат какво да крият, и следователно няма защо да прикриват личността и дейността си.
Но се надявам скоро да има промяна.
Забелязали ли сте колко недосегаеми се чувстваха (и все още) руските тролове у нас? Надявам се че скоро на това ще се сложи край. Причините да не се е случило досега, са чисто политически. Както и да е, за всеки ще има Видовден. Но за да напреднем, а и за да мога евентуално да се извиня на несправедливо заподозрения, ви каня на по бира в избрано от Иванов място следващата седмица. ?
Бирите няма да ги пие :) Нямам проблем с самоличноста ми . Знаеш ли вица " В отпуска съм ,и ходя до поликлиниката да ми чешат та.....е та те така . А ако съм още тук , идвам !

Аватар
Ivanov
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Ivanov » 06 Сеп 2017, 22:38

piston написа:
06 Сеп 2017, 22:26
Моля модераторите (ако са останали такива) да зачистят свинщината инициирана от Иванов.... Същия има нужда от поне седмичен бан, белким през това време прочете докладите на JIT и DSB.....
Нормално ,или псуват , или ривАт пред модерите :)

antygon
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от antygon » 06 Сеп 2017, 23:02

...
ППП. А за да е в темата - фейк нюза е цялото разследване на белингката...

vassiln
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от vassiln » 06 Сеп 2017, 23:08

......
Я ем города, морями запиваю, моя борода небо заслоняет!
Громы и молнии, туманы и дожди! Мои ботинки лижут министры и вожди.

rki
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от rki » 10 Сеп 2017, 13:01

Отново класическо изпълнение на Иванов:
Ivanov написа:
10 Сеп 2017, 12:10
С учетом набирающих силу столкновений между украинскими неонацистскими батальонами и регулярной армией, хаос в стране будет только расти. Так, 59-я бригада ВСУ обстреляла позиции «Правого сектора» (организация запрещена на территории РФ — прим.ред.) у Пищевика из комплексов «Град», что, разумеется, пришлось вовсе не по вкусу нацистам, которые решили отомстить. Бойцы «Правого сектора» отправились в зону ответственности 59-й бригады на автобусе, бронетехнике и грузовиках.
Не отступивший при виде этого украинский командующий привел местные подразделения в боевую готовность и намеревается переложить возможные потери на обстрелы со стороны ДНР. Хорошо, когда есть виноватый, даже если армия разваливается на части, а батальоны грызутся между собой.
За каква нормална държава говори Пистона , като и техните не могат да ги озаптят?????
и разобличението:
rki написа:
10 Сеп 2017, 12:57
Ivanov написа:
10 Сеп 2017, 12:37
rki написа:
10 Сеп 2017, 12:29
Някои не просто внисат упорито фейкове от най-лъжливите и мръсни недра на рунета, но явно направо си живеят в този алтернативен свят, без връзка с реалността.

На Иванов творчеството вече сто процента е за фейк нюз. :lol:
https://www.agoravox.fr/actualites/inte ... s-a-195783
Аз френски не знам , ама цитатът е от тук :D
Не е от там, а от руски превод на "статия" в блог, в който блог може да пише всеки и сам си носи отговорност за достоверността на "новината".
Истинският източник на горната "сензация", е същия този който поднесе новините, че:
- в Украйна има базирани над 1000 бойци на ИГИЛ, които наблюдават и охраняват товаренето и транспортирането на зарин от Украйна за Ислямска държава.
- в Донбас войниците от ВСУ са зомбита и единствения начин да ги убиеш е да ги простреляш в главата.
- в Донбас воюват специални подразделения от вещици снайперстки от Източна Европа.
и много други подобни "новини"....
Името на този психично болен човек и паталогичен лъжец е Басурин.

Въобще класическа технология на създаването на фейкнюз, изпипана още от времето на СССР - от руска страна се пуска някъв фейк, някой проруски блог или сайт, базиран на Запад я разпространява, и от там в руската преса се цитира като новина от западно иносми, за да и се предаде достоверност в очите на руските патриоти като вас.

EddieBG
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от EddieBG » 12 Сеп 2017, 16:21

https://euvsdisinfo.eu/

База с данни на Европейската служба за външна дейност, съдържаща фалшиви новини.

Аватар
piston
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от piston » 12 Сеп 2017, 16:36

EddieBG написа:
12 Сеп 2017, 16:21
https://euvsdisinfo.eu/

База с данни на Европейската служба за външна дейност, съдържаща фалшиви новини.
И ние си имаме!....

Аватар
piston
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от piston » 21 Сеп 2017, 22:22

Относно "забраната" да се учи български в Украйна...

http://www.stopfake.org/bg/fejk-v-ukraj ... kiya-ezik/

Отговори