Полет МН17

Място за разтуха

Модератори: Thorn, Ksantip

Отговори
Аватар
Amazon
Модератор
Контакт:

Полет МН17

Мнение от Amazon » 28 Сеп 2016, 17:39

Излязъл е окончателният доклад по разследването на свалянето на полет МН17. Установката "Бук", свалила самолета над Украйна, е руска собственост:

http://www.segabg.com/article.php?id=824177

От статията:
Според воденото от Холандия разследване системата "Бук", която изстреля ракетата,свалила преди две години самолета МН17 в Източна Украйна, е била транспортирана от Русия, предаде AFP.
„Възоснова на криминалното разследване ние заключихме, че полет МН17 е бил свален от ракета от системата „Бук“ със сериен номер 9М84, която е дошла от територията на Русия“, заяви директорът на разследването Вилберт Пуалисен. Той добави, че по-късно ракетната установка е била „върната обратно в Русия“.
По-рано днес "Гардиън" прогнозира, че международното криминално разследване вероятно ще заключи, че самолетът е бил свален от ракета от системата „Бук“, изстреляна от контролираната от сепаратистите територия в Източна Украйна, твърдят дипломати, предава The Guardian, цитиран от Агенция Фокус.
Ръководения от Нидерландия Съвместен разследващ екип събираше информация за възможен криминален процес и трябва да представи досегашните си открития в сряда. Холандските полицаи и прокурори работиха с колегите си от Австралия, Белгия, Малайзия и Украйна.
Според дипломатически източници, международните разследващи ще представят точна локация в „Гугъл“, показваща, че системата „Бук“ се е намирала в контролирана от сепаратистите територия, близо до селището Снижне.
Съвместният екип работи над сценария, че ракетната система е пристигнала от кремълската 53-та противовъздушна бригада, базирана в района на град Курск. Тя е била прекарана през руско-украинската граница през юли 2014 г. и е забелязана да напуска контролирания от бунтовниците Донецк в източно направление.
След пристигането си в Снижне следобед на 17 юли, системата е разтоварена и разположена на поле, южно от града, смятат разследващите. Тя е свалила полет MH17 по грешка, тъй като операторите й са го помислили за украински военнотранспортен самолет. Системата „Бук“ е прекарана обратно през руската граница рано на следващия ден.
Междувремено председателят на комисията по външни работи към парламента на Финландия Матти Ванханен потвърди факта на провеждане в страната на секретни ракетни експерименти в рамките на разследването на разбиването на самолета MH17, свален над територията на Украйна преди две години, предава Интерфакс.
„Да, провеждани са експерименти. Не знам доколко са секретни, при положение, че пресата пише за тях“, заяви той, цитиран от медийната верига Yle.
По неговите думи „между Финландия и Нидерландия е сключено двустранно споразумение за оказване на правова помощ“.
„В Нидерландия се води следствие относно малайзийския самолет, и една от версиите е използване на ракети „Бук“. Финландия разполага с изведени от експлоатация ракети и на тях са провеждани някакви технически експерименти. Детайли по техническите въпроси не са ми известни“, поясни Ванханен.

Аватар
piston
Редовен потребител
Контакт:

Re: Полет МН17

Мнение от piston » 28 Сеп 2016, 17:45

Amazon написа:Излязъл е окончателният доклад по разследването на свалянето на полет МН17. Установката "Бук", свалила самолета над Украйна, е руска собственост:
Мисля, че с това беше ясно заявено пред целия свят, че:

1. Виновниците за трагедията са в Кремъл.
2. Същите тези хора извършват държавен тероризъм, вкарвайки ТАЙНО свои военни и бойна техника в друга държава.
3. Същите тези хора НЯМАТ ТОПКИ да признават престъпленията си, лъжат и манипулират на държавно ниво.

Дано си получат заслуженото!
"Не мразя чужди държави. Мразя чуждопоклонници!".

