Общи приказкиФалшивите новини

Място за разтуха

Модератори: Ksantip, Sharana, pnp5q

Отговори
Аватар
piston
Редовен потребител
Контакт:
Status: Offline

Re: Фалшивите новини

Мнение от piston » 11 Окт 2019, 23:31

Навремето и банани даваха на рецидивиращите фейкомети...
Считано от 15.03.2020г. ПРЕКРАТЯВАМ УЧАСТИЕТО СИ си във форума докато Иванов не бъде перманентно отстранен от форума.

Христо Спириев
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Христо Спириев » 15 Окт 2019, 09:10

limon написа:
15 Окт 2019, 03:06
...Върховното унижение https://twitter.com/RT_com/status/1183833742881763329
Американски и асадски войски се разминават по магистралата, едните напредват в обратна посока, а другите печелят територия без бой. Къде сбъркахме ? ...
Поредния фейк от доказано фейкова медия домъкнат от многоакаунтен трол.
Неиндентифициран пикап, с неидентифицирани пътници, на неидентифицирано място, на който пикап се развява знаме наподобяващо сирийското се обявява тутакси за асадски войски или сирийска армия на път към Кобани без НИКАКВО потвърждение.

Егати, този има шанс, ако администрацията на форума позволи поредния му акаунт, да се доближи другия фейкомет първенец.

Аватар
Ivanov
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Ivanov » 15 Окт 2019, 21:01

Това е един от най-често ползваните източници на най върлите русомрази :)
Россия стянула к границам войска для ракетного удара
Изображение
https://www.obozrevatel.com/russia/ross ... -udara.htm

Аватар
Ivanov
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Ivanov » 15 Окт 2019, 21:18

Христо Спириев написа:
15 Окт 2019, 09:10
Стоп ФЕЙКалии
limon написа:
15 Окт 2019, 03:06
...Върховното унижение https://twitter.com/RT_com/status/1183833742881763329
Американски и асадски войски се разминават по магистралата, едните напредват в обратна посока, а другите печелят територия без бой. Къде сбъркахме ? ...
Поредния фейк от доказано фейкова медия домъкнат от многоакаунтен трол.
Вече е доказано ,че фейко бореца Ристе е фейкомет! За справка темата Сирия .
Доказано !

Аватар
vassiln
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от vassiln » 15 Окт 2019, 21:49

Според мен в случая е просто заблуден. Но пропуска едно правило, което на мен наскоро ми бе припомнено: ако смяташ, че нещо е фейк, го слагаш в темата за фалшивите новини, и слагаш и линк към опровержение. Иначе не може. Примерно да се аргументираш с факти, доводи и логика - не е достатъчно.
Не че в случая мисля че е прав, де.
Cause what does it means to live in a tower of gold, if it is built on an island of shit?

Аватар
Ivanov
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Ivanov » 16 Окт 2019, 07:52

vassiln написа:
15 Окт 2019, 21:49
Според мен в случая е просто заблуден.
Може и да си прав .
Но има някои които пускат фейкове с ясното съзнание за това .
Re: Икономиката на Русия и външната ѝ политика
Непрочетено мнение от EddieBG » 16 Окт 2019, 06:25

Россиянина захотели лишить родительских прав из-за отсутствия дома телевизора

Хахаха, ако питат мен - окаже ли се че няма и портрет на Путин в хола, направо да го разстрелват :D
Опровержението .
9 октября житель села Новотулка Хворостянского района Иван Сидоров был приглашен на заседание комиссии по делам несовершеннолетних и защите их прав. Там было рассмотрено представление ГБОУ «Средняя общеобразовательная школа с. Новотулка» в связи с участившимися пропусками занятий и опозданиями в школу его несовершеннолетних сыновей.

