Общи приказкиBrexit

Място за разтуха

Модератор: Ksantip

Отговори
Аватар
rki
Редовен потребител
Контакт:
Status: Offline

Re: Brexit?

Мнение от rki » 06 Дек 2017, 13:39

Май тази седмица няма да има никакъв напредък.

Изображение
Президент РФ Владимир Путин больше всего не любит ложь и некомпетентность, заявил Д. Песков.

Путин: Вон Песков, мой пресс-секретарь, он несёт иногда такую «пургу», я смотрю по телевизору и думаю: чего он там рассказывает? Кто ему это поручил?

Аватар
vassiln
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от vassiln » 07 Дек 2017, 22:31

rki написа:
06 Дек 2017, 07:22
...
Има и друг проблем за който много не се говори - от всички споразумения, които страните в ЕС имат с останалия свят, една част и то предимно по-новите са сключвани от ЕС, а не от отделните страни членки и всички те трябва де се преподписват или договарят отново от ЮК и съответните други страни.
...
Според мен, като списвач на договори с относително голям стаж, не е трудно едно нещо да се пренапише творчески и да му се смени преамбюла, за да стане от трансатлантическо европо-сащианско споразумение на трансатлантическо юкею-сащианско споразумение. Или поне някои готови модули от него да се ползват.
Стига да има воля от двете страни. А Тръмп, макар и да ги хвърля на едро как щял да "протекционира" американската икономика, ако му намажат филията по правилния начин, току-виж забравил тая песен, и се сетил колко е важно стратегическото партньорство с братовчедката UK.
Изобщо тоя е нещо като американския аналог на Елцин за мен - чисто интуитивно мое усещане.
"Кто больше денег дает, тот лучший".
Ясно, че в международните отношения не е като при нас - "Ну ладно, договорились, все, потом денги, потом разчетьi, потом будем оформлять."
Ако съм прав в прогнозите за срива на някои пазари, примерно имотния и автомобилния, то тогава ще има силно британско желание за компенсаторни търговски споразумения. А ако са умни, ще да са започнали да ги готвят от сега. Не е задължително да са почнали преговорите, а просто да са почнали да ги пишат, със заложени завишения по параметрите, в които са готови на отстъпки, така че когато стане време, бързо да сложат проектите на масата, и да се спазарят само за чисто количествените показатели.
Е, дано да са достатъчно тъпи да не го правят. :D
Дано правните им капацитети сега да са фокусирани към ЕС, и то към Фаза 1.
Като споменах правни капацитети, не съм срещал много британски такива, но от това което съм видял, определено не съм впечатлен. За един синдик например след десет разменени писма, си останах, и всъщност сигурно завинаги ще бъда, Fassil Nicholov. Абе, дет се вика, Фасил Ничолов, пак добре, че не ме нарече Фасул :( Не че не му споменах на няколко пъти тактично, че е по-различно, макар и не толкова важно. То и в екипа му преобладават хора с имена като Sagaya Jafer Marry Pagaya Chushiyan, или Jasmyn Nur Saphiri например, та не е толкова изненадващо, че моето име ги затруднява. Но чак пък толкова, че да бъркат Васил с Фасул... Или не е случайно, а? :lol:
Собирала в огороде мать красную смородину.
Снова сын уехал воевать, умирать за Родину!

Аватар
rki
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от rki » 07 Дек 2017, 22:48

vassiln написа:
07 Дек 2017, 22:31

Според мен, като списвач на договори с относително голям стаж, не е трудно едно нещо да се пренапише творчески и да му се смени преамбюла, за да стане от трансатлантическо европо-сащианско споразумение на трансатлантическо юкею-сащианско споразумение. Или поне някои готови модули от него да се ползват.
Стига да има воля от двете страни.
Мдам, може да се направи справка със СЕТА (посочвам го като пример защото това е идеалът според Фокс и Дейвис, пък и текста го има на български) - става ли с просто творческо пренаписване и какви са процедурите за ратификация.

Хич няма да е лесно и просто.
Президент РФ Владимир Путин больше всего не любит ложь и некомпетентность, заявил Д. Песков.

Путин: Вон Песков, мой пресс-секретарь, он несёт иногда такую «пургу», я смотрю по телевизору и думаю: чего он там рассказывает? Кто ему это поручил?

Аватар
vassiln
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от vassiln » 07 Дек 2017, 23:09

rki написа:
07 Дек 2017, 22:48
Мдам, може да се направи справка със СЕТА (посочвам го като пример защото това е идеалът според Фокс и Дейвис, пък и текста го има на български) - става ли с просто творческо пренаписване и какви са процедурите за ратификация.

Къде го има? Пак съм проспал нещо... :oops:
То от работа и писане на глупости нямам врем да видя такива неща.

Аватар
General Lukov
Редовен потребител

Мнение от General Lukov » 07 Дек 2017, 23:22

Няма ли шанс другата година някой да я бутне от власт тази лелка и да се преразгледа решението за Брекзит ? Не мисля че нещата са необратими все още...а защо не и нов референдум. Все пак нещата бяха на кантар. :roll:

Аватар
rki
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от rki » 08 Дек 2017, 00:04

vassiln написа:
07 Дек 2017, 23:09
rki написа:
07 Дек 2017, 22:48

Къде го има? Пак съм проспал нещо... :oops:
То от работа и писане на глупости нямам врем да видя такива неща.
http://www.consilium.europa.eu/bg/press ... agreement/

поглеждаме примерно тук - http://data.consilium.europa.eu/doc/doc ... NIT/bg/pdf :
EU/CA/bg
45
ПЕТА ГЛАВА
САНИТАРНИ И ФИТОСАНИТАРНИ МЕРКИ
ЧЛЕН 5.1
Определения
1.
За целите на настоящата глава се прилагат следните определения:
......
д)
защитена зона за определен регулиран вреден организъм означава официално
определен географски район в Европейския съюз, в който този организъм не е
установен въпреки благоприятните условия за неговото установяване и неговото
присъствие в други части на Европейския съюз;
и прочие технически подробности. За такива неща като двата ад-хок арбитража просто ще замълча.
Всичко това дори да се пренапише ще иска ново ратифициране от Канада, а там отделните местни парламенти имат думата....

Аватар
rki
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от rki » 08 Дек 2017, 00:06

General Lukov написа:
07 Дек 2017, 23:22
Няма ли шанс другата година някой да я бутне от власт тази лелка и да се преразгледа решението за Брекзит ? Не мисля че нещата са необратими все още...а защо не и нов референдум. Все пак нещата бяха на кантар. :roll:
От ЕС я крепят, защото алтернативата е още по-мътна, поне това е последното тролене от страна на Брюксел. :P

Аватар
rki
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от rki » 08 Дек 2017, 16:26

Имаме сделка - https://ec.europa.eu/commission/sites/b ... report.pdf :D

Нямам време да го чета, но май юнионистите и част от хард-екзитджиите не са особено щастливи.

Аватар
vassiln
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от vassiln » 08 Дек 2017, 17:40

И аз, предполагам, че съм във втората категория.
49 ми се вижда особено мъгляво, там ми беше надеждата, но въпросът остава отворен, доколкото разбирам.
Последна промяна 1 на vassiln, променена общо 8 пъти

Bruchpilot
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Bruchpilot » 08 Дек 2017, 17:57

Прегледах го съвсем набързо - не ми харесва особено. Прекалено много неща са оставени "за после", а дяволът е в детайлите.
vassiln написа:
08 Дек 2017, 17:40
И аз, предполагам, че съм във втората категория.
Това какво ще рече? Че си за това Великобритания да прецака ЕС?
Строши-пилот :mrgreen:

Аватар
vassiln
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от vassiln » 08 Дек 2017, 18:16

Не, обратното - колкото по-твърдо е излизането, толкова по-тежко ще бъде за юкейците.
Казвал съм го вече, но ще се повторя, че трябва да обеднеят, за да им дойде акъла и да не хрумва и на други да ги последват. А програма максимум е кралството да се разпадне, и някои части да се върнат в съюза.
Може да ме наречете еврошовинист, но в ЕС е надеждата за България - без тях ще ни трябват векове, за да се оправим от нашата политическа класа и други национални проблеми. А ЕС трябва да бъде силен, за да устоим на икономическите и демографски сътресения, които ни заплашват.
Последна промяна 1 на vassiln, променена общо 9 пъти

Bruchpilot
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Bruchpilot » 08 Дек 2017, 19:38

Питам, защото по въпроса следя основно немски медии, а там "твърдо излизане" се използва по - скоро в смисъл на негативно за ЕС. Иначе и аз съм против всякакви сделки с british homosexuals.
Строши-пилот :mrgreen:

Аватар
vassiln
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от vassiln » 09 Дек 2017, 00:44

Вероятно немците не са достатъчно цинични, освен това може да жалят тази част от гражданите на UK, която е гласувала против излизането. И историческата им вина, може би?
Иначе казано, за разлика от мен немските медии спазват повече приличие, искрено или не.
Отделно, ясно е, че при твърд брекзит търговията между Германия и UK ще пострада сериозно, може и това да влияе на медиите, които пък искат да влияят на народа.

Аватар
vassiln
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от vassiln » 10 Дек 2017, 00:00

Изглежда и Питър Норд споделя моите надежди (за него опасения) че нещо не са го доизкусурили засега по отношение на ирландската граница.
За съжаление пише само на английски, :D и което е още по-лошо - езикът му се нуждае от допълнително тълкуване, предполагам че и доста британци не го разбират.
Затова го наказвам в спойлер:
► Show Spoiler
Май излиза, че общата Ирландия няма как да остане в сегашния си вид, ако Севера напусне Общия пазар. А ирландците от републиката няма и те да тръгнат да го напускат само заради единството на острова.
Та, дано се окаже прав Норд, като казва:
This alone tells us that the Joint Report is already dead in the water. It is not the basis for a serious negotiation – merely a device to keep the talks moving and to allow Mrs May to claim a much-needed "victory" in order to keep her in office a little while longer.

Аватар
rki
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от rki » 10 Дек 2017, 00:10

vassiln написа:
10 Дек 2017, 00:00

За съжаление пише само на английски, :D и което е още по-лошо - езикът му се нуждае от допълнително тълкуване, предполагам че и доста британци не го разбират.
Аз бих казал че над 99% не го разбират, но проблема не е в езика. :D

Още е мното рано за заключения - това споразумение е само етап по преговорите по първия етап - т.нар. развод. Искам да напомня, че нищо не е договорено, докато всичко не е договорено, така че горедолу още поне година ще се бистрят клаузите.
Относно втория етап - най-вероятно преговорите по него няма да приключат в близките две-три години - т.е. ще продължат и след като ЮК напусне ЕС.

Ще има още много спорт и музика пуканки и бира.

Аватар
rki
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от rki » 12 Дек 2017, 18:26

EU's Barnier says there is no possibility of full UK-EU trade deal by time of Brexit
Tue 12 Dec 2017 16:13:09 GMT

Comments from chief EU Brexit negotiator Barnier

Says EU will not accept any backtracking by UK on commitments already made
EU's Barnier says draft Brexit treaty coming early next year
:D :D :D

Аватар
General Lukov
Редовен потребител

Мнение от General Lukov » 12 Дек 2017, 18:52

Е, то е ясно че България извън ЕС се връща към времената на мутрите, Луканов, Жан Виденов и нова хиперинфлация и фалит на банки, заплати от 5 долара (в случая евро)...тоя филм вече сме го гледали. Аз не мисля че и Великобритания има чак такъв ресурс да живее с добър стандарт извън ЕС. Ще са си пак горди британци (разбирай надути пуяци), но бедни. :mrgreen:

T-72
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от T-72 » 12 Дек 2017, 19:02

General Lukov написа:
12 Дек 2017, 18:52
Е, то е ясно че България извън ЕС се връща към времената на мутрите, Луканов, Жан Виденов и нова хиперинфлация и фалит на банки, заплати от 5 долара (в случая евро)...тоя филм вече сме го гледали. Аз не мисля че и Великобритания има чак такъв ресурс да живее с добър стандарт извън ЕС. Ще са си пак горди британци (разбирай надути пуяци), но бедни. :mrgreen:
Защо се отнасяш отрицателно към избора на Британците?
Това са хора с имперско самочувствие и мислене.Образец за демокрация.Страната която можеби най-много уважавам в Европа , имайки в предвид нейното развитие.Така са решили, така са направили.
Тяхната гледна точка е една, нашата друга.
Кръвта вода не става!

Гиго
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Гиго » 12 Дек 2017, 19:25

T-72 написа:
12 Дек 2017, 19:02
Това са хора с имперско самочувствие и мислене.
В днешния свят има много проблеми и един от тях са ей такива държави с имперско мислене. Защото си мислят, че всички са им длъжни и света се върти около тях. Ако теб това не те дразни, мен много ме дразни. Като ще си говорим за равноправие, взаимно уважение и т.н. (все ценности, които уж би трябвало да се споделят от целия цивилизован свят), тогава имперското мислене го забравяш! Имперското мислене е време да се прати при империите - в дълбините на историята.

Аватар
vassiln
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от vassiln » 12 Дек 2017, 19:48

T-72 написа:
General Lukov написа:
... Ще са си пак горди британци (разбирай надути пуяци), но бедни. :mrgreen:
Това са хора с имперско самочувствие и мислене.Образец за демокрация.Страната която можеби най-много уважавам в Европа , имайки в предвид нейното развитие.Така са решили, така са направили.
Аз се отнасям към избора на британците (по-точно мнозинството UK-ци) много положително. Даже бих им помогнал с един прощален тласък :D
T-72, интересно ми е, би ли споделил, ходил ли си там?

Аватар
General Lukov
Редовен потребител

Мнение от General Lukov » 12 Дек 2017, 19:53

Очаквам изтерзани англичани с мили очички от най-различни възрасти да прииждат към България след март 2019г. Дано още го има форума! Преди 3 години плашеха британците как след падане на едни ограничения за работа, българи и румънци дружно щели да залеят Острова, накрая нищо подобно не се случи... Обаче обратното очаквам да се случи след март 2019г. само гледайте. :mrgreen:

T-72
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от T-72 » 12 Дек 2017, 19:56

vassiln написа:
12 Дек 2017, 19:48
T-72 написа:
General Lukov написа:
... Ще са си пак горди британци (разбирай надути пуяци), но бедни. :mrgreen:
Аз се отнасям към избора на британците (по-точно мнозинството UK-ци) много положително. Даже бих им помогнал с един прощален тласък :D
T-72, интересно ми е, би ли споделил, ходил ли си там?
Ходел съм , в Лондон.
Кръвта вода не става!

T-72
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от T-72 » 12 Дек 2017, 19:59

Гиго написа:
12 Дек 2017, 19:25
T-72 написа:
Това са хора с имперско самочувствие и мислене.
В днешния свят има много проблеми и един от тях са ей такива държави с имперско мислене. Защото си мислят, че всички са им длъжни и света се върти около тях. Ако теб това не те дразни, мен много ме дразни. Като ще си говорим за равноправие, взаимно уважение и т.н. (все ценности, които уж би трябвало да се споделят от целия цивилизован свят), тогава имперското мислене го забравяш! Имперското мислене е време да се прати при империите - в дълбините на историята.
Начи , не се изразих правилно.Това самочуствие не е видно в личните контакти.Напротив културни и добронамерени хора (поне от моите контакти съм видял това).Говоря като национално мислене.
Кръвта вода не става!

Аватар
rki
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от rki » 13 Дек 2017, 23:19

Макар, че не е ясно какъв ефект ще има върху преговорите и позицията на ЮК - струва да се отбележи:

Government loses key Brexit bill vote after Tory rebellion
http://www.bbc.com/news/uk-politics-42346192

Нещо се мъти, да видим какво ще се излюпи. :D

Аватар
vassiln
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от vassiln » 14 Дек 2017, 04:56

Ще си позволя да сложа едно резюме: ако разбирам правилно, Парламентът си е запазил правото да гласуват сметката по Брекзит. Показателно е, че деветима тори са се разбунтували и са подкрепили лейбъристите в това решение.
За мен това е една добра новина. Колкото повече участници в процеса, толкова по-трудно ще се движи той.

Отговори