Аватар
Amazon
Модератор
Контакт:

Мнение от Amazon » 28 Сеп 2016, 17:54

Не по малко вина има и Малайзийската авиокомпания летяла над гореща военна зона, където самолети се сваляха ката ден. Само за да спести няколко тона керосин.
Едва ли не, вината на малайзийците е по-голяма, защото умишлено са разменили живота на пътниците за бензин. Руснаците са мислели че стрелят по украински военен транспорт.

Аватар
Almasy
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Almasy » 28 Сеп 2016, 17:57

piston написа:Дано си получат заслуженото!
Не се заблуждавай.
Иначе да - за това гърми цялата световна преса.
Линкове могат да се изредят стотици.
Когато не могат да ограничат свободата на мисълта – ограничават свободата на тялото

Аватар
Amazon
Модератор
Контакт:

Мнение от Amazon » 28 Сеп 2016, 18:01

Almasy написа:
piston написа:Дано си получат заслуженото!
Не се заблуждавай.
Иначе да - за това гърми цялата световна преса.
Линкове могат да се изредят стотици.
Според мен трябва да се побликува списък на авиокомпаниите избрали да заобикалят източна Украйна и тези продължили да летят над зоната. Да могат хората да си направят сметка с кой да летят.

Аватар
piston
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от piston » 28 Сеп 2016, 18:06

Amazon написа: Според мен трябва да се побликува списък на авиокомпаниите избрали да заобикалят източна Украйна и тези продължили да летят над зоната. Да могат хората да си направят сметка с кой да летят.
Незнам това какво трябва да значи, компаниите летят според това, което им се дава като зони, в които могат да летят.... Е, ако господин Шойгу беше предупредил, че ще вкара ЗРК Бук в друга държава, сигурно щяха да закрият зоната, а не да я ограничат до 9 км височина... :evil:

Аватар
Amazon
Модератор
Контакт:

Мнение от Amazon » 28 Сеп 2016, 18:09

Незнам това какво трябва да значи
Значи че много самолети, включително транспортни бяха свалени там. Съответно сериозните авиокомпании, като например Бритиш, започнаха да заобикалят зоната. Въпрос на здрав разум.

Аватар
Sharana
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Sharana » 28 Сеп 2016, 18:18

Толкова се въртя и маза всичко, че за мен няма обективно разследване. Всички страни говориха глупости, показваха постове в социални мрежи, секретни снимки, които не показаха и тн. Русия си плещеше глупости още от Су-25 дето го сваля в началото та до последния прес релийз с радарните данни няколко дена преди доклада, колкото да могат да се оплачат, че това не било отчетено (пък остана и да е, ако искаха няколко часа преди доклада да ги пуснат). При разследването пък също си е тъмна Индия - някакви секретни сателитни снимки дето няма да ги покажат разбира се, украинските радарни данни и преговори с диспечерите също са засекретени, отказано е сътрудничество с Алмаз-Антей (предположили са им да разсекретят технически документи, които ги интересуват) като вместо тях използват американски технически данни (за руска ракета...). Също така доклада, който в такива случай е предимно технически пак е фокусиран на мантрите, които се преповтарят за Нти път.

Поне за мен каквото и да е станало всички страни са нагазили в л*****а и нямат интерес да излезе пълната истина и информацията ще си остане на сегашното ниво.

Аватар
piston
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от piston » 28 Сеп 2016, 18:31

Sharana написа:Толкова се въртя и маза всичко, че за мен няма обективно разследване.
Всички страни говориха глупости, показваха постове в социални мрежи, секретни снимки, които не показаха и тн.
Не, само руската страна се въртя и маза (дори стигна до откровенни фалшификации)...
При разследването пък също си е тъмна Индия - някакви секретни сателитни снимки дето няма да ги покажат разбира се, украинските радарни данни и преговори с диспечерите също са засекретени
Не е известно някога САЩ да са предоставяли сателитни изображения от военни сателити на публично достояние - няма да доживеем деня да видим това нещо...