После этого в сети Интернет распространилась информация, что Ивана Сидорова собираются лишить родительских прав, так как его дети "неправильно влияют" на других сельских ребят. Она оказалась недостоверной[/quote]
https://www.vkonline.ru/news/archive/23 ... lskih-prav

EddieBG
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от EddieBG » 16 Окт 2019, 08:05

Ivanov написа:
16 Окт 2019, 07:52
vassiln написа:
Според мен в случая е просто заблуден.
Може и да си прав .
Но има някои които пускат фейкове с ясното съзнание за това .
Re: Икономиката на Русия и външната ѝ политика
Непрочетено мнение от EddieBG » 16 Окт 2019, 06:25

Россиянина захотели лишить родительских прав из-за отсутствия дома телевизора

Хахаха, ако питат мен - окаже ли се че няма и портрет на Путин в хола, направо да го разстрелват :D
Опровержението .
9 октября житель села Новотулка Хворостянского района Иван Сидоров был приглашен на заседание комиссии по делам несовершеннолетних и защите их прав. Там было рассмотрено представление ГБОУ «Средняя общеобразовательная школа с. Новотулка» в связи с участившимися пропусками занятий и опозданиями в школу его несовершеннолетних сыновей.

После этого в сети Интернет распространилась информация, что Ивана Сидорова собираются лишить родительских прав, так как его дети "неправильно влияют" на других сельских ребят. Она оказалась недостоверной[/quote]
https://www.vkonline.ru/news/archive/23 ... lskih-prav
Хахаха, най-обичам руския трол и доказан фейкомет Иванов да обвинява другите във фейкове.

От една страна имаме статия от лента.ру, от друга - "опровержение" от "Волжка комуна"

И сега на кое да вярвам? :lol:
pnp5q написа:В случая прилагателните се образуват на принципа, на който се получава "марсиански" - "сащианец", "сащиански". Не сте длъжни да ми вярвате, потърсете "сащиански" в Гугъл.

EddieBG
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от EddieBG » 16 Окт 2019, 08:07

Две уточнения - първото, статията в лента.ру се позовава на сайта Федерал Прес, който е регистриран във Федеральной службой по надзору в сфере связи, информационных технологий и массовых коммуникаций (Роскомнадзор) 21.08.2012г. за номером ИА № ФС 77 – 50947.

И второто - грешката не е случйна: :D
написа: руфосил
pnp5q написа:В случая прилагателните се образуват на принципа, на който се получава "марсиански" - "сащианец", "сащиански". Не сте длъжни да ми вярвате, потърсете "сащиански" в Гугъл.

Аватар
Ivanov
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Ivanov » 16 Окт 2019, 08:17

EddieBG написа:
16 Окт 2019, 08:07
Ivanov написа:
15 Окт 2019, 21:01
Ти, като си такъв руфосил, какво дириш в гейска Италия? :lol:
Това пък си е моя работа , може да съм на задание от КГБ :mrgreen:

EddieBG
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от EddieBG » 16 Окт 2019, 08:19

Ivanov написа:
16 Окт 2019, 08:17
EddieBG написа:
Ivanov написа:
15 Окт 2019, 21:01
Ти, като си такъв руфосил, какво дириш в гейска Италия? :lol:
Това пък си е моя работа , може да съм на задание от КГБ :mrgreen:
Правилно, всички истински руски патриоти-кагебейци гледат да са по-далеч от кочината.
Или ако лично не могат, поне пращат децата си там - кой в гейска Европа, кой в очакващият ядрено остъкляване США. :D

Аватар
Ivanov
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Ivanov » 16 Окт 2019, 08:30

EddieBG написа:
Две уточнения - първото, статията в лента.ру се позовава на сайта Федерал Прес, който е регистриран във Федеральной службой по надзору в сфере связи, информационных технологий и массовых коммуникаций (Роскомнадзор) 21.08.2012г. за номером ИА № ФС 77 – 50947.
Ще рече - в никакъв случаи не могат да пускат фейкове ? :lol:
Що ли тогава Тръмп обвинява половината си медии в фейкнюз ?
А колкото до " мента . ру " и сайта Федерал Прес ,ще се оправят и те :)
В России впервые назначен административный штраф по статье о фейковых новостях
Штраф назначен изданию "Издательский дом "Момент истины" и его главному редактору
https://tass.ru/obschestvo/7001807

