Общи приказкиРусофилия и русофобия

Място за разтуха

Модератор: Ksantip

Отговори
Аватар
ValBo
Редовен потребител
Контакт:
Status: Offline

Re: Русофилия и русофобия

Мнение от ValBo » 13 Мар 2018, 07:46

Естествено!
Ти смяташ, че се бориш за правото дело и че това в което вярваш е единственото вярно.
Няма лошо! Само, че аз комсомолски секретари съм виждал вече. Същата праволинейност в мисленето...
Изображение
Finita la commedia

EddieBG
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от EddieBG » 13 Мар 2018, 07:54

Русофил да обвинява в комсомолски секретаризъм и праволинейност... :lol:

Аватар
ValBo
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от ValBo » 13 Мар 2018, 08:01

Точно за това говоря.
Смяташ, че това в което вярваш е единственото възможно правилно нещо. Типично за промит мозък с комсомолски начин на мислене.
Нормалните хора най-често се съмняват, че са на 100% прави и смятат,че и другата страна има своята истина.
Изображение
Finita la commedia

Аватар
Dinain
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Dinain » 13 Мар 2018, 08:33

Валбо, по принцип си прав. Но има неща в които няма място за алтернативни факти, иначе комуникацията става невъзможна и имаме различни животински видове.

Примерно математиката. Ако аз казвам, че 2+2=4, това е единственото правилно, а ти казваш, че 2+2=5 и това в твоя истина. Ами не е, грешка е.

Понеже знаеш, че е грешка, пробваш като втора позиция да предложиш компромис - “добре де, не може ли да се съгласим, че истината в по средата?”

Демек, че 2+2=4.5
Ами не, и това е грешно, не можем да се съгласим, че истината е по средата.

Ужас! Фашисти! Не сте толерантни към чуждото мнение! Врагове на алтернативната истина! И т.н.

Съжалявам. 2+2=4 и това е единствената истина в някои случаи.

Пък ЕдиБГ се заяжда с тия нелепи новини, но това е друг въпрос. :)
"No beast so fierce but knows some touch of pity."
"But I know none, and therefore am no beast."

(Richard III - William Shakespeare)

Аватар
ValBo
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от ValBo » 13 Мар 2018, 10:20

Френската академия на науките, преди няколко столетия, е излязла с мнение, че от небето не е възможно да падат камъни и разказите за това са плод на неуки селяни.
Днес ние знаем за метеоритите.

Иначе, аз съм силно учуден - евреин да твърди, че 2+2 било 4. Все си мислех, че при вас е от 2,5, когато имате да давате, до 7-8, когато имате да вземате ;)
Изображение
Finita la commedia

djio
Редовен потребител

Мнение от djio » 13 Мар 2018, 10:45

Валбо, тая математика, къде си я приложил за евреите, е присъща за всяко второ бг, влезнало у сделка. Инак няма лошо в притчите и вицовете за тази или онази народност, стига да са уместни в контекста на разговора. :)

Аватар
Ksantip
Модератор
Контакт:

Мнение от Ksantip » 13 Мар 2018, 15:27

Almasy написа:
13 Мар 2018, 15:18
Ksantip написа:
13 Мар 2018, 15:01
Абе аз само за едни се сещам дето се правят на ударени, че не знаят за границите, ама ми е кеф, че с простотията си накараха близък до тях народ да ги мрази в червата. Каквото сам си направиш, никой не може да ти направи.
+1
И това е само едната страна на медала.
Русия изгуби и подкрепата на световната общественост, нещо тръгнало в положителна посока след краха на СССР.
Данните за Европа са съвсем показателни (графиката по-долу), като това не важи за България! Някой изненадан? В контекста на последното "Каквото сам си направиш, никой не може да ти направи" сеотнася и за нас.

Изображение
И ето я къде е причината.
https://www.dnevnik.bg/sviat/2018/03/13 ... iiateli_v/

райнхард
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от райнхард » 13 Мар 2018, 18:08

kramer написа:
09 Мар 2018, 15:09
А може ли някой да пусне линк с речта, дето е обидила патриарха? Благодаря предварително.
Патриархът не визира конкретна реч, а като цяло изказвания, официалната реторика на представители на държавата,..." като наравно с Русия същата роля почти да са изиграли Полша, Литва, Финландия" в освобождението на България от османското иго. Това е много различно от интерпретациите на дежурните русофоби.

rki
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от rki » 13 Мар 2018, 18:13

райнхард написа:
13 Мар 2018, 18:08
kramer написа:
А може ли някой да пусне линк с речта, дето е обидила патриарха? Благодаря предварително.
Патриархът не визира конкретна реч, а като цяло изказвания, официалната реторика на представители на държавата,..." като наравно с Русия същата роля почти да са изиграли Полша, Литва, Финландия" в освобождението на България от османското иго. Това е много различно от интерпретациите на дежурните русофоби.
И къде е тази официална реторика? Нещо конкретни изказвания, примери или и вие като русми и руските патриоти ще го карате на общи приказки и заклинания.