Що се касае за украинските радари - това е от разследването на комитета по безопасност... БЕЗ КОМЕНТАР:

Изображение

(П.С. На 16,07,2014 неизвестни лица са взривили един от обзорниците в района, контролиран от проруските сепаратисти)...
отказано е сътрудничество с Алмаз-Антей (предположили са им да разсекретят технически документи,
Алмаз-Антей също дадоха две коренно-противоречащи си заявления, както МО РФ.... Защо да си сътрудничат с напълно компроментирани институции/организации, особено от заинтересована страна в казуса? Ето финландците са били така добри да съдействат...
като вместо тях използват американски технически данни (за руска ракета...).
???? (виж по-горе)
Поне за мен каквото и да е станало всички страни са нагазили в л*****а и нямат интерес да излезе пълната истина и информацията ще си остане на сегашното ниво.
Мисля, че истината излезе.... Кой и как е натиснал копчето, не е от значение...

Аватар
Amazon
Модератор
Контакт:

Мнение от Amazon » 28 Сеп 2016, 18:34

Sharana » 28 Sep 2016, 11:18
Това което пишеш е вярно, но този път наистина данните са много конкретни. Не вярвам холандците да са чак такива идиоти. А за разследването пише че са използвали финландски Бук за техническите експертизи. За пореден път Бръснача на Окам се оказа на висота. Все пак това беше най-вероятната теория още от първият ден на трагедията.
piston написа:Алмаз-Антей също дадоха две коренно-противоречащи си заявления, както МО РФ.... Защо да си сътрудничат с напълно компроментирани институции/организации, особено от заинтересована страна в казуса? Ето финландците са били така добри да съдействат...
Тук не съм съгласен че са компроментирани. Точно Алмаз-Антей направиха тест с взривяване на истинска ракета и истински самолет и показаха емпирично, че ракетата най-вероятно е Бук. Съвсем мъжкарско поведение от тяхна страна. Разбира се после вероятно са им набили канчето, та затова холандците не са се обърнали към тях.

Аватар
Sharana
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Sharana » 28 Сеп 2016, 18:52

Amazon написа:Тук не съм съгласен че са компроментирани. Точно Алмаз-Антей направиха тест с взривяване на истинска ракета и истински самолет и показаха емпирично, че ракетата най-вероятно е Бук. Съвсем мъжкарско поведение от тяхна страна. Разбира се после вероятно са им набили канчето, та затова холандците не са се обърнали към тях.
Не го направиха опита ей така. Твърдят, че опита доказва как според ъгъла на експлозията ракетата е дошла не от сепаратистка територия, а от украинска.

Аватар
Amazon
Модератор
Контакт:

Мнение от Amazon » 28 Сеп 2016, 18:53

Sharana написа: Не го направиха опита ей така. Твърдят, че опита доказва как според ъгъла на експлозията ракетата е дошла не от сепаратистка територия, а от украинска.
Ясно. Този момент съм го пропуснал.

Аватар
piston
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от piston » 28 Сеп 2016, 18:58

Amazon написа: Тук не съм съгласен че са компроментирани. Точно Алмаз-Антей направиха тест с взривяване на истинска ракета и истински самолет и показаха емпирично, че ракетата най-вероятно е Бук. Съвсем мъжкарско поведение от тяхна страна. Разбира се после вероятно са им набили канчето, та затова холандците не са се обърнали към тях.
Хм, Алмаз правят две изявления, в едното посочват един вид ракета, а после (след бой по качето) вече друг...
Що се касае до зрелищното взривяване на нослето на Ил-86 - дори и аз имам въпроси относно методиката им... 8-)

Аватар
Almasy
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Almasy » 28 Сеп 2016, 19:07

Sharana написа:Не го направиха опита ей така. Твърдят, че опита доказва как според ъгъла на експлозията ракетата е дошла не от сепаратистка територия, а от украинска.
Аз също прекрасно си спомням този факт, дори попитах (на друго място), за конкретната цел на опита и отговора беше точно такъв "'.....как според ъгъла на експлозията ракетата е дошла от еди-къде си.... "'.
Така че, колегата е изключително точен.
Когато не могат да ограничат свободата на мисълта – ограничават свободата на тялото