EddieBG
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от EddieBG » 16 Окт 2019, 08:36

Ivanov написа:
16 Окт 2019, 08:30
EddieBG написа:
Ще рече - в никакъв случаи не могат да пускат фейкове ? :lol:
Що ли тогава Тръмп обвинява половината си медии в фейкнюз ?
А колкото до " мента . ру " и сайта Федерал Прес ,ще се оправят и те :)
В России впервые назначен административный штраф по статье о фейковых новостях
Штраф назначен изданию "Издательский дом "Момент истины" и его главному редактору
https://tass.ru/obschestvo/7001807
Не, ще рече - що трябва да вярвам на един руски вестник, а да не вярвам на друг.
Понял?

Христо Спириев
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Христо Спириев » 16 Окт 2019, 09:13

vassiln написа:
Но пропуска едно правило, което на мен наскоро ми бе припомнено: ако смяташ, че нещо е фейк, го слагаш в темата за фалшивите новини, и слагаш и линк към опровержение. Иначе не може. Примерно да се аргументираш с факти, доводи и логика - не е достатъчно.
Не е записано, като правило във форума, но правилно си разбрал как се опровергава фейк.
С едно логическо противоречие - аргументирането с факт е опровержение. То факта нали затова е факт.

А в случая опровержението е самото качено видео - няма никаква идентификация на заявеното "САА на пътя за Кобани" - нито опознавателни знаци, нито разпознаваемо лице принадлежащо към САА, нито е качено през оторизиран информационен канал на САА. Просто за някава неидентифицирана сбирщина е заявено, че са САА. При това е заявено от медия известна с много си фейкове, пропаганда и дезинформация, собственост и финансирана от държава участник в този конфликт.

Аватар
piston
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от piston » 02 Дек 2019, 22:38

Не е новина, но е мазен Торнов фалшификат....

Добре, че го изхвърлиха от форума....
piston написа:
02 Дек 2019, 22:35
Thorn написа:
01 Апр 2019, 16:07
Ето цялата серия от снимки. Изрично е посочено българи, а остоналата част от албума е пълна с австроунгарски бесеници, също посочени като такива. Някакво място, наречено Чуприя в Поморавието. Като част от илюстрация на въпроса какво е имал предвид Т. Александров, като е казал, че след всичко, което са направили, не биха имали шанса да спечелят референдум там.

Плякащият @torn и типичното за него фейкометство....
Според годподарите му тези снимки са от австроунгарски концлагер в Щирия, в който са затваряли жители на Галиция....

http://rossiyanavsegda.ru/read/2366/
Считано от 15.03.2020г. ПРЕКРАТЯВАМ УЧАСТИЕТО СИ си във форума докато Иванов не бъде перманентно отстранен от форума.

Христо Спириев
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Христо Спириев » 10 Дек 2019, 16:04

Не е фалшива новина, но няма адекватна тема и затова го качвам тук.
Но пък е нагледен пример за лъжи и кръмълска пропаганда, мерзко използваща и свързана с България, в опити за оневиняване на държавната политика на Русия на фалшификации, манипулации, лъжи и използване на допинг в спорта.
perelstein написа:
10 Дек 2019, 13:10
...не случайно спортния ни министър Кралев се възмущава от западните спортисти. https://www.actualno.com/moresport/kral ... 62140.html ...
Велимиров,оцветеното е пълна лъжа.
Остава и да пуснеш линк и лъжлив коментар как Кралев се възхищава от магучие и непобедимые рАссииские спортисты. :lol:

