Полет МН17

Място за разтуха

Модератори: Thorn, Ksantip

Отговори
rki
Редовен потребител
Контакт:

Re: Полет МН17

Мнение от rki » 07 Юли 2017, 09:47

А относно мненията, че Русия няма да признае съда, че няма да признае вина, че няма да предаде виновните - ми те така или иначе нямат никакво намерение да го направят. Алтернативата на разследването и бъдещия съдебен процес е Запада да замете случката под килимчето, за да не дразни руснаците - нещо което няма да стане.

И да на Кремъл му дреме за международните трибунали, дреме му дали ще бъдат осъдени руски граждани и дали ще се докаже вина на Русия. Защото след съда Русия ще трябва или да предаде виновните и да изплати обезщетения или да се подложи на по-нататъшни санкции и изолация.
А както показва историята досега, санкциите работят много добре. :D

Аватар
pnp5q
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от pnp5q » 07 Юли 2017, 10:17

И нищо да не признае, рекапитулацията ще бъде много кофти за имиджа - когато САЩ подкрепя ребели, падат режими; когато Русия - самолети.
Какъв цвят е хамелеона, когато се гледа в огледалото?

Аватар
Almasy
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Almasy » 07 Юли 2017, 10:29

rki написа:
07 Юли 2017, 09:47
.... Алтернативата на разследването и бъдещия съдебен процес е Запада да замете случката под килимчето, за да не дразни руснаците - нещо което няма да стане.....
Това не бива да се допуска, разбира се.
Мисълта ми беше, че съм скептичен, първо към резултата. Извинявай, ама то вече е планина от доказателства и контрадовода беше и продължава да е, че "липсвали такива". Е какво трябва да се случи - да слезе господ и да ги посочи с пръст? Решението на която и да е институция/съд, ще бъде оспорвана безкрайно, докато минат години (те вече минаха доста) и постепенно се забрави....
Второ, дори и да се стигне до осъдителна присъда, нищо и никого няма да предадат (ако изобщо са още живи). Говориш и за компенсации....Вече стана дума за HL7442.
Трето, от санкциите не страда върхушката в Кремъл, а обикновеният руснак. Резултата е обаче, че това води към все по-крайна радикализация в ляво.
Когато не могат да ограничат свободата на мисълта – ограничават свободата на тялото

rki
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от rki » 07 Юли 2017, 11:07

Almasy написа:
07 Юли 2017, 10:29
rki написа:
07 Юли 2017, 09:47
.... Алтернативата на разследването и бъдещия съдебен процес е Запада да замете случката под килимчето, за да не дразни руснаците - нещо което няма да стане.....
Това не бива да се допуска, разбира се.
Мисълта ми беше, че съм скептичен, първо към резултата. Извинявай, ама то вече е планина от доказателства и контрадовода беше и продължава да е, че "липсвали такива". Е какво трябва да се случи - да слезе господ и да ги посочи с пръст? Решението на която и да е институция/съд, ще бъде оспорвана безкрайно, докато минат години (те вече минаха доста) и постепенно се забрави....
Второ, дори и да се стигне до осъдителна присъда, нищо и никого няма да предадат (ако изобщо са още живи). Говориш и за компенсации....Вече стана дума за HL7442.
Трето, от санкциите не страда върхушката в Кремъл, а обикновеният руснак. Резултата е обаче, че това води към все по-крайна радикализация в ляво.
Според мен има съществени разлики между HL7442 и MH17:
- първо там СССР никога не е отричал, че той е свалил самолета
- второ от разследването на ICAO са укрити много доказателства
- трето никога няма наказателно разследване
може и други разлики да се изтъкнат.

p.s. а и аз се съмнявам, че решението на съда ще бъде оспорвано някъде другаде освен в руссми и изказванията на разни там чиновници като Лавров, Захарова и прочие. Приеме ли Русия да се защитава в съда или да отиде на апелация, ще означава, че признава легитимността на процеса и по този начин, както с процеса за ЮКОС си го вкарват сами.

Аватар
Almasy
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Almasy » 07 Юли 2017, 13:04

„....първо там СССР никога не е отричал, че той е свалил самолета....”

Вярно е, но то нямаше и как. Освен да обявят, че е думнат от марсианците. Но дори и тук може да се поспори – официално признание имаше чак на 6-ти Септември – 8 дни след инцидента. Огарков заявяваше, че нямат представа какво се е случило със самолета и къде е точното място на останките, тъй като нямат нищо общо със свалянето му”. А само половин част след като самолета е разстрелян, към локацията на удар с морската повърхност тръгват минимум два военни кораба.

„.....второ от разследването на ICAO са укрити много доказателства.....”

