Лов!

Място за разтуха

Модератори: Thorn, Ksantip

Аватар
Amazon
Модератор
Контакт:
Status: Offline

Лов!

Мнение от Amazon » 10 Окт 2016, 21:24

Обмислям пролетта да мина на природни продукти. Демек да стартирам лов на диви прасета. :D
Някой да има мнение по въпроса, да е ял диво прасе, да е ловувал, да е чел нещо?
Мислех и за сърни, щото са толкова много че няма да е трудно, ама някак си ми е жал, пък и ако децата разберат че съм утрепал Бамби с куршум в главата, ще ме линчуват! :D

Аватар
T-72
Редовен потребител
Контакт:

Re: Лов!

Мнение от T-72 » 10 Окт 2016, 21:26

На сърни не можеш.Освен ако не си бракониерин.Можело само веднъж, но само по сръндак.
Кръвта вода не става!

Аватар
ValBo
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от ValBo » 10 Окт 2016, 21:29

Той е у щатско, там законите са други. :-)

Аватар
Сун Дзъ
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Сун Дзъ » 10 Окт 2016, 22:18

Amazon написа:Обмислям пролетта да мина на природни продукти. Демек да стартирам лов на диви прасета. :D
Някой да има мнение по въпроса, да е ял диво прасе, да е ловувал, да е чел нещо?
Мислех и за сърни, щото са толкова много че няма да е трудно, ама някак си ми е жал, пък и ако децата разберат че съм утрепал Бамби с куршум в главата, ще ме линчуват! :D
Само ще ги гърмиш ли свинете или ще ги ядеш после ?
Че трихинелозата е много коварна.

Аватар
Amazon
Модератор
Контакт:

Мнение от Amazon » 10 Окт 2016, 22:37

Сун Дзъ написа: Само ще ги гърмиш ли свинете или ще ги ядеш после ?
Че трихинелозата е много коварна.
Разбира се че няма да ги гърмя за удоволствие, мразя да убивам. За тези се замислям, защото ги отглеждат на един голям речен остров специално за лов. Отиваш с водач, а после прасчо на лаборатория и после на месар:)
Питах по-скоро дали месото си заслужава.

Аватар
Amazon
Модератор
Контакт:

Мнение от Amazon » 10 Окт 2016, 22:41

T-72 написа:На сърни не можеш.Освен ако не си бракониерин.Можело само веднъж, но само по сръндак.
Те тука са една върху друга. По дворовете, по пътищата, по горите...даже молят хората няколко пъти годишно да ходят да ловуват в парковете, че да разредят малко животните, които освен автомобилите нямат друг естествен враг. И тий като огромна част от държавата е покрита с гори те са милиони. Никой не знае колко точно, но били над 40 милиона само от тези обикновените сърни.

Голяма дилема, хем ми се яде хубаво и евтино месо, хем не ми се иска да застрелвам нещо живо. :? По ми е кеф да трепам хартия и стомана по стрелбищата.

acoc
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от acoc » 11 Окт 2016, 00:03

По добре си купи хубав фотоапарат и отивай на лов за диви животни като ги снимаш. После поствай тук снимките. И така всички доволни, и животните цели и здрави и ние ще се радваме на уникални снимки.:) Успех.

miauu
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от miauu » 11 Окт 2016, 00:12

Не съм ловец, но съм ял месо от диво прасе(и разни други диви четириноги). Не ми харесва. Трябва дълго да се вари, за да стане годно за ядене, а вкусът му не е нищо особено. Може би е до "вкусов" навик - свикнал съм на месо от домашни животни(прасета, ярета, агнета и т.н.). Ама нищо не ти пречи да опиташ. За месо от диви животни си има специални рецепти.