Христо Спириев
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Христо Спириев » 12 Дек 2019, 12:47

Да го има за протокола

Нагледен пример за характерното и няколкократно доказано фейково поведение на многоакаунтен дълбоконелегален трол - пуска се линк на чужд език и се прави манипулативен, фейков коментар по гьобелсовата рецепта - 40% истина и 60% лъжи. Разчита се на незнанието на чужд език или че никой няма да прочете информацията, а само коментара.
jarl_Ragnar написа:
12 Дек 2019, 11:28
В ООН не са намерили доказателства, че Иран стои зад атаката над нефтената инфраструктура на Saudi Aramco през септември.
Експертите на ООН са стигнали до тези изводи след изследване на останките от дронове и ракети.

UN Investigators Unable to Trace Saudi Aramco Attack to Iran

https://www.bloomberg.com/news/articles ... ck-to-iran

https://www.reuters.com/article/us-saud ... SKBN1YE2UD

Това естествено няма никакво значение в света на фейк нюз медиите, работещи за корпорации и държави, а не за истината и фактите. Заедно със своите босове, те "знаеха" няколко часа след атаката, кой е виновен за нея. Познати сценарии и методи от време оно. Но и в по новото време. Оруел ряпа да яде.
:lol:
И в двете статии е посочено, че са изследвани останките от оръжейните системи и заявленията са засега и към настоящия момент не може да се удостовери иранския произход на тези оръжейни системи. Събират се още доказателства, информация и разследването продължава.
И по никакъв начин и намек няма дори, че е отречено или опровергано иранското участие.

Но за троловете това естествено няма значение.
От значение е да си пробутат манипулацията и фейковия коментар.

jordani
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от jordani » 14 Дек 2019, 23:34

perelstein написа:
14 Дек 2019, 17:18
Сали Дженкинс, журналистка от «Вашингтон пост»: "Според нея четиригодишната забрана за използването на националния химн и знамето на страната не е достатъчно наказание за Русия." ...."Американски медии нарекоха руския флаг „парцал“ https://bgr.news-front.info/2019/12/14/ ... GhCLqBPXzs
Може съфорумника да не знае английски, и аз не съм експерт. Но превода на "swatch of cloth" като парцал ми се вижда неточен.

Аватар
pnp5q
Модератор
Контакт:

Мнение от pnp5q » 25 Дек 2019, 17:03

Хехе, можеше и в Майтапи, но мисля, че е по-скоро за тук:

Дисни вече е толко зле, че шашмят на Rotten Tomatoes (рус.). Ама можело да не са те де, щото бивш техен колега бил шеф там... а можеше и да имат истински положителни рейтинги, нали? Ако имаше за ко.
"Не съм сигурен, че мрачните аспекти на човешката личност могат да бъдат поучителни за нас." - Ръсел Кроу

Аватар
Almasy
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Almasy » 02 Яну 2020, 19:09

В стил, станал вече традиционен, руските медии тиражираха гръмката новина за "поредния" пробив - Norvegian подписала MoU за 40 броя SSJ.

https://www.aex.ru/news/2019/10/25/203832/

Официално опровергано от самия превозвач

https://www.eturbonews.com/354569/norwe ... 00-planes/
Когато не могат да ограничат свободата на мисълта – ограничават свободата на тялото

Декомунизация. ДеГКБизация. Дерусификация.

Аватар
pnp5q
Модератор
Контакт:

Мнение от pnp5q » 06 Яну 2020, 23:59

Хм, две мнения, насрещни на новините за "необичайните, климатично причинени пожари" в Австралия - първото е във фейсбук от българин, живеещ там - това, което ме впечатли неприятно, беше откритието му как се пуска фитил за "половин милиард загинали животни". Значи някакъв професор взел някакви данни от доклад от 2007 колко буболечки и други живинки има на хектар - и го умножил по броя изгорели хектари - и воала! И това нещо е професор...
Второто е статия, интересна с картата на валежите в Австралия за няколко десетилетия назад...
"Не съм сигурен, че мрачните аспекти на човешката личност могат да бъдат поучителни за нас." - Ръсел Кроу

Христо Спириев
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Христо Спириев » 10 Яну 2020, 20:11

Христо Спириев написа:
09 Яну 2020, 22:17
https://youtu.be/JrbZwS9kfOo

Интересно дълго предаване по Радио Свобода с Михаил Соколо́в с Александър Шумилин, Андрей Пионтковски и Авраам Шмулевич – президент на Института за източно партньорство по повод последната ескалация между САЩ и Иран.

Но преведох нещо, което прави впечатление.

Михаил Соколов: Как мислите Иран отстъпва и няма да тръгне на ескалация, 0:0 в полза на САЩ или нещо друго?

Авраам Шмулевич: Това е като Кремъл, не е едно цяло, а няколко кули, които водят борба един с друг. Така и Иран не е единен. От Иран в последно време идват противоположни съобщения. От министъра на външните работи на Иран ( Мохамад Джавад Зариф) дойде примирително послание. А кой е този министър и какво иска: неговият син е женен за дъщерята на бившия държавен секретар на САЩ Кери. Те са учили заедно в Харвард.

Опровержение
Sea Dog написа:
10 Яну 2020, 18:56
Христо Спириев написа:
09 Яну 2020, 22:17
От министъра на външните работи на Иран ( Мохамад Джавад Зариф) дойде примирително послание. А кой е този министър и какво иска: неговият син е женен за дъщерята на бившия държавен секретар на САЩ Кери. Те са учили заедно в Харвард
Сега, пак не че нещо, ама нали съм инфидел, сиреч неверник....цъкам гугъл и:

Dr. Vanessa Bradford Kerry and Dr. Brian Vala Nahed
The bride, who is a stepdaughter of Teresa Heinz Kerry and Richard J. Charlesworth, and the bridegroom, a son of Nooshin P. Nahed and Dr. Reza M. Nahed of Los Angeles
Христо Спириев написа:
10 Яну 2020, 19:53
Ммм, да.
Сега се порових и това отива във фейковете.
Мани, та го превеждах от видео. :)

Всъщност новината е пусната в уебсайта на един бивш конгреснен Алън Бърнард Уест, но не че сина на министъра на външните работи на Иран е женен за дъщерята на Кери, а че е присъствал на сватбата.
https://web.archive.org/web/20150811105 ... s-wedding/
But it gets even worse. Guess who was the best man at the 2009 wedding between Kerry’s daughter Vanessa and Behrouz Vala Nahed? Javad Zarif’s son.
А кой е сина на иранския министър на сватбата? А това, че и сина е присъствал е опровергавано.
Изображение

Аватар
pnp5q
Модератор
Контакт:

Мнение от pnp5q » 14 Яну 2020, 01:44

Бъг в обновения интерфейс на Фейсбук разкри за няколко часа същинските редактори на редица публични страници (вижте публикации, в Wired например). Това е повод за притеснения у хора, които водят анти-режимни страници, но освен това излязоха някои неочаквани подробности - така например на "личната" страница "Грета Тунберг" пише господин Тунберг (бащата на Грета) и... Адарш Пратап - индийски делегат в Комитета по климатичните промени към ООН...

EddieBG
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от EddieBG » 18 Яну 2020, 10:01

Кратка ретроспекция на кремълската и иранската пропагандни машини след катастрофата на украинския боинг в Техеран. Маркира само някои основни моменти и за съжаление не показва огромния обхват на информационна война, която кремълските пропагандисти и техните ирански събратя започнаха след катастрофата, а именно - десетки руски официални новинарски сайтове, повтарящи едни и същи лъжи, десетки военни експерти, висши руски политици и хиляди тролове (и същевременно "експерти" по авиация и ПВО, нека ги наречем условно "Ивановци"), пишещи коментари под статии, форуми и социални мрежи.

На 8-и януари рано сутринта минути след излитане от летището в Техеран пада украински боинг 737.

8-и януари, сутринта.
Ако самолета е бил ударен от ракета, той е щял да се взриви във въздуха. Причината за катастрофата е пожар в двигателя и неуспешен опит за кацане:
Иран: «Если бы самолет сбила ракета, он бы взорвался в воздухе»

Причина крушения самолета Boeing 737-800 «Международных авиалиний Украины» в Тегеране — «возгорание двигателя», сообщило иранское агентство IRNA со ссылкой на министерство дорог и городского развития Ирана.

Представитель министерства дорог и городского развития Ирана Кассим Низами: «Если бы самолет сбила ракета, он бы взорвался в воздухе».
8- януари, вечерта.
Иран няма да даде черните кутии на Украйна или Боинг, защото се страхуват от провокация:
Иран «боится провокаций», поэтому «черные ящики» не отдаст Украине

Телеканал «Россия 1» выпускает сюжет «Роковой рейс для 176 человек: крупнейшая авиакатастрофа в истории современной Украины».

В нем говорится, что иранская сторона отказывается передать самописцы специалистам Boeing и украинской авиакомпании, потому что «в Тегеране боятся подтасовок и провокаций».
9-и януари, през деня.
Пилотите са направили опит да се върнат на летището, т.е. отпада версията за ракетна атака:
Иран: «Пилоты пытались вернуться в аэропорт, мы отказались от версии о ракетной атаке»

В Организации гражданской авиации Ирана заявили, что экипаж самолета «Международных авиалиний Украины» не сообщал авиадиспетчерам о нештатной ситуации на борту. Кроме того, в предварительном докладе следователей говорится, что незадолго до крушения самолет пытался развернуться и направиться обратно в сторону аэропорта.

Глава Организации гражданской авиации Ирана Али Абедзаде: «Поскольку пилоты украинского самолета пытались вернуться в аэропорт, мы отказались от версии о ракетной атаке по летательному аппарату».
9-и януари, вечерта.
Версията за сваляне с ракета от научна гледна точка е невъзможна и нелогична:
Иран: версия о ракетах — антинаучна и «нелогична»

Иран полностью отрицает версию о том, что Boeing был сбит ракетой, апеллируя к «научной точке зрения».

Глава иранской Организации гражданской авиации Али Абедзаде (на скриншоте): «С научной точки зрения невозможно, чтобы ракета сбила украинский самолет. Эти слухи нелогичны. Мы можем утверждать, что самолет, учитывая то, как он рухнул, а также попытку пилота вернуться в аэропорт, не взорвался в воздухе. Поэтому версию о том, что самолет был сбит ракетами, можно исключить».
9-и януари, вечерта.
Никакви комплекси "Тор" не е имало в района на летището, твърдящите обратното са русофоби:
«Россия 1»: никаких комплексов «Тор» в районе аэродрома быть не могло

В эфире ток-шоу «60 минут» на телеканале «Россия 1» звучат заявления о том, что все слова о том, что самолет мог быть сбит ракетой, это «информационная война» и никаких комплексов «Тор» в районе аэродрома Тегерана быть не могло. Заявления некоторых украинских политиков о том, что в катастрофе мог быть российский след, названы «прямой русофобией».
9-и януари, вечерта.
Междувременно САЩ, Канада и Великобритания почти едновременно заявяват, че по техни данни, самолетът е свален от ракета:
Международные заявления: «боинг» сбила ракета

США, Канада, Великобритания почти одновременно заявляют о том, что, по их данным, самолет «Международных авиалиний Украины» в Тегеране был сбит ракетой.
10-и януари, сутринта.
Против Иран се води психологическа война:
Иран: против страны ведется «психологическая война»

Иран переводит ситуацию в плоскость «психологической войны», которая якобы ведется его врагами против страны.

Представитель иранского правительства Али Рабии: «Все эти сообщения представляют собой психологическую войну против Ирана <…> все те страны, чьи граждане были на борту самолета, могут отправить представителей, и мы настоятельно призываем Boeing направить своего представителя, чтобы присоединиться к расследованию и изучению черных ящиков».
10-и януари, сутринта.
Кандският премиер, който казва че според тяхна информация самолетът е свален от ракета, едва ли е експерт в ПВО. На него му пробутват листче и той чете листчето. Освен това, руските експерти твърдят че няма никакви ЗРК "Тор" в района, невъзможно е иранското ПВО да обърка боинг с безпилотник, както и че сателитите не могат да засекат изстрелване на малка ракета като на "Тор":
1Эксперт «КП»: канадский премьер вряд ли является экспертом в сфере ПВО...

«Комсомольская правда» выпускает статью «Эксперт: иранские ПВО не могли перепутать «боинг» с беспилотником, это доказали десятки успешных стрельб в Сирии». Издание подготовило интервью с главным редактором «Арсенала Отечества» Виктором Мураховским.

В интервью эксперт утверждает, что все зенитно-ракетные комплексы «Тор» размещены в Бушере и информации об их перемещении не было. Кроме того, по его мнению, спутники были неспособны засечь пуск «такой малоразмерной ракеты, как у «Тора».

Заявление канадского премьер-министра Джастина Трюдо о наличии доказательств, подтверждающих, что самолет был сбит иранской ракетой, Мураховский посчитал несостоятельным.

Виктор Мураховский, главный редактор «Арсенала Отечества»: «Канадский премьер вряд ли является крупным экспертом в сфере ПВО и авиации. Это говорящая голова. Которой положили листок — и премьер листок зачитал».
10 януари, сутринта.
Според руски генерал-майор, самолетът може да е бил свален от САЩ.
«Московский комсомолец» публикует интервью с версией о том, что «боинг» «могли сбить США»

«Московский комсомолец» выпускает интервью с председателем президиума «Офицеров России» генералом-майором Сергеем Липовым. В интервью эксперт утверждает, что самолет «могли сбить силы США».

Председатель президиума «Офицеров России» Сергей Липов: «Впрочем, провокации — фирменный стиль американской внешней политики для оправдания своей агрессии. Одна «пробирка Пауэлла» чего стоит. А то, что у США есть силы и средства для уничтожения самолетов на территории Ирана, — это очевидно».
10-и януари, през деня.
Посланика на Иран във Великобритания е уверен, че от иранска страна не е имало никакви изстрелвания. По-рано "Ню Йорк Таймс" пускат видео, в който е заснет момента на поразяването на самолета от ракета:
Посол Ирана в Великобритании Хамид Баединеджад: «Иран уверен, что с нашей стороны не было никаких ракетных пусков в это время».
10-и януари, вечерта.
Службата по безопастност на Украйна разглежда версиите за поражение с ракета, заедно с възможността за терористичен акт, като приоритетни.
Служба безопасности Украины называет попадание ракеты приоритетной версией крушения «Боинга» — наряду с версией теракта.
11-и януари, през нощта.
Двама експерти-политолози в Russia Today - доказателства за съпричастност на Иран към катастрофата няма и никога няма да има:
Russia Today: «Доказательств причастности Ирана к этой катастрофе нет и не будет»
10-и януари, вечерта
САЩ са свалили украинският боинг с безпилотник, бъркайки го за правителствен самолет:
США сбили украинский самолет, приняв его за правительственный борт, уверены в Иране

Версия о том, что украинский Boeing 737 мог быть сбит ракетой получила распространение и в Иране. По информации ряда изданий, в среде местных военных популярной является версия о том, что лайнер МАУ был подбит американским беспилотником по ошибке.
11-и януари, сутринта.
Официалните власти в Иран признават, че катастрофата е по тяхна вина.
Военные и президент Ирана открыто признали, что сбили украинский самолет