А то пък при 9M-MRD (MH17) не са укрити.....кога бяха допуснати международни представители до останките? След като бяха вече старателно „почистени”, че и измародерствани. Ако си имал предвид, обратното (тоест, че са укрити при 9M-MRD, но не и при HL-7442), пак не е много вярно – руските кораби, търсещи останки след инцидента не предоставиха нищо от откритото за инспекция от ICAO (не само черните кутии). Записите между базата и пилота също бяха укрити, данните от радарите - тоже. Нещо повече – при търсенето на останките в международни води, руснаците направиха всичко възможно да осуетят достъпа на корейски и американски съдове да се доберат до каквото и да е било.

„....трето никога няма наказателно разследване....”

Ми то нямаше какво да разледват.....Позицията на съветите си беше почти в прав текст – думнахме го и не съжаляваме, и всеки друг, който прекоси границата ще бъде думнат, без значение каква е машината. Доколкото си спомням, минаха месеци, ако не и години, преди официалната им позиция вече да стане „грешка”.

„.....може и други разлики да се изтъкнат.....”

Виж, по-принцип си прав – доста отлики има. Но и ти сам казваш „....Приеме ли Русия да се защитава в съда.....”. Аз повече върху това акцентирам – ще намерят начин да обявят съответният съд за нелигимитен/пристрастен.
Смятам, не мислиш, че самият аз искам подобно престъпление да остане ненаказано.
Когато не могат да ограничат свободата на мисълта – ограничават свободата на тялото

rki
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от rki » 07 Юли 2017, 13:21

Almasy написа:
07 Юли 2017, 13:04

Смятам, не мислиш, че самият аз искам подобно престъпление да остане ненаказано.
Не, просто обсъждаме ще има ли ефект яростното руско отричане и очерняне на съдебния процес. :)

Arangel
Редовен потребител

Мнение от Arangel » 07 Юли 2017, 20:52

pnp5q написа:
06 Юли 2017, 22:56
Ако танкиста е бил пиян.
Аналогично оня дезертирал руснак, дето кла в Армения - виновен е лично той, руското командване не го е пратило да буйства, хеле пък конкретно еди-къде си.
Говорим за:

1. Контрабанда на оръжие! Няма как да превозиш едно СОУ от другия край на Русия до границата без НЯКОЙ да е разпоредил това, да е осигурил МЧ и превоза й!
2. Убийство на над 250 човека, което щеше да бъде избегнато, ако НЯКОЙ не беше вкарал това оръжие нелегално в Украйна!
3. Непоемане на отговорност! Даже терористи като ИД поемат отговорност за атентатите си!

Нека не правим елементарни аналогии с пияни войници! Просто случилото се не е възможно без да са замесени много хора на определени позиции от държавната администрация на Русия!

Затова допускам този процес да бъде първи етап - зависи какво ще изберат да доказват и какви искове да повдигнат.
Ако съдът приеме доказателствата на следствието, то това би било възможност Украйна да започне дело за контрабанда на оръжие (отново).
Не го знам холандското законодателство, но ми се струва възможно дори само да определят какви искове са възможни, най-много - и срещу кого. Тогава вече - дори и последната част да сочи Русия недвусмислено - следващия етап може да е международен орган, който да разглежда решението на холандския съд (където и Русия да има възможност да предостави аргументи) и да се изкаже дали допуска исковете към Русия.
Русия се е отказала САМА от участие в JIT... Налага вето в СБ на ООН и се е оттеглила от участие в международния наказателен съд.....
Но това са хипотези, разбира се, ще видим какво ще стане - има ли вече срокове кога почват?
Не.... Но холандското правителство е отделило солиден бюджет и то за години напред... :(

Аватар
pnp5q
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от pnp5q » 07 Юли 2017, 21:55

Ами нали това се опитвам да кажа - че това дело ще бъде първа стъпка. Нищо не ти оспорвам, но не вярвам да се занимават с въпросите на контрабандата, а най-вече с това, какво е свалило самолета и отде е дошло (от коя територия е стреляно). Доколкото ми е известно, не може - или поне няма смисъл - да натикат всички възможни искове в едно дело. Така че нищо не оспорвам, просто не очаквам на тоя етап да стигнат до въпросите има ли виновни руснаци, кои и в каква степен, следователно приказките на оня чичка пред ДВ за "затворени врати" са само подготовка на почвата за априорно отхвърляне на всичко.
Какъв цвят е хамелеона, когато се гледа в огледалото?

rki
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от rki » 07 Юли 2017, 22:05

Arangel написа:
07 Юли 2017, 20:52

Русия се е отказала САМА от участие в JIT...
Ъъъ - ша прощтавате, но това в червеното просто не е вярно. Русия никой не я е канил в JIT, нито тя има място в него.
Виж ако отначало бяха признали,че престъплението е било извършено от руски граждани - служители на МОРФ, с руска военна техника, може би щяха да получат място за да помогнат разследването и да се накажат виновните. Но не би - първата пресконференция на МОРФ бе за митичната сушка на Волошин и оттам като им потръгна на лъжи, нямат спирачки....

rki
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от rki » 17 Юли 2017, 07:55

Arangel
Редовен потребител

Мнение от Arangel » 17 Юли 2017, 19:21

Три години след трагедията все още виновниците не са признали вината си. Доклад с откритията до момента (Белингкат):

https://www.bellingcat.com/wp-content/u ... report.pdf

Аватар
Almasy
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Almasy » 17 Юли 2017, 19:32

Arangel написа:
17 Юли 2017, 19:21
Три години след трагедията все още виновниците не са признали вината си.
Те и роднините на жертвите казват, че няма да намерят покой, докато виновните не бъдат наказани.
https://www.mail.com/int/news/europe/53 ... ge-hero1-2
Но явно няма да намерят покой.
Русия бавно, но сигурно се връща към времената на сталинисткото мракобесие.

