Полет МН17

Място за разтуха

Модератори: Thorn, Ksantip

Отговори
Аватар
Dinain
Редовен потребител
Контакт:

Re: Полет МН17

Мнение от Dinain » 02 Окт 2016, 15:08

нито знаем откъде е стреляла, нито чия е била...
Не, това го знаем вече.
"No beast so fierce but knows some touch of pity."
"But I know none, and therefore am no beast."

(Richard III - William Shakespeare)

кало
Редовен потребител

Мнение от кало » 02 Окт 2016, 15:10

Динайн, аз не говорех за нечия вяра :), а за факти.

Аватар
centara
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от centara » 02 Окт 2016, 15:20

нито знаем откъде е стреляла, нито чия е била...
Говори за себе си. Разследващият екип излезе с официален доклад именно по тези въпроси.
Факти също има колкото искаш и особено в този доклад. Колкото до въпросните "експерименти" от Алмаз-Антей, те са изначално сбъркани. От взрив при статични самолет и ракета правят изводи все едно летят в небето. Е, няма как да стане. Всъщност, като се има предвид, че цялото предприятие е собственост на руската държава, то се явява просто още един говорител на Путинската администрация.

Аватар
Dinain
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Dinain » 02 Окт 2016, 15:24

кало написа:Динайн, аз не говорех за нечия вяра :), а за факти.
Аз също, кало. "Всеки има право на свое мнение, но няма право на свои факти."
Щом си способен да отхвърлиш с лека ръка категоричните заключения на международно разследване, наистина спорът би бил безсмислен, спорене с фанатик.
Също така съм сигурен, че ако докладът беше заключил обратното - че Букът е стрелял от "вражеска територия" - щеше да го прегърнеш с две ръце и да го целуваш като чудотворна икона. Ето защо точно в твоя случай става дума не за факти, а за вяра. 8-)
Последна промяна 1 на Dinain, променена общо 2 пъти

RIZAR
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от RIZAR » 02 Окт 2016, 15:26

Център - още нещо за размишление https://cont.ws/post/387379?_utl_t=fb

а за политическите цели на активното мероприятие няма какво да говорим - кой праща самолет в район на бойни действия (гражданска война) , кой има изгода от това да бъде свален, кой го сваля и т.н.

kramer
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от kramer » 02 Окт 2016, 15:56

Amazon написа:Крамер, пусковата на Бук всички версии, има насочващ радар.
Те, по принцип много системи имат и ръчен режим примерно, за в краен случай, но това не е основен начин за стрелба. Примерно една корабна артилерийска установка може да стреля и сама, ма това в краен случай.
Та така и за Бука. Не ставайте наивни и не вярвайте на това с което ви облъчват.

Аватар
Dinain
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Dinain » 02 Окт 2016, 16:07

Оставяйки всичко друго настрана, един въпрос не ми дава покой.
На 17.07.2014 г. се появи сводка, че "край Торез е паднал украински Ан-26, свален предполагаемо над Снежное. Издирват се двамата пилоти."
Кало я цитира.
Кой е източника на тази информация? :roll:

Stan
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Stan » 02 Окт 2016, 16:17

кало написа:
Stan написа:
ndragostinov написа:Чисто информативно:

Изображение

Изображение

Изображение
Добре, свалили са го по погрешка (в това спор няма), след това са отишли и са видели, че е не е украински и не е военен и е наоколо е пълно с убити невинни цивилни. Е, що за идиоти трябва да са тези на снимката, че са се снимали за спомен с останките и при това толкова самодоволни и ухилени? Лично за мен, тия на снимката имат много повече морална вина от човека натиснал спусъка, и някак си ми напомнят за башибозуците празнуващи победата си в Батак над все още неизстиналите трупове на жени и деца.

Хахаха, вярно ли някой пробутва тия снимки?!?!? Само идиот би повярвал, че това са опълченци и става дума за падналия MH17... колко пъ да е есенно и студено на 17-18-19 ЮЛИ в Украйна. Пфу, дайте без малоумни фалшификации, все пак.

Ето една снимка, само примерна, от мястото на катастрофата малко след нея.

Изображение
Вярно, че на трите снимки сепаратистите са в зимни дрехи и изглежда да са правени есента. Явно останките са били обект на туризъм от страна сепаритистите.
Обаче лелята с малкото дете на ръце просто кърти мивки. Какво ли търси с туй дете сред отломките и труповете?

Както и да е. Само крайни, ама рядко крайни просъветски хардлайнери никога няма да повярват или по-точно да си признаят, че самолетът е свален от руснаците (да ли са украинските сепаратисти или същите подпомогнати от други, също е въпрос на време да се разбере). При тях вярата е фанатична и аргументите на разума нямат никакво значение.
Като не искаш мира, на ти секира.

Аватар
piston
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от piston » 02 Окт 2016, 17:03

Предлагам да спрем да храним троловете и да се концентрираме в същественото (така или иначе нищо конструктивно не идва от лагера на путинистите)...

Малко новости по темата...:
"The next step is to identify those responsible, the chain of command within the Russian military and all those who were involved in making the decision and actually operating that missile. That is under way and I expect that by the end of the year, maybe early next year, the list of those that we believe should be held accountable will be confirmed and then there must be a prosecution."

http://www.abc.net.au/insiders/content/ ... 547789.htm
След като вече недвусмислено е определено оръжието на убийството, сега се работи по идентифициране на виновните..
.............

Австралийците предлагат гражданство на евентуалните свидетели:
Пока Москва придумывает способы ответа Международной следственной группе по расследованию гибели "Боинга" под Донецком, глава следственной группы Фред Вестербеке призывает участников операции по перевозке ЗРК "Бук" из России в Украину связаться со следствием, возможно в обмен на австралийский паспорт.
"Не мразя чужди държави. Мразя чуждопоклонници!".

Аватар
Thorn
Модератор
Контакт:

Мнение от Thorn » 02 Окт 2016, 17:26

Dinain написа:Оставяйки всичко друго настрана, един въпрос не ми дава покой.
На 17.07.2014 г. се появи сводка, че "край Торез е паднал украински Ан-26, свален предполагаемо над Снежное. Издирват се двамата пилоти."
Кало я цитира.
Май си беше самият Игор Всеволодович.

Аватар
Amazon
Модератор
Контакт:

Мнение от Amazon » 02 Окт 2016, 17:35

Аз пък се чудя какво ли се е случило с екипажа на установката, след прибирането в родината? Разчета на СОУ е трима човека, а с тях сус сигурност е имало поне охрана и комуникации. А това с паспортите е хитро.

Stan
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Stan » 02 Окт 2016, 17:48

Amazon написа:Аз пък се чудя какво ли се е случило с екипажа на установката, след прибирането в родината? Разчета на СОУ е трима човека, а с тях сус сигурност е имало поне охрана и комуникации. А това с паспортите е хитро.
Вероятно са загинали при дребни битови инциденти. Единият се натровил с гъбена чорба, другият в пияно състояние заспал върху жп релси, третият докато се бръснел си прерязал гърлото 5-6 пъти. Предполагам, че нещото подобно е станало.

Аватар
Dinain
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Dinain » 02 Окт 2016, 18:09

Thorn написа:
Dinain написа:Оставяйки всичко друго настрана, един въпрос не ми дава покой.
Кало я цитира.
Май си беше самият Игор Всеволодович.
Не това ми беше мисълта, ами коя от страните. Да кажеш, че украинците са съобщили това и сепаратистите са им прихванали радиопредаването - но украинците няма как да съобщят такова нещо, защото такъв самолет в този ден не са губили, както се оказа впоследствие. Значи остават сепаратистите. А откъде те могат да имат такава информация, освен ако самите те не са стреляли? Някой може да смутолеви, че може само да са видяли падащите отломки и/или разбиването на самолета в земята (на 10км попадението няма как да видиш) - но информацията е прекалено конкретна: знаем, че самолетът се е разхерметезирал и разпаднал на парчета по пътя си към земята, няма как докато пада, да го идентифицират като "украински Ан-26". Пък и да имаше, сводката щеше да гласи, че украинците сами са си свалили самолета (щото няма кой друг да е). Ерго, остава единственото възможно обяснение... това няма как да се отрече и всичко останало е излишно.

Не се хващайте на руските тролове - траектории, балистики-малистики, прах в очите.

Аватар
Amazon
Модератор
Контакт:

Мнение от Amazon » 02 Окт 2016, 18:18

Чета тук синтензирана информация за СОУ на Бук-М1 на руски и нещата се връзват:
http://rbase.new-factoria.ru/missile/wo ... ukm1.shtml

1. Установката за разлика от други модели Бук е изнасяна само за Финландия.
2. Установката може да разпознае типа на целта само до ниво хеликоптер, самолет, или балистична ракета. Толкова.
Stan написа: Вероятно са загинали при дребни битови инциденти. Единият се натровил с гъбена чорба, другият в пияно състояние заспал върху жп релси, третият докато се бръснел си прерязал гърлото 5-6 пъти. Предполагам, че нещото подобно е станало.
Да, като нищо може да са участвали във "Final Destination - Russia Edition". Това не са някакви сатрапи или убийци. За да им поверят такава техника са били съвсем нормални хора, като нас тук. Аз като абсолютен минумум го виждам 3 човека екипаж на СОУ, плюс поне две коли за охрана с още поне 8 човека. Това са повече от десет преки свидетеля. Вероятността някой от тях да изперка, заради угризения на съвестта и да разкаже всичко с подробностти, включая заповедите които е имал, е много висока.

Super_Hornet
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Super_Hornet » 02 Окт 2016, 19:15

Dinain написа:Не се хващайте на руските тролове - траектории, балистики-малистики, прах в очите.
Малиии, тука бетер 1984 е станало.

Super_Hornet
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Super_Hornet » 02 Окт 2016, 19:17

Dinain написа:Хорнет, какъв е смисълът на този тролизъм, честно?
Динайн, не знам какъв тролизъм е задаванеето на конкретни въпроси.
Dinain написа:Нито знаем дали е била само една установка, нито с какво е била придружена, нито колко души са участвали.
Тоест - не знаем нищо конкретно, но знаем, че е била конкретно една установка?

Аватар
Dinain
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Dinain » 02 Окт 2016, 19:56

Била е ПОНЕ една установка, това знаем. Вместо лъжливи цели, пробвай да отговориш на въпроса ми. Друго обяснение не виждам.

кало
Редовен потребител

Мнение от кало » 02 Окт 2016, 20:02

Dinain написа:
кало написа:Динайн, аз не говорех за нечия вяра :), а за факти.
Аз също, кало. "Всеки има право на свое мнение, но няма право на свои факти."
Щом си способен да отхвърлиш с лека ръка категоричните заключения на международно разследване, наистина спорът би бил безсмислен, спорене с фанатик.
Също така съм сигурен, че ако докладът беше заключил обратното - че Букът е стрелял от "вражеска територия" - щеше да го прегърнеш с две ръце и да го целуваш като чудотворна икона. Ето защо точно в твоя случай става дума не за факти, а за вяра. 8-)
Бъркаш, и твърде много "ако" ползваш. Няма "ако" в реалния живот. Има факти и твърдения. Centara, например, бърка двете в горния си постинг. Но, с оглед политическата ориентация на участниците - това е напълно разбираемо - подвластни са на определен тип пропаганда и вяра :). Доколкото тя е не по-различна от комсомолщината и комунищината преди години, то няма как да не се съпротивлявам срещу този тип нагласа и удобно мислене.
Centara, ако имаш някакви - ама от експертна гледна точка, забележки към доклада на Алмаз-Антей, би ли ги споделил. Например - как според теб векторът на разльот на осколките ще се премести, така че коренно да промени изводите за срещата на ракетата със самолета - какви са скоростите им при срещата, каква е скоростта на разльот на осколките и какво положение, независимо от скоростта трябва да е имала ракетата, за да даде осколъчно поле като установеното по самолета в руския доклад?
Обаче лелята с малкото дете на ръце просто кърти мивки. Какво ли търси с туй дете сред отломките и труповете?
Ако направиш труда да обогатиш минимум общата си култура по темата, вероятно ше се светнеш, че немалка част от останките падат в населено място. "Леличката+ живее там. Има трупове, паднали по къщи и дворове.
Вярно, че на трите снимки сепаратистите са в зимни дрехи и изглежда да са правени есента.
Единственото вярно в цялата история е, че снимките са постановка на украинците - появяват се само на няколко украински сайта и бързо изчезват. Нито мястото, нито голяма част от останките, нито хората, нито облеклото им съответстват на това на опълченците, които владеят района. Да не говорим, че там бяха допуснати голям брой международни експерти, служители и на украинското министерство на извънредните ситуации (или каквато там служба имат). Ще го повторя - не говори добре за IQ-то на някого, ако смята тези снимки за нещо, различно от евтин опит за фалшификация.
Оставяйки всичко друго настрана, един въпрос не ми дава покой.
Кало я цитира.
Вероятно някой от безкрайно много интернет-експерти, публикувал първи слуха за паднал самолет.
Аз пък се чудя какво ли се е случило с екипажа на установката, след прибирането в родината?
С оглед доводите на единия доклад, тя не е напускала родината си.
Не се хващайте на руските тролове - траектории, балистики-малистики, прах в очите.
Благодаря, Динайн, че за пореден път подчертаваш това - да не се хващат хората за логиката, фактите, доказателства и изводите от тях, а за правата вяра. Не че за някого е изненада, де :).
Била е ПОНЕ една установка, това знаем. Вместо лъжливи цели, пробвай да отговориш на въпроса ми. Друго обяснение не виждам.
Според една от версиите си е била цяла зенитна батерия към цял дивизион на украинските ВС :)

Super_Hornet
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Super_Hornet » 02 Окт 2016, 20:14

Dinain написа:Била е ПОНЕ една установка, това знаем. Вместо лъжливи цели, пробвай да отговориш на въпроса ми. Друго обяснение не виждам.

Ъъъ, на кой точно въпрос?

Аватар
Dinain
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Dinain » 02 Окт 2016, 20:17

Вероятно някой от безкрайно много интернет-експерти, публикувал първи слуха за паднал самолет.
Наистина ли? И точно него си цитирал - какво стана с двата независими източника? :) :) :)

Не увъртай - питам кой е първоизточника на тая информация, минути след случката, че е свален украински Ан-26? С конкретен модел, място на сваляне и място на падане?

Върнах се да си погледна скрийншота на първа страница. Последният контакт със самолета е в 16:20 българско време, а ти пускаш в 16:52 (32 минути по-късно) сводка, в която се казва къде е паднал "укроповски" Ан-26, къде е бил уцелен и че издирват двамата пилоти. Както ти самият си написал - преди броени минути станало (за това ти вярвам). И викаш така светкавично плъзнал слух, с конкретен модел, място на попадение и място на падане от някой си анонимен интернет-потребител, който просто си ги е измислил тези данни? Какво невероятно съвпадение, пророческа дарба. :D

Гъбаркам се. Знам, че няма да признаеш нищо.
Последна промяна 1 на Dinain, променена общо 2 пъти

Stan
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Stan » 02 Окт 2016, 20:33

кало написа: Ако направиш труда да обогатиш минимум общата си култура по темата, вероятно ше се светнеш, че немалка част от останките падат в населено място. "Леличката+ живее там. Има трупове, паднали по къщи и дворове.
Къде живее леличката - в нивата със слънчоглед ли? Очевидно това не й нито къщата, нито двора. А въпросът е кой нормален човек ще си занесе невръсното дете на такова място?

А иначе - в самото начало, разни експерти твърдяха, че самолета не може да свален с ракета, а с изтребител, щото видите ли, разльота на осколките, дупките и незнам какво си, доказвали, че е Боинга е свален от украински самолет. Какво мислиш, за тези експерти - наистина ли са експерти или са дървени философи?

Аватар
Dinain
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Dinain » 02 Окт 2016, 20:55

Кой е източника на информацията за сваления Ан-26. (минути след случката)

Super_Hornet
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Super_Hornet » 02 Окт 2016, 20:59

Dinain написа:
Кой е източника на информацията за сваления Ан-26. (минути след случката)
Идея нямам, а и не ме интересува. Не съм споменавал нищо във връзка с това.

Аватар
Dinain
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Dinain » 02 Окт 2016, 21:26

"Не ме интересува". :D

Днес ми хрумна една алегория. :)
През 1994-95 г. имаше огромен медиен скандал в Щатите. Всички следяха съдебния процес срещу О'Джей Симпсън - бивша спортна звезда, актьор и ТВ водещ. Батарея от топ-адвокати успяха да го отърват от присъда за предумишлено убийство на бившата му жена и настоящия й приятел, въпреки че на местопрестъплението беше намерена ръкавица за голф с кръвта на жертвите по нея, а в имението му - втората ръкавица + колата му, изцапана с кръвта на жертвите отвътре и отвън. Въпреки това журито намери "разумно съмнение" и го оправда. (поради технически причини, немърливост с доказателствата, липса на заповед за обиск и т.н. и т.н.) Но възмездието не закъсня - второ гражданско дело през 1997 г. го намери "отговорен за злоумишлена смърт" и страните се споразумяха за $33.5 млн. обезщетение. А през 2007 г. О'Джей беше осъден на 33 години затвор за въоръжен грабеж и отвличане.

По този случай имаше един виц - дори полицаите да бяха заловили О'Джей пред дома на жертвата, опръскан с кръвта й, размахващ ножа и крещяш "Заклах кучката!", батареята му адвокати пак щяха да намерят начин да го отърват "поради липса на доказателства".

Та аз нямам намерение да се правя на форензик следовател. Аз просто питах, щом О'Джей не я е убил, какво е имал предвид, когато крещеше "Заклах кучката!". :D

Аватар
piston
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от piston » 02 Окт 2016, 22:38

кало написа: Според една от версиите си е била цяла зенитна батерия към цял дивизион на украинските ВС :)

Версия, която обосновано е отхвърлена от експертите (Но това вече го знаеш, нали?):

TNO report

Изображение

*Благоодаря на Moss от форума на сп. "Аеро"

.............................
"Не мразя чужди държави. Мразя чуждопоклонници!".

Отговори