райнхард
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от райнхард » 13 Мар 2018, 18:22

rki написа:
13 Мар 2018, 18:13
райнхард написа:
kramer написа:
И къде е тази официална реторика? Нещо конкретни изказвания, примери или и вие като русми и руските патриоти ще го карате на общи приказки и заклинания.
Какво не ти е ясно? Това подчертаното са точните думи на патриарха, не мои. Не е казвал кои конкретно изказвания има предвид.

rki
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от rki » 13 Мар 2018, 18:39

райнхард написа:
13 Мар 2018, 18:22
rki написа:
райнхард написа:

Какво не ти е ясно? Това подчертаното са точните думи на патриарха, не мои. Не е казвал кои конкретно изказвания има предвид.
А добре, значи няма никакво основание за държането му.
А че попа е нагло и просто ченге и че тези българи които му ръкопляскат не са наред, се обсъди назад по темата.

Аватар
vassiln
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от vassiln » 13 Мар 2018, 18:49

Dinain написа:
13 Мар 2018, 08:33
Валбо, по принцип си прав. Но има неща в които няма място за алтернативни факти, иначе комуникацията става невъзможна и имаме различни животински видове.

Примерно математиката. Ако аз казвам, че 2+2=4, това е единственото правилно, а ти казваш, че 2+2=5 и това в твоя истина. Ами не е, грешка е.

Понеже знаеш, че е грешка, пробваш като втора позиция да предложиш компромис - “добре де, не може ли да се съгласим, че истината в по средата?”

Демек, че 2+2=4.5
Ами не, и това е грешно, не можем да се съгласим, че истината е по средата.

Ужас! Фашисти! Не сте толерантни към чуждото мнение! Врагове на алтернативната истина! И т.н.

Съжалявам. 2+2=4 и това е единствената истина в някои случаи.

Пък ЕдиБГ се заяжда с тия нелепи новини, но това е друг въпрос. :)
Динаин, примерът ти не е особено добър. Темата е по-скоро хуманитарна, не бягай с тая математика. Тук няма две (Савидис е руснак) и две (каквото и според теб да е то). Първото число е невярно. Той е понтийски грък от Грузия, срещал съм такъв, те в самата Гърция се държат като кавказци, дават го ербап, играят мутри. Като език обикновено наистина възприемат руския, поне когато говорят помежду си, но по поведение по-скоро са кавказци. Като питахме един такъв от къде е, първо каза "Из России", но като поискахме да уточни каза "Кавказ", а говореше руски баш като чеченците. И беше голяма мутра, та се возеше на стоп.
Та за Савидис или Саввиди, купил си е място в листата на някаква партия, даже и управляващата, класирал се е. И при нас е пълно с такива, и футболни клубове са имали.
ЕдиБГ, Динаин е прав - от къде пльосна тая мутренска изцепка в темата, моля те повече не разводнявай така.
И провокираш, и твърде си безкомпромисен. И това е обща черта - както на изявените русофили, така и на изявените русофоби.
И примери с простотията на руските мутри и политици качихте достатъчно, все с мотото "Е как да не ги обичаш?" Стига вече, или поне подбирайте примерите и слагайте и малко разум и разсъждения. Ако се занимавам да търся примери с български простотии, може и България да разлюбим по тая логика.
Обособявам една по-балансирана прослойка русофили - ВалБо и Т-72, сигурно има и други. Този сорт трябва да надделява в стана на русофилите. А и на другите.
Собирала в огороде мать красную смородину.
Снова сын уехал воевать, умирать за Родину!

EddieBG
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от EddieBG » 13 Мар 2018, 19:05

vassiln написа:
13 Мар 2018, 18:49
ЕдиБГ, Динаин е прав - от къде пльосна тая мутренска изцепка в темата, моля те повече не разводнявай така.
А такива тъпотии мога ли да пльосвам в темата?

За мен питам, не за приятел.

райнхард
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от райнхард » 13 Мар 2018, 19:06

rki написа:
13 Мар 2018, 18:39
райнхард написа:
13 Мар 2018, 18:22
rki написа:

А добре, значи няма никакво основание за държането му.
А че попа е нагло и просто ченге и че тези българи които му ръкопляскат не са наред, се обсъди назад по темата.
Той е казал какво е основанието за държанието си, има право да е огорчен, ако иска, има право на мнение, а по назад по темата имаше много неправилни и недостойни интерпретации на думите му.

Аватар
Ksantip
Модератор
Контакт:

Мнение от Ksantip » 13 Мар 2018, 19:18

Райнхард, как така той имал основание за наглостта си, а ние правим недостойни интерпретации на думите му? Не знам каква е причината за просташките изказвания на руските официални лица напоследък, но ясно се забелязва тенденция.

Аватар
vassiln
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от vassiln » 13 Мар 2018, 19:37

EddieBG написа:
13 Мар 2018, 19:05
vassiln написа:
13 Мар 2018, 18:49
А такива тъпотии мога ли да пльосвам в темата?

За мен питам, не за приятел.
И това не одобрявам, защото не е ясно дали мотивите на биячите са свързани с това, че е руснак. Но вече не ми стига време и клавиатура да ви укротявам всички и за всичко.