Аватар
Amazon
Модератор
Контакт:

Мнение от Amazon » 11 Окт 2016, 00:21

acoc написа:По добре си купи хубав фотоапарат и отивай на лов за диви животни като ги снимаш. После поствай тук снимките. И така всички доволни, и животните цели и здрави и ние ще се радваме на уникални снимки.:) Успех.
Добър съвет.
miauu написа:Не съм ловец, но съм ял месо от диво прасе(и разни други диви четириноги). Не ми харесва. Трябва дълго да се вари, за да стане годно за ядене, а вкусът му не е нищо особено. Може би е до "вкусов" навик - свикнал съм на месо от домашни животни(прасета, ярета, агнета и т.н.). Ама нищо не ти пречи да опиташ. За месо от диви животни си има специални рецепти.
Дивечово месо съм ял само от Бизон. Не ми направи особено впечатление.

acoc
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от acoc » 11 Окт 2016, 00:44

Каквото и да е месо да ядеш е без значение, важен е готвачът как ще го приготви да е вкусно.

Аватар
centara
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от centara » 11 Окт 2016, 04:07

Аз също мисля, че надценяваш дивечовото месо. Много готвене иска, за да стане за ядене. Но идеята с фотоапарата беше много добра.

Аватар
Ivanov
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Ivanov » 11 Окт 2016, 10:21

Дивеча най- добре е на суджук! Не знам как обаче си с консумативите :?: По сециално сухи черва и селитрата(за да остане цветът нормален) другото кимион, сол и черен пипер, мисля че ще си го намериш :D

djio
Редовен потребител

Мнение от djio » 11 Окт 2016, 11:28

Подкрепям Иванов, дивеча сушен, на суджук. Останалото не си заслужава нито като време, нито като вкусови качества. Не съм ловджия, но около мен такива бол, всичко съм опитвал.

Аватар
Сун Дзъ
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Сун Дзъ » 11 Окт 2016, 12:46

Да ви кажа една сръбска рецепта от мой приятел - тамошен ловджия. Равни части еленско и свинско плюс 50% сланина (на 10 килограма дивеч - 5 килограма сланина), пълнено за наденица. После на дървени въглища - няма аналог.

Аватар
General Lukov
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от General Lukov » 11 Окт 2016, 16:35

Сун Дзъ написа:Да ви кажа една сръбска рецепта от мой приятел - тамошен ловджия. Равни части еленско и свинско плюс 50% сланина (на 10 килограма дивеч - 5 килограма сланина), пълнено за наденица. После на дървени въглища - няма аналог.
Така както си го написал излиза 25% еленско, 25% свинско и 50% сланина, т.е. 50% към 50% съотношение месо/сланина ?

Аватар
Сун Дзъ
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Сун Дзъ » 11 Окт 2016, 17:09

Затова съм пояснил - "(на 10 килограма дивеч - 5 килограма сланина)"
Разбира се подправки - червен и черен пипер на вкус, плюс вегета.

Аватар
Almasy
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Almasy » 12 Окт 2016, 11:46

Спадам към групата на не чак толкова очарованите от дивечовото месо.
Всъщност сърнешко харесвам (с дафинов лист), но май наистина не всеки може да го готви, или поне аз не мога (макар, че опити като кулинар имам все пак и успешни) – стана много сухо, въпреки че направих всичко както ми беше казано от ловеца (неговата манджа обаче нямаше нищо общо с моята в последствие, явно човека си е специалист).
Дивото прасе не останах особено очарован, признавам си. То и веднъж съм ял де, ама предпочитам определено домашния свинчо.
А пък при прехвалената дива патица определено дадох заден още от аромата – не можах да я ям. Не може да ти мирише – кисната е в оцет…Абе мирише ми ти казвам бе……Насилих се да опитам едно парченце – и на вкус изобщо не ми допадна – тежко, с някакъв тегав привкус, абе не е за мен.
Но вероятно е въпрос на рецептори, защото другите на масата припадаха от кеф, то аз и агнешко не близвам, както и шкембе, сърца, бъбреци, мозък, език и други такива деликатеси. Във Франция (Антиб) опитах и стриди. Изумен съм - какво толкова ги превъзнасят. Затваряш си очите, че на живо изглеждат като сопол, ама то и вкуса натам отива….Да оставим настрана, че екстрасистолии получих от цената им. Дъщеря ми във Виетнам яде тарантули……Изобщо нямам мерак за подобни геройства.
Що се отнася до трихинелозата – наистина си е бомба със закъснител. Не само че няма специфична терапия, ами и диагностицирането е трудно. Има спасение – термолиза в тенджера под налягане (която си е жив автоклав) при висока температура и продължителна обработка, но при правене на суджуци, последното е неприложимо. Та внимавайте, де.
Последна промяна 2 на Almasy, променена общо 12 пъти
Когато не могат да ограничат свободата на мисълта – ограничават свободата на тялото

Аватар
T-72
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от T-72 » 12 Окт 2016, 11:48

Даваш го за изследване Мясото и готово.
Кръвта вода не става!

Аватар
Almasy
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Almasy » 12 Окт 2016, 11:51

T-72 написа:Даваш го за изследване Мясото и готово.
Абе....Убеден ли си, че всички ловци го правят?
Инак - без коментар - напълно си прав.
Когато не могат да ограничат свободата на мисълта – ограничават свободата на тялото

Stan
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Stan » 12 Окт 2016, 12:20

Сун Дзъ написа:Затова съм пояснил - "(на 10 килограма дивеч - 5 килограма сланина)"
Разбира се подправки - червен и черен пипер на вкус, плюс вегета.
Е това с вегета някак си не го разбирам, ама всеки си има вкус.
Иначе, аз само глиган съм ял - нарязани мръвки печени в тава, правени от опитен ловец. Хубаво беше, ама от друга страна, аз не съм особено претенциозен по отношение на яденето.

Амазон, ти в кой щат си че има толкова много сърни - някъде в Северозапада или Аляска. Гледал съм филми за Аляска. Местните яко отстрелват лосове за прехрана.
Като не искаш мира, на ти секира.

Аватар
T-72
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от T-72 » 12 Окт 2016, 12:40

Almasy написа:
Абе....Убеден ли си, че всички ловци го правят?
Инак - без коментар - напълно си прав.
Точно защото не го правят го пиша...
Кръвта вода не става!

miauu
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от miauu » 12 Окт 2016, 15:22

Ловджии думнали няколко прасета. Разделили си ги. На единия се паднали 2(защото той ги отстрелял). Изпратил месо за тстване и от двете прасета, но докато чакал резултата си направил буркани от месото и на двете прасета. Дошли резултатите - едното прасе с трихинелоза. Рева човека и изхвърли всички буркани, защото беше смесил месото на прасетата. Един съсед пък хич не се церемони с изследвания - сърни, мечки, прасета, всичко яде, ама си го яде сам. :)

Аватар
Ivanov
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Ivanov » 12 Окт 2016, 18:03

Вегета в суджука ...твърдо не ,поне за моя вкус е малко извратено . Чубрица може ,ама откъде ?
А иначе Амазон си го е написал : Отстрел ,доктор , месар , бих прибавил и колбасар ( решава проблемите с червата и селитрата) и на проветриво !
На много не им харесва вкусът на дивеча и въобще на истинското месо . Направете разлика м/у кокошка от двора на баба и бройлер от магазина ! А да не говорим за усилителите на вкуса с които ни тъпчат ;)
Не ви ли се е случвало котката да не яде кренвирши :D

Аватар
Amazon
Модератор
Контакт:

Мнение от Amazon » 12 Окт 2016, 18:29

Амазон, ти в кой щат си че има толкова много сърни - някъде в Северозапада или Аляска. Гледал съм филми за Аляска. Местните яко отстрелват лосове за прехрана.
Северозапада. И аз съм гледал за хора в Аляска, които живеят изцяло, или почти изцяло от лов. Аз лично не съм стъпвал там, но ми се иска. Интересно място е.

Иначе благодаря за съветите. Ще си купя дивечово и ще пробвам дали ще ми хареса. Ако не, няма да се ловува, защото лова и трепането на животинки само заради идеята, не ми харесва.

Аватар
ValBo
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от ValBo » 12 Окт 2016, 19:01

И аз съм се замислил за едно преселване в северните райони на Канада или в Аляска
Реки с риба, дивеч, тук таме някоя мечка, няма жива душа на километри - идилия
Че с тия кандидат президенти... То не, че щатските по ги бива де
Само Интернет да оправят, че съм разглезен в това отношение. :-)

Отговори