Аватар
Almasy
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Almasy » 28 Сеп 2016, 19:20

Изображение

Аватар
Dinain
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Dinain » 28 Сеп 2016, 20:33

Amazon написа:
Незнам това какво трябва да значи
Значи че много самолети, включително транспортни бяха свалени там. Съответно сериозните авиокомпании, като например Бритиш, започнаха да заобикалят зоната. Въпрос на здрав разум.
Амазон, това не е сериозно. Изместваш фокуса. Авиокомпанията е следвала инструкции и ги е изпълнявала - да лети на 10км височина. Толкова.

Послезнанието е голяма философия. Така можеш да изкараш всеки един цивилен самолет и кораб, свален/потопен по време на война, сам виновен за съдбата си.
"No beast so fierce but knows some touch of pity."
"But I know none, and therefore am no beast."

(Richard III - William Shakespeare)

Аватар
Amazon
Модератор
Контакт:

Мнение от Amazon » 28 Сеп 2016, 20:51

Dinain написа:
Amazon написа:Амазон, това не е сериозно. Изместваш фокуса. Авиокомпанията е следвала инструкции и ги е изпълнявала - да лети на 10км височина. Толкова.

Послезнанието е голяма философия. Така можеш да изкараш всеки един цивилен самолет и кораб, свален/потопен по време на война, сам виновен за съдбата си.
Кажи че е несериозно на авиокомпаниите избрали да не летят над източна Украйна. Обясни им какви са идиоти и за послезнанието.
Когато знаеш че долу има всякакви маймуни, с неизвестно какви оръжия, не летиш отгоре, дори тъпите украинци да не са затворили въздушното пространство. Имаше свален Антонов на почти 6 километра.
И не измествам фокуса. Едва ли има спор каква дебилщина е да изпратиш ЗРК, несвързан към ПВО, да стреля по каквото мърда. Обаче и вината на останалите замесени не бива да се подценява и тябва авиокомпаниите и регулационните органи да си направят изводите.

Аватар
Dinain
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Dinain » 28 Сеп 2016, 20:59

И точно заради този Антонов вдигнаха предписанията на 10км. И точно тях е следвала авиокомпанията. Да са ги пренебрегнали, разбирам, но не виждам какво са сгрешили тук, още повече че въобще на са единствените летели там. Просто са изтеглили късата клечка...

Иначе съм съгласен с Пистън и се радвам на ясните и недвусмислени заключения на разследването, макар и след толкова време. Тази версия беше за мен ясна още в първите часове, след като сепаратистите се бяха похвалили с нов свален Ан, а после набързо си изтриха постовете. (И дори кало рапортува същото в стария форум, а аз го полях със студена вода 20 мин. по-късно, че май не е украински самолета - помня много добре...)

За Шарана мога да кажа само - точно това е целта на руската пропаганда, да размие реалността до "неясност", пускайки лъжливи цели, за да маскират истинската БЧ (ще простите метафората). Да замъглят дотолкова едно черно на бяло положение, че да го докарат до сиво.

Аватар
Amazon
Модератор
Контакт:

Мнение от Amazon » 28 Сеп 2016, 21:11

Отново - пишем за ЗДРАВ РАЗУМ, колко пъти да го повторя. Само седмица преди това над Луганск свалят Ан-26 на 6000 м. Ония си летят спокойно на 10 000. Това дебилизъм ли е, или какво? Ей ги къде са си летели лажерно малайзийците, седмици преди трагедията. Директно над бойните действия:
MХ.png
Dinain, ти ако беше мениджър на авиокомпания, как би посръпил (без послезнаниято). Като Бритиш които заобикалят, или като Малайзия, които пестят гориво?
Разбира се не само Малайзия са прецапвали отгоре, така че въпроса е бил кога ще се случи трагедията, а не дали. За това бих искал да видя списък на компаниите летяли отгоре и на тези заобикаляли. Имаше такава схема, но не мога да я намеря.

За руската пропаганда по случая с боинга, не искам да коментирам, тъй като това което мисля, не е подходящо за този форум.

Аватар
Dinain
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Dinain » 28 Сеп 2016, 21:22

Колкото и да го повтаряш, послезнанието не е голяма философия. Имало е предписания, спазвали са ги. По-сериозни предупреждения е имало даже за летене над Крим. Това, че някои са решили въобще да заобикалят, за да се презастраховат, не значи, че мнозина други не са продължили да летят там. За да не съм голословен:
Some airlines started to avoid eastern Ukrainian airspace in early March 2014 due to the Crimean crisis.[43] In April, the International Civil Aviation Organization warned governments that there was a risk to commercial passenger flights over south-eastern Ukraine.[29]:217 The American Federal Aviation Administration issued restrictions on flights over Crimea, to the south of MH17's route, and advised airlines flying over some other parts of Ukraine to "exercise extreme caution". This warning did not include the MH17 crash region.[44][45] 37 airlines continued overflying eastern Ukraine and about 900 flights crossed the Donetsk region in the seven days before the Boeing 777 was shot down, with Aeroflot, Singapore Airlines, Ukraine International Airlines, Lufthansa and Malaysia Airlines being the most active carriers.[46]
http://www.spiegel.de/panorama/malaysia ... 81813.html

Обзе ме носталгия. С риск да нагнетя напрежение, направих тези скрийшоти - датите, времето, номерата на постовете... история пред очите ни. :roll:
14.07.2017-1.jpg
14.07.2017-2.jpg
Dinain, ти ако беше мениджър на авиокомпания, как би посръпил (без послезнаниято). Като Бритиш които заобикалят, или като Малайзия, които пестят гориво?
ПП Виждам, че междувременно си дописвал, пък аз вече съм ти отговорил. Като Луфтханза. Или Аерофлот. :roll: Имаш и линк.

Super_Hornet
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Super_Hornet » 28 Сеп 2016, 21:59

''Съвместният екип работи над сценария, че ракетната система е пристигнала от кремълската 53-та противовъздушна бригада, базирана в района на град Курск."

В СОУ-то сигурно е бил и ВВП, нали се пак е "кремълската"...

Аватар
piston
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от piston » 28 Сеп 2016, 22:10

Dinain написа: Обзе ме носталгия. С риск да нагнетя напрежение, направих тези скрийшоти - датите, времето, номерата на постовете... история пред очите ни. :roll:
.................

Сега по същество:

Ето какво твърдяха А-А до (доклада на холандците)

юни 2015

Вкратце:

Изображение
Изображение

след доклада...

Октомври 2015

Изображение

Енравота
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Енравота » 28 Сеп 2016, 22:18

Super_Hornet написа:''кремълската 53-та противовъздушна бригада...
В СОУ-то сигурно е бил и ВВП, нали се пак е "кремълската"...
Явно в оригинал е написано "kremlin".Често срещан на Запад синоним на "Русия","руско" и т.н.
Suum cuique

Аватар
Dinain
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Dinain » 28 Сеп 2016, 22:32

Добре де, сега няма какво да бием умрелия кон. Интересното е каква ще е официалната реакция на Москва. Има ли такава?

Аватар
Amazon
Модератор
Контакт:

Мнение от Amazon » 28 Сеп 2016, 22:44

Dinain написа:Добре де, сега няма какво да бием умрелия кон. Интересното е каква ще е официалната реакция на Москва. Има ли такава?
Не. Само признание от говорител на Алмаз-Антей че "би могло", "стават грешки" но това не е официално: https://ria.ru/mh17/20160928/1478074201.html

И препечатват съобщение от служител на тяхното МО, че Бук не е пресичал границата с украйна. Пак не звучи официално.

Другото са съобщения за заключенията на комисията и мнения нна "експерти". Предполагам утре на свежо ще започнат да громят доклада.

Отговори