райнхард
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от райнхард » 13 Мар 2018, 20:00

Ksantip написа:
13 Мар 2018, 19:18
Райнхард, как така той имал основание за наглостта си, а ние правим недостойни интерпретации на думите му? Не знам каква е причината за просташките изказвания на руските официални лица напоследък, но ясно се забелязва тенденция.
Нямам време да навлизам в обяснителен режим, а и не искам да започвам форумна битка (не, че ме е страх, че ще ме баннеш, както си ги почнал по домова книга :D ). Просто мнението ми е, че патриархът има право за думите си (тези, които подчертах, правилното му цитиране), дали от политическа коректност или чисто угаждане към новите стратегически съюзници не знам, но такива тенденции в официалните изказвания има и стават все по-силни. И всеки има право на собствено мнение и да е огорчен, това са човешки чувства. Не е обидил никого, само споделя личното си огорчение. Но не искам да влизам в спор с теб по темата, мисля да не я коментирам повече.

Аватар
Ksantip
Модератор
Контакт:

Мнение от Ksantip » 13 Мар 2018, 20:19

Добре, разбрах те. Само искам да добавя, че каквито и лични чувства да изпитва, той ги изразява в качеството си на официално лице, съответно тези изказвания имат политическо значение. Още повече, че не вярвам стар кадър на КГБ да е толкова огорчен, че да не може да контролира емоционалните си изблици, т.е. това е едно преднамерено изказване и аз гледам на него като на такова.

iasen ianakiev
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от iasen ianakiev » 13 Мар 2018, 20:24

Ksantip написа:
13 Мар 2018, 20:19
Добре, разбрах те. Само искам да добавя, че каквито и лични чувства да изпитва, той ги изразява в качеството си на официално лице, съответно тези изказвания имат политическо значение. Още повече, че не вярвам стар кадър на КГБ да е толкова огорчен, че да не може да контролира емоционалните си изблици, т.е. това е едно преднамерено изказване и аз гледам на него като на такова.
+1

EddieBG
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от EddieBG » 13 Мар 2018, 20:27

Ksantip написа:
13 Мар 2018, 20:19
Президентът на РБ написа:По отношение на публикуването на записа на сайта на Руската патриаршия, в който се показва само изказване на руския патриарх, но не и на отговора на българския държавен глава, президентът Радев посочи, че явно не става дума за афект, а за политическа режисура. „И вярвам, че Негово Светейшество Кирил просто е бил въвлечен в нея. Но, убеден съм, че Москва ще осмисли случилото се“, заяви президентът.
източник

Иначе готин номер извъртяха "братушките" - кагебееца, маскиран като патрирах, начука публично канчето на резидента, маскиран като президент, a после "оператора изключил камерата" и така никой никога няма да види достойния президентски отговор.

Аватар
vassiln
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от vassiln » 13 Мар 2018, 20:33

Браво Яска, винаги съм те смятал за умерен русофил, който не напуска територията на разума. Так держать!
Еди, как ми се иска да грешиш.... Или да грешеше?

iasen ianakiev
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от iasen ianakiev » 13 Мар 2018, 20:54

Важното е всички ние да бъдем заклети българофили. :) :)

kramer
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от kramer » 13 Мар 2018, 21:21

EddieBG написа:
13 Мар 2018, 07:01
Кратко лирично отклонение към южната ни съседка - как да не ги "обичаш" после таварищите:

Изображение
Гръцкото футболно първенство е прекратено за неопределено време. Спортното министерство реши да предприеме крайни мерки след инцидентите в мача между борещите се за титлата ПАОК (Солун) и АЕК (Атина). Двубоят беше прекратен, след като собственикът на солунския клуб Иван Савидис нахлу въоръжен на терена.

Вече тече криминално разследване по случая, като е издадена заповед за ареста на собственика на ПАОК и бивш депутат в партията на Владимир Путин, съобщиха днес гръцките медии. Според закона в страната дори полицаите нямат право да носят оръжие на футболни мачове.

Повече тук
Гръкът, тя и физиономията му гръцка, да не говорим за фамилията, кво общо има с "таварищите"? :lol:

Дане би да е от Херсонските....цъ-цъ-цъ, те чунким излиза, че са украинци бе :)

Аватар
Ksantip
Модератор
Контакт:

Мнение от Ksantip » 13 Мар 2018, 21:42

kramer написа:
13 Мар 2018, 21:21

Гръкът, тя и физиономията му гръцка, да не говорим за фамилията, кво общо има с "таварищите"? :lol:

Дане би да е от Херсонските....цъ-цъ-цъ, те чунким излиза, че са украинци бе :)
Иван Игнатиевич Савидис. Грък, роден в Грузинска ССР. Блакански футболен бос с кавказки манталитет. То освен такива изцепки няма какво друго да се очаква от този :D.

Аватар
vassiln
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от vassiln » 13 Мар 2018, 22:17

И да, не е руснак. Може да е закачил от тяхното възпитание, но не е пример. И стига отклонения, господин модератор, макар и невръстен, имам критика към Вас. Поддавате се на пристрастие там, където трябва да отсъждате. Леко, но по моему е факт. Даже може да не е леко.

Отговори