Arangel
Редовен потребител

Мнение от Arangel » 17 Юли 2017, 19:44

Срещу руското посолство в Хага вече има пейка.... специална пейка:

Изображение

kramer
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от kramer » 18 Юли 2017, 21:40

Аватар
Ivanov
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Ivanov » 18 Юли 2017, 21:46

kramer написа:
18 Юли 2017, 21:40
Интересно.
http://radiozvezda.bg/%D1%80%D0%B0%D0%B ... B5-%D1%81/
Ауууууу . Те сега ще те налазят :) Не знаеш ли че четенето на материали встрани от опорната точка е забранено :lol:

rki
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от rki » 18 Юли 2017, 21:48

Няма нужда от налазване - цитирах поста в правилната тема. :P

kramer
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от kramer » 18 Юли 2017, 22:33

Stan написа:
18 Юли 2017, 21:59
Проект на БСП. Айде нема нужда. Коментирай ти си го на партийните сбирки. Тука повечето са нормални хора и едва ли биха си губили времето да коментират помията са насраната столетна курва. :D
Я па ти.
Луков? :lol:

rki
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от rki » 18 Юли 2017, 22:35

То и въпросната (фейк)новина е препечатка с година и няколко месеца закъснение на фейк от друг русофилски сайт, наименувал се Alter Information независимо издание на антиглобалистите в България.
Партенката подпис няма - вероятно е директен превод от някое руссми от категорията на касад, твзвезда, рашътудей и т.н.

Аватар
Ivanov
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Ivanov » 18 Юли 2017, 23:01

Stan написа:
Проект на БСП. Айде нема нужда. Коментирай ти си го на партийните сбирки. Тука повечето са нормални хора и едва ли биха си губили времето да коментират помията са насраната столетна курва. :D
Аз за разлика от "нормалните " никога не съм имал досег с БСП, БКП ,и тн.
Благодари се че си анонимен ..... Че обикновено тия който най- силно викат ( като Коритаров) ;)
Да няма после ( Аз не съм циганин ,тате беше)
пп.Такъв е лафа , пояснявам щото обикновено си писател ,не читател :)

Stan
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Stan » 18 Юли 2017, 23:55

Ivanov написа:
18 Юли 2017, 23:01
Stan написа:
Никакъв досег :lol: , нищо че току що пусна помия от техен пропаганден сайт.
Като не искаш мира, на ти секира.

Arangel
Редовен потребител

Мнение от Arangel » 18 Юли 2017, 23:59

rki написа:
18 Юли 2017, 22:35
То и въпросната (фейк)новина е препечатка с година и няколко месеца закъснение на фейк от друг русофилски сайт, наименувал се Alter Information независимо издание на антиглобалистите в България.
Партенката подпис няма - вероятно е директен превод от някое руссми от категорията на касад, твзвезда, рашътудей и т.н.
Посочен в западен сайт е руски източник - ректум, регнум или нещо такова... (съдейки по качеството на информацията е първото)....
Явно притеснението в руската страна нараства, отново се усилват дезинформацията....

Забележете, че Русия няма своя версия със съответните доказателства, от ден първи се менят версиите и реално това, което правят е да отвличат вниманието и да се опитват да оспорват версията на разследващите....

Тази история завинаги ще остане ОГРОМНО ПОЗОРНО ПЕТНО върху руската държава и народ!

Аватар
Ivanov
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Ivanov » 19 Юли 2017, 00:02

Stan написа:
18 Юли 2017, 23:55
Ivanov написа:
18 Юли 2017, 23:01
Stan написа:
Никакъв досег :lol: , нищо че току що пусна помия от техен пропаганден сайт.
Дали си верно изморен ,дали ти е повечко ракията ? Що не погледнеш ,кой какво е пускал !
Ама чукча писател !

Аватар
Almasy
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Almasy » 19 Юли 2017, 00:21

Arangel написа:
18 Юли 2017, 23:59
Тази история завинаги ще остане ОГРОМНО ПОЗОРНО ПЕТНО върху руската държава и народ!
Поредното.

Arangel
Редовен потребител

Мнение от Arangel » 19 Юли 2017, 02:56

Някои официални заявления:

http://flight-mh17.livejournal.com/202157.html

rki
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от rki » 19 Юли 2017, 10:59

За тези които ги влече теорията на конспирацията - версията на Иларионов: