Бронирани каляски

Място за разтуха

Модератори: Thorn, Ksantip

Аватар
ValBo
Редовен потребител
Контакт:

Re: Бронирани каляски

Мнение от ValBo » 27 Фев 2017, 22:49

Dinain написа:
27 Фев 2017, 22:46
ValBo написа:
27 Фев 2017, 22:36
И да, Пасатът трябва да е комби!
Карах и такова навремето. Освен ако не карам щайги от село, не ми трябва в града такава каруца.
Като почнеш да слагаш детски колички, плюс няколко чанти багаж, от които твоят е е две тениски и комплект бельо, ще разбереш за какво служи комбито :-)

Аватар
Almasy
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Almasy » 27 Фев 2017, 22:49

То е въпрос на краста.
То пък на мен щото кола, чиито екстри са най-вече на задните седалки ми требе.
Почти си е болестно състояние.
Когато не могат да ограничат свободата на мисълта – ограничават свободата на тялото

Аватар
vassiln
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от vassiln » 27 Фев 2017, 22:50

ValBo написа:
27 Фев 2017, 22:49
Dinain написа:
ValBo написа:
Карах и такова навремето. Освен ако не карам щайги от село, не ми трябва в града такава каруца.
Като почнеш да слагаш детски колички, плюс няколко чанти багаж, от които твоят е е две тениски и комплект бельо, ще разбереш за какво служи комбито :-)
Я ем города, морями запиваю, моя борода небо заслоняет!
Громы и молнии, туманы и дожди! Мои ботинки лижут министры и вожди.

Аватар
Dinain
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Dinain » 27 Фев 2017, 22:54

ValBo написа:
Dinain написа:
ValBo написа:
Тц. :) Ходили сме 4 възрастни + племенничката и всичкото багаж до Македония със седана за седмица - събрахме се идеално.

Скивай тук: http://kolalok.com/bagazhnik/volkswagen/passat.html

Mоят багажник е 485 л, на комбито 513 л - 5% разлика 8-)
Последна промяна 1 на Dinain, променена общо 27 пъти
"No beast so fierce but knows some touch of pity."
"But I know none, and therefore am no beast."

(Richard III - William Shakespeare)

Аватар
vassiln
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от vassiln » 27 Фев 2017, 22:55

Подкрепям Валбо. Едни наши приятели даже спят на свалена задна седалка, през багажника си оформят спалня, но мъжът е беден евреин :D
Иначе да, за града не ти трябва. Аз се смея на тия колеги със същия габарит като мен и скромния багажник, сигурно и те ми се смеят за по-високия разход.
Не съм ти мерил литрите, но при мен пълня до тавана, което при теб трудно си го представям.
Но, както казах, твоята като почне да струва 2-3 хиляди лева, може да си помисля да те избавя :lol:
Последна промяна 1 на vassiln, променена общо 27 пъти

Аватар
ValBo
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от ValBo » 27 Фев 2017, 22:59

Almasy написа:
То е въпрос на краста.
То пък на мен щото кола, чиито екстри са най-вече на задните седалки ми требе.
Почти си е болестно състояние.
Имам едно проектче, за нещо двуместно. За мен и жената само.
Не съм решил още какво, за порше не стигат финансите, но за някоя Мазда МХ-5 има
Но това в следващите 5-6 години, като хванат децата пътя си. Или когато ме стегне кризата на средната възраст :-)
Последна промяна 1 на ValBo, променена общо 27 пъти

Аватар
ValBo
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от ValBo » 27 Фев 2017, 23:03

Д9, ходил съм и ходя постоянно, има голяма разлика, повярвай ми.
И да те светна - съотношението на детският багаж спрямо твоя е поне 3 към 1
Следващият път пробвай с 3 деца и 2-ма възрастни и ще те питам :-)

Аватар
Almasy
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Almasy » 27 Фев 2017, 23:03

ValBo написа:
27 Фев 2017, 22:59
Или когато ме стегне кризата на средната възраст :-)
Като мене :lol:
Когато не могат да ограничат свободата на мисълта – ограничават свободата на тялото

Аватар
vassiln
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от vassiln » 27 Фев 2017, 23:03

Д9, ако искаш да пробваме - следващия път като се готвя за море, да опитаме да наредим такъмите в твоя "почти същия" багажник.
А ако и клиренса ти е над 14 см., направо ме спечели.

Аватар
Dinain
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Dinain » 27 Фев 2017, 23:06

Това са фабрични данни, какво се впрягате? И задните седалки също се свалят, карал съм си шкаф от ИКЕА без проблем. :) Колкото ще събереш в едното, толкова в другото - с 5% разлика.
Не че я ползвам за камион, избягвам.

Хубаво, като ми дойдат трите деца, тогава ще му мисля - всекиму според нуждите, в края на краищата за това е измислено и SUV-то.

Vassiln, a Пасата няма да стане 2-3 хиляди лева, за съжаление - просто много преди това вече ще съм го сменил с нещо друго (просто по-нов модел, така като гледам - забележки нямам, освен заспиването на магистралата - няма с кого да си говоря като карам спътници).

Аватар
vassiln
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от vassiln » 27 Фев 2017, 23:21

Dinain написа:
27 Фев 2017, 23:06
Това са фабрични данни, какво се впрягате? И задните седалки също се свалят, карал съм си шкаф от ИКЕА без проблем. :) Колкото ще събереш в едното, толкова в другото - с 5% разлика.
Хубаво, като ми дойдат трите деца, тогава ще му мисля - всекиму според нуждите, в края на краищата за това е измислено и SUV-то.

Vassiln, a Пасата няма да стане 2-3 хиляди лева, за съжаление - просто много преди това вече ще съм го сменил с нещо друго (просто по-нов модел, така като гледам - забележки нямам, освен заспиването на магистралата - няма с кого да си говоря като карам спътници).
Дини, за шкафове не разбирам, с отворен багажник може и врати с касите да караш. Но дано трите деца да идват.
И като взехме да спорим, и се изнервих, та дали да не пребия моите (не казвайте на Амазон, че ми се кахъри). :)
А като караш спътници, най-добре е да си говориш със спътници, извинете за тавтологията. А на немски спътник е "трабант".

Аватар
ValBo
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от ValBo » 27 Фев 2017, 23:44

Dinain, гледам колата... от късните 6-тици към 2008 ли е?
Не е 7-мица, но нещо и за 6-тица не ми се вързва, някак по хищна стои

Аватар
Dinain
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Dinain » 27 Фев 2017, 23:56

6ца е, ама това е само илюстративна снимка, не е моята. :D иначе е същата.

Аватар
Thorn
Модератор
Контакт:

Мнение от Thorn » 09 Мар 2017, 12:10

Впечатлен съм Киа и те с какво са започнали. ИзненаАада!

Изображение

Аватар
Dinain
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Dinain » 09 Мар 2017, 12:21

Нещо не е така, първата им лека кола е KIA Brisa и е пикап (лицензиран вариант на Мазда Фамилиа всъщност). А са почнали в 1944 г. с части за велосипеди.

Изображение

Аватар
Thorn
Модератор
Контакт:

Мнение от Thorn » 09 Мар 2017, 12:31

Пак си провери. :D :D :D

За коли де,знам че преди това са произвеждали по-прости нещица, но виж именно колите.

Аватар
vassiln
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от vassiln » 09 Мар 2017, 21:44

ValBo написа:
27 Фев 2017, 22:59
....
Имам едно проектче, за нещо двуместно. За мен и жената само.
....
То тогава по-добре да не е жената :D

Не знам дали знаете, но и тях можем да ги сменяме преди да са съвсем ръждясали.

Майтап.

Един познат, като смени жената, си взе някакво ниско двуместно чудо, не помня какво. Адски нефункционално. Сигурно е бил много бърз на магистралата, но го кара една година и се върна към нормалните коли.

Иначе пасат, който не е комби, ми стои малко като мъж, който не е бил в казарма, или като жена, която не е раждала.

Последния уикенд обаче видях и ме заинтригува един друг VW. 4 по 4 (sinchro) бус с блокиране на диференциалите. По-дълъг е от моето с 30 - 40 см., но е висок, и има голям клиренс. На проходимост се мери с джиповете, а вътре можеш да стоиш прав. И може да носи бол багаж.
Последна промяна 2 на vassiln, променена общо 9 пъти

EddieBG
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от EddieBG » 09 Мар 2017, 21:55

Thorn написа:
09 Мар 2017, 12:10
Впечатлен съм Киа и те с какво са започнали. ИзненаАада!

Изображение
Fiat-KIA 124, произвежда се от Asia Motors между 1970-а и 1975-а година.

P.S.
Произвежда се и в Ловеч под името Пирин-Фиат между 67-а и 71-а. По лиценз на Фиат. В последствие, договорът не е подновен.

Един роднина имаше Булгаррено, това беше първата кола, в която се возих с космическите 100 км/ч.
Последна промяна 2 на EddieBG, променена общо 9 пъти

Аватар
Thorn
Модератор
Контакт:

Мнение от Thorn » 09 Мар 2017, 21:58

Именно, но Динайн не копа чак до там.

Аватар
Dinain
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Dinain » 09 Мар 2017, 22:28

Thorn написа:
09 Мар 2017, 21:58
Изложи се. :)
Asia Motors Industries, traded as Asia Motors (Korean: 아시아자동차, IPA: [aɕʰia dʑadoŋtɕʰa]), was a South Korean car manufacturer established in 1965 and closed in 1999. Since 1976, it was a subsidiary of Kia Motors.
Kia Motor Corporation (Hangul: 기아자동차; Hanja: 起亞自動車, IPA: [ki.a], literally "Kia automobile"; stylized as KIΛ), headquartered in Seoul, is South Korea's second-largest automobile manufacturer, following the Hyundai Motor Company, with sales of over 3.3 million vehicles in 2015. As of December 2015, the Kia Motor Corporation is 33.88% minority owned by the Hyundai Motor Company totaling just over $6 billion USD. Kia Motor Corporation is a minority owner of more than twenty Hyundai subsidiaries ranging from 4.9% up to 45.37% totaling more than $8.3 billion USD.
Asia Motors е отделна компания по времето, когато произвежда този боклук. Година след като го спират, са купени от KIA (през 1976).
А KIA започват да произвеждат първата си кола през 1973 г. и това е именно Киа Бриза, по модел на Мазда. Логично продължават кооперацията си с Мазда и с други модели. После пък ги купуват Хюндай.

Така че аз съм прав. 8-)

Аватар
Du6k0
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Du6k0 » 09 Мар 2017, 23:53

Кога се сменя маслото - години и км ? А спирачките на колко км ?

Като привърженик на източната техника карам Аурис скоро живот и здраве ще станат 10 години. Може би първият Аурис на европейска земя или даже в света ) До тогава правеха Короли - доколкото знам най- произвежданата кола в световната история на автомобилостроението. Влизам, въртя ключа и тръгвам, автоматик. Проблеми не съм имал ни зимъска ни лятоска. Освен 1 път когато явно съм бутнал лостчето от автоматик на светлини и изтощих акумулатора , и 2 пъти уцелвах гвоздеи. Добре че гумите не бяха нови когато уцелих гвоздеите. Акумулатора още е оригиналният , не съм го сменял. Но спирачките ме ядосваха. Вначалото трудно свикнах на спирачките по сравнение с тези на руските коли много яки. Аз бях свикнал да натискам спирачка по - силно и на западната (то биш източната японска) кола спирачките биеха и свиреха бясно. Въпреки че карам спокойно. Сменяли са ми и задните и предните спирачки и накладки към 5 и 8 година. Дали е нормално ?

Колата е дизел и смяната на маслото за мене е тъмна Индия ? В моята книжка пише смяна на 30 000 км или 2 - 3 години веднъж ! Черно на бяло го пише ! Мой приятел разбира от коли 100 пъти повече от мене казва че трябва да го сменям всеки 10 000 км или всяка година. ( Аз карам по 10 000 на година за мене е все едно. Показаха му книжката той казва да не чета книги, а да слушам тия които знаят и разбират от коли ? Питах в сервиза на Тойота - някои майстори казват 10 000 други 30 000 , трети 20 000 км ? Казаха ми да дойда и на място ще ми кажат. В края на месеца ще отида при тях да видим какво ще ми кажат за маслото. Понеже тубичката е 5 литра, а колата яде 4,2 литра чета какво пише на тубата за масло.

Пише - 5 W 30 - cупер масло, балзам за колите и цилиндрите. Вие как често сменяте маслото ? Колата е дизел. В началото разхода на гориво беше 5,9 - 6,1 л / 100 км. Сега е от 5,4 до 5,7 на 100 км ? Главно междуградско и аутобани. Колата е между 80 - 90 000 . Дали разхода падна понеже колата се разработи или понеже ме глобиха 2 - 3 пъти за превишена скорост на аутобана и сега карам страхливо на аутобана и почти не превишавам скоростта ? В града паркирането е КОШМАР и почти не я карам в града освен при нужда.

Енравота
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Енравота » 10 Мар 2017, 00:33

Имаш Тойота? :shock:
До преди 10 минути бих заложил дясната си ръка,че караш Лада.
Suum cuique

Аватар
Du6k0
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Du6k0 » 10 Мар 2017, 00:39

Енравота написа:
10 Мар 2017, 00:33
Имаш Тойота? :shock:
До преди 10 минути бих заложил дясната си ръка,че караш Лада.
Карах руска до края на миналия век, но погледнах атласа и открих че Японците са още по- азиатска и още по- източна страна и от Русия ! Горките хорица съчувствам им и реших че щом е гарга рошава да е и карам азиатка. Хем ще им помогна с някое друго евро да се европеизират.

Аватар
Thorn
Модератор
Контакт:

Мнение от Thorn » 10 Мар 2017, 00:44

Dinain написа:
09 Мар 2017, 22:28
Thorn написа:
09 Мар 2017, 21:58
Изложи се. :)
Asia Motors Industries, traded as Asia Motors (Korean: 아시아자동차, IPA: [aɕʰia dʑadoŋtɕʰa]), was a South Korean car manufacturer established in 1965 and closed in 1999. Since 1976, it was a subsidiary of Kia Motors.
Kia Motor Corporation (Hangul: 기아자동차; Hanja: 起亞自動車, IPA: [ki.a], literally "Kia automobile"; stylized as KIΛ), headquartered in Seoul, is South Korea's second-largest automobile manufacturer, following the Hyundai Motor Company, with sales of over 3.3 million vehicles in 2015. As of December 2015, the Kia Motor Corporation is 33.88% minority owned by the Hyundai Motor Company totaling just over $6 billion USD. Kia Motor Corporation is a minority owner of more than twenty Hyundai subsidiaries ranging from 4.9% up to 45.37% totaling more than $8.3 billion USD.
Asia Motors е отделна компания по времето, когато произвежда този боклук. Година след като го спират, са купени от KIA (през 1976).
А KIA започват да произвеждат първата си кола през 1973 г. и това е именно Киа Бриза, по модел на Мазда. Логично продължават кооперацията си с Мазда и с други модели. После пък ги купуват Хюндай.

Така че аз съм прав. 8-)
Подразделение на Киа е произвеждало коли. Даймлер и Бенц са правели коли и преди да се обединят.

Енравота
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Енравота » 10 Мар 2017, 00:44

Du6k0 написа:
10 Мар 2017, 00:39
Карах руска до края на миналия век, но погледнах атласа и открих че Японците са още по- азиатска и още по- източна страна и от Русия ! За това реших че щом е гарга рошава да е и карам азиатка.
Правилно си открил.Още повече,че в Нипон не е имало 300 и кусур татаро-монголско присъствие. :oops:
Що се отнася до есенцията-аз като тойотаджия от към големите курници /120 и 200/ съветвам да се сменя масло на 10 000 км.без значение какво ти пеят в сервиза.И само в лицензиран такъв и консумативи на "Тойота".Тогава и само тогава тия курници са вечни.
Suum cuique

Отговори