Генштаб вооруженных сил Ирана: «Украинский самолет, потерпевший крушение ранее на этой неделе вблизи Тегерана, следовал слишком близко к чувствительному военному объекту и был сбит. Причиной является человеческий фактор».
Следва бърза смяна на опорните точки в стил: Иран са свалили самолета, но виновните са САЩ:
Иран: самолет сбили ракетой, но виноваты США

Министр иностранных дел Ирана признает, что вооруженные силы страны сбили украинский самолет, но уточняет, что в этом все равно виноваты США.
«МК»: «человеческая ошибка из-за авантюризма США»

«Московский комсомолец» выпускает статью с подзаголовком «МИД Ирана: причиной авиакатастрофы стала человеческая ошибка, допущенная из-за авантюризма США»
11-и януари.
Стига се до комичната ситуация в руския парламент да критикуват самопризнанието на Иран:
В Государственной Думе раскритиковали позицию властей Ирана, признавших вину за крушение пассажирского самолета Boeing 737-800 «Международных авиалиний Украины», который по ошибке был сбит военными около Тегерана. Соответствующее заявление сделал заместитель председателя комитета по обороне Юрий Швыткин, сообщает радиостанция «Говорит Москва» в субботу, 11 января.
11-и януари, през деня.
Възможна версия, че самолетът е свален след предателство на офицер от Ислямският революционен гвардейски корпус, отговорен за свалянето.
11 января, день. КП»: возможная версия — предательство или подкуп офицера КСИР

После того как Иран признался, что украинский лайнер был сбит по ошибке, «Комсомольская правда» выпустила два материала по трагедии.

Один из них «Трагедия «Боинга»: три версии, почему Иран сбил украинский самолет» подготовил военный обозреватель «КП» Виктор Баранец. В качестве одной из версий случившегося обозреватель называет возможное предательство в КСИР.

Военный обозреватель «КП» Виктор Баранец: «Это мог сделать как офицер, не разделяющий политику власти, так и специалист, подкупленный иностранной разведкой».
17-и януари
Лавров: предполагаемо присъствие на минимум шест F-35 край иранските граници:
МОСКВА, 17 янв - РИА Новости. Предполагаемое присутствие F-35 в воздухе у границ Ирана вскоре после ударов Тегерана по американским базам в Ираке и незадолго до падения украинского Boeing 737 показывает нервозность сложившейся на тот момент ситуации, заявил и.о. министра иностранных дел России Сергей Лавров.
"Есть информация, что в момент после этой атаки иранцы ожидали еще одного удара Соединенных Штатов. Не знали, в какой форме, но в воздухе были минимум шесть F-35 - в воздушном пространстве прямо на границе Ирана. Это информация, которая, я думаю, еще подлежит перепроверке. Но просто хочу подчеркнуть нервозность, которая всегда присутствует в таких ситуациях", - заявил Лавров на пресс-конференции, посвященной итогам деятельности российской дипломатии в 2019 году.
по материал на "Новая газета" и други медии

jordani
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от jordani » 24 Яну 2020, 21:21

gabocvet написа:
24 Яну 2020, 20:41
Бивш служител на американското военното разузнаване смята, че украинският Боинг е бил свален, заради електронно заглушаване, съобщи „Хралд Трибюн“.

https://fakti.bg/world/441073-ukrainski ... glushavane
Exclusive: This site pays Americans to write 'news' articles. Signs indicate it originates in Iran

Предишното голямо "разкритие" на сайта е, че "дядото на Тръм е бил сводник и данъчен измамник, а баща му - член на Ку Клукс Клан".

А иначе регистрацията на сайта е направена с откраднати лични данни неизвестно от кого.

Tonev3333
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Tonev3333 » 26 Яну 2020, 10:15

Отговори